MFK

21.4.2018 - Mladší přípravka hrála s Českou Skalicí a Zábrodím

22. 04. 2018 14:03 | autor: endymion

V sobotu 21.4. odehrál v České Skalici druhé kolo okresního přeboru i náš třetí tým mladší přípravky. Je jedině dobře, že jsme tuto soutěž přihlásili, protože pro jarní část sezóny se naše mužstvo rozrostlo o dalších 6 malých fotbalistů a šanci zahrát si tak dostanou všichni.

První utkání s domácími mělo vyrovnaný průběh. O vedení jsme přišli v poslední minutě, kdy mocný závěrečný hvizd rozhodčího z vedlejšího hřiště zmátl našeho hráče, který přestal hrát a soupeř prakticky „bez boje“ vyrovnával. V premiérovém penaltovém rozstřelu jsme neuspěli. Naše hra byla ovlivněná přítomností 2 nováčků, kteří hledali svoje pozice na hřišti, ani zkušenější hráči neměli úplně svůj den.

Do druhého utkání s týmem Zábrodí jsme vstoupili koncentrovaněji a výsledkem byl herně povzbudivý výkon. Škoda, že fyzická převaha soupeře byla tak extrémní, vždyť nejvyšší hráčka soupeře se postavou vyrovnala několika našim maminkám. Kdybychom dokázali dát alespoň jeden gól, soupeře bychom potrápili, šance jsme měli. Inkasovali jsme zpravidla zdálky, proti těmto střelám neměl solidně chytající Vojta Čáp v brance žádnou šanci.

Největším pozitivem turnaje byl výkon nováčků Jirky Duchoně a Davida Ryšavého. Jejich důraz a nasazení při prvním mistráku jsou velkým příslibem do budoucna. Trenérovi se málokdy stává, aby teoreticky nejrizikovější sestava podala nejstabilnější výkon – na konci prvního a začátku druhého poločasu se Zábrodím odehrála v dobrém tempu téměř 10 minut, aniž by kohokoliv napadlo, že 2 ze 4 hráčů v poli jsou na hřišti poprvé.

Výsledky:

MFK – Č. Skalice 3:4 (PK), branky Škoda 2, Plašil,

MFK – Zábrodí 0:8

Sestava:

Čáp, Plašil, Duchoň, Tichý, Škoda, Hvězda, Ryšavý, Dušek, trenér Bělobrádek

Komentáře k článku

*
  | Napsat můžete ještě 400 znaků | Formátování
*
Kolik je 6 + 4: