MFK

26.1.2019 - Starší přípravka odehrála turnaj v Č. Kostelci

30. 01. 2019 04:46 | autor: endymion

V sobotu 26.1. se zúčastnili hráči r. 2009 halového turnaje v Č. Kostelci. Příležitost dostali tentokrát začínající hráči, které do pole doplnila dvojice osvědčených bojovníků Kučera - Hanzl a na netradiční pozici brankáře M. Hubálek, který měl pomoci hlavně s rozehrávkou. Největším pozitivem byla skutečnost, že se sešlo 5 vyrovnaných týmů, turnaj se hrál v klidné atmosféře, v níž se mohli i naši méně zkušení nováčci bez zbytečného stresu projevit na velkém hřišti.

Přestože se před začátkem všichni dušovali, že znají svoje úkoly, první 2 zápasy jsme po velkých chybách prohráli. Sestavu jsme tedy pozměnili, hráči si vzali rady trenérů k srdci a výsledkem pak byl zlepšující se výkon, který korunovala i jedna zasloužená výhra.

Milým překvapením byl výkon obrany, kde se nakonec střídali 3 nováčci (Sláviček, Špirka, Vintera) i nasazení celého týmu. Ve vyrovnaných utkáních jsme několikrát mohli strhnout vítězství na svoji stranu, to bychom ale museli proměňovat 100% šance. I přesto Kuba Hanzl zaujal ostatní trenéry jako neohrožený brejkový hráč a získal cenu pro nejlepšího hráče turnaje.

Turnaj hodnotíme velice kladně, přestože jsme nakonec na skóre obsadili poslední místo. Začínající hráči se v konkurenci vrstevníků, hrajících fotbal delší čas, rozhodně neztratili. Ocenit je třeba i chování hráčů, schopnost přijmout rady trenérů, vyhecovat se navzájem a na hřišti se porvat o výsledek. Zdá se, že i v nováčkovském týmu starší přípravky se rodí dobrá parta.

Sestava:

M. Hubálek – Špirka, Sláviček, Vintera, Kučera, Hanzl, Smola, Špatenka

Výsledky (dvoukolový systém každý s každým):

MFK – ČK 2009 0:2, 0:1, - ČK 2010 0:2, 0:0, - Dobruška/Opočno 1:1 (Hanzl), 2:2 (Kučera, Hanzl), - Zábrodí 0:1, 1:0 (Hanzl)

Pořadí turnaje:

1. Č. Kostelec 2009, 2. Č. Kostelec 2010, 3. Zábrodí, 4. Dobruška/Opočno, 5. MFK N. Město n/M

Komentáře k článku

*
  | Napsat můžete ještě 400 znaků | Formátování
*
Kolik je 3 + 1: