19.7.2015 - První letní přátelák byl festivalem zahozených šancí

19. 07. 2015 19:21 | autor: endymion

MFK Nové Město nad Metují - FK Náchod 0:2 (0:1)

Sestava MFK: Krunčík - Jelen, Kudláček, Nejman, Lukášek, P.Zákravský, Vít, Lelek, Klikar, Maur, Sedláček

střídali: L. Zákravský, Voráček, Darebník

V prvním zápase letní přípravy zavítal do Nového Města velmi atraktivní soupeř, a to z divize sestoupivší Náchod. Již ve 4. minutě měli domácí náznak šance, ale náchodská obrana jej vystřelil nenechala. V 7. minut se po pěkné akci prokličkoval klikar za obranu, ale střele chyběla razance. Náchodští měli velkou šanci v 18. minutě, když se po trestném kopu dostali ke střele zblízka, avšak Krunčík reflexivně vyrazil. O minutu později už byl brankář Nového Města překonán, jenže zastoupil ho obránce a míč z branky vykopl. Ve 22. minutě se naopak v gólové šanci ocitli domácí, když běžel Klikar sám na brankáře, ale střílel vedle. O 4 minuty později ho napodobil Sedláček, jenže taktéž branku nevstřelil! A tak přišel trest na druhé straně a Náchod se ujal vedení 0:1. Do konce poločasu měla ještě obě mužstva po jedné velké šanci, ale branka už nepadla. Na góly to tedy byl poločas chudý, avšak rozhodně ne nudný.

Druhý poločas začal, jak skončil ten první, tedy šancemi: obravskou spálenou šancí domácích a břevnem hostů. V 76. minutě opět bravůrně zasáhl Krunčík, jenže v 82. minutě už byl bezmocný, a to proti pokutovému kopu, takže se Náchod ujal vedení 0:2. O minutu později ho před třetí brankou uchránilo znovu břevno. V 87. minutě mohli výsledek korigovat domácí, jenže tentokrát zastoupil obránce v brance náchodského brankáře a střelu z branky na poslední chvíli vykopl. V poslední minutě měli domácí ještě jednu šanci, ale dnes jim vstřelit branku nebylo přáno. Před slušnou návštěvou se tak odehrál zajímavý zápas plný nevyužitých gólových příležitostí, který vyhrál zkušenější tým, avšak i domácí si branku či dvě rozhodně zasloužili.

"Nejdříve bych se chtěl omluvit mužstvu FKN, že zápas začal o 10min později a děkuji za vstřícné prodloužení začátku. A teď k zápasu, do zápasu jsme vstoupili po 9 tréninkových výživných jednotkách a ještě 90% mužstva hrála So/Ne turnaj v Dobrušce, proto i pozdní začátek utkání. Toto utkání jsme brali jako fyzické a morální a to účel splnilo. Kluci si museli hrábnout až na dno a taky tomu tak bylo. Zápas byl z naší strany odpracovaný, poučný a bohužel málo efektivní. Opět se nám potvrdilo, že máme problém se střílením gólů, jelikož jsme si vytvořili min pět 100% gólových situací a kluci si zasloužili min aspoň jeden zásah. Ve středu nás čeká „A“ dorost FKN a tak dostanou šanci i další." - J. Hubka - trenér MFK