MFK Nové Město nad Metují - TJ Dobruška 7:2 (3:0)

Branky MFK: Práza 2, Valášek 2, Chvojka, Tulej T., Vik

Sestava MFK: Holčík - Rathouský, Hable, Tulej L.,  Práza, Zamastil, Tuček, Tulej T., Valášek, Mádr, Chvojka

Střídali: Franěk, Doucek, Vik

"V prvním poločase jsme dobře kombinovali a vypracovávali si řadu brankových příležitostí,avšak zkaženou finální přihrávkou jsme se zbytečně připravili o větší brankové skóre.Za stavu 5:0 jsme ležérností dovolili hostům vstřelit 2 slepené góly,ale závěr jsme si pohlídali a skóre ještě navýšili. Zasloužené vítězství, byť řada příležitostí zůstala nevyužita a na řešení finální fáze musíme zapracovat v tréninkovém procesu." - Domink Maur - trenér

23.8.2014 - Muži potřetí v řadě nevstřelili gól a jsou opět bez bodu

MFK Nové Město nad Metují - SK Jičín 0:1 (0:0)

Sestava MFK: Krunčík - Zákravský, Kudláček, Jelen, Vít, Srubjan, Lelek, Blažej, Voráček, Koza (64. Hánl), Klikar

Sestava JičínPuš- Krykorka (66. Bucek), Ulvr, Drusan, Mikolášek, Gaubman, Vavrinec, Veg, Vacek (90. Honzák), Voldán, Havlík

Diváci: 80

ŽK: 4:2

ČK: 1:0

K druhému utkání KP na domácím hřišti nastoupilo domácí MFK proti soupeři z Jičína, který se dlouhodobě drží na špičce krajského přeboru. První poločas skoupý na brankové příležitosti mnoho fotbalovosti nepřinesl, bylo k vidění řada nepřesností v rozehrávce a hra od šestnáctky k šestnáctce. Za zmínku stojí jen nebezpečná střela hostujícího Vacka ze čtrnácté minuty utkání se kterou si poradil Krunčík, stejně jako na druhé straně slabá střela Kozy, která skončila v rukavicích Puše. Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Velké množství faulů a přerušení kouskovalo hru. V šedesáté čtvrté minutě mohli jít domácí do vedení, kdy po centru Srubjana zakončoval nejlepší hráč domácích Klikar pouze nad branku hostujícího týmu. Podobně jako středeční vložené utkání v Úpici, tak i dnešní duel  směřoval k remízovému vyústění, když nastal stejný scénář : zbytečný faul z nehož resultuje druhá žlutá karta pro hráče MFK a štastný gól týmu soupeře, dnes z kopačky Vacka, jehož  centrovaný balon zapadl na vzdálenější tyč Krunčíkovi svatyně . Tři body ze spíše remízového duelu si tak připisuje hostující tým.

autor - Dominik Maur

"Vyrovnanému utkání by spíš slušela remíza, k bodům nám opět chybělo i trochu štěstí." - Miloš Killar - trenér

Celé utkání jste mohli sledovat živě online a nyní je ke shlédnutí ze záznamu na tomto odkazu:

Jedinou branku utkání můžete shlédnout na videu níže:

20.8.2014 - Starší dorost prohrál doma s Trutnovem

MFK Nové Město n. M. - MFK Trutnov 0:2 (0:0)

Sestava MFKHolý-Pokorný, Junek, Škoda M.I, Hable - Lukášek, Kurz -Hanzl, Valášek (60.Tulej L.), Majer - Práza (Škoda M.II)

V prvním poločase byla hra vyrovnaná.Hosté se představili jako technický vyspělý celek.My jsme těžili z jednoduchých rychlých protiútoků z nichž 2 až 3 byly gólové.Hostům se podařil vstup do druhého poločasu,kdy šli z nenápadné akce do vedení v zápase a své vítězství pojistili dalším gólem z přísně nařízené penalty. - J. Macháček - trenér

20.8.2014 - Muži smolně prohráli v Úpici

SK Sparta Úpice - MFK Nové Město nad Metují 1:0

Sestava MFK: Krunčík - Voráček (64. Hánl), Sedláček (68. Paďour, 88. Králíček), Blažej (72. Vít), Srubjan, Lelek (59. Koza), Klikar, L. Zákravský, P. Zákravský, Kudláček, Nejman

Hosté byli po celý zapas lepším mužstvem a vytvořili si i řadu šancí. Ty však buď skončili špatným zakončením nebo v rukou zkušeného Kobose. Zlom utkání přišel v 75. minutě, kdy byl vyloučen po dvou žlutých kartách Lukáš Zákravský a domácí se dostali více do hry. Čtyři minuty před koncem pak přišel míč za obranu hostí a útočník domácích přeloboval vyběhnuvšího Krunčíka.

"O body jsme se dnes připravili sami nepřesným zakončením vypracovaných šancí, náš závěrečný tlak potom zcela otupil naprosto zbytečný a nesmyslný zákrok našeho hráče. Následné oslabení jsme takticky nezvládli a inkasovali jediný gól utkání." Miloš Killar - trenér

16. 8. 2014 - starší žáci zvítězili v Jičíně

MFK Nové Město

16. 8. 2014 - KP starší žáci

SK Jičín – MFK Nové Město n. Met.  0:2(0:2)

Branky: D. Hůlek, D. Lhotský

Sestavy MFK: M. Hůlek - Zítko,Vítková, Příkopa, Lepšík - Borůvka, Lelek -Baše, Flígr, D. Hůlek – Lhotský  /střídal Zamastil/

První poločas byl vyrovnaný s několika šancemi na obou stranách. Na rozdíl od domácích se nám podařilo dvě využít.Ve druhé půli zlepšenou hrou jsme vývoj zápasu po většinu času drželi ve svých rukou.Vypracovali jsme si i několik dalších vyložených šancí,ale zůstaly neproměněny.

Petr Holčík - trenér MFK

Muži se vrací z Broumova bez bodů

TJ Slovan Broumov - MFK nové Město nad Metují 2:0 (1:0)

Branky:  19' L. Soumar , 89' O. Zinke

Rozhodčí:  D. Krucký / ŽK: 1 – 3 / Diváci : 200

Broumov: Bohuška – Gago, Růžička, Beran, Semerák,Šimon ( 72' Štejnar ), Wilke, Michálek, Schubert, Hanzlík ( 62' Zinke ) - Soumar ( 82' Svoboda )

Sestava MFK: Krunčík - Voráček (64. Koza), Sedláček, Jelen, Srubjan - Klikar (75. Lelek), Zákravský L., Zákravský P. Blažej (77. Podsztvek) - Kudláček, Nejman

Utkání druhého kola krajského přeboru mezi domácím Slovanem Broumov a hosty z Nového Města nad Metují začali lépe hosté, kdy se po kolmici Voráčka dostal za obranu hostí Klikar, obešel vyběhnuvšího Bohuška, zbavil se dobíhajícího obránce a střelu do prázdné brány vykopával Růžička. Hosté se již radovali z branky, ale rozhodčí nechali pokračovat ve hře - zda balon překročil brankovou čáru nelze jednoznačně určit, byť domácí hráč Růžička po utkání férově přiznal, že balon vykopával již z brány. Byl to právě Růžička, který v 10. minutě utkání ohrozil z trestného kopu branku MFK, avšak netrefil bránu. Ve dvacáté minutě utkání se poprvé měnilo skóre utkání - Soumar od postraní čáry obešel tři hráče MFK a střelou zpoza šestnáctky krásně zamířil k tyči - 1:0 . Do konce poločasu již šance k vidění nebyly, hosté kombinovali, avšak jejich tlak byl pouze platonický s řadou nepřesností v kombinaci. Do druhého poločasu lépe vstoupili domácí, nejprve v 50. minutě nadvakrát likvidoval šanci Hanzlíka brankař Krunčík a vzápětí střela Semeráka z hranice vápna jen o kousek minula hostující svatyni. Hosté zpřesnili kombinaci, nejprve neuspěl v šanci Kudláček, poté Sedláčkův samostatný únik zlikvidoval Bohuška, se střelou Srubjana si skvěle dobře chytající Bohuška. Neujala se ani Sedláčkova šance v závěru utkání a domácí pečetili vítězství v minutě devětaosmdesáté, kdy Zinke proměnil samostatný únik z vlastní poloviny přesnou střelou k tyči. Bojovné utkání skončilo lépe pro domácí a byť by utkání slušela spíše remíza tři body po houževnatém výkonu zůstávají v Broumově.

Dominik Maur

"Dnes jsme se nedokázali vyrovnat s rychlostí a důrazem domácích, náš závěrečný tlak vyústil v druhou branku do otevřené obrany. S naším vykonem dnes určitě spokojen nejsem."

Miloš Killar - trenér

Mladší dorost deklasoval Jičín na jeho hřišti

SK Jičín - MFK Nové Město nad Metují 0:5 (0:2)

Branky MFK: Tulej L. 3 X, Valášek , Tulej T.

Sestava MFK: Holčík – Zamastil, Hable, Chvojka, Rathouský, Vik, Mádr, Valášek, Tuček, Tulej T., Tulej L.

Střídali: Doucek, Borůvka,

Od počátku utkání jsme se chopili otěží utkání a herní převahu jsme zúročili už po půl hodině utkání, kdy se dvakrát dokázal prosadit Tomáš Tulej. Ve druhém poločase jsme po pěkných akcích přidali další tři branky a zaslouženě získali tři body v prvním mistrovském utkání této sezony. Hráče chválím za snahu přenést do zápasu co nejvíce věcí, na kterých pracujeme v tréninkovém procesu a byť se ne vždycky vydaří podle představ, prezentují herní styl, který bychom chtěli praktikovat.

Autor: Dominik Maur - trenér MFK

Hráči kategorie U10 se zúčastnili Sokol Cupu

Dne 16.8.2014 jsme se zúčastnili V Roudnici 2.ročníku Sokol cupu U-10. Výjimkou turnaje byla možnost zařadit na soupisku 3 hráče ročníku 2003. Po loňském celkovém pátém místě jsme letos tento turnaj přesvědčivě vyhráli. Kluci hráli krásný kombinační fotbal, prosazovali se jeden na jednoho a většinou zakončovali do prázdné branky.

Turnaj jsme zakončili s famózním skóre 45:3. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Adam Buriánek.

Sestava MFK: Buriánek Adam - Žahourek Jan, Světlík Lukáš, Čančara Matyáš, Čerenkov Petr, Vítek Tomáš, Žahourek Tomáš

Starší přípravka se zúčastnila memoriálu Ludvíka Kaválka

V sobotu 16.8. se naše starší přípravka zúčastnila prvního ročník memoriálu Ludvíka Kaválka v Červeném Kostelci. Protože jsme se zároveň účastnili také turnaje Sokol Cup v Roudnici, byl náš tým sloužený v převážné většině z hráčů ročníku 2005, kteří přišli z mladší přípravky. Tento turnaj tak byl pro některé z nich první setkáním s větší hrací plochou a rozestavením hráčů 7+1. A na hře to bylo vidět. Zpočátku se kluci na hřišti hledali, někdy si překáželi, někdy byla v jejich rozestavení trestuhodná mezera. Zároveň s tím pro ně trenéři hledali vhodné posty, aby co nejvíce využili jejich schopností. Zápas od zápasu se naše hra zlepšovala a i když kluci skončili na pátém místě z pěti účastníků, určitě byla účast na tomto turnaji pro ně velkou zkušeností a trenéři mají mnoho nových poznatků do budoucna. Příjemným překvapením byl výkon Tomáše Junka na pozici středního záložníka.

Autor: Tomáš Bartošík

Sestava MFK:  Zákravský – Franc, Váňa, Macek, Knap, Praus, Týfa, Šitina, Čížek, Bartošík, Junek

nábory
V měsíci září 2014 proběhne po celé České republice další "Měsíc náborů" mladých fotbalistů a fotbalistek ve spolupráci s projektem Můj první gól, Fotbalovou asociací České republiky, Českou televizí, kluby Synot ligy, Fotbalové Národní ligy a krajskými a okresními fotbalovými svazy. Právě v tomto období mají rodiče jedinečnou šanci přihlásit své dítě do jakéhokoli fotbalového klubu ve svém okolí a zaregistrovat ho jako člena FAČR.

Tato akce pod záštitou Fotbalové asociace České republiky se ve fotbalovém prostředí objevuje již poněkolikáté a i díky ní se zaregistruje do členství FAČR tisíce nových členů, mladých fotbalistů a fotbalistek.

A nyní máte během měsíce září 2014 opět skvělou příležitost přihlásit své dítě do jakéhokoli fotbalového klubu ve vašem okolí a zaregistrovat ho jako člena Fotbalové asociace České republiky. Stačí si vybrat pro vás nejvhodnější klub, přivést malého fotbalistu nebo malou fotbalistku na nábor nových dětí a dát jim tím možnost začít oficiálně hrát tento nejrozšířenější, nejpopulárnější a pohybově nejvšestrannější sport na světě. Kluby vám poté vyřídí členství FAČR, díky kterému získává každý člen i mnoho zajímavých možností a výhod

I díky vám můžeme najít nové hvězdičky českého fotbalu a jednou se třeba těšit na další Nedvědy, Rosické, Kollery, Čechy, Baroše, Daridy, Vydry, Krejčí a další skvělé hráče, které můžeme na českých, ale i mezinárodních stadionech vidět. Budeme se společně se zástupci klubů na všech úrovních těšit na setkání s vámi!

Česká fotbalová asociace podpoří tuto akci částkou 2,9 milionů korun ze systému členství FAČR za rok 2013 a využije tak část členských příspěvků k podpoře získání nových členů. Tato částka bude využita na pořádání náborových akcí v rámci OFS, nákup fotbalového vybavení pro děti a 5000 kusů triček, které si děti odnesou domů jako dárek. Kluci i holky narození v roce 2007 navíc mají letos možnost získat dárek od firmy PUMA v podobě sportovní tašky, fotbalového míče, reprezentačního dresu a trenýrek a lahve na pití, to vše v případě, že se stanou členy Fotbalové asociace České republiky v rámci akce Můj první gól.

Jste rozhodnuti zaregistrovat do FAČR svého malého fotbalistu nebo fotbalistku? A potřebujete vědět, jak na to?

1. Vyberete si klub ve svém okolí, viz kontakty uvedené níže.
  2. Vezměte svého malého fotbalistu nebo fotbalistku a zúčastněte se náboru, který se koná v září 2014. Informace o přesném datu konání náboru získáte v daném klubu.
  3. Ve spolupráci s klubem poté vyřiďte registrační průkaz a členství ve FAČR.
  4. Na stránkách clenstvi.fotbal.cz můžete kdykoli kontrolovat, zda je členství aktivní.
  5. Pokud je vše úspěšně vyřízeno, pak už svého malého fotbalistu či fotbalistku podporujte v jeho dalším fotbalovém růstu a buďte dobrým a slušným fotbalovým fanouškem.

Více informací naleznete na webu fotbal.cz v odkazu Grassroots a na clenstvi.fotbal.cz