Muži v prvním kole Krajského přeboru zvítězili

MFK Nové Město nad Metují - TJ Dobruška 3:2 (2:0)

Branky: 4. Voráček, 33. Srubjan, 59. vlastní - 66. Mikušík, 72. Hašek

Sestava MFK: Krunčík - Zákravský L., Kudláček, Nejman, Jelen, Blažej, Zákravský P., Lelek A., Voráček (65. Podsztavek), Klikar (78. Koza), Srubjan (89. Darebník)

Sestava Dobrušky: Klofanda - Bohuňovský, Effenberk, Krahulec, Šotola, Bohm, Eimann, Mikušík, Čopík (65. Beneš), Jirásek (46. Petr L.), Hašek (75. Junek)

DIVÁCI : 260

ŽK : 0:4

V premiérovém utkání nejvyšší krajské soutěže, která se do Nové Města nad Metují vrátila po dlouhých 28 letech přivítal domácí tým MFK souseda z Dobrušky. Utkání před velmi slušnou návštěvou 260 diváků odstartovali lépe domácí, ve třetí minutě utkání Voráček zaběhl za hostující obranu a v souboji s golmanem Klofandou byl úspěšnější a tak se domácí ujali vedení 1:0. Hosté kontrovali hned o minutu déle, kdy pěknou kombinační akci zakončoval hostující Bohm jen kousek nad domácí branku. Hráči MFK postupně přebrali iniciativu a postupnou kombinací se snažili překonat dobře organizovanou obranu Dobrušky. Nejprve Klikar po pěkné kombinaci středem hřiště s Lelkem zakončoval technickou střelou těsně vedle šibenice, poté zakončoval mimo bránu aktivní Srubjan. Ve 31. minutě utkání se měnilo skore utkání podruhé, po dlouhém pasu Nejmana a vyhrané hlavičce Klikara se k míči dostal Srubjan a střelou za hranicí šestnáctky překonal Klofandu. Vzápětí se skore mohlo měnit potřetí, avšak Zákravského nádhernou ránu z dobrých pětadvaceti metrů zastavilo břevno. Do konce poločasu se již nic zajímavého nestalo a domácí odcházeli do kabin s vedením 2:0. I začátek druhého poločasu se odehrával v režii toho prvního, novoměšští hráli na balonu a postupnou kombinací se pokoušeli překonat obranu hostí. To se povedlo v minutě jedenapadesáté, kdy střílený centr Srubjana srazil do vlastní sítě obránce hostů Šotola - 3:0. Domácí uspokojeni vedením o tři branky polevili v kombinační hře a dovolili Dobrušce vrátit se zpět do utkání. Nejprve v minutě šestašedesáté využil standartní situaci za hranicí šestnáctky Mikušík a posléze využil zaváhání obrany MFK hostující útočník Hašek - 3:2. Dobruška byla rázem na koni, avšak jejich aktivita byla otupena nuceným střídáním ve druhém poločase dobře hrajícím Haškem a když hráči MFK nevyužili dvě nadějné brejkové situace a neujal se ani rohový kop hostů v nastaveném čase, skončilo utkání vítězstvím domácích v poměru 3:2. Vzhledem k vývoji utkání se dá říci, že vítězství domácího týmu bylo zasloužené.

"Po většinu utkání jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme vedli o tři branky. Dobrušku jsme zbytečnými chybami vrátili zpět do utkání, avšak závěr utkání jsme zvládli takticky dobře a slavíme první výhru v krajském přeboru. Chtěl bych poděkovat jak domácím tak hostujícím divákům za velmi dobrou návštěvu  a byť šlo o tzv. "derby" tak utkání proběhlo jak na hřišti tak v hledišti v naprostém klidu."     Miloš Killar - trenér MFK

Autor: Dominik Maur