Městský fotbalový klub Nové Město nad Metují, z.s.

Malecí 558

54901 Nové Město nad Metují

Číslo účtu: 78-8866530287/0100

Adresa stadionu

Sportovní stadion generála Klapálka

28. října 943

Nové Město nad Metují

Výkonný výbor MFK

Předseda: Ivo Janeček

tel.:602 455 963

email: janecek.ivo@seznam.cz

Místopředseda: Ing. Tomáš Hubka, Ph.D.

Tajemník: Petr Hable

Pokladník: Václav Poláček

Sekretář: Jaroslav Macháček

email: jar.machacek123@seznam.cz

Členové VV

Petr Čerenkov

MUDr. Jan Bělobrádek

Robert Borůvka

Josef Ťokan

Zdeněk Lanta

Ing. Jiří Forman

Tomáš Bartošík

Z historie MFK

Samotná historie MFK Nové Město nad Metují se datuje do roku 2000, kdy se příznivci novoměstské kopané rozhodli ukončit postupný útlum fotbalu v Novém Městě nad Metují a oddělením fotbalového oddílu od Sportovního klubu zachránili činnost pro 80 mladých fotbalistů.

Nově vzniklý klub stál před výzvou rozvoje mládežnického fotbalu. Poctivá příprava a výborná parta chlapců i jejich rodičů přinesla zasloužený úspěch v podobě postupu žákovských družstev do krajského přeboru hned první sezonu, kde jsou pravidelnými účastníky dodnes. Dorostenecké družstvo vstoupilo do soutěží hned následující ročník 2000/2001. Postupně se propracovali až do Východočeského přeboru, navíc dlouhou dobu mělo MFK k dispozici dvě dorostenecká družstva-mladší a starší dorost. V současné době je aktivní pouze družstvo mladšího dorostu, a to v krajské lize. Samozřejmostí jsou družstva mladších a starších přípravek, která jsou pravidelnými účastníky krajských a okresních soutěží. Mladí novoměstští fotbalisté jsou tak velkým příslibem pro budoucnost klubu.

Družstvo mužů vzniklo v roce 2001 jen díky pochopení bývalých hráčů, kteří se na závěr své kariéry rozhodli vrátit z okolních klubů. Muži postupně postoupili do I.B třídy, kdy se po třech sezonách vrátili zpět do okresního přeboru (2007/2008). Postupná obměna a omlazení týmu vedlo k postupu mužů do krajského přeboru, ve kterém se udrželi několik sezon. V současnosti nastupují v krajské I.A třídě.

MFK aktuálně poskytuje zázemí přibližně pro více než 120 fotbalistů všech věkových kategorií.

Hrací Plochy

Hrací plochy MFK  se nachází na Sportovním stadionu generála Klapálka