4. 5. 2014 - starší přípravka na vítězné vlně

MFK Nové Město

KP starší přípravka – 4. 5. 2014

V neděli 4. 5. odehráli naši hráči 14. kolo krajské soutěže starších přípravek - skupiny A na hřišti TJ Sokol Třebeš.
Ač tomu konečné skóre nenasvědčuje první utkání proti hráčům Jičína bylo vyrovnané. Našim klukům se ale dařilo trestat soupeřovy chyby. Druhé utkání proti Olympii bylo jednoznačnou záležitostí. Možná to ale kluky trochu ukolébalo, protože ve třetím utkání je domácí Třebeš zaskočila pohybem. Hráčů soupeře bylo všude plno a než se kluci rozkoukali  byli domácí ve dvoubrankovém vedení. Naši se ale pomalu dostávali do tempa a do poločasu se jim podařilo snížit. Po přestávce náš tlak ještě vzrostl, ale branka nepřicházela. Kluci ale dál dřeli a nakonec se jim podařilo strhnout vítězství na svou stranu a odvezli si tak z Třebše plný bodový zisk.
Za předvedený výkon ve všech zápasech, zvláště pak ale v posledním s domácí Třebší, si určitě pochvalu zaslouží všichni kluci. Za všechny tak jmenujme alespoň Filipa Ťokana neúnavně jezdícího nahoru dolu a Pepu Nováka, kterému se dařilo vycházet vítězně z napohled nerovných soubojů.

Tomáš Bartošík
MFK Nové Město n. Met. - SK Jičín  4:0  (3:0)
Branky MFK: Buriánek 2, Žahourek, Novák

MFK Nové Město n. Met. - FC Olympia HK  11:0  (5:0)

Branky MFK: Žahourek 4, Buriánek 3, Světlík 2, Vávrů, Bartošík

MFK Nové Město n. Met. - TJ Sokol Třebeš  3:2  (1:2)

Branky MFK: Buriánek 2, Novák

Sestava MFK: Kumprecht - Rücker, Vacek, Ťokan, J. Žahourek, Novák, Buriánek, Vávrů, Bartošík

3. 5. 2014 - úspěšný turnaj mladší přípravky

Krajský pohár mladší přípravka – 3. 5. 2014

V sobotu 3. 5. jsme se zúčastnili dalšího kola Costa Krajského Poháru MP v České Skalici. Počasí se k nám nezachovalo zrovna vlídně, účast byla pouze pro silné a otužilé povahy. Hrálo se za zamračeného a větrného počasí, kdy se teplota pohybovala nepatrně nad hodnotou 5 stupňů Celsia. Přesto se však tým "B" předvedl koncentrovanou a útočnou hrou, která byla podpořena výborně chytajícím brankářem. Vstřelili jsme celkově 15 branek a myslím si, že bylo znát, že máme již jeden odehraný turnaj za sebou. Nezbývá než ještě jednou poděkovat všem zúčastněným v čele s rodiči, že se nezalekli špatného počasí a i přes období svátků kluky podpořili. Určitě se již všichni můžeme těšit na další turnaj konaný příští neděli v HSM Trutnov.

Josef Lácha - trenér

Costa Krajský Pohár MP - 3. 5. 2014

skupina "B" - sestava: Kubišta Kryštof, Bašek Dominik, Holý Tomáš, Lácha Matěj, Matouš Pavel, Zámečník Marek, Zítko Tomáš, Uhlíř Jakub

MFK Nové Město n. M. - FK Náchod  4 : 2 (1 : 1)

Branky: Zámečník 4

MFK Nové Město n. M. - TJ Dvůr Králové n. L.  5 : 1 (3 : 0)

Branky: Bašek 3, Zámečník, Lácha

MFK Nové Město n. M. - RSCM Rozkoš 6 : 2 (3 : 0)

Branky: Zámečník 4, Bašek 2

4. 5. 2014 - starší dorost porazil FK Česká Třebová 4:1

Východočeský přebor U19 – 4. 5. 2014

MFK Nové Město n. Met. – FK Česká Třebová  4:1(2:1)

Branky: 42´a 86´ M. Klikar, 24´ A. Lelek, 88´ D. Vaněk – L. Klazar

Rozhodčí: D. Krucký – M. Čožík, P. Buchta / ŽK: 76´ Borůvka – 63´ Ezr, 89´ Klazar / diváci: 30

Sestava MFK: Holý – Mašek, Lukášek, Junek, M. Škoda I – Hánl (60´ J. Škoda), Bogusz, Borůvka, Vaněk – Lelek (46´ M. Škoda ll), Klikar

Sestava Česká Třebová: Moláček – Kovář, Kulhavý, Vytlačil, Horák(55´ Trčka), Koutný, Pitra, Stolín(72´ Vaňous), Popelka, Ezr, Klazar

Po opatrném úvodu utkání, se hosté v polovině prvního poločasu, po nedorozumění obrany, ujali vedení. Tento okamžik nás nakopl, převzali jsme iniciativu, a do konce poločasu jsme si vypracovali hodně brankových příležitostí. Škoda že kluci využili jen dvě. Druhá půle byla více vyrovnaná a nám se podařilo potvrdit vítězství až ke konci utkání. Jednoznačně nejlepší hráčem utkání byl hostující brankař, který uchránili hosté od mnohem větší prohry. Doufám, že se nám bude dařit i v dalších zápasech.

Bohumil Pöpperle – trenér MFK

3. 5. 2014 - mladší dorost zvítězil nad Spartakem rychnov n. Kn. 3:1

KP mladší žáci – 3. 5.2014

MFK Nové Město n. Met. – FC Spartak Rychnov n. Kn.  3:1(3:0)

Branky: M. Cohorna 2, R. Práza – P. Ullrich

Sestava MFK: Holčík – Štěpán, Pokorný, Hable, Vik, Cohorna, L. Tulej, Valášek, Mádr, Práza, Chvojka

Střídali: Zamastil, T. Tulej

Sestava Rychnov n. Kn. : Málek – Polívka, Tejkl, Stach, Hejčl, Švarc, Cit, Ullrich, Gunar, Hovorka, Sedláček

Střídali: Kernal, Hanyk

Rozhodčí: L. Nožka / ŽK: Cohorna – Stach, Hejčl / diváci: 20

Do utkání jsme vstoupili vlažně a přežili několik šancí soupeře bez úhony. Hra se vyrovnala, začali jsme hrát více na balonu a vyústěním byla vedoucí branka. Do poločasu jsme přidali ještě dvě a poločasový výsledek stanovili na 3:0. Druhý poločas již moc fotbalový nebyl, množství chyb v rozehrávce na obou stranách přinesl snížení hostujícího celku na konečných 3:1. Opět se ukázalo množství nedostatků na kterých musíme v tréninkových jednotkách zapracovat.

Dominik Maur

3. 5. 2014 - muži porazili FC Nový Hradec Králové 4:2

3. 5. 2014 – I. A třída

MFK Nové Město n. Met. – FC Nový Hradec Králové  4:2(2:0)

Branky: 1´ P. Sedláček, 29´ A. Lelek, 69´ P. Sedláček, 81´ V. Lelek – 48´ T. Zákravský, 55´ M. Jindra

Sestava MFK: Krunčík – L. Zákravský(46´ V. Lelek), Nejman, P. Zákravský, Darebník – Voráček, Srubjan, A. Lelek, Čopík(75´ Borůvka) – Sedláček, Vít(65´ Koza)

Sestava Nový Hradec: Lorenc – Kotouček, Vopálka, Jindra, Hloušek, Linder, Kašpar(46´ David), Páter, Zákravský, Jarotek, Matějka

Rozhodčí: R. Nývlt – A. Havlík, J. Andrýs / ŽK: 19´ L. Zákravský, 40´ Voráček, 40´ Sedláček – 28´ Jarotek,  43´ Hloušek, 68´ Vopálka, 81´ Zákravský / diváci: 80

Vstup do utkání se domácím náramně vydařil. Hned v 1. min. unikl po levé straně Čopík a jeho přesný centr proměnil Sedláček v úvodní gól utkání. Domácí povzbuzeni rychlým vedením se tlačili do útoku a ve 13. min. měli další gólovou šanci. Sedlaček se ideálně uvolnil na vápně, jeho pumelice však skončila na břevně. Po této akci se hra vyrovnala a hosté začali zlobit. V 19. min. po trestném kopu jejich gólovou šanci zlikvidoval skvělým zákrokem Krunčík v brance MFK. Následující minuty t byl spíše boj o střed hřiště. Ve 29. min. však Srubjan vybojoval u brankové čáry míč, dal pod sebe a  A. Lelek střelou z 20m zvýšil na 2:0 pro MFK. Ve zbytku poločasu se již diváci žádné branky nedočkali.

3. 5. 2014 - starší žáci porazili Rychnov n. Kn. 3:0

3. 5. 2014 – KP starší žáci

MFK Nové Město n. Met. – FC Spartak Rychnov n. Kn.  3:0(1:0)

branky:  D. Doucek 3

sestava MFK: Holčík - Zítko, D. Zamastil, Příkopa, Ťokan - Lelek, Borůvka - Doucek, Matishynets, Lepšík – D. Hůlek

střídal:  J. Zamastil

sestava Rychnov n. Kn. :  Polívka – Dvořák, Ehl, Michalička, Kernal, Herman, Hovorka, Bažo, Suchánek, Hanyk, Adamec

Rozhodčí: L. Nožka / ŽK: M. Ehl / diváci: 10

V prvním poločase byla hra vyrovnaná. Z jedné vypracované akce se nám podařilo vstřelit vedoucí branku. Ve druhé půli se naše hra zlepšila a stále častěji jsme se dostávali před branku hostů.  Zato jsme byli odměněni dalšími dvěma brankami v síti hostí. Za zlepšenou hru ve druhé půli bylo naše vítězství zasloužené.

Petr Holčík - trenér MFK

1. 5. 2014 - muži remizovali se Sokolem Bílá Třemešná 1:1

I. A třída – 1. 5. 2014

TJ Sokol Bílá Třemešná – MFK Nové Město n. Met.  1:1(1:0) – hráno v Novém Městě n. Met.

Branky: 15´ J. Hažer – 81´ T. Voráček

Sestava Bílá Třemešná: Vočka – Kiss, Jos. Kubelka, Pátý, Jákl, Šturma, Hažer, T. Kubelka, J. Kubelka(42´ Hrubý), D. Kubelka, Hendrych

Sestava MFK: Krunčík – L. Zákravský, Nejman, P. Zákravský, Darebník – Voráček, Srubjan(75´ Borůvka), A. Lelek, Vít(60´ V. Lelek) – Sedláček, Čopík(76´Koza)

Rozhodčí: L. Slavíček – R. Svoboda, J. Kubišta / ŽK: 54´ Hrubý – 75´ Čopík, 84´Nejman / diváci: 130

Utkání sousedů v tabulce začali lépe „hosté“ kteří se již ve druhé minutě dostali do slibné šance, ale Čopík byl u centrovaného míče o krok později než brankář Vočka. Již tato akce naznačila průběh utkání. Hráči Nového Města drželi míč, útočili, ale jejich akce postrádaly finální přihrávku a tím i zakončení. V 9. min. se na vápně pěkně uvolnil Vít, ale jeho střela šla daleko vedle. To však byla ze strany MFK jedna z mála gólových šancí. Bílá Třemešná povětšinou jen bránila, ale její ojedinělé útoky byly daleko nebezpečnější. V 15. min. se po rohovém kopu a několika tečích dostal míč k Hažerovi a ten poslal B. Třemešnou do vedení 1:0. Ani po této brance se obraz hry nezměnil. Ve 26. min. se po rychlé akci MFK dostal do dobré pozice Voráček, jeho střela však skončila mimo branku. Za zmínku stojí ještě střela Sedláčka z otočky, ale i ta skončila mimo branku. Hosté naopak své ojedinělé útoky téměř vždy zakončili, ale jejich střely také postrádaly přesnost.

Prvních 15 min. druhého poločasu se hrál neurovnaný fotbal plný nepřesností na obou stranách. Hráči B. Třemešné byli aktivnější, ale do gólových šancí se nedostávali. Mužstvo MFK se nemohlo dostat do tempa a tak přišla série střídání, která hře MFK prospěla. V 69. Min. se na vápně uvolnil Voráček, ale jeho střela šla opět vedle. V 66. min. vystřelil nečekaně z 25m A. Lelek a brankáře Vočka zachránilo jen břevno. V 69. min. se po chybě obrany Sokola dostal do slibné šance Sedláček, ale prováhal správný moment ke střelbě. Tlak MFK pomalu narůstal, ale toužená branka nepřicházela. V 80. min. se pěkné křídelní akci MFK dostal k zakončení Koza, obrana Sokola však jeho střelu stačila zblokovat. Akce však pokračoval a v 81. min. si na centr Borůvky naskočil Voráček a jeho přesná hlavička znamenala vyrovnání na 1:1. Ve zbývajících minutách se obě mužstva snažila strhnout vítězství na svou stranu, ale nakonec utkání s minimem gólových šancí skončilo dělbou bodů.

ZM

"Jsem rád, že jsme dokázali v závěru utkání využít velkého tlaku a vyrovnat, na úplný obrat nám už však nezbyl čas."

Miloš Killar - trenér MFK

30. 4. 2014 - starší přípravka si záhrála přáteláček v České Skalici

Ve středu 30. 4. sehrála naše starší přípravka (ročník 2004) přátelské utkání v České Skalici. Z důvodu zranění, následujících dnů volna a pálení čarodějnic jsme tým doplnili o hráče z mladší přípravky, pro které byla možnost zahrát si na větším hřišti a ve větším počtu hráčů určitě přínosem a jejich nasazení nám ukázalo, že v případě potřeby máme kam sáhnout. Za předvedený výkon si určitě zaslouží pochvalu na středu zálohy hrající Denis Franc, který výborně rozehrával naše útočné akce, a v obraně Matyáš Novotný, který nedal soupeři ani kousek hřiště bez boje a mařil tak jeho útočné akce.

MFK Nové Město n. Met. -  Česká Skalice  7:7

Branky MFK: Bartošík 3, Váňa 2, Žahourek T., Macek

Sestava MFK: Matěj Kumprecht - Lukáš Knap, Matyáš Novotný, Michal Šanovec, Tomáš Žahourek, Oliver Váňa, Denis Franc, Tomáš Bartošík, Viktor Macek

26. 4. 2014 - mladší přípravka zahájila sezonu úspěšně

26. 4. 2014 – KP mladší přípravka

V sobotu 26.4. bylo odehráno 1. jarní kolo (8. kolo v sezóně)  krajského poháru mladších přípravek,  a to na domácím hřišti v Novém Městě nad Metují. Naše oba týmy „A“ – složené z hráčů ročníku 2005 a „B“ – složené z hráčů ročníku 2006 a ml. přivítaly soupeře z HK A, Broumova a Rozkoše České Skalice. I přes typické aprílové počasí těchto dnů jsme před relativně velkou diváckou kulisou prožili slunečné fotbalové dopoledne. Je dobře, že si všichni hráči spolu s rodiči uvědomují důležitost a prospěšnost těchto turnajů a tudíž jsme se sešli v plném počtu nominovaných.

Sestava "A": Zákravský Filip - Čížek Vojtěch, Franc Denis, Týfa Tobiáš, Macek Viktor, Praus Michal, Šitina Dominik, Valtera Petr, Váňa Oliver, Žahourek Tomáš, Knap Lukáš

RSCM Rozkoš "A" - MFK Nové Město nad Metují "A"   2:5 (2:0)

branky: Váňa 3x, Knap, Žahourek

Slovan Broumov "A"- MFK Nové Město nad Metují "A"   4:5 (4:4)

branky: Žahourek 2x, Váňa 2x, Šitina

FC Hradec Králové "A" - MFK Nové Město nad Metují "A"   6:2 (3:1)

branky: Váňa, Žahourek

Co se týká „B“ týmu, tak ten předvedl ve všech zápasech velmi houževnatý a nebojácný výkon, což není vždy proti tak silným soupeřům pravidlem. Určitě se všem divákům musela líbit předvedená útočná hra podpořená velkým počtem vstřelených (a na druhou stranu bohužel i obdržených) gólů s celkovým skóre 11:20 ze 3 zápasů. Myslím si, že takovýto začátek jarní sezóny byl pro všechny kluky přinejmenším přínosný, zejména z hlediska získání dalších zkušeností do dalších turnajů spolu s uvědoměním si, že se směle můžeme měřit i s týmy z HK či Broumova.

Josef Lácha - trenér MFK

První jarní kolo COSTA poháru mladších přípravek jsme sehráli na domácí půdě. Za tým "A" si zahráli všichni hráči ročníku 2005. Do prvních dvou utkání jsme nastoupili ležérně a brzy jsme prohrávali o dvě branky. Zlepšeným výkonem v druhých poločasech jsme dokázali výsledky zvrátit a obě úvodní utkání vyhrát. Soupeř z FC HK nám ukázal, kde jsou naše slabiny (pressing, rychlost, hra 1:1, střelba, ...). Přesto musím kluky pochválit a doufám, že si tento náš jediný turnaj doma náležitě užili.