27. 11. 2014 - Miloš Killar hodnotil podzimní sezonu

Nové Město nad Metují – Nováček fotbalového krajského přeboru, muži Nového Města nad Metují, vstoupil do soutěže výborně, dlouho se pohyboval v horních patrech tabulky, na závěr podzimní části však zvolnil, což ho stálo pád na 11. místo se ziskem 20 bodů.

Dlouho to vypadalo, že by podzim mohl dopadnout nad očekávání. Závěr podzimu ale Novému Městu moc nevyšel. Proč?
Po zdařilé sérii, kdy jsme získali 17 bodů v sedmi utkáních v řadě, to muselo přijít. Mnozí hráči měli pocit, že už se všechno udělá samo, do některých utkání v závěru podzimu jsme nastupovali bez pokory a odhodlání bojovat. Doufám, že už je to za námi a hráči si uvědomí, v čem je naše síla a že o vítězství rozhodují sami svým přístupem.

Co vám jako trenérovi ukázal ten první půlrok ve vyšší soutěži? Ať už je to z hlediska vašeho týmu, tak i z hlediska úrovně soutěže?
Z mého pohledu má většina týmů svou kvalitu, první může prohrát s posledním. Hra je rychlejší, ve většině případů velmi dobře organizovaná, v týmech se objevuje množství hráčů s historií ve vyšších soutěžích, což do hry samozřejmě přináší kvalitu a zkušenost. Pro náš tým to byla velká výzva a jsme za účast v této soutěži rádi.

Co je potřeba proto, aby mělo Nové Město klidné jaro?
Kdybych to věděl, tak to udělám (smích). A teď vážně: Využijeme opět všech reálných možností ke kvalitní přípravě, určitě nesmíme nic podcenit, podzim nám ukázal spoustu nedostatků v naší hře, zejména v útočné fázi a produktivitě. My v týmu „rozdílové hráče" nemáme, proto se naše úsilí soustředí na tréninkový proces, týmový výkon a zapracování odchovanců.

Máte v plánu využít zimní přestávku i k posílení, nebo jste přesvědčen o tom, že současný kádr nebude mít na jaře problémy?
Jsem přesvědčen o síle našeho týmu, neznamená to však, že to bude stačit k zajištění klidného jara. Pokud bych ale nevěřil svým hráčům a naší společné práci, nemusel bych tu být. Tento vztah však musí být oboustranný, pokud hráči nebudou věřit tomu, co děláme, je to vše marná práce. K nějakým změnám, resp. doplnění kádru však v průběhu zimní přestávky s největší pravděpodobností dojde. (mr)

8.11.2014 - Mladší přípravka se zúčastnila halového turnaje v Jaroměři

Oba ročníky MP se umístily na HT v Jaroměři shodně na 5. místě.
V sobotu jsme se s oběma ročníky MP zúčastnili prestižního halového turnaje v Jaroměři.
Dopoledne odehráli svůj turnaj mladší ročníky (kluci 07 a holky 06). V nabitém turnaji "krajského" formátu jsme se rozhodně neztratili. Avšak bylo znát, že proti nám stojí nejsilnější týmy z okolí. V našich začátcích se můžeme ze hry kvalitnějších soupeřů poučit a získat tak další zkušenosti v našem fotbalovém rozvoji. Co se týká samotných zápasů, tak celý turnaj směřoval k vyvrcholení a souboji o "nechtěné poslední místo" v závěrečném klání proti domácí Jaroměři. Jelikož jsme i přes trochu smůly, kdy jsme třeba v souboji proti FC HK obdrželi "ušmudlaný" gól až těsně před koncem, všechny předchozí zápasy prohráli, nezbývalo nám na konci nic jiného než zvítězit. Vzedmuli jsme se k velmi dobrému výkonu a díky dvoum vstřeleným gólům po krásných akcích a díky perfektnímu výkonu našeho brankáře nakonec zvítězili 2:1 a vybojovali tak 5. místo.

8.11. 2014 - Jaroměř - halový turnaj přípravek r. 07 a ml.
Sestava:  Šimek Martin, Čapek Matyáš, Schidlová Viktorie, Urbanová Martina, Vecko Martin, Lácha Matěj, Havelský Jan, Komár Jáchym, Koza Petr
6.  Jaroměř

Odpoledne přišli na řadu starší a "vyhranější" ročníky 06. Tentokrát byl turnaj nečekaně vyrovnaný a bohužel jsme si vybrali velký kopec smůly. Ani jeden zápas nevyzněl jednoznačně v náš či soupeřův prospěch a rozhodovali maličkosti a aktuální rozpoložení jednotlivých hráčů. Z těch v našem týmu vyčníval pouze Marek Zámečník, jehož individuální výkon rozhodoval o výsledcích našich zápasů. Štěstí k nám však nebylo, zejména ze začátku turnaje, nakloněno a v závěrečných zápasech se na nás projevila únava, kdy několik hráčů mělo v nohách již dopolední hokejové či fotbalové zápasy. Přesto jsme však dokázali s velmi těžkými soupeři dva zápasy remizovat, dva jsme prohráli jen nejtěsnějším rozdílem a přes velkou únavu jsme prolomili i smůlu, která se nás držela, a proti Novému HK zvítězili a tím vybojovali rovněž 5. místo.
Závěrem nám nezbývá, než všem klukům a jejich rodičům poděkovat za příkladnou účast v daných turnajích, kdy se nám v této hektické době plné jiných "možností a příležitostí" z každého ročníku omluvil pouze jeden z nominovaných hráčů. A samotným hráčům za jejich bojovnost, předvedenou hru i týmovou soudržnost, čehož si velmi ceníme a na čemž bychom rádi stavěli i do budoucna.

8.11. 2014 - Jaroměř - halový turnaj přípravek r. 06 a ml.
sestava:  Kubišta Kryštof, Matouš Pavel, Bašek Dominik, Holý Tomáš, Meier Daniel, Vacek Matěj, Zámečník Marek, Lácha Matěj, Kuřátko David

8.11.2014 - Starší dorost zakončil podzim těsnou prohrou

Sokol Třebeš - MFK Nové Město nad Metují 3:2 (0:2)

Branky MFK: Cohorna, Škoda

Sestava MFKHolý - Junek, Kurz, Štěpán, Rathouský - Tuček, Cohorna, Borůvka, Majer - Škoda, Hable

Střídali: Pokorný, Holčík

"První poločas byl plně v naši režii v druhém byla zase lepší Třebeš. Zklamání z konečného výsledku je o to větší, kdy v samém závěru jsme nevyužili stoprocentní šanci a soupeř z rychlého protiútoku vstřelil rozdílovou branku." - J. Macháček - trenér MFK

8.11.2014 - Muži zakončili podzim prohrou s lídrem tabulky

MFK Nové Město nad Metují - FC Olympia Hradec Králové 0:3 (0:2)

Branky:  19´ a 39´ Matěj Novák, 69´ Ondřej Karanský

Rozhodčí: M. Novotný – J. Erlebach, M. Vitvar / ŽK: 4 – 1 / diváci: 100

Sestava MFK: Krunčík – L. Zákravský, Kudláček(46´ Vít), Nejman, Darebník – Jelen, Lelek(70´ Maur), P. Zákravský, Voráček – Koza(46´ Srubjan), Klikar

Sestava Olympia HK: Pařízek – Mařas, Rak, Musil(77´ Haupt), Topouzis, Hubička, Michek(82´ Bárta), Novák, Karanský(71´ Hruška), Kabeláč, Hůlka

V posledním utkání podzimu přivítal domácí MFK silný tým Olympie Hradec Králové. Hosté od samého začátku ukazovali proč vedou KP. Ve 3. min. utkání přišla první gólová šance hostí po rohožovém kopu, ale Krunčík skvělým zákrokem tuto šanci zmařil. Tlak hostí každou minutou narůstal, obrana MFK však odolávala. V 16. min. zahrál nešťastně ve vzdušném souboji P. Zákravský rukou ve velkém vápně a rozhodčí nařídil PK. Ten však Krunčík skvěle zneškodnil. O tři minuty však přišla pro domácí další pohroma. Na vápně se lehce uvolnil Novák a nechytatelnou střelou poslal hosty do vedení – 0:1. Hráči MFK se sice snažili o vyrovnání, ale chyběla přesná přihrávka a důraz v osobních soubojích. Jejich hra tak prakticky neměla žádný efekt. Ve 39. min. domácí nezachytili rychlou rozehrávku po autovém vhazování a Novák svým druhým gólem upravil poločasový stav na 0:2.

Druhý poločas domácí začali více bojovat, tlačili se na polovinu Olympie, ale řízná obrana hostí je do zakončení nepustila. Mírná převaha dávala domácím ještě naději na vstřelení branky, ale v 69. min. po rychlé akci hostí přišel rohový kop, ve skrumáži před brankou se nejlépe orientoval Karanský a zvýšil vedení Olympie na 0:3. Po této brance již bylo jasné, že k žádnému zvratu nedojde. V pohodě hrající hosté občas zahrozili rychlým útokem, soustředili se hlavně na obranu a utkání dovedli k zaslouženému vítězství.                                                                                                                                                   ZM

"Hosté dnes předvedli rychlou hru s důrazem v osobních soubojích a velmi jednoduchým přechodem do útočné fáze a potvrdili tak roli favorita nejen tohoto utkání, ale celého podzimu. Náš výkon na tak kvalitní tým zkrátka nestačí, hostům gratuluji k vítězství."

Miloš Killar - trenér MFK

2.11.2014 - Starší dorost doma o gól prohrál

MFK Nové Město nad Metují - Litomyšl 1:2 (1:1)

Branka MFK: Škoda II

Sestava MFK: Holý - Štěpán, Kurz, Hable, Škoda I (58.Cohorna), Majer, Junek, Borůvka, Pokorný (46.Tulej T.), Hanzl (75.Tulej L.), Škoda II (85.Franěk)

"Hráčům nelze upřít snahu,ale je to jako přes kopírák,těžko dáváme a lehce inkasujeme.Ve druhém poločase jsme měli místy drtivou převahu a nepodařilo se nám ani z bezprostřední blízkosti dostat míč do branky,proto výsledkem bylo pár rohů a několik standartek." - J. Macháček - trenér MFK

1.11.2014 - Mladší dorost i starší žáci neinkasovali a vezou 3 body

Mladší dorost:

TJ Červený Kostelec - MFK Nové Město nad Metují 0:6 (0:1)

Branky: Práza, Tulej L. 2X, Tulej T., Tuček 2X

Sestava MFK: Holčík - Zamastil - Vik - Hable - Rathouský - Tulej T. - Franěk - Tuček - Tulej L. - Štěpán - Práza

"První poločas byl z naší strany špatný. Množství nepřesností v kombinaci a individuální vyspělosti hráčů nás připravilo o množství finálních řešení brankových situací. Našemu výkonu nepřispěl ani přechod z umělé trávy na trávu přírodní. Druhý poločas jsme se prezentovali solidní hrou, a po pěkných kombinačních akcích jsme postupně navýšili skore a kvalitně si zakombinovali. Domácí bojovali, ale na naši fotbalovost zejména ve druhém poločasu to bylo málo. Poctivou prací v zimním přípravném období se chceme kvalitně připravit na jarní část, doufám v uzdravení ostatních hráčů kádru a bylo by alibistické vstoupit do jarní části s jiným cílem než udržením současné první příčky." Dominik Maur -  trenér MFK

Starší žáci:

TJ Červený Kostelec - MFK Nové Město nad Metují 0:2 (0:2)

Branky: Zítko, Lhotský

Sestava MFKHůlek M. - Zítko, Příkopa, Flígr, Lelek, Bohuňovský, Borůvka, Ťokan, Hůlek D., Lhotský, Zamastil

Střídali: Netík, Lepšík

"V dnešním utkání můžeme být spokojeni pouze s výsledkem.Hra se nám nedařila jako v minulých utkáních." - P. Holčík - trenér

1.11.2014 - Muži na hradecké Slavii o gól prohráli

FC Slavia Hradec Králové - MFK Nové Město nad Metují 3:2(0:0)

Branky:  47´ Derner, 65´ Chobotský, 67´Hutla – 49´ P. Zákravský, 54´ Koza

Sestava Slavia HK: Mašek – Klicnar, Hutla(89´ Horák), Krempa(80´ Šolc), Linhart, Hloušek, Homolka(59´ Chobotský), Erben, Lán, Derner, Veselý

Sestava MFK: Krunčík – L. Zákravský, Kudláček, Nejman, Jelen – Voráček, Lelek(59´ Sedláček), P. Zákravský, Vít – Koza(72´ Darebník), Klikar

Utkání začali lépe domácí, kteří se od začátku snažili o rychlý útočný fotbal. Vytvořili si i několik slibných šancí, ale obrana MFK jejich úvodnímu tlaku odolala. Postupem času se hra vyrovnala a do hry se dostali i hosté. V 19. min. přišla první velká šance hostí, když tečovaná střela Klikara skončila na břevně, k odraženému míči se dostal Koza, jeho střelu však obrana Slavie vyrazila z prázdné branky(ruka?). Ve 29. min. po velkém závaru před brankou MFK unikl domácí obraně Koza, jeho přihrávku před branku však stačila obrana Slavie srazit na roh. V poslední pětiminutovce prvního poločasu se domácí nastěhovali před branku MFK, ale výsledkem byla jen nebezpečná střela z hranice vápna, která těsně minula branku.

Druhý poločas začal velice dobře pro domácí. Ve 47. min. po sérii chyb hráčů MFK se ve vápně uvolnil Derner a poslal domácí do vedení – 1:0. Radost domácím však vydržela pouhé dvě minuty. Ve 49. min. byl před vápnem faulován agilní Koza a P. Zákravský z trestného kopu srovnal na 1:1. V 54. min. unikl po levé straně Klikar, jeho centr sklepl Voráče hlavou na zcela volného Kozu a ten poslal MFK do vedení – 1:2. Po obdržené brance vyvinuli domácí velký tlak a nastěhovali se na polovinu MFK. Výsledkem tlaku byla vyrovnávací branka Chobotského v 65. min. Hosté se ani nestačili vzpamatovat a v 67. min. dal prudkou střelou z ostrého úhlu Hutla třetí gól Slavie. Potom se hra přece jen trochu „uklidnila“  a tlak domácích již neměl takovou sílu. Šance hostů na vyrovnání však skončila v 76. min., když po zcela nesmyslném zákroku na polovině hřiště byl vyloučen Sedláček. Domácí si závěr utkání taktickou hrou pohlídali a připsali zasloužené vítězství.

ZM

"Zbytečně vyhrocené utkání s konečným výsledkem 3:2 pro domácí se zdá jako přijatelný výsledek, mě však v žádném případě neuspokojuje. Dobře rozehrané utkání jsme ztratili sérií taktických chyb, šanci na lepší výsledek pak zmařil nic neřešící nezodpovědný zákrok po odehrání míče. Štěstím pro nás je blížící se konec podzimní části soutěže, v pauze nás pak čeká mnoho práce, se současným přístupem některých hráčů bychom na jaře těžko uspěli." Miloš Killar - trenér

26.10.2014 - Mladší přípravka zakončila sezónu v Třebechovicích

Podzimní sezónu Krajského Poháru MP jsme zakončili v Třebechovicích.
S "A" týmem jsme okusili všechny druhy výsledků. Nejdříve jsme přes zřetelnou převahu, avšak i díky tradiční víkendové nesoustředěnosti, dokázali s domácími pouze remízovat. Ve druhém zápase jsme bohužel "propadli" úplně a na základě gólové neefektivnosti a hlavně z důvodu nedodržování herních pokynů, jednoznačně prohráli. V závěrečném souboji jsme se však dokázali "zvednout", zkoncentrovat a soustředit se jako jeden tým jen a jen na svůj vlastní výkon proti silnému Broumovu. Hráči od úvodu přistoupili k souboji velmi zodpovědně a zaslouženě tak vybojovali cenné vítězství nad naším velkým rivalem.
Co se týká "B" týmu, a pokud to vezmeme popořádku, tak ten zvládl zápas proti domácím bez zaváhání. Zastřílel si celý tým a hlavně se střelecky "chytil" i náš levonohý útočník Jáchym Komár. Bohužel jsme ale v průběhu druhého poločasu zápasu s Černilovem začali výkonostně a herně upadat, což mělo za následek těsnou prohru a psychický i fyzický útlum znatelný na všech hráčích. Budiž nám ke cti a chvále, že jsme i přes prohranný první poločas v posledním zápase sezóny s Broumovem, hluboce věřili v sílu týmu a jednotlivců, dokázali se z útlumu vzpamatovat a vybudit se k několika pěkným útočným akcím zakončeným vstřelenými góly. Podzimní turnaje krajského poháru jsme tedy zakončili zaslouženou výhrou a s pocitem dobře odvedené "práce". Už se všichni moc těšíme na jarní kola.
Josef Lácha a Ivana Holá  - trenéři MP MFK

Costa Krajský Pohár MP - 26.10. 2014 - Třebechovice:
skupina "A" - sestava: Šimek Martin, Matouš Pavel, Bašek Dominik, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Daniel Meier, Zítko Tomáš

Výsledky:
Nové Město n./M. - Třebechovice A  6 : 6, (3 : 3)
Branky:  4x Zámečník, 2x Bašek
Nové Město n./M. - Černilov A  3 : 9 , (1 : 3)
Branky:  2x Zámečník, Vacek
Nové Město n./M. - Broumov A  7 : 5 (5 : 2)
Branky:  4x Zámečník, 3x Vacek

skupina "B" - sestava:  Kašpar Petr, Holý Tomáš, Rousek Lukáš, Lácha Matěj, Komár Jáchym, Vecko Martin, Havelský Jan

Výsledky:
Nové Město n./M. - Třebechovice B  7 : 3, (4 : 1)
Branky:  3x Lácha, 2x Komár, Holý, Havelský
Nové Město n./M. - Černilov B  3 : 4 , (2 : 0)
Branky:  2x Lácha, Komár
Nové Město n./M. - Broumov B  8 : 6 (3 : 5)
Branky:  5x Lácha, 3x Komár

28.10.2014 - Mladší dorost i starší žáci vysoko zvítězili

MFK Nové Město nad Metují - Kostelec nad Orlicí/Častolovice 5:0 (1:0)

BrankyPráza 2, Vik, Hable, Tulej T

Sestava MFKHolčík - Štěpán, Rathouský, Vik, Hable, Příkopa, Tulej L., Tulej T.,Borůvka, Zamastil

Střídali: Lelek, Mádr, Zítko

"Dnes jsme podali rozhodně slabší výkon než v neděli v zápase s Třebší,ale na zisk 3 bodů to stačilo." - D. Maur - trenér MFK

MFK Nové Město nad Metují - Kostelec nad Orlicí/Častolovice 15:0 (7:0)