Starší dorost odehrál poslední přípravu

MFK SD – Česká Skalice SD   7:1 (7:0)

Poslední přípravné utkání jsme opět sehráli s týmem staršího dorostu České Skalice. Soupeře z krajské soutěže jsme v prvním poločase k ničemu nepustili, úvodní převahu jsme dokázali vyjádřit i brankově. Po několika povedených kombinačních akcích jsme již ve 12 minutě vedli 3:0, v tempu jsme nepolevili a do přestávky nastříleli soupeři další 4 branky. Po změně stran naši hráči zřejmě pod dojmem jednoznačného průběhu utkání polevili, hosté však dokázali vstřelit pouze čestný gól.

Branky:  Hanzl 2, Tuček 2, Pokorný, Junek, Borůvka.

Sestava: Holý – Štěpán, Lukášek, Junek, Škoda(Zbynďa) - Pokorný, Nymsa, Borůvka, Hanzl – Valášek, Tuček.

V sobotu 14. března nás čeká první jarní velmi důležité utkání ve Dvoře Králové, prohra by nám mohla velmi zkomplikovat boj o udržení v mezikrajském přeboru.

1.3.2015 - Ročník 2002 skončil těsně druhý na turnaji v Červeném Kostelci

Dne 1.3.2015 jsme se zúčastnili halového turnaje ročníku 2002 a mladší v Červeném Kostelci. Jako jediný jsme dokázali porazit pozdějšího vítěze z Velkého Poříčí (byla to jejich jediná ztráta bodů). I v  dalších zápasech jsme nenašli přemožitele, ale jedna remíza nás poslala na druhé místo turnaje. Kluci zaslouží pochvalu za předvedený výkon, bojovnost a dobrou kombinaci. Náš  Josef Komůrka byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

MFK Nové Město nad Metují: Ťokan Filip, Komůrka Josef, Ludvík Vít, Buriánek Adam, Novák Josef, Čerenkov Petr, Čančara Matyáš, Zrzavý David

1.3.2015 - Ročník 2005 se zúčastnil turnaje v Pardubicích

Dne 1.3.2015 se ročník 2005 zúčastnil halového turnaje v Pardubicích. Na kvalitně obsazeném turnaji se naši hráči neztratili a prohráli pouze jeden zápas s FC Hradec Králové a o jediný bod skončili na čtvrtém místě. Výborným výkonem podržel tým náš brankář Maxmilián Petera a střelecky se dařilo Oliverovi Váňovi.

Sestava MFK : Franc Denis, Knap Lukáš, Macek Viktor, Petera Maxmilián, Valtera Petr, Váňa Oliver, Vencl Dominik, Zákravský Filip, Žahourek Tomáš

28.2.2015 - Muži vybojovali nad Náchodem cenné vítězství

FK Náchod - MFK Nové Město nad Metují 0:1 (0:1)

Branka: Klikar

Sestava MFK: Krunčík - Jelen, Nejman, Kudláček, Borůvka, Lelek, Zákravský L., Zákravský P., Koza, Klikar, Voráček

Střídali: Maur, Sedláček, Jirásek, Hanzl, Králíček

Sobotní dopoledne přineslo zajímavé utkání dvou mužstev vedených bývalými spoluhráči, a to divizního Náchoda s trenérem Mílem a krajskopřeborového Nového Města s trenérem Hubkou. Hosté šokovali domácí favority hned v druhé minutě, když se zásluhou Klikara ujali vedení. V 13. minutě se navíc dožadovali penalty, ale píšťalka rozhodčího zůstala tichá. Utkání bylo zcela vyrovnané, ale velké šance měli hosté. Nejdříve v 22. minutě si sám poslal Klikar míč za obranu, předběhl obránce, ale před brankářem v 100% šanci selhal. O minutu později se v podobné šanci ocitl Voráček a ve skluzu střílel jen do brankáře. V 31. minutě měli první šanci domácí, když útočník pálil zblízka ve skluzu nad branku. Ve 42. minutě byli náchodští blízko srovnání, jenže hosté se štěstím šanci odvrátili.

V druhém poločase měli sice domácí optickou převahu a míč častěji na kopačkách, ale jejich útoky končili jen náznaky šancí, kdežto hosté byli opět blíže gólu. A to zejména v 57. minutě, když se sám před brankářem opět ocitl Klikar a v 70. minutě, když byl v podobné situaci Sedláček. Oba útočníci však zakončili nepřesně. Utkání tak skončili nejtěsnějším rozdílem a novoměští si z Náchoda odvážejí cennou výhru. V zimním turnaji byli tedy nejlepším týmem z krajského přeboru a nevíc porazili jedno z divizních mužstev!

22.2. 2015 - Třebeš - halový turnaj přípravek r. 06 a ml.

Druhý turnaj, kterého jsme se zúčastnili s jakýmsi "B - C" týmem MP MFK, se konal v Hradecké Třebši. Díky pro nás výhodnému rozlosování jsme, i v dané sestavě ochuzené o dlouhou řadu aktuálně nemocných hráčů, prošli základní skupinou se vztyčenou hlavou ve vítězném duchu a do osmifinálové skupiny postoupili z druhého místa. Po dlouhé a únavné pauze, vyplněné souboji o 7. - 10. místo, jsme však odpoledne v zápasech s velmi silnými soupeři z druhé základní skupiny nedostali moc šancí a nedokázali už vstřelit ani branku. Přesto jsme ale, i díky střelecké efektivitě Matěje Vacka v úvodních zápasech, vybojovali umístění na 5. místě a tudíž v první polovině konečné tabulky. Nezbývá tedy než jen doufat a s nadějí vzhlížet k některému z příštích turnajů, na který dorazíme v nejsilnější možné sestavě. Tak či tak se můžeme těšit a radovat z toho, že stále máme kde brát a že si zápasového či turnajového vytížení užije široká škála našich nejmenších hráčů.
Josef Lácha a Ivana Holá - trenéři MP

Sestava:  Kašpar Petr, Holý Tomáš, Šimek Martin, Meier Daniel, Vecko Martin, Bašek Dominik, Vacek Matěj, Havelský Jan

10.  Stěžery

14.2.2015 - Jaroměř - halový turnaj přípravek r. 06 a ml.

Máme za sebou dva HT, ve kterých se naplno projevila naše flexibilita a komplexnost širokého hráčského kádru. Z důvodu jiných sportovních aktivit a hojných onemocnění (dokonce i v průběhu jednotlivých klání) nás na turnaji v Jaroměři pro MP r. 06 a mladší reprezentovali převážně hráči ročníku 07. Přesto jsme však v průběhu našich zápasů byli všem vcelku vyrovnaným soupeřem a jednoznačně nás přehrál jen pozdější vítěz z Hlinska, jehož předváděná hra vykazovala nadprůměrnost v celorepublikovém měřítku. Pro nás trenéry i hráče byl turnaj zejména o nabírání potřebných zápasových zkušeností a odbourávání strachu v soubojích se staršími, fotbalově vyspělejšími a silnějšími soupeři. A sami jsme se přesvědčili, a i viděli na vlastní oči, že žádný zápas není rozhodnutý do závěrečného hvizdu rozhodčího a že bojovat musíme vždy až do konce. I přesto, že to tak nevypadá, nikdy není nic ztraceno. V závěrečném souboji o 7. místo bohužel ani jeden ze třech nominovaných hráčů MP MFK neproměnil pokutový kop a tím jsme spadli na konečné 8. místo.
Josef Lácha a Ivana Holá  - trenéři MP

Sestava:  Kašpar Petr, Uhlíř Jakub, Holý Tomáš, Šimek Martin, Schidlová Viktorie, Vacek Matěj, Lácha Matěj, Komár Jáchym, Havelský Jan