MFK

30.9.2018 - Béčko starší přípravky odehrálo další kolo okresního přeboru

01. 10. 2018 03:36 | autor: endymion

V neděli 30.9. odehrála starší přípravka také další turnaj okresního přeboru v Hronově. B tým tentokrát posílil Vojta Bělobrádek na netradičním postu brankáře a několik hráčů ročníku 2009, kteří potvrdili stoupající formu z krajského přeboru. Odehráli jsme 3 vyrovnaná utkání, klukům se poměrně dařilo, celkově obdrželi za turnaj pochvalu. Vyzdvihnout musíme výkon Vojty Kučery, který s přehledem zvládl pozici středního záložníka, přestože na tomto postu nastoupil poprvé.

Začali jsme s posledním týmem tabulky z Babí. Zde jsme se rychle ujali vedení a i v dalším průběhu byli aktivnější. Šance jsme ale trestuhodně neproměňovali a nedůraz přenesli před vlastní branku. Houževnatý soupeř naše chyby trestal a zápas dovedl k prvnímu vítězství v sezóně. Po tomto utkání trenérům nezbývalo, než hráče důrazně napomenout. Změna se projevila ihned, kluci začali bojovat, s fyzicky vyspělejšími hráči z Police n/M neztráceli v soubojích a z pěkných individuálních akcí dokázali skórovat. Nejhezčí zápas jsme odehráli s domácím družstvem, kdy se výsledek přeléval a do poslední minuty bylo o co hrát. I zde rozhodla naše malá produktivita v koncovce.

Výsledky:

MFK – Babí 4:5, - Police n/M Želvy 4:2, - Hronov 5:7

Sestava (branky):

Bělobrádek V. – Krč (1), Sláviček, Celik (1), Kučera (4), Čáp (1), Ježek (2), Bělobrádek J. (2), Smola (1), Hubálek (1), trenéři Bělobrádek a Hubálek

Po polovině soutěže krátká rekapitulace: 

B-tým plní svoji roli, do zápasového rytmu dostává nejen nováčky, ale i hráče „starého“ kádru (protočili se postupně prakticky všichni). Kvalitou okresní přebor nezaostává, hrajeme vyrovnaná utkání s výkonnostně přijatelnými soupeři. Mrzet nás může jedině to, že někteří hráči (rodiče) stále nedoceňují tuto možnost jako nejlepší způsob dohánění tréninkového a zápasového deficitu. Naopak jiní pochopili, že svoje dovednosti zlepší nejlépe na hřišti v ostrém zápase a hlásí se dobrovolně. Individuální výkony některých jedinců jsou příjemným překvapením a bonusem za úsilí trenérů i klubu, který se maximálně snaží dát rovnou šanci úplně všem dětem.

Komentáře k článku

*
  | Napsat můžete ještě 400 znaků | Formátování
*
Kolik je 4 + 10: