3.9.2014 - Muži v poháru postupují přes Černilov

FK Černilov - MFK Nové Město nad Metují 0:1 (0:1)

Branka: 25. Klikar

Seetava MFK: Krunčík – Jelen(62´Podstavek), Kudláček, P. Zákravský, Darebník – Blažej(46´ L. Zákravský), Lelek(46´ Vít), Srubjan, Voráček – Koza(46´ Sedláček), Klikar

"V utkání s šancemi na obou stranách jsme byli šťastnějším týmem a ubránili jsme se i závěrečnému tlaku domácích. S výsledkem tedy spokojen jsem, horší je to s herním projevem týmu. Musíme stále s pokorou pracovat, abychom v soutěži uspěli." - Miloš Killar - trenér MFK

V týdnu odehrají novoměšťáci dva zápasy

Muži:

Mužstvo mužů odehraje ve středu 3.9.2014 od 17:30 další kolo poháru, tentokrát se představí v Černilově.

Starší dorost:

Mužstvo strašího dorostu odehraje ve čtvrtek 4.9.2014 od 17:00 odložené 2. kolo Východočeského přeboru doma se Dvorem Králové (na UMT).

31.8.2014 - Starší přípravka a mladší žáci bojovali v Týništi

Mladší žáci:

Z důvodu prázdninové absence několika hráčů jsme museli družstvo doplnit o hráče ze starší přípravky. Ti se tak potkávali na hřišti s protihráči o rok, či dva, staršími. Samozřejmě, že fotbalový rozdíl byl zřejmý, kluci ale bojovali a nezbývá než doufat, že jim to vydrží. I utkání ve kterých se nevyhraje mají svůj význam a jsou pro kluky zkušeností.

Sestava MFK: Rücker  - Buriánek, Zrzavý, Čerenkov, Novák, Čančara, Ťokan, Prostředník, Knap, Bartošík

MFK : Nový HK/Vysoká n.L.  0:1

MFK : TJ Červený Kostelec  0:2

MFK : SK Týniště nad Orlicí 1:3

Branka MFK: Buriánek

Starší přípravka:

V prvním utkání proti Novému Hradci/Vysoké n.L.  se naši kluci dostali rychle do hry a vybudovali si dvougólový náskok. To je ukolébalo a soupeř se ale pomalu dostával do hry. Z pohodlného dvoubrankového vedení se tak stalo vítězství soupeře. V druhém utkání proti TJ Červený Kostelec jsme z počátku nevyužili výhodu pokutového kopu, vzápětí jsme přečkali velký závar před naši brankou. Naše hra nebyla dobrá, chvíle pohledných kombinací střídala hra „hurá za balónem“ A toho soupeř dokázal v druhé půli využít. Ve třetím utkání již byla naše hra lepší, i když nějaká ta „valná hromada“ se tam znovu objevila. Důležitým pro náš tým a hezkým pro všechny diváky byl určitě moment, kdy Dominik Vencl utancoval obránce soupeře a nahrávkou Tomáši Žahourkovi zařídil naše poločasové vedení. Svoji střeleckou smůlu z předchozích zápasů nakonec Dominik protrhl když uzavřel skóre zápasu na konečných 4:1

Sestava MFK: Macek – Šanovec, Valtera, Junek, Smola, Vencl,  Franc, Novotný,  Žahourek, Petera, Týfa

MFK : Nový Hradec/Vysoká n.L.  2:3  (2:0)

Branka MFK: Petera 2

MFK : TJ Červený Kostelec  0:2  (0:0)

MFK : SK Týniště n.O.  4:1  (2:1)

Branky MFK: Petera, Žahourek, Smola, Vencl

autor: Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva SP

30.8.2014 - Přípravka se zúčastnila Opočno Cupu

V sobotu 30.8. se hráči naší přípravky ročníku 2004 a mladší,  zúčastnili fotbalového turnaje s mezinárodní účastí OPOČNO CUP 2014. V prvním utkání proti Červenému Kostelci se kluci nemohli dostat do tempa. Do toho je dostal až využitý pokutový kop a následně své vedení ještě zvýšili. Ve druhém utkání proti FC Hradec Králové kluci bojovali, ale soupeř je přehrával a zaslouženě zvítězil. Do třetího utkání proti slovenskému ŠK Senec jsme nastoupili aktivně a ujali se vedení. Soupeř ale postupem času srovnal tempo a zanedlouho i skóre. Utkání bylo z obou stran vyrovnané a hrálo se s velkým nasazením. Našim klukům ale scházel ten kousek štěstíčka. Zatímco my jsme svoje šance nevyužili, soupeř ty své ano. Následné utkání se Sigmou Olomouc jsme zahájili pod velkým tlakem. Když ale soupeř k proměněnému pokutovému kopu přidal druhou branku jeho tlak začal slábnou. Hra se pomalu srovnávala. Naši začali hrát pouze se dvěma obránci a začali si vytvářet šance. Ani naši, ale ani soupeř,  již žádné šance neproměnili. Po obědě a dovednostních soutěžích nastoupili naši hráči proti FK Náchod. Soupeř byl lepší a brzy šel do vedení. Ale i když naši kluci tahali za kratší konec, stále bojovali o každý míč. To se jim nakonec vyplatilo a podařilo se jim vyrovnat. V následném penaltovém rozstřelu se na nás do té doby zády stojící štěstíčko opět usmálo. V posledním utkání o 5.místo nastoupili naši opět proti Sigmě Olomouc. Utkání již nebylo tak jednoznačné jako první vzájemný souboj, ale protože střela Tomáše Žahourka skončila jen na tyči, soupeř těsně zvítězil.  Naši tak obsadili celkové 6. místo.  Na závěr musíme poděkovat všem hráčům za předvedené výkony a hlavně pořadatelům za výbornou organizaci.

Účastníci turnaje:

-          bílá skupina: MFK Nové Město nad Metují, TJ Červený Kostelec, Sigma Olomouc, ŠK Senec, FC Hradec Králové

-          modrá skupina: TJ Spartak Opočno, AC Sparta Praha, TJ Sokol Třebeš, SK Jičín, FK Náchod

Sestava MFK:  Petera – Čerenkov, Čančara, Novotný, Bartošík, Franc, Macek, Žahourek, Váňa, Knap

31.8.2014 - Starší dorost podlehl Lanškrounu

MFK Nové Město nad Metují - TJ Lanškroun 1:3 (1:2)

Sestava MFK: Holý - Pokorný (46. Hable), Junek, Škoda I., Tulej T., Kurz (46. Tuček), Lukášek, Škoda II (80. Cohorna), Borůvka, Majer, Hanzl

"V dnešním zápase jsme chtěli uspět a také po dobře zahrané standartce šli do vedení.Hosté ale využili dvojí zaváhání naši obrany a obrátili skore.Ještě jsme stihli nastřelit 2x břevno.V druhém poločase jsme získali uzemní převahu,ale bez gólového efektu,naopak hosté parádní střelou stanovili konečný výsledek.Hráčům nelze upřít snahu,ale to k vítězství dnes nestačilo.Mrzí mě jen neúčast několika hráčů,a tak se muselo v sestavě na poslední chvíli silně improvizovat." - J. Macháček - trenér

30.8.2014 - Starší žáci porazili hradeckou Olympii na penalty

MFK Nové Město nad Metují - FC Olympia Hradec Králové 2:2 - PK 6:5

Branky MFK: Lelek, Hůlek D.

Sestava MFK: Hůlek Martin- Ťokan, Baše, Vítková, Zítko, Bohuňovský, Lelek, Flígr, Lhotský, Hůlek D., Borůvka

střídali: Lepšík, Zamastil

Utkání bylo velice vyrovnané s mnoha šancemi na obou stranách. Protože jsme my ani hosté vypracované šance nedokázali využít utkání skončilo remízou a o vítězi rozhodly až pokutové kopy.

30.8.2014 - Mladší dorost porazil hradeckou Olympii

MFK Nové Město nad Metují - FC Olympia Hradec Králové 4:1 (1:0)

Branky MFKTulej Lukáš, Štěpán, Hable, Práz

Sestava MFK: Holčík- Štěpán, Rathouský, Práza, Hable,Vik, Tuček,Valášek, Mádr,Doucek, Tulej L.

střídali: Chvojka, Tulej T., Zamastil

"Utkání velmi slušné úrovně z obou stran.Hosté byli kombinačně lepší a při hře na balonu nás přehrávali.My jsme zápas zlomili skvěle zvládnutými brejkovými situacemi.Výsledek hovoří jednoznačně,ale neodpovídá zcela dění na hřišti.Jen víc takových zápasů,jak pro hráče,trenéry,tak i určitě pro přítomné diváky,kteří museli tempo a hru obou týmů ocenit." - Dominik Maur - trenér

30.8.2014 - Muži v zápase s Jaroměří padli až na penalty

MFK Nové Město nad Metují - TJ Jiskra Jaroměř 3:3 (1:1) - PK 3:4

Branky: 18., 66. Sedláček, 86. Voráček - 45. Ponikelský, 66. Exnar, 70. Kašajík

Sestava MFK: Krunčík - Kudláček, Zákravský P., Zákravský L., Lelek, Srubjan, Blažej (46. Vít), Voráček, Klikar, Nejman (54. Koza), Sedláček

Sestava Jaroměř: Ondráček - Hrobský, Škoda, Holub, Michálek, Kašajík, Čenovský, Rajchrt (40. Horák), Ponikelský (72. Ruprich), Ruml, Seifert (60. Exnar)

ŽK: 2:3

Diváci: 80

Jaroměř nezačala utkání dobře a domácí byli lepším týmem. V 11 minutě měl po chybě Rejchrta velikou šanci domácí Lelek, který se ocitl sám před Ondráčkem, ale ten ho vychytal. Ve 13 minutě se ke střele dostal aktivní Sedláček, ale jen těsně minul jaroměřskou branku. Tentýž hráč si vše vynahradil v 19 minutě, kdy utekl z levé strany obraně Jaroměře a krásnou střelou poslal svůj tým do zaslouženého vedení - 1:0. Jaroměř tento gól trochu probral a ve 23 minutě měla šanci v podání Škody. Zhruba od 30 minutě se strhla v Novém Městě veliká průtrž mračen po které se Jaroměř vzpamatovala a převzala otěže zápasu do svých rukou. Ve 40 minutě vstřelila gól Martinem Čenovským, ovšem praporek pomezního signalizoval offside. Ve 45 minutě už se dočkala. Prudkou střelu Holuba domácí Krunčík jen vyrazil a Ponikelský se při dorážce nemýlil - 1:1.

Hned v 50 minutě mohla jít Jaroměř do vedení, ale Škoda svůj samostatný nájezd ze strany neproměnil a netrefil ani branku. V 60 minutě poslal prudký centr do domácího vápna Škoda, ovšem nikdo z jaroměřských hráčů na něj nedosáhl. V 66 minutě střílel Škoda, jeho střelu vyrazil Krunčík a Exnar hlavou poslal svůj tým do vedení - 1:2. Vedení si však Jaroměř dlouho neužila. Hned v 67 minutě nedosáhl Ondráček na centrovaný míč, a ten propadl k osamocenému Sedláčkovi, který už měl snadnou práci a usměrnil balón do prázdné branky - 2:2. Jaroměř však vyrovnání nezlomilo a byla od této chvíle jednoznačným pánem na hřišti. Gólu se dočkala v 71 minutě, kdy Čenovský vybojoval zdánlivě ztracený míč, který umístil střelou do sítě domácích Kašajík - 2:3. V 77 minutě mohla měl obrovskou šanci Exnar, ovšem před úplně prázdnou brankou promáchl a míč vůbec netrefil. V 78 měl další obrovskou šanci znovu agilní Exnar, ovšem jeho střela skončila na tyči. Když už se zdálo, že Jaroměř vítězství udrží přišla v 86 minutě standardní situace, kterou domácí zahráli výborně a Voráček vyrovnal - 3:3. V 90 minutě měla ještě jednu velikou šanci Jaroměř, ovšem tvrdou střelu Škody gólman Krunčík chytil. V následném penaltovém rozstřelu byla šťastnější Jaroměř a připsala si zasloužený bod navíc.

Zdroj: Jiskra Jaroměř

"Dnes to pro nás byl zatím nejkvalitnější soupeř s velmi nebezpečnou útočnou fází hry. Za dnešní bod jsem rád, jelikož jsme po větší část utkání tahali za kratší konec." - Miloš Killar - trenér

Sestřih branek včetně penaltového rozstřelu můžete vidět na videu níže:

24.8.2014 - Starší dorost vysoko prohrál v Hořicích

Jiskra Hořice - MFK Nové Město nad Metují 7:3 (3:1)

Branky MFK32.Junek z PK, 68.Hanzl, 72.Valášek

Sestava MFK: Holý- Pokorný (46. Borůvka), Junek, Škoda M., Hable, Kurz, Mádr, Lukášek, Majer (60. Tuček), Hanzl, Škoda M.II (65.Valášek)

"Když jsme ve 32.min.vyrovnali z PK na 1:1,zdálo se,že můžeme zde uhrát dobrý výsledek,jenže jsme následně neuvěřitelně chybovali.Ve druhé půli s příchodem Borůvky se naše hra zlepšila a gólově jsme se dotáhli na domácí,ale opět naše lehkomyslnost a nedůslednost umožnila domácím zvýšit své vedení. Hráči si musí uvědomit,že fotbal v našem dnešním podání má k úspěchu hodně daleko." - J. Macháček - trenér

23.8.2014 - Mladším žákům a starší přípravce začala nadstavbová část

V sobotu 23.8.2014 začal pro naši starší přípravku a po roční odmlce i mladší žáky, nový ročník krajského přeboru. Prozatím jeho nadstavbovou částí na hřišti v Lázních Bělohrad.

Družstvo mladších žáků je složeno z loňských vítězů KP starších přípravek ročníku 2003, doplněných o několik mladších hráčů ročníku 2004. Mezi mladšími žáky se tak teprve rozkoukávají. Zvykají si na větší rychlost hry, větší nasazení a tvrdost, při kterých rychle ubývají fyzické síly. I přesto se jim podařilo vybojovat jedno vítězství.

Sestava MFK: Buriánek – Rücker, Zrzavý, Vávrů, Čerenkov, Novák, Vítek, Čančara, Komůrka

MFK : Třebechovice pod Orebem  0:2

MFK : SK Jičín  0:9

MFK : FKM Javorka  2:1

Branky MFK: Zrzavý (pen), Buriánek

Obdobně jako o mladších žáků, i kádr starší přípravky byl doplněn několika mladšími hráči, pro které je rozestavení 7+1 a větší hrací plocha novinkou na kterou si teprve zvykají. První utkání proti Třebechovicím bylo spíše bojem o pozice nežli fotbalem. Naši kluci byli pomalí, nesoustředění. O výsledku utkání tak rozhodli využité šance. Zatím co soupeř ty své proměnil, našim se podařila využít jen šance Tomáše Žahourka. Střela Dominika Vencla šla vysoko nad branku a Olivera Váni skončila na tyči. V druhého utkání proti SK Jičín naši hráči přidali na nasazení a pohybu a na hře to bylo znát. Hrál se oboustranně pohledný fotbal. Štěstí se ale přiklonilo na naši stranu, to když si soupeř srazil do vlastní sítě střelu Olivera Váni, kterou se naši ujali vedení a Tomáše Smoly, kterou se skóre zápasu uzavřelo. I do třetího utkání proti domácímu FKM Javorka naši nastoupili s nasazením a i když se soupeř ujal vedení, skóre zápasu otočili ve svůj prospěch. Bohužel postupem času klukům docházeli fyzické síly a některým i chuť do hry, a tak se z pohodlného vedení 5:2 stala dramatická remiza.

Sestava MFK: Petera – Zákravský, Šanovec, Valtera, Junek, Smola, Vencl, Bartošík, Franc, Novotný, Váňa, Macek, Žahourek

MFK : Třebechovice pod Orebem  1:3  (1:0)

Branka MFK: Žahourek

MFK : SK Jičín  3:0  (2:0)

Branky MFK: Váňa, Žahourek, Smola

MFK : FKM Javorka  5:5  (3:2)

Branky MFK: Váňa 4, Macek

« Předchozí 1 32 63 90 91 92 93 94 95 96 125 Další »