13.9.2014 - Mladší žáci se představili v Náchodě

V sobotu 13.9. odehráli naši mladší žáci  4. kolo krajského přeboru na hřišti FK Náchod. Naši hráči jsou v této kategorii nováčky a každé utkání je pro ně cennou zkušeností.  A tentokrát se proti nim postavili velmi silní soupeři. Ale naši kluci jim nechtěli dát nic zadarmo. A i když nás soupeři mnohdy přehrávali , kluci bojovali o každý míč. A tak, i když dnes dosáhli pouze na jeden bod, určitě si kluci za předvedený výkon zaslouží pochvalu.

Sestava MFK: Rücker – Komůrka, Vacek, Zrzavý, Novák, Čerenkov, Ťokan, Čančara, Buriánek, Vávrů

Výsledky:

MFK : TJ Červený Kostelec  1:1  (1:0)

MFK : Slovan Broumov  2:3  (1:1)

MFK : FK Náchod  0:1  (0:1)

13.9.2014 - Muži vyhráli souboj nováčků

MFK Nové Město nad Metují - FK Vysoká nad Labem 2:0 (1:0)

Branky MFK31. Vít, 64. Klikar

Sestava MFKKrunčík - Darebník, Srubjan, Zákravský P., Vít, Nejman, Zákravský L., Kudláček, Voráček (58. Lelek), Sedláček (67. Koza), Klikar (72. Jelen)

"Dnešní výhry si velmi cením, hosté potvrdili svoji kvalitu zejména v útočně fázi. My jsme však směrem dozadu předvedli zodpovědný výkon a samozřejmě i s velkou dávkou štěstí jsme vítězství ubránili, za což hráči zaslouží pochvalu." - Miloš Killar - trenér

První poločas souboje dvou nováčků přinesl především hru mezi oběma vápny s minimem šancí na jedné či druhé straně. Do první šance se ve 22. min. tlačil domácí Srubjan, který po přihrávce L. Zákravského pálí z hranice vápna, gólman hostí jeho tvrdou střelu sráží na roh. O pět minut později se do šance dostal Klikar, s jeho slabou střelou však brankář Vysoké starosti neměl. Ve 31. min. Klikarův centr z pravé strany nachází hlavičkujícího Víta, který posílá Nové Město do vedení 1:0. Po inkasované brance hosté přidali, vyloženou šanci si však vypracovali až v samém závěru poločasu, kdy domácí parádním zákrokem podržel Krunčík.
Druhá půle se hrála prakticky výhradně pod taktovkou Vysoké, která od úvodní minuty svírala domácí na jejich polovině, Nové Město však statečně odolávalo a občas zazlobilo z rychlého brejku. Hned ve 46. min. hostující Sůra olízl svou střelou břevno Krunčíkovy branky, jenže přišla 61. min. a v největším tlaku Vysoké podnikají domácí rychlý protiútok, z něhož Klikar zvyšuje na 2:0. Ve zbytku zápasu se už domácí prakticky jen bránili, několikrát při nich stálo štěstí, vítězství 2:0 ale už nepustili.

Autor: Michal Rojšl

Záznam utkání: tvcom.cz

Sestřih branek

6.9.2014 - Starší přípravka "B" hrála na turnaji v Opočně

V sobotu 6.9.2014 se mužstvo starší přípravky "B" zúčastnilo prvního turnaje Okresního přeboru SP FAČR - KM OFS Rychnov nad Kněžnou

v Opočně. Je to pro tuto kategorii nová soutěž, která se hraje systémem 5+1 a hrací dobou 2x20 minut.

Prvními soupeři v turnaji byli hráči 1.FC Rokytnice v Orlických horách a domácí Tělovýchovná jednota Spartak Opočno.

Sestava: Čížek, Praus, Vencl, Týfa, Valtera, Zákravský, Macek

MFK Nové Město nad Metují - 1.FC Rokytnice v O.h  8:1 (4:0)

Branky: Macek 3x, Týfa 2x, Zákravský, Čížek, Vencl

K prvnímu utkání přistoupili naši hráči zodpovědně a ze zabezpečené obrany trpělivě navyšovali své vedení. Naši hráči hráli s chutí a bylo na nich vidět, že se již nemohli dočkat prvních soutěžních zápasů v novém ročníku po prázdninové pauze.

MFK Nové Město nad Metují - TJ Spartak Opočno  5:4  (1:1)

Branky Macek 3x, Praus 2x

K druhému utkání nastoupili naši hráči proti domácímu mužstvu. Na obou mužstvech byla od samého začátku vidět chuť hrát a zvítězit. Po remízovém poločase naši hráči posbírali zbytky svých sil a po taktických pokynech trenéra se ujali vedení 5:2. Ale jelikož i hráči Opočna bojovali až do úplného konce byl závěr zápasu velmi dramatický. V posledních vteřinách druhého poločasu  dokázali domácí snížit náskok, ale vítězství  nakonec slavili naši hráči.

S ohledem na výsledky mužstva starší přípravky "A" lze považovat vstup SP  do nového soutěžního ročníku za velmi úspěšný.

Ivo Janeček - vedoucí mužstva SP "B"

7.9.2014 - Muži vezou z Červeného Kostelce dva body

TJ Červený Kostelec - MFK Nové Město nad Metují 1:1 (1:1) PK - 8:9

Branky: 33. Bárta - 45. Zákravský Lukáš, rozhodující penalta Voráček

Sestava MFKKrunčík - Voráček, Sedláček (85. Koza), Darebník (75. Jelen), Srubjan, Lelek (78. Vít), Klikar, Zákravský L. (88. Blažej), Zákravský P., Kudláček, Nejman

Sestava Č. KostelceŠvejdar - Bárta, Havlíček, Kováčik, Hála, Hlava D., Petrů, Vejman (73. Štelzig), Barták (45. Feygl), Martínek, Vlček

Diváci: 342

Vstup do utkání měli lepší domácí, kteří již ve 3. minutě ohrozili Krunčíkovu branku a v 5. minutě musel hostující brankář zasahovat proti hlavičce zblízka.  Hosté zahrozili až ve 12. minutě, když Sedláček střílel z voleje vedle a poté v 18. minutě skončila pěkná střela Klikara také vedle. Domácí tým však začal novoměstské přehrávat a vytvářet si šance. Tu z 29. minuty ještě neproměnil, když před prázdnou brankou zaváhal domácí hráč a trefil jen břevno! V 33. minutě se však už domácí radovali z branky - po rohovém kopu vrátil míč hlavou do vápna veterán Havlíček a Bártou také hlavou skóroval - 1:0. Hostům se však ještě do konce poločasu podařilo srovnat, a to v poslední minutě po trestném kopu a hlavičce Zákravského. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Druhý poločas začal překvapivou střelou, která skončila na tyči domácí branky! Dalších 20 minut převzali iniciativu hosté a byli lepší než domácí tým. Velkou šanci však měli kostelečtí, když v 69. minutě po tresném kopu Nového Města vyrazili do protiútoku a situaci zachraňoval až výborným zákrokem Krunčík. Domácí pak opět na chvíli ožili, ale šance přišli na druhé straně, jelikož hosté byli i nadále aktivnější. V 70. minutě střílel nad Sedláček a v 78. minutě Zákravský z trestného kopu jen do rukavic domácího brankáře. Poslední minuty se bojovalo na obou stranách, ale ani jedno mužtsvo už nepřetáhlo vítězství na svou stranu. Na řadu tak přišly pokutové kopy. V první sérii pěti penalt nedal z obou mužstev jeden hráč, poté se dlouho proměňovalo na obou stranách. Když už se zdálo, že na řadu přijdou i brankáři, tak domácí hráč neproměnil a hostující Voráček zařídil Novému Městu druhý bod.

Robert Hanuš - trenér Č. Kostelce:
"Poprvé v sezoně jsme se dostali po skončení zápasu až k pokutovým kopům. Hosté, za výkon ve druhém poločase, si zaslouženě připsali 2 body. První poločas jsme byli lepším týmem, hosté srovnali gólem do šatny. Hosté se představili v útočné fázi jako velice dobrý tým, byli nebezpeční a hrozili rychlými protiútoky. Před skvělou návštěvou a velkou podporou našich fanoušků jsme dnes na vítězství nedosáhli. Pochvala patří Karlu Havlíčkovi - i přes velké zdravotní potíže zvládl celý zápas. Gratulujeme soupeři ke dvěma bodům."

Miloš Killar - trenér Nového Města:

"První poločas jsme se štěstím odolávali tlaku domácích, kteří hrozili zejména z dlouhých autových vhazování. Po přestávce jsme to byli naopak my, kdo určoval tempo hry, a tak vzhledem k průběhu utkání byla remíza v hrací době spravedlivá. Penaltový bonus v podobě druhého bodu jsme pak až v desáté sérii získali my. S naší hrou zejména v druhé části utkání mohu být spokojen, musíme být ještě důraznější a úspěšnější v koncovce."

7.9.2014 - Starší dorost se vrací ze Svitav bez bodu

TJ Svitavy - MFK Nové Město nad Metují 7:1 (2:0)

Branka MFK: Hanzl

Sestava MFKHolý - Kurz, Junek, Škoda I, Cohorna - Lukášek Pokorný, Borůvka, Hanzl, Majer - Linhart

"V prvním poločase jsme ještě dokázali s domácími držet krok. Ve druhém poločase nás ovšem fotbalovější a techničtější domácí jasně přehráli, i když některé góly v naši síti byly z kategorie velmi laciných." - J. Macháček - trenér

7.9.2014 - Mladší dorost zvítězil v Trutnově na penalty

MFK Trutnov- MFK Nové Město nad Metují 2:2 (1:0) PK: 2:4

Branky MFK Nové Město n/M: 73. Valášek, 80.Hable

Sestava MFK Nové Město n/M: Holčík - Zamastil - Hable - Rathouský - Doucek - Vik - Valášek - Tuček - Tuček - Tulej T. - Franěk - Práza

Střídali: Borůvka A.

Utkání vysoké úrovně, kdy se obě mužstva snažila hrát fotbal. Dnes jsme doplatili na nemohoucnost v koncovce, kdy jsme nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější brankové příležitosti a když se nám podařilo dostat balon za záda dobře chytajícího domácího golmana, několikrát nám v cestě stála branková konstrukce nebo domácí hráči. Utkání jsme zremizovali až v samotném závěru utkání a v penaltách byli šťastnější. Utkání se muselo všem přítomným divákům líbit a vzhledem k vývoji utkání jsem se dvěma body spokojen.

Dominik Maur - trenér MFK

6.9.2014 - Starší přípravka a mladší žáci bojovali ve Skalici

Starší přípravka:

V první zápase s MFK Trutnov začali naši aktivněji. Hned z první akce nastřelil Kuba Vávrů tyč. Zanedlouho jsme již šli do vedení, když roh Tomáše Žahourka tečoval soupeřův obránce nešťastně do své branky. Do poločasu kluci ještě dvě branky přidali a jakoby je to ukolébalo dovolili soupeři snížit skóre na rozdíl jedné branky. Kluci ale komplikace nepřipustili a Oliver Váňa svým druhým gólem v zápase pečetil na konečných 4:2. Také ve druhém zápase proti FK Náchod jsme začali aktivněji a zúročili jsme to  i gólově. Postupem času se soupeř dostával do tempa a našim začali docházeli síly, přesto bojovali. Štěstíčko se ale nakonec přiklonilo k soupeři, to když se soupeřův rohový kop odrazil od Tomáš Smoly do naší sítě a před koncem zápasu Max Petera vyrazil střelu na bránu k nohám dobíhající útočníka, který tak uzavřel remízové skóre zápasu. Třetí zápas s domácím RSCM Česká Skalice jsme začali po velkým tlakem. Max Petera musel nadvakrát likvidovat brejk soupeře. Pak se hra začala vyrovnávat a když se nám podařilo vstřelit branku, už jsme měli více ze hry a dotáhli zápas do vítězného konce.  Všechny tři zápasy kluci odmakali a zato je třeba je pochválit. Ale na druhou stranu:“ Hoši, kdyby jste si víc přihrávali, tak se tolik nenaběháte !“

Sestava MFK: Petera – Novotný, Franc, Šanovec, Smola, Junek, Žahourek, Knap, Bartošík, Vávrů, Váňa

Mladší žáci:

V téměř kompletní sestavě začali kluci dobře. Postupem času jim ale začali docházet síly a to bylo znát jak v osobních soubojích, tak na celkové hře s míčem. Určitě máme v trénincích co dohánět.

Sestava MFK: Čtvrtečka - Rücker, Vacek, Ťokan, Novák, Prostředník, Zrzavý, Čerenkov, Čančara, Buriánek

6.9.2014 - Starší žáci prohráli v Javorce

FKM Javorka - MFK Nové Město nad Metují 4:1 (2:1)

Branka MFK: Hůlek D.

Sestava MFK: Flígr-Lepšík, Zítko, Příkopa, Ťokan - Lelek, Borůvka, Bohuňovský, Vítková, Hůlek D.- Lhotský

střídali - Zamastil, Baše, Hůlek M., Netík

"Až na úvody obou poločasů jsme celý zápas tahali za kratší konec. Domácí byli techničtější, hráli s větší chutí a zaslouženě vyhráli." - P. Holčík - trenér

4.9.2014 - Starší dorost nadělil Dvoru deset gólů!

MFK Nové Město nad Metují - TJ Dvůr Králové nad Labem 10:0 (5:0)

Branky MFKHanzl 4, Borůvka, Lukášek, Hable, Škoda II, Tulej, Cohorna

Sestava MFKHolý - Štěpán (62. Pokorný), Junek, Škoda I, Hable ( 64. Cohorna), Lukášek, Majer (60. Tulej), Borůvka, Mádr (37. Škoda II), Hanzl, Práza

"K zápasu jsme přistoupili zodpovědně a připsali si tak výhrou první body do tabulky .Soupeře jsme k ničemu nepustili a zaslouženě vyhráli." - J. Macháček - trenér

4.9.2014 - Mladší přípravka má za sebou přípravné období

S MP MFK máme za sebou letní přípravné období, které začalo fotbalovým soustředěním v Dobrém ve 32. týdnu, následnými tréninky a přátelskými zápasy v průběhu celého srpna, a které vyvrcholilo v podobě letních turnajů konaných pro MP. Zúčastnili jsme se tří turnajů "memoriálů" v našem blízkém okolí.

Prvním turnajem konaným následující týden po soustředění byl turnaj v Červeném Kostelci. V jeho rámci se ukázalo, jak na tom vlastně jsme před začátkem podzimu s hráčským kádrem a jaké máme šance ve vzájemném poměřování sil s okolními týmy. Srovnání nakonec vyznělo velmi pozitivně a odjížděli jsme s pocitem dobrého výkonu a umístěním na 3. místě. Současně jsme začali i se zabudováváním širšího okruhu hráčů do našeho "týmu", což bude přínosem zejména pro podzimní kola Costa Krajského poháru, jehož jsme účastníkem a kde nás budou zastupovat vždy 2 týmy.

Na konci dalšího týdne jsme jeli na znovuobnovený turnaj "Rampušák Cup" do Dobrušky. Naneštěstí se nám v daném termínu převážná část hráčů "rozutekla" užívat si posledních letních dnů na dovolených. Vyrazili jsme tedy "bojovat" s omezeným počtem hráčů, ale naproti tomu s o to větší vůlí ukázat, co dovedeme a jak se dokážeme i přes nenadálé překážky semknout. Několikrát se nám podařilo "zvednout" a i přes "nerovné boje Davida s Goliášem (v podobě České Skalice)", které nás nesrazily na kolena, ba naopak vyburcovaly a přiměly k ještě lepším heroickým výkonům, jsme se vztyčenou hlavou vyhráli záverečný zápas o 3. místo.

Letní přípravu na novou sezónu 2014/15 jsme zakončili turnajem v městě našeho obvyklého rivala, a to v České Skalici. Tentokrát již ve složení, které by nás mělo reprezentovat i o následujících víkendech v rámci krajských pohárových turnajů. Myslíme si, že jsme předváděli velice líbivý, soustředěný a hlavně útočný fotbal, podpořený velmi kvalitní obranou. Za celý turnaj jsme nastříleli úctyhodných 27 branek a na druhou stranu obdrželi jen 15, přičemž jsme zvítězili v 6 utkáních a prohráli jen jediný zápas s domácími hráči. Tímto jsme zaslouženě "vybojovali" nádherné 2. místo, které si vyžadovalo i náležitou oslavu.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným hráčům i jejich rodičům, protože bez nich by těch krásných zážitků určitě nebylo, a rádi bychom vyzdvihnuli čtyři "chrabré mušketýry", kteří se v "prázdninovém" srpnu zúčastnili jak soustředění, tak všech tří letních turnajů ... , a těmi jsou: Pavel Matouš, Jakub Uhlíř, Tomáš Holý a Matěj Lácha. Moc gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci !!!

Josef Lácha a Ivana Holá
trenéři MP MFK

1) 30.8. 2014 - Česká Skalice "14.ročník Memoriálu Jiřího Břížďaly" - turnaj MP r. 06 a ml.

sestava: Lácha Matěj, Kašpar Petr, Kubišta Mikuláš, Holý Tomáš, Uhlíř Jakub, Vacek Matěj, Bašek Dominik, Zámečník Marek, Kubišta Kryštof, Matouš Pavel

3.  TJ Slovan Broumov

2)  23.8. 2014 - Dobruška "Rampušák Cup 2014" - turnaj MP r. 06 a ml.

sestava: Lácha Matěj, Kašpar Petr, Holý Tomáš, Schidlová Viktorie, Uhlíř Jakub, Zámečník Marek, Matouš Pavel

Utkání:

1) Nové Město n./M. - Dobruška B  9 : 0  - branky: 4x Zámečník, 2x Uhlíř, 2x Lácha, Schidlová
2) Nové Město n./M. - Česká Skalice  0 : 13
3) Nové Město n./M. - Třebechovice  6 : 3  - branky: 3x Lácha, 2x Uhlíř, Zámečník
4) Nové Město n./M. - Letohrad  2 : 8  - branky: 2x Uhlíř
5) Nové Město n./M. - Dobruška A  4 : 1 - branky: 3x Zámečník, Lácha
6) Nové Město n./M. - Česká Skalice 1 : 12 - branky: Zámečník
7) Nové Město n./M. - Letohrad 6 : 3 - branky: 5x Zámečník, Lácha