1.5.2018 - Starší žáci zakončili základní část

01. 05. 2018 12:47 | autor: endymion

TJ Červený Kostelec : MFK 2:0 (1:0)

Sestava MFK: Bartošík – Čížek, Ťokan, Vacek, Novotný, Smola, Čerenkov, Knap, Novák, Buriánek, Šafář, Junek, Valtera

V úterý 1.5. ukončili starší žáci základní část krajského přeboru na hřišti v Červeném Kostelci. Od úvodního hvizdu nás soupeř přitlačil k bráně, přežili jsme několik jeho šancí. Po pěti minutách jsme hru vyrovnali a pak se hrálo vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Dvakrát se dostal na dostřel Adam Buriánek, ale pálil mimo. Pak se dostal do brejku Pepa Novák, domácí gólman byl ale u míče dřív. V 16. minutě Pepa Novák nabízí vedoucí gól Tomáši Junkovi, ten ale sám proti gólmanovi sotva trefuje míč. Pět minut na to mohl přijít trest, když brejk soupeře náš gólman vyrazil, ale ten obloukem dál směřoval do sítě. Na poslední chvíli jej vykopl Filip Ťokan. Několik minut na to ale Petr Čerenkov nezachytil průnik soupeře a ten nedává našemu brankaři šanci. Ještě do poločasu můžeme vyrovnat. Pepa Novák hlavou přehazuje soupeřova brankaře, také soupeř ale na poslední chvíli míč mířící do prázdné brány vykopává do bezpečí. Po změně stran může soupeř pojistit vedení, přelobování našeho gólmana ale končí na tyči. A protože střela Lukáše Knapa jen vypráší rukavice gólmana, brejk Adama Buriánka těsně míjí bránu, soupeř znovu nastřeluje jen tyč a Adam opět pálí mimo, vede soupeř minutu před koncem jen o branku. Poslední akce zápasu – kopeme rohový kop. Z odraženého míče se soupeř dostává do brejku, který náš gólman vyrazil, soupeř ale pohodlně doráží – 2:0. Je dobojováno. Škoda. Kluci to dnes odmakali. Pochvalu zaslouží zejména středová řada Ťokan, Vacek, Knap. Dařilo se brankáři, trocha štěstí k tomu prostě patří.