4.10.2014 - Muži popáté za sebou zvítězili!

SK Libčany - MFK Nové Město nad Metují 0:2 (0:1)

Branky MFK: 33. Koza, 66. Voráček

Sestava MFK: Kručník - Zákravský L. - Nejman - Kudláček - Darebník - Voráček - Lelek A. - Zákravský P. - Vít J. - Klikar ( 64´ Jelen ) - Koza ( 77´ Junek )

V utkání devátého kola Votrok KP mužů zavítalo MFK Nové Město nad Metují na hřiště Libčan. Utkání na těžkém terénu bylo zpočátku vyrovnané, náznaky šancí končily nepřesností ve finální fázi. Ve 21´ postupuje z levé strany na brankáře domácích Klikar zakončuje mimo tři tyče. V minutě třiatřicáté se poprvé mění skore : nádhernou přihrávku za obranu Pavla Zákravského přebírá Vít - domácí golman skvěle zasahuje, avšak vyráží balon k nohám Kozy, který dopravuje balon do brány domácího týmu.  Do konce poločasu již nebyly k vidění větší šance a do kabin se odchází za stavu 0:1. Úvod druhého poločasu patřil hostujícímu týmu, nejprve se Koza při samostatném úniku připravil špatným posledním dotekem o stoprocentní šanci. Poté přečíslení 2 na 1 po špatně zahraném rohu domácích Nejman - Klikar opět nekončí ohrožením domácí branky. V 60´ utkání pohledná akce hostujícího týmu po ose Darebník - Koza a zakončující Klikar proti kterému dobře zasahuje golman domácího týmu. V minutě šestašedesáté se skore mění podruhé : důraz Voráčka a lajdácká rozehrávka domácích hráčů = Voráček do prázdné branky a stav utkání 0:2. Domácí mohli kontrovat o dvě minuty pozdějí, avšak útočník domácích ve skluzu zakončuje mimo. Hostující tým dobrým taktickým výkonem nepouštěl domácí do šancí a sám se připravil špatně vyřešenou finální fází v brejkových situacích o navýšení skore. Zasloužené vítězství hostujícího týmu, pro domácí tým již tak zdecimovaný zraněními smolný zápas, protože přišli o další dva hráče.

"První část se odehrávala převážně ve středu hřiště, domácí brankář se dvakrát vyznamenal proti zakončení jeden na jednoho, hráči soupeře nás díky nepřesnému zakončení téměř neohrozili. Po přestávce, kdy domácí hru otevřeli ve snaze o vyrovnání, jsme mohli z několika brejkových situací utkání rozhodnout. V řešení zakončení jsme však nebyli úspěšní ani v situacích 3 na 1, ani tváří v tvář domácímu golmanovi a tak druhá branka padla až po nedorozumění domácí obrany a důsledném napadání našeho hráče. Závěrečný tlak domácích jsme zvládli a podle mne po zásluze získali všechny body." - Miloš Killar - trenér MFK

4.10.2014 - Mladší dorost i starší žáci si z Vrchlabí vezou 3 body

Mladší dorost:

FC Vrchlabí - MFK Nové Město nad Metují 1:2 (0:2)

Branky MFK: Práza, Valášek

Sestava MFK: Holčík - Zamastil - Hable - Franěk - Rathouský - Mádr - Valášek - Tuček - Tulej L. - Štěpán - Práza

Střídal: Vik

"Naše hra dnes odpovídala tomu, v jakém zdravotním a fyzickém rozpoložení jsme dnes dnes byli. Po dvou vydařených akcích jsme se zaslouženě ujali vedení. Domácí na začátku druhého poločasu snížili, ale poté již ke změně skore nedošlo. Odvážíme si těžce odpracované tři body. Trochu mě zaráží atmosféra a chování  některých domácích hráčů a hlavně realizačního týmu - jsem rád že my se snažíme prezentovat odlišným způsobem." - Dominik Maur - trenér MFK

Starší žáci:

FC Vrchlabí - MFK Nové Město nad Metují 1:3 (1:2)

Branky MFK: Hůlek D. 2x, ?

Sestava MFK: Hůlek M. - Flígr, Zítko, Příkopa, Lepšík - Lelek, Příkopa - Zamastil, Baše, Borůvka - Hůlek D.

Střídal: Netík

"V úvodu jsme se nechali zaskočit aktivní hrou domácích. Nás to nepoložilo a hra se tím vyrovnala. Začali jsme si vytvářet šance a jednu jsme proměnili. V závěru poločasu jsme využili chyby domácích a ujali se vedení. Druhý poločas byl vyrovnaný s mnoha šancemi. My jednu využili a závěr utkání si již pohlídali. I když v pozměněné sestavě, tak jsme utkání dovedli do vítězného konce a všem hráčům patří dík za bojovnost a nasazení s jakým utkání odehráli." - P. Holčík - trenér

27.9.2014 - Mladší přípravka bojovala na turnaji v Dobrušce

V sobotu 27.9. jsme hráli další kolo Krajského Poháru s našimi známými a výbornými soupeři s nejsilnějšími týmy v soutěži. A to tedy v Dobrušce s excelentním "B" týmem složeným z ročníku 07 a s Broumovem s již tolikrát zmiňovaným výkonným "A" týmem.
"A" tým MFK byl znovu posílen o své opory - střelce Marka Zámečníka, štítového hráče Dominika Baška a brankáře Kryštofa Kubištu a na naší hře to bylo znát. Je vidět, že kluci už vnímají systém hry, rozestavení a způsob, kterým se chceme prezentovat a dokáží se při zápasech plně soutředit na svůj výkon. Dobrušku jsme porazili nejen s jistotou, ale i pěknou hrou a posléze jsme ve druhém poločase proti Broumovu soupeře překvapili a předvedeným velmi kvalitním výkonem druhý poločas vyhráli 3:2.
Oproti tomu náš "B" tým odehrál úvodní zápas daleko za očekáváním, chaoticky, nesystematicky, zkrátka nefotbalově. Soupeř nás k ničemu nepustil a zaslouženě zvítězil výrazným rozdílem. "Dívat se" dalo až na náš poslední odehraný poločas, který jsme vyhráli 4:1, a v kterém jsme do naší hry dokázali vnést rozvahu, zlepšenou organizovanost i přesné zakončení.
Je teď hlavně na nás trenérech, abychom se zamysleli nad rozdílným pojetím hry našich soupeřů i nad rozdílnou psychickou a fyzickou vyspělostí našich hráčů složených ze dvou ročníků narození.
Josef Lácha a Ivana Holá
trenéři MP MFK

Costa Krajský Pohár MP - 27.9.2014 - Dobruška:
skupina "A" - sestava:  Kubišta Kryštof, Holý Tomáš, Uhlíř Jakub, Bašek Dominik, Zámečník Marek, Rousek Lukáš
Výsledky:
Nové Město n./M. - Dobruška A  7 : 4 , (5 : 2)
Branky:  6x Zámečník, Uhlíř
Nové Město n./M. - Broumov A  3 : 7 (0 : 5)
Branky: 2x Zámečník, Uhlíř

skupina "B" - sestava:  Čapek Matyáš, Lácha Matěj, Schidlová Viktorie, Vecko Martin, Komár Jáchym, Zítko Tomáš
Výsledky:
Nové Město n./M. - Dobruška B  2 : 10 , (0 : 4)
Branky:  Lácha, Komár
Nové Město n./M. - Broumov B  5 : 3 , (1 : 2)
Branky: 3x Lácha, Komár, Zítko

28.9.2014 - Béčko starší přípravky se zúčastnilo turnaje v Rychnově

17

Dne 28.9.2014 se mužstvo starší přípravky "B" zúčastnilo turnaje Okresního přeboru v Rychnově nad Kněžnou.

Sestava MFK : Čížek Vojtěch, Franc Denis, Knap Lukáš, Macek Viktor, Praus Michal, Týfa Tobiáš, Vencl  Dominik, Zákravský Filip, Žahourek Tomáš

MFK Nové Město nad Metují -  TJ Spartak Rychnov nad Kněžnou  12 :  1 ( poločas 4 : 1 )

Branky : Knap 2x, Žahourek 2x Týfa 1x, Macek 3x, Franc 1x, Praus 1x, Zákravský 1x, Vencl 1x

MFK Nové Město nad Metují - TJ Velešov Doudleby nad Orlicí  8 : 4 ( poločas 3 : 3 )

Branky : Franc 3x, Knap 1x, Žahourek 1x, Týfa 2x, Zákravský 1x

foto z utkání v sekci fotogalerie ZDE.

28.9.2014 - Starší dorost prohrál v Pardubicích

FK Pardubice "B" - MFK Nové Město nad Metují 4:0 (3:0)

Sestava MFK: Holý - Štěpán, Junek, Kurz, Škoda M. I - Hable - Tulej, Borůvka (60. Pokorný), Tuček, Škoda M. II - Práza

"Dnes opět v neúplné sestavě nás výborný soupeř držel prakticky celý zápas pod tlakem, z čehož jsme se dopustili pár chyb a inkasovali. Přes porážku musím hráče pochválit za snahu předvést co nejlepší výkon a bojovnost, když dnes to bylo z naší strany hlavně o těchto vlastnostech." - J. Macháček - trenér

27.9.2014 - Mladší dorost a starší žáci rozstříleli Broumov

MFK Nové Město nad Metují - TJ Slovan Broumov 6:1 (1:0)

Branky MFK: Tulej L. 3x, Vik, Práza, Štěpán

Sestava MFKHolčík - Štěpán, Hable, Rathouský, Tulej L., Tuček, Valášek, Mádr, Tulej T., Práza, Zamastil

Střídali: Vik, Franěk

"Do utkání jsme vstoupili aktivně a vytvořili si řadu příležitostí - opět jsme však pokračovali v trendu"pět šancí na jednu branku". Zaslouženě jsme se ujali vedení, ale poté se hra vyrovnala. Hosté chtěli hrát fotbal - snažili se kombinovat. Druhý poločas byl kvalitní z obou stran. Konečný výsledek je pro hosty krutý." - D. Maur - trenér

MFK Nové Město nad Metují - TJ Slovan Broumov 3:0 (1:0)

Branky MFK: Hůlek D. 2x, Borůvka (pen.)

Sestava MFKHůlek M. - Ťokan, Flígr, Zítko, Bohuňovský, Lelek, Lhotský, Příkopa, Lepšík, Hůlek D., Borůvka

Střídali: Meier, Zamastil, Baše, Netík

"Utkání bylo vyrovnané. Vypracovali jsme si sice několik příležitostí, ale obrana hostí byla pozorná. První branku jsme dali až v závěru první půle z nařízené penalty. Druhá půle začala velkým náporem hostí, ale ten se nám podařilo ustát a hra se postupně vyrovnala. Pak se po samostatném úniku prosadil Borůvka a zvýšil tak naše vedení. V závěru utkání přidal ještě třetí branku Hůlek D. a o výsledku bylo rozhodnuto. Za předvedenou hru a bojovnost si všichni hráči zaslouži pochvalu." - P. Holčík - trenér

27. 9.2014 - muži po penaltovém rozstřelu získali s Chlumcem n. C. 2 body

27. 9. 2014 – KP muži

MFK Nové Město n. Met. – FK Chlumec n. C.  2:2(1:2) PK 5:4

Branky: 14´ P. Sedláček, 88´ P. Zákravský – 24´ a 36´ J. Jelínek

Sestava MFK: Krunčík – Jelen(46´ L. Zákravský), Kudláček, Nejman, Darebník(62´ Koza) – Lelek(46´ Vít), Srubjan, P. Zákravský, Voráček – Klikar, Sedláček

Sestava Chlumec n. C. : Kukal – Beneš,J.  Jelínek, Volný, Sabó(73´ Drahorád), Vopátek,Hermann(62´ Kučera), Labík, D. Jelínek, Kosař, Hartman

Rozhodčí: O. Bačo – R. Svoboda, L. Bečvář / ČK: 87´ Srubjan – 85´ Labík / ŽK: 2 – 2 / diváci: 100

Úvod utkání patřil hostům, kteří se lépe pohybovali, byli agresivnější a prakticky „spící“ tým domácích nepouštěli do žádné akce. Po deset minutách se hra trochu vyrovnala, ale chlumečtí měli stále navrch. Ve 14´ se domácí poprvé dostali do vážnější útočné akce a po centru Jelena dal Sedláček vedoucí gól MFK. To domácí tým přece jen trochu nastartovalo, během pěti minut přišly 2 gólové šance, ale domácí je neproměnili. Pak se hra opět vrátila do „normálních kolejí“ a hráli především hosté. Jejich aktivita byla odměněna ve 24´, když si na přesný centr do vápna naběhl J. Jelínek  a  pěknou střelou vyrovnal na 1:1. Ani vyrovnávací branka domácí tým nevytrhla z letargie a ve 36´ po chybné rozehrávce obrany MFK  J. Jelínek krásnou střelou z 25m poslal hosty do vedení  1:2. Závěr poločasu již změnu skóre nepřinesl.

Do druhého poločasu nastoupili domácí v pozměněné sestavě a s daleko větším nasazením. Postupně přebrali iniciativu a tlačili se do zakončení. Hosté najednou přestali hrát a jen nakopávali dlouhé míče. S tím si však obrana MFK dovedla poradit. Aktivita domácích přinesla několik slibných akcí, ale branku ne. V nervózním závěru utkání, byl nejprve vyloučen hostující J. Labík a po něm domácí P. Srubjan. Když se již zdálo, že si hosté odvezou cenné vítězství, dostal se ve vápně do šance Sedláček, byl  faulován a nařízený PK kop proměnil P. Zákravský – 2:2. V nastaveném čase se domácí ještě snažili strhnout vítězství na svou stranu, ale to se nepodařilo a na řadu přišly KP. Ve čtvrté sérii Krunčík penaltu kryl, všichni domácí střelci byli naopak úspěšní a tak si MFK připsalo důležité 2 body.

ZM

Po nevyužitých šancích v úvodní části hry přišel trest v podobě 2 branek hostujícího týmu. Na velmi nerovném terénu se nám nedařila kombinace, změnili jsme rozestavění a způsob hry a v samém závěru se nám podařilo skóre srovnat.Bonusový bod připadl nám,když byli všichni naši střelci úspěšní a náš golman jednu penaltu kryl.

Miloš Killar – trenér MFK

Sestřih branek a penaltový rozstřel:

21.9.2014 - Mladší přípravka hrála s Černilovem a Třebechovicemi

V neděli 21.9.jsme se zúčastnili turnaje v Černilově. Naše "A" mužstvo bylo z různých důvodů oslabeno o základní pilíře týmu a na předvedené hře to bylo znát. Úvodní zápas jsme odehráli proti týmu z Třebechovic, kdy jsme první poločas zvládli velmi dobře a byli jsme dostatečně vyrovnaným soupeřem. Bohužel v druhém poločase nám úplně "odešla" obranná hra, propadali jsme v odebírání balónu soupeři a základních herních činnostech. Druhý zápas jsme odehráli s domácím týmem a po zkušenostech z předminulého turnaje jsme očekávali od Černilova výborný výkon. Což se také potvrdilo, a i když jsme se herně trochu zvedli, soupeř nám nedal šanci a zvítězil výrazným rozdílem.
Naproti tomu naše "B" mužstvo výsledkově nezklamalo, a to zejména díky střelecké efektivitě a fotbalovému "apetitu" Matěje Láchy a velmi dobrému výkonu brankáře Petra Kašpara. Musíme si však přiznat výrazné herní nedostatky všech hráčů i to, že předvedený fotbal příliš nesplňoval naše požadavky na celý tým, brankářem počínaje a Matějem konče. Naše hra byla neurovnaná, nejistá, se špatným přístupem k soupeři a úplně jsme propadali po taktické stránce. - Josef Lácha a Ivana Holá - trenéři MP MFK

skupina "A" - sestava: Meier Daniel, Vacek Matěj, Holý Tomáš, Rousek Lukáš, Zítko Tomáš, Uhlíř Jakub
Utkání:
Nové Město n./M. - Třebechovice A  7 : 15 , (4 : 4)
branky:   6x Vacek, Uhlíř
Nové Město n./M. - Černilov A  5 : 13 , (3 : 5)
branky: 3x Vacek, 2x Uhlíř
skupina "B" - sestava:  Kašpar Petr, Schidlová Viktorie, Vecko Martin, Lácha Matěj, Komár Jáchym, Koza Petr
Utkání:
Nové Město n./M. - Třebechovice B  3 : 3 , (1 : 0)
branky: 3x Lácha
Nové Město n./M. - Černilov B  6 : 2 , (3 : 1)
branky: 6x Lácha

20.9.2014 - Béčko starší přípravky tentokrát bez bodů

Dne 20.9.2014 se mužstvo starší přípravky "B" zúčastnilo turnaje Okresního přeboru v Českém Meziříčí.

Sestava MFK: Zákravský, Čížek, Týfa, Franc, Vencl, Praus

MFK Nové Město n.M. - FK České Meziříčí  2 : 3  ( poločas 0 : 1 )

branky : Čížek, Vencl

MFK Nové Město n.M. - TJ Sokol Černíkovice  3 : 9  ( poločas 1 : 6 )

branky : Franc 2x, Vencl

« Předchozí 1 32 63 87 88 89 90 91 92 93 94 125 Další »