MFK

12.5.2018 - Mladší přípravka odehrála turnaj v Machově

14. 05. 2018 03:43 | autor: endymion

Třetí tým naší mladší přípravky se v sobotu 12.5. zúčastnil turnaje okresního přeboru v Machově. Tentokrát jsme nominovali hráče r. 2010 (pouze díky zranění Vojty Čápa tým doplnil brankář z r. 2009), takže se v podstatě jednalo o jádro týmu pro příští ročník. Kluci podali proti fyzicky vyspělejším soupeřům výkon na hranici svých možností, překvapili herně, kdy velmi zkušeně rozehrávali po zemi od branky a ve všech zápasech dominovali v držení míče. Na druhé straně se projevila i nezkušenost – celodenní boj s neposekaným trávníkem, který brzdil míč, rozhodující branka obdržená 20 sekund před koncem i velká labilita, kdy inkasovaný gól vyvolává rezignaci a vstřelený euforii. Ale právě kvůli získávání herních zkušeností jsme klukům soutěž přihlásili.

Do utkání s Policí n/M (3. tým tabulky) jsme vstoupili nebojácně, výsledek ovlivnily naše neproměněné šance a na druhé straně individuální chyby, po kterých jsme inkasovali. Ve vyrovnaném závěru naši hráči cítili, že na vítězství mají, do útočení se zapojila celá čtveřice, výsledkem byl brejk soupeře, z něho 20 s před koncem rozhodl o vítězství. Druhé utkání s týmem domácích rozhodl jediný hráč, který zatížil naše konto 7 brankami. Utekl nám úvod, kluci se ale dokázali zvednout a vyrovnat na 4:4. Na další slepené góly soupeře jsme už nedokázali reagovat. Naši hráči si tak alespoň spravili chuť v posledním zápase, kdy po vyrovnaném prvním poločase v závěru doslova zničili tým Č. Kostelce. Dařila se nám hra na brejky, a i když jsme jich proměnili sotva polovinu, dosáhli jsme dvojciferného skóre.

S přístupem i výkonem všech hráčů jsme byli velmi spokojeni, škoda prohry v prvním zápase, vítězství by klukům značně zvedlo sebevědomí. Největším překvapením byla kvalitní rozehrávka, kterou se tým prezentoval, svědčí o velkém pokroku, kterého kluci během sezóny dosáhli.

Výsledky:

MFK – Police n/M 3:4, – Machov/Police n/M 4:10, – Č. Kostelec 10:2

Sestava:

Bělobrádek (1 branka), Jakl (2), Škoda (4), Ryšavý (5), Dušek (4), Duchoň (1), Plašil, trenéři Bělobrádek, Lanta

Komentáře k článku

*
  | Napsat můžete ještě 400 znaků | Formátování
*
Kolik je 9 + 9: