MFK Nové Město

24. 5. 2014 - starší přípravka opět vítězná

24. 05. 2014 22:03 | autor: zm

KP starší přípravka – 24. 5. 2014

17. kolo krajské soutěže starších přípravek - skupiny A se konalo v sobotu 24. 5. na hřišti Sokola Třebeš.
V prvním utkání nastoupili naši kluci proti domácí Třebši. Soupeř nás zpočátku tlačil, ale z prvního našeho útoku, kdy Matyáš Čančara našel před bránou Adama Buriánka, jsme se ujali vedení a začali mít více ze hry. Zanedlouho našel Lukáš Světlík před bránou Honzu Žahourka a ten zařídil naše dvoubrankové poločasové vedení.  I ve druhém poločasu měli naši hráči více ze hry - gólově se však prosadili pouze jednou, a to když Jakub Vacek uvolnil do křídla Lukáše Světlíka, který znovu našel Hozu Žahourka a jeho střelu tečoval do sítě Adam Buriánek. Do závěrečného hvizdu se soupeři podařilo vstřelit do naší brány jen jeden čestný gól.

Také druhý zápas proti FC Vrchlabí začal tlakem soupeře. A stejně tak jsme z prvního útoku šli do vedení, když Buriánek našel volného Čančaru a ten po kličce brankáři dával do prázdné brány. Zanedlouho se před soupeřovou brankou dostal ke střele Žahourek a vedli jsme o dvě branky. Naši dál útočili - střelu Buriánka brankář vyrazil na roh. O několik minut později se ke střele napřáhl Vacek, míč prošel mezi několika hráči a zapadl těsně k tyči do soupeřovi branky. A když přidal Žahourek, po samostatné akci přes polovinu hřiště, čtvrtý gól byl další vývoj zápasu jen otázkou konečného skóre.

Kluci dnes hráli fotbal na který bylo radost se dívat a obě vítězství jsou jistě zasloužená. Na druhou stranu jsou ale stále věci, které je třeba zlepšovat. Zejména rychlost a přesnost přihrávky. A odhad odskoku míče. Ten je mnohdy větším soupeřem našich hráčů než samotný protihráč.
 

MFK : Sokol Třebeš  3:1 (2:0)

Branky MFK: Buriánek 2, Žahourek

MFK : FC Vrchlabí  7:2  (6:1)

Branky MFK: Žahourek 3, Světlík 2, Vacek, Čančara

Sestava MFK: Kumprecht - Rücker, Vacek, Ťokan, Žahourek, Světlík, Čančara, Buriánek, Vávrů, Novák, Čerenkov, Bartošík, Zrzavý

Komentáře k článku

*
  | Napsat můžete ještě 400 znaků | Formátování
*
Kolik je 4 + 10: