17. 5. 2014 - muži porazili SK Třebechovice p. O. 3:0

MFK Nové Město n. Met. – SK Třebechovice pod Orebem  3:0(0:0)

Branky: 56´ J. Vít, 65´ P. Srubjan, 87´ P. Sedláček

Sestava MFK: Krunčík – L. Zákravský, Nejman, P. Zákravský, Darebník – Voráček, A. Lelek(65´ Borůvka), Srubjan, Čopík – Sedláček, Vít(87´ Koza)

Sestava Třebechovice: Rolejček – Horák, Želízko, Pokorný, Hruška, Žaloudek(80´ D. Vích), Lochman, M. Lukášek, M. Bíl(30´ J. Novotný), M. Vích, T. Lukášek(80´ R. Bíl)

Rozhodčí: R. Svoboda – O. Krotil, L. Bečvář  / ŽK: 46´ T. Lukášek, 59´ M. Lukášek, 90´ M. Vích / diváci: 40

Šlágr kola mezi druhým a třetím týmem tabulky se hrál za velmi nepříjemných povětrnostních podmínek. Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří měli hned v 1. min. gólovou šanci, když dlouhém autovém vhazovaní propadl míč k volnému útočníkovi, ten však v jasné pozici netrefil branku. Také další minuty patřili hostům, kteří byli aktivnější než domácí tým. Ve 12. min. po rychlé akci a zpětné přihrávce na vápno nebezpečná střela z hostů skončila jen těsně vedle. Po 15. min. se domácí přeje začali více dostávat do hry, ale branku hostí prakticky neohrozili. Ve 39. min. nebezpečný centr do vápna odvážným zákrokem vyřešil Krunčík v brance MFK. Ve 45. min. přišla jediná šance domácího týmu, když Nejman vybojoval míč před vlastním vápnem, prošel celé hřiště, jeho střela však skončila vedle.

Druhý poločas však od počátku patřil domácím. Ti zvýšenou aktivitou převzali iniciativu a přišly i šance. V 51. Min. hlavičku Sedláčka po rohovém kopu, chytil Rolejček se štěstím na brankové čáře. V 56. min. prodloužil Voráček hlavou až na Víta a ten otevřel skóre utkání – 1:0. Tlak MFK pokračoval i po vstřelené brance. V 65. min. vybojoval na polovině hřiště míč Srubjan a samostatnou akci zakončil druhým gólem MFK – 2:0. Po druhé brance však domácí polevili a nechali se na dlouhé minuty zatlačit před vlastní branku. Útoky hostí však postrádali přesné zakončení. Tlak hostů však postupně slábl a opět začali hrozit domácí. V 82. min. měli možnost zvýšit z nepřímého trestného kopu uvnitř vápna, ale nepodařilo se jim prostřelit obranný val hostí. V 86. min. se po levé straně protáhl Srubjan až k brankové čáře, ale finální přihrávka nevyšla. V 87. min. hosté vyrobili obrovskou hrubku při autovém vhazování do vlastního vápna, kterou potrestal Sedláček gólem do prázdné branky – 3:0. Vítězství domácích bylo hlavně za výkon ve druhém poločasu zasloužené.

ZM

"V úvodu utkání jsme se štěstím přečkali několik šancí hostí, kteří byli až do přestávky lepším týmem. Zlepšeným výkonem v druhé části hry jsme rozhodli o zisku všech bodů. Musím pochválit celý tým za zodpovědnost a nasazení, s jakým jsme dnes odehráli celé utkání, konečné skóre je pro hosty za předvedený výkon až příliš kruté."