MFK

5.11.2017 - Ročníky 2009 a 2010 odehrály halový turnaj v Jaroměři

06. 11. 2017 05:21 | autor: endymion

Ročník 2010

V neděli 5.11. se oba ročníky naší mladší přípravky zúčastnily prvního turnaje halové sezóny v Jaroměři.

Dopolední část patřila mladším hráčům. Protože máme silný ročník 2009, svádí to početně i kvalitativně slabší ročník 2010 přehlížet. Na turnaji kluci ukázali pravý opak, byli zcela konkurenceschopní, bojovali a svým týmovým pojetím trápili favority. Síla nám chyběla ve hře dopředu, naši malí útočníci nedokázali své fyzicky zdatnější soupeře přetlačit a nastřílet více gólů. Z těsných výsledků je třeba vyzdvihnout bezbrankovou remízu s Jaroměří, pozdějším vítězem turnaje. Hrál se fotbal s vysokým nasazením, za který si hráči obou týmů opakovaně vysloužili potlesk publika. Podobný zápas jsme v letošní sezóně ještě nehráli.

Celkové umístění je vůči klukům, kteří celý turnaj odehráli na hranici svých možností, trochu nespravedlivé. Důležitější než medaile je ale zjištění, že tým má charakter. Někteří hráči možná nemají tolik přirozeného talentu, ale nechají si poradit, dřou a jsou vděční za každý krůček kupředu. Za dnešní výkon nechci vyzdvihnout nikoho konkrétního, celý tým dostává jedničku.

Výsledky:

MFK - Náchod 2:0, MFK – Třebeš 0:1, MFK – Pardubice 1:4, MFK – Jaroměř 0:0, MFK – Libchavy 0:1

Pořadí turnaje:

1. Jaroměř, 2. Třebeš, 3. FK Pardubice, 4. Libchavy, 5. MFK N. Město n/M, 6. Náchod

Sestava:

Paar, Škoda, Dušek, Plašil, Tichý, Znamenáček, Čáp, trenér Bělobrádek

 

Ročník 2009

V odpolední části turnaje jsme od ročníku 2009, který se sešel téměř kompletní, očekávali boj o stupně vítězů. Do prvního utkání s domácími naši hráči doslova vlétli a konečná remíza byla s ohledem na průběh jednoznačnou ztrátou. Tímto utkáním však fotbal z naší strany skončil.

Dále jsme již řešili jen nekonečnou honičku našich hráčů po chodbách a lití tekutin z občerstvovacích lahví po všech částech haly, za což jsme byli pořadateli opakovaně napomínáni. Zbylá utkání hráči vnímali jen jako nutnou pauzu v přestávkovém pošťuchování, uhráli jediný bod a po zásluze skončili poslední.

Zatímco na palubovce vrcholil boj o medaile, mohli diváci v rohu haly paralelně sledovat hromadnou rvačku 7 z našich 9 hráčů, kteří si v rohu hřiště zhotovili další louži a chtěli do ní někoho ze svého středu namočit.

Dlouhodobě víme, že výkon ročníku 2009 stojí a padá s kázní a soustředěním. Trenéři byli v minulosti opakovaně kritizováni za přílišnou tvrdost, optikou nedělního turnaje by spíše stálo za úvahu angažovat na post hlavního trenéra Igora Hnízda. Kluci tentokrát udělali ostudu nejen na hřišti, ale i mimo ně. Přestože jim lze v tomto věku nějakou lumpárnu odpustit, bez nastavení přísnějších pravidel to do budoucna zřejmě bohužel nepůjde Minimálně v rámci halových turnajů.

Výsledky:

MFK - Jaroměř 1:1, MFK – Solnice 0:9, MFK – Libchavy I. 1:1, MFK – Libchavy II.0:3, MFK – Pardubice 1:4

Pořadí turnaje:

1. Solnice, 2. Libchavy I., 3. FK Pardubice, 4. Jaroměř, 5. Libchavy II., 6. MFK Nové Město n/M

Sestava:

Poláček, Leugner, Říha, Kučera, Hanzl, Bělobrádek, Krč, M. Hubálek, Řehák, trenér Bělobrádek, po vyčerpání nebrachiálních možností řešení krizové situace převzal tým trenér Hubálek

Komentáře k článku

*
  | Napsat můžete ještě 400 znaků | Formátování
*
Kolik je 7 + 10: