10. 10. 2015 18:44 | autor: endymion

MFK Nové Město nad Metují - FK Vysoká nad Labem 0:1 (0:0)

Sestava MFK: Krunčík - Voráček, Sedláček, Jelen, Lelek, Zákravský L., Zákravský P., Klikar, Soumar (83. Maur), Kudláček, Nejman

Sestava Vysoká: Pavliš - Dušek, Píša, Ptáček, Lunda, Pražák, Haken, Škvrňák (87. Duben), Podlipný, Bělka, Homolka

Utkání hrané za velkého větru začali územní převahou hosté, avšak bez velké šance, míč jen dvakrát nebezpečně proletěl vápnem domácího týmu. Domácí zahrozili až v 14. minutě trestným kopem Zákravského. Ve 25. minutě Klikar zpracoval centr Voráčka, přiťukl Kudláčkovi, ale jeho střela mířila těsně nad branku. Hned poté z akce hostí byla také nebezpečná střela, kterou Krunčík vyrazil na roh. Ve 33. minutě po rohovém kopu trefuje hostující kanonýr Bělka tyč. Ve 41. minutě likviduje domácí Krunčík šanci hostí v bezprostřední blízkosti.

Druhý poločas začal slibnou šancí domácího Voráčka, který však střílel jen do brankáře. Poté to byl na hřišti spíše boj než pohledná kopaná, a to až do 74. minuty, kdy po pěkné akci krásnou střelou šajtlí do růžku branky hostující Haken otevřel skóre - 0:1. Hosté měli do konce zápasu ještě jednu velkou šanci, tu ale v 81. minutě neproměnili, přesto si odvážejí zasloužené 3 body.

"Kvalita i zkušenost byly na straně hostí, my stále děláme zbytečně moc chyb v rozehrávce, máme strach hrát. Hráčům děkuji za obětavý výkon, na soupeře z Vysoké to však nestačilo a tak po zásluze odváží tři body."  - M. Killar - trenér MFK