Muži vysoko prohráli s Rychnovem a poté vysoko porazili Hořice

1.5.2018

MFK Nové Město n/M - TJ Jiskra Hořice 4:0 (3:0)

Branky MFK: Nožka 2x, Zákravský

Sestava MFK: Maur - Soumar (79. Zítko), Darebník, Jelen, Srubjan, Lelek, Valášek, Borůvka D. (84. Borůvka A.), Nožka (61. Hůlek), Zákravský, Růžička

Do dnešního utkání jsme nastoupili s odhodláním zvrátit sled nepříznivých výsledků z minulých kol a ještě se pokusit přiblížit bodově soupeřům v tabulce. Vstup do utkání nám vyšel nad očekávání velmi dobře. Již v 8 minutě utkání se prosadil svým důrazem v šestnácce Lukáš Nožka a vstřelil první gól utkání. Následně ve 12 minutě utkání jsme po právé straně hřiště založili výbornou akci a po serií přihrávek na jejiž konci byl opět Lukáš Nožka se stav posunul na 2 :0 pro hráče N.Města. V 15 minutě utkání se postavil k přímému kopu Pavel Zákravský a ze vzdálenosti asi 25 metrů vymetl šibenici hořické branky a stav skore se posunul na 3 : 0 pro N.Město. Zhruba od poloviny prvního poločasu jsme ubrali na tempu, snad pod dojmem vedení a do hry se stále častěji dostávali hosté, kteří několikrát nebezpečně zahrozili.

Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná, hosté se snažili o vstřelení kontaktního gólu, ale v 65 minutě chybovali před svoji šestnáckou a Dan Borůvka toho využil a zvýšil na 4 : 0. To ještě v 60 minutě Srubjan neproměnil pokutový kop. Ve zbylém čase jsme si své vedení pohlídali a slavili tak první vítězství v jarní části sezony.

V průběhu týdne oznámil klubu svou rezignaci na postu trenéra MFK pan Milan Petřík. Ve zbývajících utkáních jarní části sezony včetně dnešního utkání povede mužstvo Jaroslav Macháček společně s Ivošem Janečkem, Pavlem Růžičkou a Michalem Hofmanem.

29.4.2018

FC Spartak Rychnov n/K - MFK Nové Město n/M 6:1 (1:0)

Branka MFK: Nožka

Sestava MFK: Bocek - Soumar, Jelen, Srubjan, Lelek, Klikar (81. Hofman), Valášek, Borůvka, Nožka, Růžička (76. Maur), Darebník (63. Hůlek)

Novoměstské bodové plány vzaly v Rychnově za své už poměrně brzy. V 11. minutě totiž poslal domácí celek do vedení Počtýnský a hosté, pokud chtěli bodovat, museli zabrat. Jenže obrat se nekonal. O osudu utkání definitivně rozhodl začátek druhé půle, kdy domácí po brankách Počtýnského z 55., a Zajíčka z 57. minuty odskočili na 3:0. O pět minut později sice Nožka snižoval na 3:1, jenže v 69. minutě vrátil klid na domácí kopačky opět Počtýnský – 4:1. Ten navíc čtvrt hodiny před koncem zkompletoval hattrick – 5:1. Na tenisových 6:1 upravoval deset minut před koncem Jedlinský.