4.10.2015 - Muži prohráli o gól v Rychnově

04. 10. 2015 19:11 | autor: endymion

FC Spartak Rychnov nad Kněžnou - MFK Nové Město nad Metují 2:1 (2:0)

Branka MFK: Klikar

Sestava MFK: Krunčík - Voráček, Sedláček, Jelen, Lelek - Klikar, Soumar (46.Valášek), Zákravský L., Zákravský P. - Kudláček, Nejman

Hostující tým MFK Nové Město nad Metují vstoupilo do utkání vlažně a hned z prvního náznaku šance inskasovalo branku. Kolmý balon za obranu MFK a přesný přizemní centr a domácí Pups měl  jednoduchou úlohu a do prázdné branky otevřel skore utkání. Hosté pokračovali ve vlažném výkonu a byli po zásluze potrestáni. Hostující Soumar ve snaze odvrátit míč ve vlastní šestnáctce namazal před prázdnou bránu domácímu Pohlovi a domácí se ujali dvoubrankového vedení. V minutě 39´ se hosté dočkali kontaktní branky, která však byla Sedláčkovi nepochopitelně neuznána pro domnělý útočný faul a tak na světelném ukazateli svítil poločasový stav 2:0 pro domácí. Do druhého poločasu vstoupili hosté se snahou vrátit se do utkání a vytvořili si platonický tlak, balon měli na svých kopačkách, kombinovali a domácí spoléhali na dlouhé balony za obranu MFK a zformovaný obranný blok, přes který se hostující tým těžko prosazoval. Několik náznaků šancí hostujícího týmu zůstalo nevyužito a tak se snížení dočkali hosté až v minutě 70´ kdy se prezentoval nádhernou střelou hostující Klikar a vymetl pavouky z růžku brány. Hosté pokračovali v tlaku, ale když svoje šance neproměnil nejprve Sedláček a poté ani Jelen skore se již neměnilo a domácí ubránili vítězství 2:1. Hosté si utkání prohráli promarněným prvním poločasem.

"Domácím jsme cestu za body usnadnili sami chybami v obranné fázi, na jejich vítězství nic nezměnil ani náš závěrečný tlak."- M. Killar - trenér MFK