4.11.2017 - Mladší žáci odehráli desáté kolo

06. 11. 2017 18:36 | autor: endymion

V sobotu 4.11. jsme odehráli 10. kolo krajského přeboru MŽ v Častolovicích. Z důvodu známých aktuálních klimatických podmínek se turnaj odehrál na travnatém „oraništi“. (S ohledem na náš domácí „zaplevelený povrch“ však musíme alespoň ocenit to „travnatém“.) Úkol dne tedy zněl, hrát co nejjednodušeji, nátlakově a bojovně, abychom měli proti našim fyzicky mnohem vyspělejším soupeřům na daném terénu alespoň nějakou šanci. Což se nám hned od úvodu utkání proti Českému Meziříčí dařilo, přičemž jsme soupeře neustále tlačili na jeho obrannou polovinu. Bohužel jsme však vinou souhry individuálních chyb v obranné činnosti a nevyužití velkého počtu brankových příležitostí prohrávali po prvním poločase 1:3. Zato ve druhém poločase jsme rozpoutali fotbalovou smršť směrem dopředu, kluci se konečně semkli v soudržný tým táhnoucí za jeden provaz a předváděli jednu krásnou útočnou akci za druhou. Vše vyvrcholilo otočením výsledku a vstřelením vítězného gólu, po kterém nastala v tomto ročníku dosud nevídaná sportovní radost jak na hřišti, na střídačce (přáli bychom Vám vidět, jak reagovali třeba i hráči, které většinou dění na hřišti zas až tak moc nezajímá), tak i mezi diváky. Tuto „nádheru“ však zničil rozhodčí svým neprofesionálním a necitlivým odpískáním smyšleného ofsajdu na základě vzteklého výkřiku „zhrzeného“ trenéra soupeřů. Ani jeden ze dvou těchto aktérů však v sobě nenašel sílu přiznat svou očividnou chybu (alespoň tedy pro všechny ostatní) a tak utkání skončilo remízou. V případě tohoto rozhodčího se naneštěstí jednalo už o druhý takovýto na nás způsobený prohřešek v podzimní části KP. I proto a hlavně za předvedenou hru ve druhém poločase, která nám zase jednou konečně nalila do žil chuť, vůli a optimismus do další práce, pro nás byli kluci jednoznačným morálním vítězem. Druhý zápas proti lídrům tabulky byl už po velkém úbytku fyzických i psychických sil jen nutnou dohrou.

Sestava:  Dusílek Michal, Matouš Pavel, Týfa Tobiáš, Valtera Petr, Uhlíř Jakub, Zítko Tomáš, Lácha Matěj, Čížek Vojtěch, Kuřátko David, Holý Tomáš, Šimek Martin, Dubský Pavel