13. 09. 2014 18:26 | autor: endymion

MFK Nové Město nad Metují - FK Vysoká nad Labem 2:0 (1:0)

Branky MFK31. Vít, 64. Klikar

Sestava MFKKrunčík - Darebník, Srubjan, Zákravský P., Vít, Nejman, Zákravský L., Kudláček, Voráček (58. Lelek), Sedláček (67. Koza), Klikar (72. Jelen)

"Dnešní výhry si velmi cením, hosté potvrdili svoji kvalitu zejména v útočně fázi. My jsme však směrem dozadu předvedli zodpovědný výkon a samozřejmě i s velkou dávkou štěstí jsme vítězství ubránili, za což hráči zaslouží pochvalu." - Miloš Killar - trenér

První poločas souboje dvou nováčků přinesl především hru mezi oběma vápny s minimem šancí na jedné či druhé straně. Do první šance se ve 22. min. tlačil domácí Srubjan, který po přihrávce L. Zákravského pálí z hranice vápna, gólman hostí jeho tvrdou střelu sráží na roh. O pět minut později se do šance dostal Klikar, s jeho slabou střelou však brankář Vysoké starosti neměl. Ve 31. min. Klikarův centr z pravé strany nachází hlavičkujícího Víta, který posílá Nové Město do vedení 1:0. Po inkasované brance hosté přidali, vyloženou šanci si však vypracovali až v samém závěru poločasu, kdy domácí parádním zákrokem podržel Krunčík.
Druhá půle se hrála prakticky výhradně pod taktovkou Vysoké, která od úvodní minuty svírala domácí na jejich polovině, Nové Město však statečně odolávalo a občas zazlobilo z rychlého brejku. Hned ve 46. min. hostující Sůra olízl svou střelou břevno Krunčíkovy branky, jenže přišla 61. min. a v největším tlaku Vysoké podnikají domácí rychlý protiútok, z něhož Klikar zvyšuje na 2:0. Ve zbytku zápasu se už domácí prakticky jen bránili, několikrát při nich stálo štěstí, vítězství 2:0 ale už nepustili.

Autor: Michal Rojšl

Záznam utkání: tvcom.cz