24. 5. 2014 - muži zvítězili v Kunčicích 3:2

24. 05. 2014 22:14 | autor: zm

24. 5. 2014 – I. A třída muži

SK Bystřian Kunčice – MFK Nové Město n. Met.  2:3(1:3)

Branky:  12´ P.Zákravský, 20´ P. Sedláček, 26´ T. Voráček – 43´ A. Hůlka,  70´ J. Laštovička

Sestava Kunčice: Chmelař – Mlynář,P. Pechar, Žahourek, Šulc, Kašprišin, Hůlka, Brzek(70´ Gazík), J. Pechar, Laštovička, Javůrek

Sestava MFK: Krunčík – L. Zákravský, Nejman, P. Zákravský, Darebník(64´ Koza) – Voráček, Srubjan, A.Lelek(79´ Borůvka), Čopík – Sedláček(76´ Králíček), Vít

Rozhodčí: T. Mucha – K. Kos, F. Jehlička / ŽK: 2 – 1 / ČK: 1 – 0 / diváci:

V prvních minutách utkání se obě mužstva snažila převzít iniciativu, ale ani jednomu se to nepodařilo. V 10. min. se domácím povedl rychlý útok, po kterém následoval ostrý centr před branku MFK, ale domácí v jasné gólové šanci netrefili míč. Ve 12. min. šel novoměstský Vít důsledně za míčem, byl sražen sražen brankářem Chmelařem a nařízený pokutový kop P. Zákravský bezpečně proměnil – 0:1. Domácí odpověděli v 16. min., když se  po trestném kopu opřel na hranici vápna do míče Brzek, jeho střela však skončila těsně vedle. Po této akci iniciativu převzali hosté. Ve 20. min. si na dlouhý pas P. Zákravského naběhl L. Zákravský a jeho přihrávku pohotovou střelou zakončil P. Sedláček – 0:2. Další slibná šance MFK přišla ve 26. min., když se po centru za obranu dostal k míči Darebník, ale jeho střela skončila vedle. Ve 32. min. si na rohový kop Čopíka naskočil Voráček a jeho hlavička znamenala třetí gól v síti Kunčic. Domácí však nesložili zbraně a ve 43. min. snížili Hůlkou z pokutového kopu na 1:3.

V úvodu druhého poločasu měli hosté možnost navýšit skóre. V 52. min. se Voráček probil obranou Kunčic, nahrál Lelkovi, ale ten ve vyložené šanci nedokázal Chmelaře v brance domácích překonat. Tato promarněná šance hostů znamenala zvrat ve vývoji utkání. Domácí převzali iniciativu a prakticky nepouštěli hosty do hry. V 56. min. střelu domácích z hranice vápna zastavila tyč. V 60. min. přesný trestný kop Hůlky vyrazil skvělým zákrokek  Krunčík na roh. V 70. min. po rohovém kopu zcela volný Laštovička snížil na 2:3. V 83. min. další skvěle kopnutý trestný kop Hůlky Krunčík bravurně vyrazil. V 86. min. mohl vše rozhodnout Králíček, ale ve 100% šanci přestřelil  branku. V nervózním závěru hosté hru rozkouskovali a uhájili tak těsné vítězství.

ZM

Naše hra byla v prvním poločase velmi efektivní, po přestávce nás však dobře hrající domácí tým dostal pod tlak, ze kterého jsme se dostávali jen stěží do souvislejších akcí. V nejtěžších chvílích však byl vždy na svém místě náš brankář, který nás podržel zejména při standardních situacích, a tak si odvážíme velmi cenné tři body.