V sobotu 16.3.2019 odehrála starší přípravka poslední halový turnaj zimní sezony ve Rtyni v Podkrkonoší. A byla to vcelku úspěšná halová sezona, kterou jsme zakončili další zlatou oslavou.

Do Rtyně jsme přijeli jako obhájci zlata z prosincového turnaje. Před turnajem jsme museli několikrát změnit sestavu z různých důvodů, nakonec se sešla ta správná, s vítězným duchem.

Turnaj jsme zahájili na výbornou co se týče získaných bodů, po třech utkáních jsme jich měli plný počet. Klukům se daly některé věci vytknout, ale hra se postupně zlepšovala. V těchto zápasech exceloval hlavně Fanda Škoda, který na sebe vzal zodpovědnost. V dalším průběhu nás čekali dva silní soupeři a v těchto zápasech se také rozhodovalo o konečném umístění. S Trutnovem jsme špatně začali, ale kluci se nevzdali a zápas se nám v jeho průběhu podařil otočit. V závěru jsme ale tahali za slabší konec a prohráli jej. Následovalo utkání s dosud neporaženým Červeným Kostelcem. To, co se dělo na hřišti, překvapilo úplně všechny. Kluci do utkání vlétli s vervou jaká se u nich často nevidí, celý zápas hráli ve velké euforii a soupeře vyprovodili výsledkem 5:1. Skvělé utkání. Po něm nás čekaly dva zápasy, které bývají nejtěžší. Pokud jsme chtěli uspět, museli jsme oba vyhrát. S Hořicemi dlouho trval bezbrankový stav, kluci ale trpělivým výkonem nakonec soupeře přehráli. Poslední zápas se nám podařilo vstřelit uklidňující gól, později přidat i druhý a v poklidu jsme zápas dohráli. V té chvíli mohly vypuknout oslavy 1.místa. Turnaj kopíroval předchozí zlatý úspěch, kdy jsme v jeho průběhu prohráli také jen s Trutnovem.

Dnes chválíme celé mužstvo za bojovnost, soudržnost a chuť hrát jako tým. Zvlášť je dnes potřeba pochválit Fandu Škodu, jenž svým výkonem ostatní převýšil a byl za něho odměněn trofejí pro nejlepšího hráče turnaje. Dobře zvládl zaskočit v brance i Adam Hronovský, který nám dodal jistotu dobrou rozehrávkou.

Klukům děkujeme za předvedený výkon a děkujeme také za podporu rodičům!!!

Sestava : Hronovský Adam- Škoda Fanda, Poláček Václav, Lochman Lukáš, Hanzl Jakub, Hubálek Matyáš, Škoda Štěpán, Leugner Václav, Hnik Filip

Výsledky :

MFK – TJ Lánov 3:1 (Škoda F. 2x, Hubálek), TJ Baník Žacléř 1:0 (Škoda F.), TJ Baník Rtyně 1:0 (Škoda F.), MFK Trutnov 2:3 (Škoda F., Hnik), TJ Červený Kostelec 5:1 (Škoda F., Hubálek, Hnik, Škoda Š., Hronovský), TJ Jiskra Hořice 4:0 (Škoda F., Hnik, Škoda Š., Leugner), TJ Slovan Broumov 2:0 (Leugner, Hubálek)

Pořadí:

1.MFK Nové Město n.M., 2. Červený Kostelec, 3. Trutnov, 4. Hořice, 5. Broumov, 6. Žacléř, 7. Rtyně, 8. Lánov