MFK

29.4.2018 - Víkendové turnaje mladší přípravky

30. 04. 2018 04:52 | autor: endymion

V sobotu 29.4. jsme odehráli turnaj okresního přeboru v Hronově. Protože nás čekaly první dva týmy tabulky, proti kterým by neměli naši nováčci šanci, nominovali jsme tentokrát zkušenější hráče obou ročníků.

Do prvního zápasu proti V. Poříčí naši hráči vstoupili pozorně a záhy získali herní převahu. Soupeře zaměstnávala zejména útočná dvojice J. Ježek - T. Hubálek, s postupujícím časem a narůstajícím skóre získávali jistotu i ostatní. Kluci využívali celou plochu hřiště, předvedli řadu pěkných kombinací a dokázali se i gólově prosadit.

V utkání proti celku Hronova si naši hráči s chutí zastříleli i přes ztrátu T. Hubálka, který k němu pro náhlou zdravotní indispozici již nenastoupil.

Vrcholem dopoledne se tak stal zápas s lídrem tabulky z V. Jesenice. Hned první útok přerušila píšťalka rozhodčího, který k překvapení všech nařídil penaltu proti našemu týmu. Bleskově inkasovaná branka hráče zaskočila. V zápase s Hronovem jsme navíc trochu vypadli z tempa, do kterého jsme se nemohli dostat i díky kvalitní hře soupeře. Omlazený tým V. Jesenice překypoval důrazem i pohybem, který nám dělal velké problémy. Rozdílovým hráčem se v této fázi utkání stal V. Leugner, který svým účinným napadáním znemožnil rozehrávku soupeře a dokázal ke zlepšení strhnout i ostatní. Do poločasu jsme si vytvořili rozhodující náskok, který jsme ve zbytku utkání kontrolovali.

Turnaj se klukům skutečně vydařil herně i výsledkově, všichni zúčastnění zaslouží za předvedený výkon jedničku s hvězdičkou!

Výsledky:

MFK – V. Poříčí 9:2, MFK - Hronov 17:1, MFK - V. Jesenice 7:2

Sestava:

Bělobrádek (3), Kučera (4), Hanzl (2), Leugner (7), T. Hubálek (2), Ježek (9), Říha (6), Jakl, trenér Bělobrádek

V neděli 30.4. jsme odehráli turnaj krajského přeboru v Rasoškách. Domácí jsou outsiderem naší skupiny, proto jsme mladší a začínající hráče nominovali tentokrát sem.

Tým ročníku 2009 jsme doplnili o 2 nováčky, J. Šinkoru a J. Světlíka. Ti si hned v úvodním dvojzápase proti domácímu týmu dali své premiérové góly. I ostatní hráči si s chutí zastříleli. Tým zvládl i oba zápasy s Č. Kostelcem, a to přesto, že postrádal všechny obvyklé brankáře. Na této pozici se vystřídali nejzkušenější hráči, kteří běžně nechytají, jejich úkolem byla zejména rozehrávka. Herně i výsledkově podali kluci dobrý výkon.

Tým ročníku 2010 zaplatil v tomto turnaji nováčkovskou daň. Po přesvědčivých vítězstvích proti Rasoškám nezvládli kluci nástup do prvního poločasu proti Č. Kostelci. Přestože byli upozorněni, že tento soupeř je kvalitativně někde jinde, zkrátka zkušenosti ještě chybí. Ve druhém poločase se ale zvedli a sehráli naprosto vyrovnané utkání, v němž o těsné prohře rozhodly individuální chyby. Výkon nelze hodnotit podle výsledků, tomuto týmu budeme nadále hledat vhodné soupeře v obou soutěžích, kluci potřebují co nejvíce hrát. Potěšitelné bylo, že se v posledním utkání dokázali zmobilizovat a na rozpálené pláni bojovat, někteří až na dno sil.

Výsledky:

Tým 2009: MFK – Rasošky 26:3, MFK – Č. Kostelec 8:4

Tým 2010: MFK – Rasošky 18:3, MFK – Č. Kostelec 4:21

Sestavy:

Tým 2009: Hubálek M. (6), Poláček (11), Říha (6), Řehák, Ježek (5), Šinkora (4), Světlík (2), trenér Hubálek

Tým 2010: Čáp (1), Vít (3), Plašil (2), Dušek (6), Škoda (8), Tichý, Duchoň (2), trenér Bělobrádek

Všechny příznivce naší mladší přípravky zveme na domácí turnaj v sobotu 5.5., kdy se v N. Městě hraje od 9:00 hod. další kolo okresního přeboru.

Komentáře k článku

*
  | Napsat můžete ještě 400 znaků | Formátování
*
Kolik je 5 + 5: