MFK

Víkendové turnaje mladší přípravky

08. 05. 2018 04:33 | autor: endymion

5.5.2018

V sobotu 5. 5. 2018 měli příznivci poslední šanci shlédnout tým naší mladší přípravky na domácím hřišti, tentokrát v rámci dalšího kola okresního přeboru. Díky aktivitám prodlouženého víkendu se sešla značně nesourodá sestava složená rovným dílem ze zkušených hráčů r. 2009, hráčů r. 2010 a nováčků.

Do úvodního utkání s Č. Skalicí vstoupili naši hráči nesoustředěně a s malým nasazením, nebýt individuálního výkonu Ondry Říhy, v tomto utkání bychom nezvítězili. Stejně rozháraný a nedůrazný byl i první poločas s favorizovaným V. Poříčím. Ve druhém se naši hráči dokázali zlepšit, zkorigovali nepříznivý výsledek, ale zejména předvedli herní výkon, který bychom od nich očekávali. V závěrečném utkání si hráči s chutí zastříleli proti nováčkovskému týmu Náchoda.

Průběh turnaje jistě ovlivnila nesehranost týmu, který v této sestavě běžně nenastupuje, od zkušenějších hráčů ale musíme vyžadovat zodpovědnější přístup. Zejména proto, že mladší a začínající hráči přejímají jejich návyky jak ve hře, tak v chování. Turnaj přesto hodnotíme pozitivně, kluci si zahráli v domácím prostředí za hezkého počasí s kvalitními soupeři, hrát přitom potřebují ze všeho nejvíce.

Výsledky:

MFK – Č. Skalice 7:5, MFK – V. Poříčí 3:4, MFK – Náchod 9:1

Sestava:

Bělobrádek, Škoda (2 góly), Říha (6), Šulc (1), Řehák S., Vít (3), Tichý, Kučera (5), Znamenáček (2), Plašil, trenér Bělobrádek

6.5.2018

V neděli 6. 5. 2018 jsme se představili v Solnici, kde nám los tentokrát přisoudil 2 extrémní soupeře – domácí coby nejlepší tým v kraji v dané věkové kategorii a Rasošky, které jsou na opačném kvalitativním pólu. Do podobně strukturovaného turnaje se těžko hledá motivace jak hráčům, tak trenérům, obzvláště v situaci mnoha omluv, souvisejících s prodlouženým víkendem.

První tým vstoupil do utkání se Solnicí s velkým odhodláním, drtivý nástup domácích se ovšem nepodařilo zachytit. Kluci ale nezpanikařili, vynikající výkon Vaška Leugnera a Vaška Poláčka povzbudil zbytek týmu (tentokrát pouze hráči r. 2010). V prvním poločase se hra v závěru vyrovnala, dokázali jsme vstřelit góly, solidní výkon si tým přenesl i do druhého poločasu, jehož průběh byl obdobný.

Druhý tým nezvládl utkání se Solnicí hlavně psychicky, hráči byli poražení už při příchodu na hřiště, předvedli bojácný, odevzdaný výkon. Opakovala se tak situace z předchozího utkání se stejným soupeřem, kdy ovšem nebylo složení týmů stejné.

Ozřejmuje se, že kromě jiného musíme pracovat na přípravě přirozených lídrů týmu. Nestačí nám pouze fotbalové dovednosti nebo bojovnost, poslední 2 víkendy ukázaly, jak důležitý je pozitivní vzor zejména pro mladší, méně zkušené hráče. Více hodnotit tento turnaj nelze, bylo potřeba ho odehrát, žádné překvapivé momenty nepřinesl.

Výsledky:

MFK : Solnice 4 : 35 (1. tým 4 : 15, 2. tým 0 : 20)

MFK : Rasošky  39 : 4 (1. tým 22 : 1, 2. tým 17 : 3)

Sestava:

1. tým: Bělobrádek, Leugner (7), Jakl (2), Poláček (9), Škoda (6), Znamenáček (2), Světlík, trenér Bělobrádek

2. tým: Hanzl (8), Paar (1), Hubálek Tony (4), Hubálek Matyáš (2), Ježek (1), Duchoň (1), trenér Hubálek

Komentáře k článku

*
  | Napsat můžete ještě 400 znaků | Formátování
*
Kolik je 7 + 8: