21.9.2014 - Mladší dorost prohrál derby s Jaroměří

TJ Jiskra Jaroměř - MFK Nové Město nad Metují 3:1 (1:1)

Branka MFK: Práza

Sestava MFK: Holčík - Zamastil - Štěpán - Hable - Rathouský - Tuček - Mádr - Valášek - Tulej T. - Práza - Tulej L.

Střídal: Franěk

"Dnes jsme sehráli dvě utkání - do 20 minuty vstřelili branku a několik příležitostí zůstalo nevyužito. Od 21 minuty jsme devalvovali veškeré naše dosavadní působení a výsledky a zaslouženě jsme nuceni okusit první letošní porážku. Dnešní utkání je poučení jak pro mě, tak zcela jistě i pro hráče." - D. Maur - trenér

21.9.2014 - Starší žáci v Jaroměři vyhráli na penalty

TJ Jiskra Jaroměř - MFK Nové Město nad Metují 1:1 (0:0) - PK: 7:8

Branka MFK: Borůvka A.

Sestava MFK: Hůlek M. - Flígr, Lelek, Příkopa, Lepšík - Bohuňovský, Borůvka -Baše, Hůlek D., Ťokan - Lhotský

Střídali: Zamastil, Meier

"Téměř po celé utkání jsme byli fotbalovějším týmem. Vypracovali jsme si několik možností k ohrožení branky soupeře,ale bez úspěchu. Až ve 2 půli jsme se ujali vedení po zahrání rohového kopu.Po naši vstřelené brance se domácí zlepšili a z vytvořeného tlaku ve 2 minutě nastavení vyrovnali. Štěstí se přeci jen přiklonilo na naši stranu a na PK jsme 8:7 vyhráli." - P. Holčík - trenér

20.9.2014 - Starší dorost se z Vysokého Mýta vrací bez bodů

SK Vysoké Mýto - MFK Nové město nad Metují 9:2 (4:1)

Branky MFK: Tulej, Junek

Sestava MFK: Holý - Štěpán, Junek, Škoda, Hable - Lukášek - Tulej, Borůvka, Hanzl (60.Holčík), Majer - Pokorný

"Utkání hodnotím takto: nedisciplinovaný a lajdácký výkon hráčů k tomu výkon sotva 15- letého sudího, který absolutně utkání nezvládl. Sečteno a podtrženo - vezeme domů brankový příděl a ještě 3 zraněné hráče. V porovnání s výkonem v minulém utkání je to jako noc a den." - J. Macháček - trenér

21.9.2014 - Muži potřetí v řadě zvítězili

TJ Lázně Bělohrad - MFK Nové Město nad Metují 0:1 (0:0)

Branka: 54. Sedláček (pen.)

Sestava MFKKrunčík - Sedláček (62.Koza), Jelen (46.Lelek), Srubjan, Zákravský P. - Klikar (90.Darebník), Vít (67.Voráček), Zákravský L., Blažej - Kudláček, Nejman

Úvod utkání patřil domácím, kteří se na kluzkém terénu lépe pohybovali. Jejich střelecké pokusy však Krunčík v brance MFK bezpečně kryl. Po deseti minutách se hosté na terén adaptovali a začali zlobit. Ve 14´ průnik Klikara zastavil J. Lánský nedovoleným zákrokem, který mu vynesl červenou kartu. Trestný kop, který následoval  však hosté nevyužili. Po vyloučení domácího hráče mužstvo MFK převzalo iniciativu, natlačilo se na polovinu domácích, ale chybělo kvalitní zakončení. Ve 23´ po ideální přihrávce Blažeje se do gólové šance dostal Klikar, ale Gall v domácí brance předvedl skvělý zákrok a stav se neměnil. Ve 36´ se po akci Klikara dostal do gólové šance Sedláček, ale netrefil branku. Domácí se v této části hry prakticky jen bránili a spoléhali na ojedinělé rychlé výpady, které však obrana MFK bezpečně likvidovala.

Druhý poločas začal náporem hostí a hned ve 47´se ocitl sám před brankářem Sedláček, ale přestřelil. 49´ střela Lelka po akci Klikara skončila vedle. V 54´ zdánlivě stracený míč u brankové čáry vybojoval L. Zákravský, stačil nahrát Klikarovi, který byl při zakončení sražen a následující PK Sedláček bezpečně proměnil – 0:1. V 66´ přišel na hřiště Voráček a hned jeho první dotek s míčem mohl znamenat druhý gól MFK. Jeho hlavičku po rohovém kopu však obrana domácích vykopla z brankové čáry. V78´ měli domácí šanci na vyrovnání, ale Kazda tutovku spálil. V nervózním závěru ještě Voráček střelou z 25m orazítkoval břevno, odražený míč se dostal ke Kozovi, ale toho vychytal Gall. Závěrečný tlak domácích již gól nepřinesl a tak si hosté odvezli cenné 3 body.

ZM

"Od 15' oslabený soupeř bojoval do posledniho okamžiku, o to víc mě těší vítězství. Jsem rád, že ve zbytečně vyhroceném utkání nedošlo k žádnému zranění." - Miloš Killar - trenér

20.9.2014 - St. přípravka a ml. žáci sehráli 5. kolo Krajské soutěže

Starší přípravka:

5. kolo krajské soutěže starších přípravek, skupiny C, sehráli naši hráči v sobotu 20.9. v České Skalici.

První zápas proti TJ Červený Kostelec byl, stejně jako naše předešlá vzájemná střetnutí, vyrovnaným soubojem. Měli jsme sice od začátku optickou převahu, ale oba brankáři byli téměř bez práce. Až do chvíle, když si Tomáš Žahourek vzpomněl, co že to po něm trenéři požadují a vyslal kolmou přihrávku za obranu Olivera Váňu, který se nemýlil. Do poločasu přidal ještě Lukáš Knap druhý gól a zdálo se být rozhodnuto. Jenže soupeř bojoval dál a ohrožoval naši branku stále více. Sice nijak nebezpečně, ale několik nejistých zákroků Maxe Petery nám pěkně brnklo o nervy. Soupeřův tlak vyvrcholil pokutovým kopem, který ale orazítkoval tyč naší svatyně. První zápas, první výhra, vše bylo zalito růžovou barvou. Jenže do druhého utkání proti domácímu RSCM Rozkoš jako kdyby nastoupili jiní hráči. Hráli ne soustředěně, zbrkle, bezhlavě a hlavně bez nasazení. Navíc mnohdy ani nedodržovali své hráčské posty takže naše hra vypadala jako fotbalová školička – všichni za balónem. Jednoznačně náš dosud nejhorší výkon. Ve třetím utkání proti TJ Velké Poříčí naši hráči pokračovali ve „výkonu“ z předešlého duelu a soupeř to zužitkoval v poločasové vedení. Po přestávce se náš výkon přece jen zlepšil. Viktor Macek, po centru Olivera Váni, hlavou vyrovnal a zanedlouho dal Oliver Váňa náš vedoucí gól. Další naše příležitosti již zůstaly nevyužity. Poslední sólo na naše nervy tak měl Max Petera, který rozehrál míč přesně na nohu nejbližšího protihráče. Co ale pokazil sám napravil, když soupeřovu akci bravurně zneškodnil.

Dvě vítězství ze tří zápasů jsou jistě dobrý výsledek, na předvedený výkon ale raději rychle zapomeňme.

Sestava MFK: Petera – Bartošík, Smola, Novotný, Macek, Knap, Žahourek, Junek, Valtera, Váňa, Franc

MFK : TJ Červený Kostelec 2:0  (2:0)

Branky MFK: Váňa, Knap

MFK : RSCM Rozkoš  0:2  (0:1)

MFK : TJ Velké Poříčí  2:1  (0:1)

Branky MFK: Macek, Váňa

Mladší žáci:

V sobotu 20.9. odehrálo družstvo mladších žáků 5. kolo krajské soutěže, skupiny C, v České Skalici.

V prvním zápase proti TJ Červený Kostelec jsme byli lepší, soupeře jsme přehrávali a zaslouženě zvítězili. I ve druhém utkání s domácím RSCM Rozkoš se nám podařilo jít do vedení, to jsme bohužel neudrželi a zápas tak skončil remízou. Ale bylo na co se dívat. Akce se střídaly na obou stranách, oba týmy hráli s velkým nasazením. V třetím utkání proti TJ Velké Poříčí jsme dlouho drželi čisté konto a to jak na straně obdržených branek, tak, bohužel, i na straně těch vstřelených. Štěstíčko se k nám ale nakonec obrátilo zády a tak soupeř zvítězil tím nejtěsnějším fotbalovým rozdílem.

Vítězství, remíza a prohra je v dané situaci skvělý výsledek. Když si k tomu navíc uvědomíme, že naši kluci se střetávají s protihráči až o tři roky staršími a o hlavu až dvě většími, a i přesto vycházejí ze soubojů vítězně – klobouk dolů hoši.

Sestava MFK:  Novák – Rücker, Meier, Vacek, Komůrka, Ťokan, Čerenkov, Buriánek, Vávrů

MFK : TJ Červený Kostelec  2:1  (1:0)

Branky MFK: vlastní, Komůrka

MFK : RSCM Rozkoš  2:2  (2:0)

Branky MFK: Vávrů, Čerenkov

MFK : TJ Velké Poříčí  0:1  (0:0)

13.9.2014 - Mladší přípravka se zúčastnila dvou turnajů

Tak máme za sebou první dvě kola Costa Krajského poháru mladší přípravky, která byla výrazně ovlivněna odhlášením se Rychnova nad Kněžnou na poslední chvíli ze soutěže.
První víkend po prázdninách jsme tedy místo do Rychnova, jak bylo původně rozlosováno, jeli na turnaj do Černilova, kam jsme byli dodatečně doplněni jako čtvrtý účastník.
Co se týká "A" týmu, tak na hráčích byla patrná nerozehranost a únava z prvních školních dní. Proti Černilovu jsme začali velmi špatně, hra byla neurovnaná a nepřesná a velmi brzy jsme prohrávali o několik gólů. Postupně se to však zlomilo, hráči se začali více soustředit na svoji hru a nepříznivý stav jsme dokázali srovnat na 4:4. Bohužel jsme dostali v posledních sekundách zápasu po našich individuálních chybách rozhodující gól. V zápase proti složenému týmu z Dobrušky/Opočna byl naopak znatelný rozdíl ve výkonnosti obou týmů. V tomto zápase jsme si tedy mohli vyzkoušet několik herních situací, aniž bychom byli pod výrazným herním tlakem. Nakonec jsme zvítězili vysokým rozdílem 12:2. Na závěr jsme však dostali lekci fotbalovosti a proti kompaktnímu týmu z Broumova, který dle našeho názoru hraje "nejlepší" fotbal napříč touto částí kraje, jsme neměli příliš šancí se prosadit. Zápas se musel líbit zejména divákům, protože padlo úctyhodných 16 branek.
Pro náš "B" tým složený převážně z hráčů ročníku 2007 představoval tento turnaj seznámení se s turnajovým systémem, přístupem k jednotlivým zápasům a hrou na krajské úrovni. Kluci se drželi statečně, ale měli bychom si přiznat, že musíme v tréninku ještě hodně přidat.
Další víkend jsme po několika konzultacích nakonec vyrazili do Opočna, kde nás však po odstoupení Rychnova čekal pouze jeden mistrovský zápas proti domácímu týmu. "A" tým prokázal, že na soupeře z Opočna umí zahrát a zvítězil výrazným rozdílem 9:1. Pozměněný "B" tým v prním poločase zaskočil soupeře dobrou hrou i předvedeným výkonem a vedl 3:2. V druhém poločase se ale, po trenérských zásazích do týmu a znatelného "špatného rozpoložení" hráčů, naše hra úplně "rozpadla". Hráči jako by vůbec nevěděli co a jak mají hrát a po velmi nepřesvědčivých výkonech všech hráčů v poli i brankáře jsme za druhý poločas obdrželi 6 branek. Budiž nám i takovýto vývoj zápasu poučením do příštích kol Krajského poháru. Poté jsme si ještě s našimi sousedy z Dobrušky/Opočna zahráli přátelský zápas, abychom si vyzkoušeli souhru hráčů v různých sestavách.
Costa Krajský Pohár MP - 13.9.2014 - Opočno:
Skupina "A" - sestava:  Kubišta Kryštof, Matouš Pavel, Uhlíř Jakub, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Kuřátko David
Utkání:
Nové Město n./M. - Dobruška/Opočno A  9 : 1 , (5 : 0)
branky:   5x Zámečník, 2x Kuřátko, 2x Vacek
Skupina "B" - sestava:  Bašek Dominik, Holý Tomáš, Meier Daniel, Lácha Matěj, Komár Jáchym, Rousek Lukáš, Kubišta Mikuláš
Utkání:
Nové Město n./M. - Dobruška/Opočno B  4 : 8 , (3 : 2)
branky:   3x Lácha, Komár

Costa Krajský Pohár MP - 7.9.2014 - Černilov:
Skupina "A" - sestava:  Kubišta Kryštof, Matouš Pavel, Uhlíř Jakub, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Lácha Matěj, Bašek Dominik
Utkání:
1)   Nové Město n./M. - Černilov A  4 : 5 , (1 : 4)
branky:  4x Zámečník
2)  Nové Město n./M. - Dobruška/Opočno A  12 : 2 , (5 : 0)
branky:  5x Zámečník, 5x Vacek, Bašek, Uhlíř
3)  Nové Město n./M. - Broumov A  5 : 11 , (3 : 4)
branky: 3x Vacek, 2x Lácha
Skupina "B" - sestava:  Kašpar Petr, Koza Petr, Schidlová Viktorie, Holý Tomáš, Vecko Martin, Komár Jáchym, Kubišta Mikuláš
Utkání:
1)  Nové Město n./M. - Černilov B  3 : 7 , (2 : 3)
branky:  Kubišta, Komár, Holý
2)  Nové Město n./M. - Dobruška/Opočno B  0 : 8 , (0 : 3)
3)  Nové Město n./M. - Broumov B  1 : 3 , (0 : 2)
branky: Holý

13.9.2014 - Béčko starší přípravky dvakrát zvítězilo

Turnaj 2.kola Okresního přeboru v Borohrádku

Sestava: Zákravský, Valtera, Týfa, Vencl, Knap, Čížek

V sobotu 13.9. jsme sehráli 2. kolo OP v Borohrádku.

Borohrádek – Nové Město „B“   2:4  (1:1)

Branky MFK: Knap 2x, Čížek, Vencl

V prvním zápase jsme prováhali začátek utkání a prohrávali 0:1, po té kluci zlepšenou hrou v obraně zápas otočili a dovedli do vítězného konce.

Nové Město B – Ohnišov 13:2 (6:1)

Branky MFK: Týfa 2x, Knap 3, Čížek 2x, Valtera 3x, Zákravský 2x, Vencl

Druhý zápas byl od začátku jasnou záležitostí našeho mužstva. Na vstřelených brankách se podíleli všichni hráči. Poděkování zaslouží všichni kluci za bojovnost a nasazení, protože odehráli oba zápasy bez střídání.

V. Zákravský - vedoucí družstva

14.9.2014 - Starší dorost doma porazil RMSK Cidlina

MFK Nové Město nad Metují - RMSK Cidlina 3:1

Branky MFK: Valášek,Borůvka, Hanzl

Sestava MFKHolý - Tulej T., Kurz, Junek, Škoda M. I - Lukášek (46. Majer) -Škoda M II (83. Tulej L.), Borůvka, Valášek, Hanzl - Práza (87.Chvojka)

"V dnešním utkání jsme zatím předvedli náš nejlepší výkon v soutěži a hráče za přístup k ukání chválím. Několik gólových šancí na obou stránách zůstalo ještě nevyužito. Hosté se představili jako technicky vyspělý celek, ale domnívám se, že dnes jsme si vítězství zasloužili." - J. Macháček - trenér

13.9.2014 - Mladší dorost i starší žáci porazili Borohrádek

Mladší dorost:

MFK Nové Město nad Metují - TJ Borohrádek 4:0 (2:0)

Branky MFK: Valášek, Vik, Práza, Tulej T.

Sestava MFK: Holčík - Zamastil - Chvojka - Franěk - Rathouský - Doucek - Tuček - Vik - Tulej T. - Práza - Tulej L.

Střídali: Hable, Borůvka, Valášek

"Vzhledem k rotaci kádru a těžkému utkání na půdě Jaroměře příští týden dostali dnes příležitost hráči z lavičky. Na sehranosti a automatismech to bylo znát. Utkání jsme si v klidu pohlídali, mrzí mě řada neproměněných příležitostí, ale vzhledem k okolnostem a nepříjemnému zranění hostujícího hráče na začátku druhého poločasu se utkání dohrálo v poklidném tempu. Hostujícímu hráči přeji brzkou rekonvalescenci a uzdravení." - Dominik Maur - trenér MFK

Starší žáci:

MFK Nové Město nad Metují - TJ Borohrádek 5:3 (2:0)

Branky MFK: Hůlek D. 2, Borůvka 2, Lhotský

Sestava MFKHůlek M. - Ťokan, Vítková, Bohuňovský, Lhotský - Lelek, Příkopa, Hůlek D., Lepšík - Flígr, Borůvka

Střídali: Netík, Meier, Zamastil

"Po většinu zápasu jsme měli míč pod kontrolou a vypracovali si mnoho gólových šancí,bohužel naše střelecká potence byla mizivá.To se nám nevyplatilo ve 2 půli,kdy naši špatnou hrou zadních řad,jsme dovolili hostům vyrovnat.Naštěstí jsme se vzpamatovali a hned kontrovali 3 brankami a zápas jsme si následně pohlídali a dotáhli ho do vítězného konce." - P. Holčík - trenér

13.9.2014 - Starší přípravka v Náchodě vše vyhrála

V sobotu 13.9. odehrála starší přípravka  4. kolo krajského přeboru (skupina C) na hřišti FK Náchod (UMT). První  utkání proti TJ Červený Kostelec bylo v prvním poločase vyrovnané,  brankáři byli téměř bez práce. Ve druhém poločase jsme si vytvořili optickou převahu, která byla dlouho bez užitku, až Tomáš Žahourek vyslal kolmou přihrávkou do brejku Olivera Váňu, ten obešel i gólmana a zakončil do prázdné brány.  I když oba soupeři měli ještě několik šancí, Viktor Macek sám před brankou nastřelil gólmana, gól již nepadl. I druhé utkání proti Slovanu Broumov bylo vyrovnaným soubojem a i v tomto utkání otevřel skóre Oliver Váňa, kterého tentokrát vyslal kolmou přihrávkou Tomáš Smola. Po poločase přidal znovu Oliver Váňa druhý gól, to když dorazil do sítě střelu Lukáše Knapa. Soupeř ale bojoval dál, vstřelil kontaktní gól, vyrovnat se mu ale již nepodařilo. Třetí utkání proti domácímu FK Náchod bylo jednoznačnou záležitostí, přesto ale soupeř předvedl několik kombinačních akcí, které naší obraně notně zamotali hlavu. I když dosažené výsledky mohou ukazovat, že všechno funguje jak má, odehrané zápasy určitě ukázali, co je třeba trénovat a zlepšovat. Kudrlinky kliček jsou jistě efektní pro diváka, ale už méně efektivní pro mužstvo.

Tomáš Bartošík – vedou mužstva SP

Sestava MFK: Petera – Bartošík, Junek, Novotný, Smola, Franc, Žahourek, Váňa, Macek, Šanovec, Knap