Víkendové turnaje mladší přípravky

16. 10. 2018 14:19 | autor: endymion

Mladší přípravka A zajížděla až do dalekého Vrchlabí, kde sehrála turnaj s domácími a hosty z Třebše.  Chlapci potvrdili dobrou formu z posledních týdnů a jasně přehráli domácí Vrchlabí. S Třebší to ovšem byl jiný oříšek. Navzdory prvnímu poločasu, který jsme vyhráli se nám nepovedlo ve druhém navázat na kvalitní výkon a prohráli jsme. Celkově jsme ze čtyř poločasů vyhráli za tento turnaj 3, ovšem součtově to tentokrát nestačilo více než na 3 body. Přesto hráči předvedli kvalitní a bojovný výkon na který jsme ostatně poslední týdny zvyklí. Příští týden sehrají naši borci opět turnaj v České Skalici. A poté na závěr podzimní části sezony odehrají domácí turnaj.

Mladší přípravka B odehrála v sobotu první domácí turnaj, kde se utkala s hosty z Hronova a favoritem a prvním týmem tabulky Velkou Jesenicí.

První zápas byl velice vyrovnaný a chlapci podávali opravdu velmi dobrý a bojovný výkon, ovšem dvě drobné chyby v závěru zápasu nás připravili o bodový zisk a nakonec jsme prohráli 4:3. K dalšímu utkání nás proti Velké Jesenici posílil Lukáš Macháček, ročník narození 2013, jednoznačně nejmladší účastník turnaje, ale už po pár minutách ukázal společně s o rok starším Šimonem Škodou, že jsou to skutečně velcí talenti novoměstského fotbalu. Lukáš Macháček v útoku obral o dvě hlavy většího protihráče o balon a zkušeno předložil nabíhajícímu Šimonu Škodovi před brankou a ten se nemýlil. Bylo z toho vedení 1:0. Soupeř pak předváděl proč je na prvním místě tabulky, ovšem narážel na výborně chytajícího Vojtu Čápa, který držel naděje na dobrý výsledek. Ke konci poločasu přece jenom soupeř vyrovnal. V druhém poločase se hra příliš nezměnila. Naši borci bojovali o každý balon a snažili se zaskočit kvalitního soupeře, který podnikal nebezpečné akce. Po jednom ze závarů před brankou Jesenice dorazil míč do branky Václav Hoffinger a najednou jsme byli blízko skutečnému úspěchu. Bohužel soupeř ještě dokázal zabrat a vyrovnal na konečných 2:2 a tak se šlo na penalty. Zde předvedl svou kvalitu Vojta Čáp, který chytil 5 ze 7 penalt, naši borci dokázali oproti tomu vstřelit o dvě branky více než soupeř a na penalty zvítězit.

Velká pochvala patří všem borcům, kteří nastoupili a odvedli skutečně skvělé výkony a potěšili domácí příznivce a rodiče.