9.9.2018 - Náročná neděle starší přípravky

10. 09. 2018 15:15 | autor: endymion

V neděli 9.9. se starší přípravka přestavila jak v okresním, tak i v krajském přeboru. Vzhledem k několika omluvenkám jsme odjížděli s minimem hráčů na střídání a trochu s obavami, jak hráči náročný program zvládnou. Někteří i s minimem tréninkových jednotek v nohou. Nakonec jsme vše zvládli a kluci zaslouží velkou pochvalu, jak se s tím poprali.
     V rámci krajského přeboru jsme zavítali do Opočna. Tým roč. 2008 byl doplněn dvěma hráči se střídavým startem z Ohnišova. A vzhledem k tomu, že s námi absolvovali i soustředění na Deštném, do týmu dobře zapadli. Dnes musíme celý tým pochválit za velkou odhodlanost a bojovnost. Kluci ukázali, že i s jedním hráčem na střídačce se dají náročné zápasy zvládnout. V prvním zápase s domácím týmem Dobruška/Opočno jsme nastoupili proti stejně starému soupeři. Byl to vyrovnaný zápas, bohužel několik našich šancí zůstalo neproměněno a na druhé straně jsme některé góly soupeři přímo darovali. Druhý poločas již byl z naší strany lepší a produktivnější a tento jsme nakonec vyhráli. Ve druhém zápase proti silné Solnici jsme se ještě v prvním poločase drželi, v tom druhém bylo znát, že klukům pomalu docházejí síly a soupeř nás postupně přehrával. Celkový dojem je však velmi dobrý, pokud budou kluci takto bojovat dál, rozhodně se v soutěži neztratíme. Pochvalu zaslouží celý tým, skvěle zahrál Fanda Škoda.
     Tým roč. 2009 - v prvním zápase proti spojenému týmu Dobrušky/Opočna podalo naše mužstvo sestavené po domluvě se soupeřem výlučně z hráčů ročníku 09 výborný výkon, a to hlavně v 1. poločase, který jsme ovládli jak herně, tak i výsledkově v poměru 9:1 a tím vlastně rozhodli o vítězi tohoto utkání. V druhém poločase to již takový brankostroj nebyl, ale konečný výsledek 12:5 je potěšující. Ve druhém zápase byl naším soupeřem tým Solnice. K tomuto zápasu jsme nastupovali trochu s obavami s ohledem na možnost pouze jednoho střídajícího hráče, ale možná tento fakt  kluky více motivoval a nechali na hřišti všechny síly. Celková prohra s tímto soupeřem v poměru 1:9 není žádnou ostudou, ba naopak. Oproti loňskému ročníku byl na našich hráčích vidět fotbalový pokrok, jehož výsledkem bylo snížení počtu obdržených branek. Samotní hráči se tak přesvědčili, že i s tímto soupeřem se dá hrát fotbal. Za dnešní turnaj je třeba pochválit všech "7 statečných", i přesto bych vyzdvihl brankářský výkon Kuby Hanzla.

trenéři SP: Hronovský, Hubálek

Sestava :
tým 2008 - Štěpán Čáp, Lukáš Lochman, Vojta Bělobrádek, Fanda Škoda, Štěpán Zámečník, Štěpán Škoda, Tomáš Ludvík
tým 2009 - Kuba Hanzl, Vojta Kučera, Matyáš Hubálek, Ondřej Říha, Jan Ježek, Václav Poláček

Okresní přebor

B-tým starší přípravky odehrál turnaj okresního přeboru v České Skalici. Většinu nominovaných tvořili hráči s minimálními zkušenostmi, 2 dokonce nastoupili k úplně prvnímu soutěžnímu utkání. Proto jsme si stanovili jednoduchý cíl, úvodní turnaj s hráči, pro něž jsme soutěž přihlásili, důstojně odehrát.

V prvním utkání jsme inkasovali po velkých individuálních chybách, chyběl nám alespoň jeden zkušenější útočník, který by dokázal z náznaků šancí vystřelit. Tým se nečekaně vzchopil až v utkání s favorizovanou Č. Skalicí, kde hráči začali lépe plnit svoje povinnosti. Přestože byl obraz hry jednoznačný a skóre vysoké, naši borci se nevyhýbali těžkým soubojům s vyspělejšími spoluhráči a postupem času se jim dařilo stále lépe. V posledním utkání s Provodovem už nám docházely síly, hráči ale nepolevili v tempu a po nebojácném výkonu vybojovali solidní výsledek.

Herně stál náš výkon na Samovi Řehákovi, který s přehledem zvládl roli lídra týmu a turnaj odehrál prakticky bez střídání, výborně chytal Dan Žďára, zejména v utkání s Č. Skalicí, v němž doslova čaroval. Ostatní hráče je třeba ocenit za snahu a zapálení pro hru, napoprvé to nebylo vůbec špatné!

trenér: Bělobrádek

Sestava :
Dan Žďára, Filip Hnik, Kuba Bělobrádek, Samuel Řehák, Matyáš Celik, Jakub Vít, Patrik Smola, František Sláviček

Výsledky :
MFK - Hronov 2:5  (Řehák 2x), MFK - Rozkoš 0:13, MFK - Sokol Provodov 1:4 (Hnik)