27. 4. 2014 - starší přípravka hrála další turnaj v Hlušicích

MFK Nové Město

V neděli 27. 4. naše starší přípravka odehrála další turnaj nástavbové části v jarní sezoně, tentokrát na hřišti v Hlušicích.

První zápas byl tak trochu nešťastný. Přestože se naši kluci od začátku nastěhovali na polovinu RSMK Chlumec, stále tomu "něco" chybělo. A tak, podle hesla nedáš - dostaneš, se soupeř z ojedinělého brejku dostal do poločasového vedení. Na začátku druhé poloviny byl obraz hry, bohužel, stejný. Naši kluci stále dobývali soupeřovu branku (Hozna Žahourek nastřelil břevno), a soupeř nám střílel góly. S rostoucím vedením dostával soupeř naše hráče pod tlak a paradoxně právě v této době jsme z brejku zkorigovali konečný výsledek.
Ve druhém utkání s Třebechovicemi se naši kluci dostali brzy do uklidňujícího vedení a zbytek zápasu se již dohrával v poklidném tempu.
O průběhu třetího utkání proti Tatranu Hostinné vypovídá jeho konečné skóre. Určitě to ale není tím, že by byl soupeř méně kvalitní. Ale naši kluci hráli kombinačně, přihrávali si, uvolňovali se a díky tomu soupeře přehrávali.

Dnes bylo na klukách vidět, že jim šlo o to, aby hráli jako jeden tým a za to si jednoznačně zaslouží pochvalu. A stejně jako klukům děkujeme za předvedený výkon musíme poděkovat i rodičům za logistický servis.

Tomáš Bartošík

MFK - RMSK Chlumec  1:4  (0:1)

Branka MFK: Ťokan

MFK – SK Třebechovice pod Orebem  4:1  (4:1)

Branky MFK: Novák, Čančara, Žahourek, Vávrů

MFK – Tatran Hostinné  13:1  (7:1)

Branky MFK: Čančara 4, Žahourek 3, Bartošík 3, Buriánek, Ťokan, vlastní

Sestava MFK: Buriánek, Kumprecht, Rücker, Světlík, Zrzavý, Žahourek, Ťokan, Novák, Čančara, Vávrů, Bartošík

27. 4. 2014 - starší žáci podlehli Kostelci n. Orl. až na PK

27. 4. 2014 -  KP starší žáci

FK Kostelec n. Orl. / Častolovice -  MFK Nové Město n. Met.   2 :2 (1:1)                                                                                                       PK  4 : 3

branky: M. Příkopa, E. Matishynets

sestava MFK: M. Hůlek - Zítko, Zamastil, Příkopa, Lepšík - Lelek, Borůvka - Holčík, Matishynets, D. Hůlek – J. Zamastil

střídal: Meier

Utkání bylo vyrovnané. Ve druhé půli jsme měli sice více ze hry, ale vypracované šance jsme nedokázali využít.

Petr Holčík – trenér MFK

23. 4. 2014 - přípravka si zahrála přípravu v Zábrodí

Ve středu 23. 4. odehrála naše přípravka další přátelské utkání, tentokrát na hřišti v Zábrodí. Protože byla k dispozici celá hrací plocha na jedné její polovině odehrála svůj zápas starší přípravka (ročník 2004) a na druhé mladší přípravka.

V zápasu starší přípravky jsme jednotlivé hráče zkoušeli na různých pozicích a podle toho se měnil i obraz hry. Nicméně znovu se ukázalo, že naši kluci musí více zapracovat na zpracování míče a přihrávce. A když zápas skončil naší prohrou 4:0 určitě svůj účel splnil.

Oproti tomu hráči mladší přípravky si své utkání náležitě užili. Zvlášť když si někteří z nich zahráli i za starší přípravku. Přes dvě desítky vstřelených branek a minimum obdržených je určitě tou nejlepší pozvánkou na jejich první mistrovský turnaj, který se koná v sobotu 26. 4. od  9:00 na domácím hřišti MFK v Novém Městě nad Metují.

Sestava SP:  Konrát - Bartošík, Šanovec, T. Smola,Vávrů, Kumprecht, Novák, T. Žahourek, Váňa, Novotný

Sestava MP: Zákravský - Franc, Valtera, Šitina, Praus, Týfa, Macek, Petera

20. 4. 2014 - starší dorost prohrál v Náchodě 2:1

Východočeský přebor U19 – 20. 4. 2014

FK Náchod „B“ - MFK Nové Město n. Met.   2:1 (1:1)

Branky: 13´ Říha,79´ Vítek  - 25´ Klikar

Sestava MFK: Hanzl - Králíček, Lukášek, Junek, M. Škoda I, Borůvka, Lelek, Hánl, Vaněk, M. Škoda II, Klikar

Střídali: 57´ J. Škoda, 82´ Bogusz

ČK: 82´ J. Králíček

V prvním poločase měli domácí více míč pod kontrolou a zaslouženě šli ve 13. min. utkání do vedení 1:0. Postupem času jsme se začali dostávat také do zakončení a ve 25. min. Klikar po samostatné akci vyrovnal na 1:1. Celý první poločas se dohrával s velkým nasazením, ale také s velkou hrubostí všech hráčů. K tomuto také přispěl pan rozhodčí, který v prvním poločase hru nedovedl usměrnit a netrestal některé zákroky, které si zasloužily žlutou kartu. V druhém poločase opět domácí tým udával rytmus hry a byl lepším týmem. Náš tým avšak hrozil z rychlých brejků a je jen škoda, že šance Borůvky a Klikara nebyly za nerozhodného stavu využity. V 70. minutě domácí tým po důrazném průniku a následném centru do vápna dal rozhodující branku tohoto zápasu. V závěru zápasu jsme se snažili vyrovnat, ale domácí tým si těsný výsledek uhlídal až do konce.

Naši hráči předvedli bojovný výkon, ale na body to bohužel nestačilo.

Petr Junek - vedoucí mužstva

19. 4. 2014 - mladší dorost prohrál se Sokolem Třebeš 5:1

KP mladší dorost – 19. 4. 2014

TJ Sokol Třebeš – MFK Nové Město n. Met.  5:1(3:0)

Branky: Pilný 2, Sobotka, Ridl, Pitra – A. Valášek

Sestava MFK:  Hanzl -  T. Tulej, Hable, Štěpán, Cohorna, Mádr, Valášek, Bogusz, Práza, Majer, L. Tujej

střídali: Vik, Holčík

Příprava na utkání začíná již večer před utkáním a ráno před utkáním. My jsme absolutně nezvládli vstup do utkání, po čtvrt hodině jsme prohrávali 0:3 a byli zralí na ručník. Chodící - spící fotbal, s občasnou kontrolou balonu, avšak pouze kolem poloviny hřiště nám nedával naději na snížení. Od začátku druhého poločasu jsme i díky polevení domácích hráčů začali být silnější na míči a vytvořili jsme si několik šancí, které skvěle zlikvidoval brankář domácích. Praktikovat styl fotbalu, který chceme hrát pouze 20 minut v celém utkání je žalostně málo a proto utkání skončilo možná trochu krutým výsledkem 5:1 pro domácí tým. Zápas skvěle odřídil Ondra Bačo, domácí disponují výborným mančaftem a praktikují pěkný fotbal za což zaslouží uznání.                                                                                                                            Dominik Maur

19. 4. 2014 - starší žáci nestačili na TJ Sokol Třebeš

KP starší žáci – 19. 4. 2014

TJ Sokol  Třebeš – MFK Nové Město n. Met.  4:0(2:0)

sestava MFK:  Holčík - Zítko , Zamastil , Příkopa , Lepšík - Borůvka , Lelek - Doucek , Tuček , D. Hůlek  -  J. Zamastil

V tomto utkání  byli domácí lepším týmem a zaslouženě zvítězili .

19. 4. 2014 - starší přípravka sehrála další úspěšný turnaj

V sobotu 19. 4. 2014 naše starší přípravka sehrála druhý turnaj nástavbové části v jarní sezoně, tentokrát v Třebechovicích pod Orebem.  Z důvodu absence některých hráčů základu, jsme museli trochu improvizovat s obsazením jednotlivých postů, ale zvláště obsazení pozice golmana se ukázalo jako více než důstojná náhrada.

V prvním zápase s Kostelcem nad Orlicí sice měli kluci od začátku územní převahu, ale ke střele se nedostali. Naopak soupeř se z ojedinělých brejků dostával před naší bránu, ale Adam Buriánek v brance jejich šance zneškodnil. Naši vystřelili na soupeřovu bránu až před koncem zápasu, což jim nakonec přineslo vítězství. Druhý zápas s domácími Třebechovicemi pod Orebem byl spíše bojem. Ač tomu konečný výsledek nenasvědčuje kluci jakoby zapoměli co je jindy zdobilo. Přihrávky a kombinace. Jako by o sobě na hřišti nevěděli, a nebo nechtěli vědet. Třetí utkání s Rychnovem nad Kněžnou byl vyrovnaný souboj. Kluci si opět začali přihrávat a na hře to bylo znát. Jen škoda neproměněných šancí, které chyběli, když se soupeř dostal do vedení a kluci museli najít zbytky sil k vyrovnání skóre.

Bohužel smolně skončil tento turnaj pro Petra Čerenkova, který si z jednoho z mnoha soubojů odnesl zlomeninu zápěstí - všichni mu proto přejeme brzké uzdravení.

MFK  - Kostelec nad Orlicí  2:0 (0:0)

Branky MFK: Vávrů 2

MFK  - Třebechovice pod Orebem  5:0 (2:0)

Branky MFK: Vacek 2, Novák, Vávrů, Smola

MFK  - Rychnov nad Kněžnou  2:2 (1:0)

Branky MFK: Smola, Rücker

Sestava MFK: Buriánek - Šanovec, Rücker, Smola, Vacek, Junek, Čerenkov, Novák, Vávrů, Bartošík, Novotný

16. 4. 2014 - starší přípravka si střihla přáteláček s Českou Skalicí

Ve středu 16. 4. přivítala naše starší přípravka k přátelskému utkání hráče České Skalice. Kluci si zápas určitě užili. O tom svědčí mnoho pohledných kombinací a je jen škoda, že jich více neskončila gólem. I když v takovýchto zápasech nejde o výsledek, ale pro úplnost:

MFK Nové Město nad Metují - RSCM Česká Skalice  5:4

Branky: Novák 3, T.Smola, Novotný

Sestava: Konrát - Vávrů, Bartošík, T. Žahourek, Vítek, T.Smola, Čančara, Čerenkov, Rücker, Kumprecht, Junek, Novák, Novotný

13. 4. 2014 - starší dorost porazil FK Náchod "B" 5:1

Východočeský přebor U19 – 13. 4. 2014

MFK Nové Město  n.  Met.  -  FK NÁCHOD  „B“     5   :  1( 2   :  0 )

Branky: 15´ 23´ 62´ M. Klikar(PK), 71´ M. Majer, 87´ J. Hánl – L. Říha

Sestava MFK: Hanzl – J. Škoda  (78´ Králiček), Lukášek, Kurz, M. Škoda  I – Majer, Bogusz, Borůvka, Vaněk – M. Škoda  II (51´ Lelek), Klikar (87´ Hánl)

Sestava Náchod: Weisser – Macek, Němec, Podsztavek(63´ Čáp), Urban, Štelzig(57´ Franěk), Berger, Panenka, Bareš(71´ Vencl), Vítek, Říha

Rozhodčí:  M. Martínek – T. Mucha, V. Hlavsa / ŽK: M. Škoda II – M. Němec, S. Štelzig / diváci 70

Ve vyrovnaném utkání, se nám dařilo proměňovat vypracované gólové příležitosti, kdežto hosté selhali v koncovce. S jejich systém nakopávaných míčů si kluci v obraně činnosti docela zdárně poradili a dovolili jim skórovat jen z pokutového kopu po faulu ve vápně. Kluci se oproti minulému zápasu zlepšili v důraze na míč, což se odrazilo v tom, že jsme se dostávali do mnohem více brankových situací. Musím pochválit celé mužstvo a hlavně Martina Klikara za předvedený výkon.

PS: Po přečtěni referátu hostujícího trenéra p. Šnajdra jsem si připadal, že byl asi na jiném zápase, ale jsou lidé, kteří neradi prohrávají.                                                                                                                      Bohumil Pöpperle – trenér MFK

« Předchozí 1 28 54 81 82 83 84 85 86 87 107 Další »