11.10.2014 - Béčko starší přípravky na domácí půdě dvakrát zvítězilo

20

Další kolo Okresního přeboru se konalo dne 11.10.2014 v domácím prostředí MFK Nové Město nad Metují za účasti našeho mužstva starší přípravky "B". Naši hráči přistoupili k zápasům zodpovědně a v domácím prostředí zvítězili v obou utkáních.

Sestava MFK : Čížek, Ducháč, Franc, Macek, Petera, Praus, Vencl, Týfa, Zákravský,

MFK Nové Město nad Metují - TJ Lokomotiva Borohrádek   6 : 2  ( poločas 2 : 1 )

Branky : Petera 3x, Praus, Vencl, Čížek

MFK Nové Město nad Metují - TJ Start Ohnišov  7 : 5  ( poločas 1 : 3 )

Branky : Petera 2x, Franc, Macek, Zákravský, Čížek 2x

Foto z turnaje ZDE.

12.10.2014 - Straší žáci s Chlumcem prohráli, ale mladší dorost zvítězil

Mladší dorost:

MFK Nové Město nad Metují - FK Chlumec nad Cidlinou 4:1 (2:0)

Branky MFK: Tulej L. 2x, Práza, Štěpán

Sestava MFK: Holčík - Štěpán, Rathouský, Práza, Hable, Vik, Franěk, Tuček, Tulej L., Valášek, Mádr,

Střídali: Tulej T., Zamas

"Vědomi si důležitosti dnešního utkání jsme nic nepodcenili a od začátku jsme se chopili otěží utkání. První poločas co do předvedeného výkonu byl nejlepším v letošním ročníku a vstřelených branek mohlo být více. Brzy po začátku druhého poločasu jsme přidali třetí branku a trochu polevili v koncentraci a výkonu a dovolili hostům snížit. Závěr utkání jsme si pohlídali a vstřelili ještě čtvrtou branku. Náš dnešní výkon se musel přítomným divákům líbit, nemůžeme se však uspokojit a tvrdě pracovat i nadále." - D. Maur - trenér MFK

Starší žáci:

MFK Nové Město nad Metují - FK Chlumec nad Cidlinou 0:2 (0:1)

Sestava MFK: Hůlek D. - Ťokan, Flígr, Zítko, Bohuńovský, Lelek, Lhotský, Příkopa, Hůlek M., Lepšík, Borůvka

Střídali: Netík, Zamastil, Baše

"Utkání bylo velice vyrovnané,hrané ve vysokém tempu a s velkým nasazením.Jen škoda,že obě obdržené branky padly po našich velkých chybách zadních řady." - P. Holčík - trenér MFK

11.10.2014 - Starší dorost se vrací z Třebové bez bodu

FK Česká Třebová - MFK Nové Město nad Metují 2:0 (1:0)

Sestava MFKHolý - Štěpán, Junek, Lukášek, Škoda M. I, Pokorný (58.Borůvka A.), Hanzl, Valášek, Borůvka D., Majer (78. Holčík), Škoda M. II

"V dnešním utkání jsme navázali na zlepšený výkon z minulého utkání, ale k naší škodě i na zahazování gólových šancí, které jsme si vypracovali. Konečný výsledek stanovil štastný gól téměř z poloviny hřiště a z PK po nastřelené ruce. Dnes vyhrálo ne lepší družstvo, ale štastnější." - J. Macháček - trenér MFK

12.10.2014 - Starší přípravka odehrála tři zápasy v Jaroměři

7. kolo krajské soutěže starších přípravek odehráli naši hráči v neděli 12.10. v Jaroměři.

V prvním utkání proti Náchodu kluci po dlouhém čase znovu předvedli, že umějí bojovat. I když se jim nepovedlo dosáhnout na body, za to, že se nevzdávali zaslouží pochvalu. Proti tomu ale druhý zápas s domácí Jaroměří odchodili. Že jsme nedostali větší gólový příděl je zásluhou výborného Maxe Petery v naší brance. Třetí utkání proti Velkému Poříčí bylo přehlídkou nevyužitých šancí. Ty soupeřovi zneškodňoval výborný Max Petera, ty naše jsme si zneškodňovali sami. Už dlouho jsme se na dva góly tak nenadřeli.

Sestava MFK: Petera – Šanovec, Novotný, Franc, Žahourek, Smola, Bartošík, Junek, Váňa, Knap, Macek, Valtera

11.10.2014 - Muži pokračují ve vítězné sérii

MFK Nové Město nad Metují - Sokol Kratonohy 1:0 (0:0)

Branka: 50. Voráček

Sestava MFK: Krunčík - Darebník, Lelek (46. Srubjan), Kudláček, Nejman, Vít, Zákravský L., Zákravský P., Voráček, Sedláček (32. Koza, 89. Maur V.), Klikar (78. Jelen)

Utkání 10. kola KP mužů odstartovali lépe domácí. V 7´ minutě po ose Zákravský - Sedláček postupoval středem hřiště osamocený Klikar a z hranice vápna trefuje břevno hostující branky. Domácí ztrácí střed hřiště a hostující tým přebírá otěže utkání. Nejprve v 17´ po standartní situaci zakončuje Mládek těsně mimo. Vzápětí likviduje střelu hostujícího Šnejdra skvěle Krunčík. Třetí vyloženou šanci pálí o minutu pozdějí opět Šnejdr kdy tváří v tvář trefuje pouze Krunčíka. Domácí nemohou zachytit tempo hry a když přežili šanci Hamáka mohli udeřit i oni. Po standartní situaci doráží do odkryté brány Klikar, avšak obránce ve skluzu balon vykopává. Po zbytek prvního poločasu jsou hosté nadále lepším týmem, avšak vyložená šance již k vidění není a první poločas končí 0:0. Druhý poločas začíná nebezpečnou střelu Zákravský, avšak Vaníček vyráží na roh - z něj domácí udeří. Dobrý centr střídajícího Srubjana posílá hlavou Voráček - 1:0. Hostující kombinačně velmi silný tým je až do konce utkání lepším týmem, avšak když v samém závěru střídající Nun posílá balon z dobré šance vysoko nad bránu, je o vítězi rozhodnuto a tři body zůstávají v Novém Městě. Pro hostující tým je výsledek krutý, kdy si zasloužil minimálně remizovat.

"Dnešní vítězství patří do kategorie velmi šťastných. První vyloženou šanci jsme sice měli my, hosty zachránila branková konstrukce. Mezi 15 a 35 minutou to však byli hosté, kteří dobře kombinovali a vytvořili si několik výborných šancí, které skvělými zákroky zlikvidoval náš golman. Rozhodující okamžik přišel v 50´, kdy po Srubjanově skvěle kopnutém rohu Voráček nekompromisně zavěsil hlavou. Zbytek utkání jsme byli pod velkým tlakem, zodpovědná defenzíva už však hráče hostí do čisté gólové šance nepustila, nebezpečné střely z hranice pokutového území pokryl dnes výborně chytající Vašek Krunčík. Pochvala samozřejmě patří všem hráčům za bojovný a obětavý výkon, body jsou pro nás velmi šťastné a cenné. Dnešní soupeř patřil k těm nejlepším, se kterými jsme se zatím utkali, za předvedený výkon by si zasloužil jistě aspoň remízu." - Miloš Killar, trenér MFK

Jedinou branku utkání můžete vidět na videu níže:

Starší přípravka zve na turnaj v Novém Městě

Starší přípravka všechny srdečně zve v sobotu 11.10. na stadion Generála Klapálka, kde od 9:00 odehraje naše „B“ družstvo dvě utkání okresní soutěže. Soupeřem nám budou týmy TJ Start Ohnišov a  TJ Lokomotiva Borohrádek.  Protože se jedná o jediná utkání letošního podzimu, která náš „B“ tým odehraje na domácím hřišti, těšíme se, že nás přijdete v hojném počtu povzbudit!

4.10.2014 - Mladší přípravka sehrála turnaj u "sousedů" V České Skalici

Po odstoupení Rychnova nad Kněžnou z naší skupiny C Krajského poháru MP jsme byli pro tento víkend přiřazeni do skupiny A, přičemž se turnaj konal u našich sousedů v České Skalici.
Z pohledu "A" týmu se turnaj začal vyvíjet "poklidným" tempem, otěže zápasu proti Dvoru Králové jsme drželi ve svých rukou a i přestože jsme působili velice ospalým dojmem (kluci mají zřejmě doma každý páteční a sobotní večer volnější režim), tak jsme zvítězili čtyřbrankovým rozdílem. Poté se však projevil náš malátný výkon a nedodržování taktických pokynů v souboji proti Jaroměři. Otevřeli jsme soupeři dveře do naší brány a ten toho s jednoduchostí a naplno využil. Úplně jsme propadli ve všech herních činnostech. Náplastí nám byl až druhý poločas proti domácím hráčům, kdy jsme konečně předvedli fotbal na vysoké krajské úrovni, plný výborných individuálních, týmových i taktických herních projevů. Možná i proto, že jejich nejlepší hráč nastoupil proti nám v bráně, ale i přesto jsme po velmi dlouhé době přehráli "A" tým MP z České Skalice.
Z pohledu "B" týmu doplněného pro tento turnaj o zkušenější hráče, věkově spadající spíše do "A" týmu, byl úvodní zápas ještě jednoznačnější. A přesto, že naše hra se uzpůsobila "dětské" hře soupeře, uštědřili jsme Dvoru desetibrankový příděl. Jelikož jsme se v prvním souboji příliš nerozehráli, prohráli jsme si následný zápas s Jaroměří svojí nedisciplinovaností a tragickým výkonem ve druhém poločase. Svými chybami, nesoustředěností a nesystematickou hrou jsme soupeři dovolili otočit výsledek v náš neprospěch. Nakonec, stejně jako u "A" týmu, došlo v posledním souboji dne ke "chvályhodné" změně a výrazně zlepšeným výkonem jsme přehráli i druhý tým České Skalice.
A závěrem z pohledu trenérů musíme říct, že jsme bohužel "opět přišli o několik let svého života". Útěchou nám však může být zlepšující se výkon všech hráčů po našich důrazných a adresných intervencích v průběhu turnaje, a tím i víra a přesvědčení, že naše práce snad "občas" nepřichází v niveč.
Josef Lácha a Ivana Holá - trenéři MP MFK

Costa Krajský Pohár MP - 4.10.2014 - Česká Skalice:
skupina "A" - sestava:Kubišta Kryštof, Meier Daniel, Matouš Pavel, Bašek Dominik, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Zítko Tomáš
Výsledky:
Nové Město n./M. - Dvůr Králové n./L. A  6 : 2 , (4 : 2)
Branky:  4x Vacek, 2x Zámečník
Nové Město n./M. - Jaroměř A  1 : 8 , (1 : 3)
Branky:  Zámečník
Nové Město n./M. - Česká skalice A  8 : 5 , (2 : 4)
Branky:  4x Zámečník, 3x Vacek, Bašek

skupina "B" - sestava:  Kašpar Petr, Kuřátko David, Lácha Matěj, Holý Tomáš, Čapek Matyáš, Vecko Martin, Koza Petr
Výsledky:
Nové Město n./M. - Dvůr Králové n./L. B  10 : 0 , (5 : 0)
Branky:  5x Kuřátko, 2x Lácha, 2x Holý, Čapek
Nové Město n./M. - Jaroměř B  2 : 4 , (2 : 1)
Branky:  2x Lácha
Nové Město n./M. - Česká skalice B  6 : 3 , (4 : 2)
Branky:  3x Kuřátko, 3x Lácha

5.10.2014 - Starší dorost doma těsně prohrál

MFK Nové Město nad Metují - FC Olympia Hradec Králové "B" 1:2 (1:1)

Branka MFK: Junek

Sestava MFK: Holčík, Hable, Junek, Škoda M., Lukášek - Mádr,  Valášek, Borůvka, Pokorný (46.Majer), Práza, Škoda M.I

"Ze začátku jsme se nemohli dostat do tempa. Hosté po zahrání roh. kopu již v 5 min.utkání se ujali vedení.Pak jsme převzali iniciativu my a dostali hosty pod tlak a skore jsme vyrovnali.Škoda jen,že další gólové šance zůstaly bez využití.Druhý poločas pokračoval ve stejném trendu.My útočili a hosté se jen bránili,ale dokázali z jediné šance nám dát gól.Hráči bojovali a vypracovali si po pěkných kombinačních akcích gólové šance,ale chybělo v koncovce trochu klidu a rozvahy a jistě i štěstí." - J. Macháček - trenér

4.10.2014 - Mladší žáci a starší přípravka hráli v Trutnově

6. kolo krajské soutěže mladších žáků a starších přípravek odehráli naši hráči v Trutnově - Horním Starém Městě.

Mladší žáci:

Turnajový den začal vítězstvím a velmi dobrou hrou proti Červenému Kostelci. Jaroměř nás porazila těsným výsledkem svou bojovností. Domácí Trutnov, mladší tým, který se nás rozhodně nebál a působil fotbalovějším dojmem.

Výsledky:

MFK : Červený Kostelec  5:0 (1:0)

Branky MFK: Buriánek 2, Čančara 2, Ťokan

MFK : Jaroměř 0:1 (0:1)

MFK – Trutnov  2:1 (0:1)

Branky MFK: Čtvrtečka, Komůrka

Sestava MFK: Rücker, Meier, Čtvrtečka, Komůrka, Ťokan, Zrzavý, Buriánek, Čančara, Novák, Vacek

Starší přípravka:

V prvním utkání proti Červenému Kostelci jsme se dostali již ve druhé minutě do vedení, když Petr Čerenkov vyslal kolmou přihrávku na Tomáše Žahourka a ten otevřel skóre zápasu. O té chvíle jsme měli převahu a tu jsme zúročili v třígólové poločasové vedení. To ale kluky ukolébalo a ve druhém poločase se hra vyrovnala, soupeř však pouze snížil. Ve druhém utkání proti Jaroměři byl soupeř jednoznačně lepší. Přehrával nás prostě tím, že hrál fotbal.  Ve třetím utkání proti domácímu týmu Trutnova jsme sice hráli převážnou část na polovině soupeře, jeho bránu jsme téměř neohrozili, zatímco soupeř svoje šance využil.