Starší dorost ve svém prvním zápase sezóny prohrál

MFK

FC Hlinsko - MFK Nové Město nad Metují 5:1 (3:1)

Branky: Cách 4, Talácko - Majer

Sestava MFKHolý - Pokorný (60.Tulej T.), Junek, Škoda, Cohorna (35.Hable), Lukášek, Kurz, Linhart, Borůvka, Majer, Hanzl (82.Valášek)

"Konečný výsledek je pro nás velice krutý a neodpovídá dění na hřišti. Do 20 min.utkání jsme vydrželi hrát disciplinovaně a šli také do vedení. Pak jsme vyrobili pár zbytečných chyb a domácí během 15 min. z rychých protiútoků obrátili výsledek ve svůj prospěch.Ve druhém poločase jsme byli iniciativnější, jenže domácí měli ve svých řadách velice produktivního A.Cacha a vynikajícího brankáře." J. Macháček - trenér MFK

Muži v prvním kole Krajského přeboru zvítězili

MFK

MFK Nové Město nad Metují - TJ Dobruška 3:2 (2:0)

Branky: 4. Voráček, 33. Srubjan, 59. vlastní - 66. Mikušík, 72. Hašek

Sestava MFK: Krunčík - Zákravský L., Kudláček, Nejman, Jelen, Blažej, Zákravský P., Lelek A., Voráček (65. Podsztavek), Klikar (78. Koza), Srubjan (89. Darebník)

Sestava Dobrušky: Klofanda - Bohuňovský, Effenberk, Krahulec, Šotola, Bohm, Eimann, Mikušík, Čopík (65. Beneš), Jirásek (46. Petr L.), Hašek (75. Junek)

DIVÁCI : 260

ŽK : 0:4

V premiérovém utkání nejvyšší krajské soutěže, která se do Nové Města nad Metují vrátila po dlouhých 28 letech přivítal domácí tým MFK souseda z Dobrušky. Utkání před velmi slušnou návštěvou 260 diváků odstartovali lépe domácí, ve třetí minutě utkání Voráček zaběhl za hostující obranu a v souboji s golmanem Klofandou byl úspěšnější a tak se domácí ujali vedení 1:0. Hosté kontrovali hned o minutu déle, kdy pěknou kombinační akci zakončoval hostující Bohm jen kousek nad domácí branku. Hráči MFK postupně přebrali iniciativu a postupnou kombinací se snažili překonat dobře organizovanou obranu Dobrušky. Nejprve Klikar po pěkné kombinaci středem hřiště s Lelkem zakončoval technickou střelou těsně vedle šibenice, poté zakončoval mimo bránu aktivní Srubjan. Ve 31. minutě utkání se měnilo skore utkání podruhé, po dlouhém pasu Nejmana a vyhrané hlavičce Klikara se k míči dostal Srubjan a střelou za hranicí šestnáctky překonal Klofandu. Vzápětí se skore mohlo měnit potřetí, avšak Zákravského nádhernou ránu z dobrých pětadvaceti metrů zastavilo břevno. Do konce poločasu se již nic zajímavého nestalo a domácí odcházeli do kabin s vedením 2:0. I začátek druhého poločasu se odehrával v režii toho prvního, novoměšští hráli na balonu a postupnou kombinací se pokoušeli překonat obranu hostí. To se povedlo v minutě jedenapadesáté, kdy střílený centr Srubjana srazil do vlastní sítě obránce hostů Šotola - 3:0. Domácí uspokojeni vedením o tři branky polevili v kombinační hře a dovolili Dobrušce vrátit se zpět do utkání. Nejprve v minutě šestašedesáté využil standartní situaci za hranicí šestnáctky Mikušík a posléze využil zaváhání obrany MFK hostující útočník Hašek - 3:2. Dobruška byla rázem na koni, avšak jejich aktivita byla otupena nuceným střídáním ve druhém poločase dobře hrajícím Haškem a když hráči MFK nevyužili dvě nadějné brejkové situace a neujal se ani rohový kop hostů v nastaveném čase, skončilo utkání vítězstvím domácích v poměru 3:2. Vzhledem k vývoji utkání se dá říci, že vítězství domácího týmu bylo zasloužené.

"Po většinu utkání jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme vedli o tři branky. Dobrušku jsme zbytečnými chybami vrátili zpět do utkání, avšak závěr utkání jsme zvládli takticky dobře a slavíme první výhru v krajském přeboru. Chtěl bych poděkovat jak domácím tak hostujícím divákům za velmi dobrou návštěvu  a byť šlo o tzv. "derby" tak utkání proběhlo jak na hřišti tak v hledišti v naprostém klidu."     Miloš Killar - trenér MFK

Autor: Dominik Maur                       

 

Sestřih branek:


 

LIVE přenosy zápasů krajského přenosu mužů

MFK

Pro utkání krajského přeboru mužů platí povinnost natáčet utkání na kameru a také ho přenášet LIVE na internetu, proto již v sobotu 9.8.2014 od 17:00 můžete na níže uvedeném odkazu sledovat utkání MFK s Dobruškou:

http://fotbal.tvcom.cz/Zapas/Soutez-Krajsky-prebor---Kralovehradecky-kraj/Sezona-2014-2015/36075-MFK-Nove-Mesto-nad-Metuji-TJ-Dobruska.htm

Aktualizováno:

Jelikož v sobotu kvůli problémům s internetovým připojením neběžel zápas živě, tak nyní ho můžete aspoň shlédnout celý zde: http://youtu.be/yrR-FE5WWYQ a nyní již i se zápasovou grafikou (časomíra, střelci, karty, střídání atd.) na výše uvedeném odkazu tvcom.cz.

Novinky v mužstvu staršího dorostu

MFK

Starší dorost /U19/ MFK  se začal připravovavat na novou sezonu od 15.července. V rámci přípravy jsme absolvovali i krátké dvoufázové soustředění na domácím hřišti. Sehráli jsme též i 4 přípravné zápasy se střídavými výsledky. Z kádru,který hrál Vč přebor v lońském ročníku odešlo 7 hráčů. Z nich Lelek, Klikar a Králíček byli zařazeni do A družstva a Vaněk je na hostování v S.Mezilesí. Do celkového počtu 15 doplnili družstvo hráči,kteří přišli z mladšího dorostu.
Nadcházející ročník Vč přeboru 2014/2015 bude pro naše družstvo velmi náročný. V rámci ČR byla pro nastávající sezonu provedena reorganisace celostátních dorosteneckých soutěží, kdy  byla zrušena jedna ze 2 skupin České ligy dorostu. Z těchto důvodů bylo přeřazeno do Vč přeboru 5 týmů co tuto ligovou soutěž v lońském ročníku hrálo.  Tímto rozhodnutím získal Vč  přebor nebývalou kvalitu a úroveń. Před našimi hráči leží velká výzva a bude  záležet jen na nich jak v této konfrontaci kvality obstojí. Přesto bych chtěl naplňovat filozofii klubu a až na pár vyjímek dávat příležitost vlastním hráčům.Hodně spoléhám též na pomoc hráčů z mladšího dorostu, kteří dostanou dost příležitostí se ukázat. St.dorost hraje doma svá utkání vždy v neděli dopoledne od 10.15 hod. Zveme tak příznivce a fanoušky, aby nás v těchto utkáních přišli povzbudit.

Základní kádr pro nadcházející ročník nyní tvoří:

Borůvka Daniel,Holý Lukáš,Junek David,Lukášek Marek,Škoda Martin I,Škoda Martin II,Cohorna Matěj,Hanzl David,Kurz Ondřej,Majer Marcel,Mašek Filip,Pokorný Marek,Linhart Patrik,Kovaliv Štěpán

Trenér mužstva : Macháček Jaroslav
As.trenéra : Soukup Václav
Ved.mužstva : Junek Petr

Muži v poháru rozdrtili Vamberk

MFK

Pohárové utkání 2.8.2014:

TJ Baník Vamberk- MFK Nové Město nad Metují 0:7 (0:4)

Branky MFK: 3. Klikar,  8. Lelek, 15. Voráček, 19. Blažej, 72. Voráček, 84. Blažej, 89. Klikar

Sestava MFK: Krunčík, Vít, Kudláček, Nejman, Podstávek, Blažej,  Lelek (65. Srubjan), Zákravský, Voráček, Klikar, Sedláček

Jednoznačná záležitost v režii hostujícího týmu. Již v 19. minutě byl stav 0:4 a bylo v podstatě rozhodnuto o osudu utkání.

Muži v přípravě odehráli miniturnaj

MFK

Provodov – Nové Město nad Metují 1:0 (0:0). První poločas miniturnaje, který se celý odehrál na 2x30 minut, přinesl poměrně vyrovnaný fotbal se dvěma gólovými šancemi na obou stranách. Po změně stran převzali taktovku hry favorizovaní hosté z Nového Města, kteří dobrým presinkem nedovolovali domácím rozvinou souvislejší kombinační akci, jenže ani tato územní převaha nakonec Novému Městu k ničemu nebyla. Dvě minuty před koncem zápasu totiž provodovský Macek rozhodl o těsném vítězství domácích fotbalistů.

Nové Město nad Metují – Trutnov 1:1 (0:1). „Jak v prvním, tak hlavně v tomto druhém utkání byla na hráčích vidět únava z náročného programu. Po těžkém soustředění ještě nestačili zregenerovat, po sobotním poháru už najedeme na normální soutěžní režim, tak doufám, že se kluci vzpamatují," říkal s úsměvem novoměstský trenér Miloš Killar.

Provodov – Trutnov 1:0 (0:0). V zápase domácích s Trutnovem se naplno projevil fakt, že Trutnov chvíli před tím dohrál zápas s Novým Městem. Domácí byli od úvodu aktivnější a dostávali se do dobrých příležitostí, v nich však selhali postupně Khun, Macek a také Bensch. Ve 2. min. druhé půle si pohrál s hostující obranou Khun, obešel i gólmana a dal na 1:0. Pak se ve třech vyložených šancích ocitl domácí Müller, ale ani jednu z nich nedal. Vzápětí tak mohl přijít trest, jenže domácí uchránila od gólové pohromy tyč. V závěru utkání šel trutnovský hráč sám na provodovskou branku, brankář Swaczyna ale nájezdníka vychytal. Když pak v posledních dvou minutách utkání zazdil dvě tutovky domácí Khun, skončil zápas těsným provodovským vítězstvím.
„Myslím si, že miniturnaj splnil svůj cíl a všechna utkání měla svou kvalitu," říkal po posledním zápase Richard Berger, asistent domácího trenéra.

Konečné pořadí miniturnaje
1. Provodov             2 2 0 0 2:0 6
2. – 3. Nové Město  2 0 1 1 1:2 1
2. – 3. Trutnov B      2 0 1 1 1:2 1

Zdroj: http://nachodsky.denik.cz/

Autor: Michal Rojšl

Muži v poháru přesvědčivě zvítězili

MFK

TJ Sokol Černíkovice - MFK Nové Město n. Met. 0:3 (0:2)

Branky MFK - 7. Srubjan, 41. Sedláček, 56. Voráček
Sestava MFK: Krunčík - Zákravský Lukáš, Zákravský Pavel, Kudláček, Darebník (46. Cohorna) - Voráček, Srubjan, Lelek, Vít - Sedláček (70. Hofman), Hanzl

Domácí tým, účastník I. B třídy, tahal od úvodní minuty za kratší konec provazu. Favorizované Nové Město bylo od začátku aktivnější a svou převahu dokázalo poprvé vyjádřit už v 7. min., kdy se prosadil Srubjan. Také ve zbytku prvního poločasu měli hosté více ze hry, pojistku se jim ale podařilo přidat až čtyři minuty před přestávkou. Na poločasových 0:2 dával Sedláček.
Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Hosté nepouštěli domácí prakticky do žádných příležitostí a naopak sami přidali už 56. min. Voráčkem třetí trefu. Ve zbytku zápasu si už Nové Město postup do prvního kola bezpečně pohlídalo.

" Celý zápas jsme kontrolovali hru, soupeře v podstatě k ničemu nepustili a potvrdili tak roli favorita."

                                               Miloš Killar - trenér MFK

 

Muži v přípravě dvakrát zvítězili

MFK

Přípravný zápas - 23.7.2014

MFK Trutnov B - MFK Nové Město n. Met. 3:5 (3:2)

Branky MFK - Blažej 2, Klikar, Králíček, Kudláček. 
Sestava MFK: Krunčík - Zákravský Lukáš, Vít, Zákravský Pavel, Jelen - Blažej, Kudláček, Lelek Adam, Voráček - Klikar, Sedláček

střídali Darebník, Králíček.

 

Přípravný zápas - 24.7.2014

TJ Spartak Opočno - MFK Nové Město n. Met. 1:7 (1:2)

Branky:  Blažej 3, Vít 3, Králíček

Sestava MFK: Krunčík (Maur) - Darebník (Zákravský Lukáš), Kudláček, Srubjan, Jelen - Blažej, Lelek, Klikar, Voráček (Podsztavek) - Sedláček (Vít), Paďour (Králíček)

29. 6. 2014 - mladší přípravka si zahrála v Praze

MFK Nové Město

Dne 29. 6. 2014 se ročník 2005 zúčastnil turnaje Tempo cup 2014 v Praze. Po vlažném vstupu do turnaje a prohraném prvním utkání, které lze přikládat také velmi brzkému vstávání (mezi 4. a 5. hodinou ranní), neboť prezentace byla již v 8:00 v Praze, se výkony našich hráčů začaly zlepšovat a v následných třech zápasech dokázali naši hráči zvítězit. První zápas s týmem Bráníku naši hráči tedy prohráli 2:6, za náš tým skórovali Žahourek a Macek. Druhý zápas s týmem Bohemians B naši hráči zvítězili 6:4, skórovali Váňa 3x, Žahourek, Macek a Knap. Ke třetímu zápasu nastoupili naši proti těžkému soupeři, týmu Ústí nad Labem, jednoznačně zvítězili 10:6 po brankách střelce Váni 7x, Valtery, Týfy a Petery. Nutno podotknout, že tým Ústí nad Labem hrál mimořádně pěkný technicky zvládnutý fotbal. V dalším, čtvrtém zápase v základní skupině, čekal naše hráče domácí tým, Tempo B, který naši hráči po pěkném výkonu a brankách Knapa 2x, Váni, Macka a Žahourka porazili 5:4. Poslední zápas v základní skupině čekala na naše hráče sestava Slavie, které podlehli 2:9 po brankách Macka a Knapa. Po soubojích v základní skupině čekal naše hráče oběd a dovednostní soutěže, kde zdařile, leč bez vítězství, ve třech disciplínách reprezentovali naše barvy Žahourek, Knap a Franc.

Po polední přestávce v boji o páté až osmé místo čekal naše hráče tým Háje, kde jednoznačně naši zvítězili 8:1 po brankách Knapa 3x, Žahourka 2x, Váni, Macka a Petery. V zápase o páté místo za trvalého silného deště podlehli naši hráči týmu Bohemians A, kde byla na všech našich hráčích již zjevná veliká únava a možná také místy nevhodné fandění fanoušků Bohemky. Poslední zbytky sil nejlépe využili bojovníci Knap, Žahourek a Váňa, kteří ovlivnili výsledek na konečných 3:6.

Závěrem nutno podotknout, že naši hráči si ve velké konkurenci slavných týmů vedli skvěle, tým mimořádně podržel vždy připravený gólman Max Petera, jehož výkony po prvním prohraném zápase strmě stoupaly, naši hráči čestně reprezentovali barvy MFK Nové Město nad Metují.

Sestava: Petera, Žahourek, Váňa, Macek, Franc, Knap, Týfa, Valtera

Nejen gólmanovi, ale všem hráčům díky za pěkný sportovní výkon!

                                                                                                                      Ivo Janeček

26. 6. 2014 - předpřípravka ukončila úspěšnou sezonu

MFK Nové Město

Výborná představení předpřípravky r. 07 a ml. !!!

Na závěr sezóny jsme odehráli s předpřípravkou MFK Nového Města nad Metují ( ročníku 07 a mladších ) dva turnaje:

        Nejprve 15. 6. v České Skalici, kde se hrálo o medaile a věcné ceny ( ovoce, dort a jiné dobroty). I přes to, že daný turnaj byl pro tak malé kluky velmi unavující a zbytečně dlouhý - hráno systémem každý s každým a pak ještě o umístění - jsme ukázali, že jsme se za celou sezonu naučili hrát dobrý a pěkný fotbal, a že máme rozhodně na čem stavět při přechodu do mladší přípravky. Nakonec jsme vybojovali 2. místo, což je v daném složení a proti týmům, které měly ve svém středu i hráče starších ročníků, velmi krásný úspěch. Za vydatné podpory a velkého přispění celého týmu získal náš kapitán Matěj Lácha cenu pro nejlepšího střelce turnaje.

15.6. 2014 - Česká Skalice - turnaj přípravek r. 07 a ml.

sestava:  Matěj Lácha, Jan, Havelský, Jáchym Komár, Martin Vecko, Mikuláš Kubišta, Viktorie Schidlová, Matyáš Čapek

Utkání:     Nové Město n. M. - Rtyně  7 : 5(3 : 3) - branky: Lácha 7
                 Nové Město n. M. - Náchod „A“  2 : 1(0 : 0) - branky: Lácha 2
                 Nové Město n. M. - Náchod „B“  6 : 0(3 : 0) - branky: Lácha 5, Vecko                                                                                  
                 Nové Město n. M. - Č. Kostelec  2 : 3(0 : 1) - branky: Havelský 2
                 Nové Město n. M. - Č. Skalice  2 : 1(0 : 1) - branky: Komár, Lácha


Finále:      Nové Město n. M. - Rtyně  0 : 4 (0 : 2)
       

Celkové pořadí:      1.  Rtyně
                                2.  Nové Město n. M.
                                3.  Č. Kostelec

       
        Sezónu jsme zakončili přátelským turnajem ve Velké Jesenici. Velmi důstojně jsme se rozloučili, i když opět proti "sem tam" starším soupeřům, s celou letošní sezónou. Tímto bychom chtěli všem klukům velmi rádi poděkovat za píli, snahu i nadšení s nimiž se zhostili všech turnajů a tréninků. Je to pro nás radost a zážitek trénovat takovou partu príma kluků, ba co víc i děvčat! A nesmím zapomenout ani na poděkování rodičům, kteří se své funkce "kustodů"  zhostili na výbornou a bylo nám velkou ctí s nimi spolupracovat na nejen sportovním rozvoji našich nejmenších. Tímto udělujeme na konci "fotbalového roku" všem samé jedničky.

Děkujeme,
Josef Lácha a Ivana Holá
trenéři předpřípravky a mladší přípravky

« Předchozí 1 32 63 92 93 94 95 96 97 98 125 Další »