11.11.2017 - Starší žáci odehrála poslední zápas sezóny

12. 11. 2017 14:57 | autor: endymion

Závěrečný zápas podzimní sezony odehráli starší žáci v sobotu 11.11. na domácím hřišti proti Novému Hradci Králové.

Soupeř ze špičky tabulky budil v klucích respekt, ale každý zápas je jiný a každý začíná za stavu 0:0. A to se dnes potvrdilo. První poločas kluci odmakali. Soupeř měl sice optickou převahu, ale šancí na gól bylo na obou stranách pramálo. Se stejným odhodláním jsme šli i do druhé půle. Jenže postupem času se nám začíná rozpadat záložní řada. Petr Čerenkov sice svými přihrávkami založil několik našich dobrých kombinačních akcí, jenže soupeř nehraje v tréninkovém tempu a tak než se rozmyslí komu přihraje, s míčem už hraje soupeř. Navíc opět se schovávajíc za protihráčem jej těžko vybojuje zpět. Vedle něho Honza Šafář jako by zase nevěděl co má dělat. Jestli má útočit, nebo bránit, kam se postavit. A když se k tomu přidají nepřesné přihrávky a ještě horší zpracování, začíná přetížená obrana nestíhat. První varování přichází ve 41. minutě, kdy míč nepovšimnut námi, ani soupeřem, prochází před naší brankou. Vzápětí na to sice máme šanci pootočit kolem osudu, když se do brejku dostává David Rücker a přesto že se snaží střelu co nejlépe usměrnit, gólman vyráží. Tlak soupeře se stupňuje a v 55. minutě už naše zadní řady podléhají a soupeř jde do vedení. Tři minuty na to David Rücker ztrácí míč na půli hřiště a následný soupeřův brejk pojišťuje jeho vedení a i konečné vítězství.

Sice jsme prohráli, ale za odvedený výkon musíme kluky pochválit. Hrát se dá s každým bez ohledu na místo v tabulce. Jen musíme chtít. Palec nahoru dnes naší obraně Smola, Valtera, Vacek, Knap, Novotný, Adamu Buriánkovi jako novému kapitánovi a Mírovi Slezákovi dnes v roli „head coach“.

A malé postesknutí na závěr - kdyby dnes nastoupil Kuba Čtvrtečka . . .

Sestava MFK: Tomáš Bartošík - Petr Valtera, Jakub Vacek, Lukáš Knap, Matyáš Novotný, Tomáš Smola, Petr Čerenkov, Filip Ťokan, Josef Novák, Adam Buriánek, Jan Šafář, David Rücker, Vojta Čížek

MFK : Nový Hradec Králové  0:2  (0:0)