MFK

30.9.2017 - Mladší přípravka odehrála 2 turnaje

01. 10. 2017 05:30 | autor: endymion

Sobotní program mladší přípravky budil značné rozpaky. Nejenže nám opět kolidovaly turnaje krajského a okresního přeboru, v obou jsme se navíc měli utkat s lídry soutěží a naopak i s celky z konce tabulky. Nakonec jsme odehráli úspěšné turnaje v pěkném počasí, ke spokojenosti kluků, rodičů i trenérů.

V Rasoškách proběhlo další kolo krajského přeboru. Domácí tým je výkonnostně slabší, naši hráči tak měli v úvodním utkání dostatek prostoru na vyzkoušení přihrávek a kombinací. Celkové skóre 61:5 nebylo důležité, protože hlavní úkol nás teprve čekal. Proti Solnici, jejíž kvalita přesahuje hranice kraje, jsme tentokrát postavili pouze zkušenější hráče. První tým odehrál oba poločasy vyrovnaně (0:5, 1:7) díky celoplošnému bránění, hráči se nebáli ani zaútočit, v koncovce chyběla i trocha štěstí, skóre mohlo být ještě příznivější. Druhý tým ze sebe v prvním poločase otřepal respekt až po 5 minutách, v nichž obdržel 5 branek, pak se rozehrál k vyrovnané partii (2:7). Druhý poločas se jediný výsledkově nepovedl (0:14), zejména vinou úbytku sil. Kluci tentokrát zaslouží velkou pochvalu, hráli prakticky bez střídání, proti silnému soupeři si ověřili, že s ním mohou sehrát vyrovnané utkání, pokud budou herně disciplinovaní. V tomto ohledu vynikl Tony Hubálek, jediný hráč ročníku 2010, který z pozice útočníka plnil obranné povinnosti naprosto příkladně.

V Červeném Kostelci se představili hráči ročníku 2010, doplnění stejně jako minulý týden o 2 posily z předpřípravky. Kluci se s velkým hřištěm stále teprve seznamují. Největším problémem je absence „přirozeného“ brankáře, hráči se na tomto postu střídají, důsledkem jsou nepřesnosti v rozehrávce a z toho plynoucí velké množství obdržených gólů. To poznamenalo zejména úvodní utkání s Hronovem (1:12). S V. Jesenicí již kluci podali lepší výkon, výsledek ovlivnil jediný hráč soupeře, který svojí výkonností do této soutěže nepatří (2:16). Do varu dostal fandící rodiče až poslední zápas s týmem domácích, kteří také nastupují s nováčkovským týmem. Naši hráči vybojovali vítězství 11:3, čímž završili příjemný dojem z prosluněného odpoledne v krásném fotbalovém prostředí.

Turnaj Rasošky:

První tým: Ježek, Leugner, Poláček, Bělobrádek, Řehák, trenér T. Leugner    

Druhý tým: Krč, Žďára, T. Hubálek, Říha, M. Hubálek, Kučera, trenér J. Bělobrádek

Turnaj Červený Kostelec:

Linhart, Znamenáček, Škoda, Jakl, Čáp, Hoffinger, Macháček, Plašil, trenér M. Hubálek

Komentáře k článku

*
  | Napsat můžete ještě 400 znaků | Formátování
*
Kolik je 5 + 7: