MFK Nové Město

17. 5. 2014 - starší přípravka bez porážky

18. 05. 2014 07:40 | autor: zm

V sobotu 17.5. odehrála naše starší přípravka 16. kolo krajské soutěže - skupiny A na hřišti v Jaroměři.

V prvním utkání jsme nastoupili proti soupeři z Vrchlabí. V prvním poločasu se hrálo převážně ve středu hřiště, s minimem práce pro oba gólmany. Bohužel jedna chyba naší obrany znamenala poločasové vedení soupeře. Ve druhé půli naši kluci přidali na důrazu a získali převahu, která znamenala vyrovnání. Bohužel ale branka soupeře nebyla natolik veliká, aby se do ní naši hráči dokázali trefit a tak utkání skončilo remízou. Za předvedený výkon v tomto zápase si kluci určitě zaslouží pochvalu. Hra měla náboj, viděli jsme mnoho osobních soubojů, ale i snahu o kombinaci. Jakub Vacek v naší obraně hrál s velkým přehledem.
Do druhého utkání proti domácí Jaroměři ale jako by nastoupili jiní hráči. Sice jsme se dostali do vedení, ale soupeř vzápětí vyrovnal a vstřelený gól jej nabudil a začal naše hráče přehrávat. A mělo být ještě hůř. Po poločasové přestávce nás soupeř zatlačil na naši polovinu a ke své brance nás pouštěl jen sporadicky. Soupeřův tlak vygradoval ve chvíli, kdy překonal naši obranu i brankáře, ale střela do naší prázné brány skončila na tyči. A když vzápětí Honza Žahourek střelou z dálky vstřelil náš vedoucí gól, tlak soupeře povolil a naši kluci se dostali znovu do hry. Zanedlouho dostal Lukáš Světlík přihrávku do pravého křídla, zpětnou našel Honzu Žahourka, který se nemýlil. Po chvilce Lukáš Světlík znovu pronikl po pravé straně, tentokrát ale zakončil sám.
Ve třetím zápase měli naši hráči od začátku do konce převahu a soupeře na svou polovinu téměř nepouštěli. O tom nejlépe svědčí to, že Matěj Kumprecht v naší brance si za celý zápas sáhl jen dvakrát na míč. Poprvé, když jej po soupeřově krásně trefené střele vyndával ze své sítě a podruhé, když vstřelil sám závěrečný gól zápasu.

                                                                                                                     Tomáš Bartošík

MFK : FC Vrchlabí  1:1  (0:1)

Branka MFK: Buriánek

MFK : Jiskra Jaroměř  4:1  (1:1)
Branky MFK: Buriánek, Žahourek 2, Světlík

MFK : Olympia Hradec Králové  7:1  (3:0)

Branky MFK: Buriánek 2, Žahourek 2, Čančara 2, Kumprecht

Sestava MFK: Kumprecht - Rücker, Vacek, Ťokan, Žahourek, Světlík, Čančara, Buriánek, Bartošík, Čerenkov, Zrzavý, Vávrů, Čtvtečka 

Komentáře k článku

*
  | Napsat můžete ještě 400 znaků | Formátování
*
Kolik je 6 + 10: