21.3.2015 - Halový turnaj přípravek r. 06 a ml. ve Rtyni

Minulou sobotu 21.3. jsme sehráli poslední HT této sezóny určený pro kompletní MP. Stejně jako celá zimní halová sezóna se i tento turnaj nesl ve velmi rozpačitém duchu. Opět jsme z důvodu mnoha omluvenek nemohli využít nejsilnější sestavy, na druhou stranu však dostali příležitost mladší hráči, kteří se tak čím dál víc zapracovávají do širokého kádru MFK. Od začátku turnaje bylo jasné, kdo se zapojí do boje o medaile. Nám nezbylo nic jiného než bojovat o "bramborovou" medaili a třeba i trochu překvapit. Rozhodujícími tedy pro nás byly zápasy s domácí Rtyní a poté se Dvorem Králové. Tyto souboje se velmi podobaly a i konečné výsledky byly nakonec zrcadlově shodné. Zatímco se Rtyní jsme dokázali Matějem Vackem v poslední minutě rozhodnout o našem vítězství, tak se Dvorem jsme bohužel nedokázali udržet vedení a díky taktickým chybám nás trenérů a obdrženým laciným gólům našeho zaskakujícího brankáře Matěje Láchy jsme taktéž v poslední minutě obdrželi gól, který nás odsunul na 5. místo. Avšak při závěrečném vyhlašování jsme byli všichni překvapeni a spokojeni s obdrženými věcnými cenami pro tým. Ba co víc, Pavel Matouš si vysloužil cenu pro nejlepšího hráče našeho týmu, zvoleného vlastními trenéry a Viktorka Schidlová získala cenu nejkrásnější, a to pro "MISS turnaje"!

Ivana Holá a Josef Lácha - trenéři MP MFK Nové Město n/M

Sestava:  Lácha Matěj, Matouš Pavel, Holý Tomáš, Schidlová Viktorie, Vecko Martin, Matěj Vacek, Kuřátko David, Komár Jáchym, Havelský Jan

14.3.2015 - Halový turnaj přípravek r. 07 a ml. v Jaroměři

V sobotu 14.3. jsme se zúčastnili tradičního turnaje MP ročníku 07 a mladších v Jaroměři. Pro nás trenéry i hráče měl daný turnaj velmi zvláštní až hořkou příchuť. Z důvodu prodělané dlouhé nemoci jsme nemohli ani ze čtvrtiny využít schopností našeho nejlepšího hráče Matěje Láchy, který však jako správný kapitán byl i u toho, když se týmu "vůbec" nedaří. Navíc jsme se z důvodu onemocnění museli obejít i bez pár dalších hráčů základní sestavy. Na druhou stranu je z výsledků vidět, že žádný z našich zápasů nebyl jednoznačný a že jsme předvedenou hrou rozhodně totálně "nevyhořeli". Zkrátka jsme odehráli to, na co jsme v daném složení a síle měli. A myslím, že jsme si i všichni uvědomili, co se skrývá pod pojmem týmový výkon a jaký přínos má pro tým jako celek um jednotlivých individualit. V souboji o nechtěné poslední místo jsme nakonec přehráli soupeře z Broumova (který paradoxně, při známých schopnostech jejich ročníku 06, nebyl za celý turnaj schopen vstřelit jedinou branku) a skončili jsme tak celkově na 9. místě.

Sestava:  Kašpar Petr, Schidlová Viktorie, Šimek Martin, Koza Petr, Komár Jáchym, Havelský Jan, Lácha Matěj

21.3.2015 - Ročník 2005 zakončil halovou sezónu 2. místem na turnaji v Hořicích

Dne 21.3.2015 se ročník 2005 zúčastnil halového turnaje v Hořicích. Na kvalitně obsazeném turnaji, kterého se účastnila mužstva TJ Jiskra Hořice, Nová Stará Paka, MFK Trutnov, FK Pardubice, FC Kostelec nad Orlicí, TJ Slavoj Skřivany, FKM Javorka se naše mužstvo neztratilo a předvedlo nejlepší letošní výkon. Zvláště zápas s FK Pardubice patřil k nejlepším zápasům na turnaji. Po menším zaváhání jsme prohrávali 1 : 0, ale naši hráči to nevzdali a trpělivým výkonem a bojovností se jim podařilo vyrovnat. Tento zápas byl jediný, ve kterém jsme ztratili body a po konečné remíze 1 : 1 jsme skončili na druhém místě za FK Pardubice, který ztratil také jenom s naším mužstvem. O celkovém vítězi tedy rozhodovalo skóre, které měli pardubičtí hráči lepší. Výborné druhé místo podpořené šesti výhrami a jednou remízou je krásným zakončením halové sezony.

Ivo Janeček

22.3.2015 - Mladší dorost i starší žáci v Kostelci zvítězili

Mladší dorost:

Kostelec nad Orlicí/Častolovice - MFK Nové Město nad Metují 0:2 (0:1)

Branky: Franěk, Valášek

Sestava: Holčík -  Zamastil - Hable - Franěk - Příkopa - Vik - Tuček - Valášek - Tulej L. - Borůvka A. - Lelek I.

Střídali: Lepšík

Po včerejším zaváhání Třebše jsme k prvnímu jarnímu mistrovskému utkání přistoupili s plnou zodpovědností a vědomím, že v případě vítězství v tomto utkání se můžeme na čele tabulky osamostatnit s náskokem 5 bodů. Nemoc a zranění nepustila do utkaní několik členů základní sestavy a sestavu jsme doslova lepili za pomoci čtyř starších žáků. Dnes to z naší strany byl upracovaný výkon s množstvím chyb v přípravné a přechodové fázi a naše první jarní seznámení s přírodním trávníkem nás leckdy donutilo k elementarním chybám ve zpracování míče a finální fázi. Cením si toho, jak jsme se s danou situací vypořádali a cením si také zisku plného počtu bodů.

Dominik Maur - trenér MFK

Starší žáci:

Kostelec nad Orlicí/Častolovice - MFK Nové Město nad Metují 0:3

Branky: Lhotský 2, Zamastil

Sestava: Hůlek M. - Zítko, Příkopa, Flígr - Lelek, Ťokan V. - Hůlek D.,  Borůvka, Lepšík - Lhotský, Zamastil

Střídali: Ťokan F., Rucker

O výsledku utkání rozhodlo prvních 10 minut,kdy jsme vstřelili 3 branky.Od této chvíle jsme se jen pouze bránili.

21.3.2015 - Muži neudrželi vedení a v Jičíně prohráli

SK Jičín - MFK Nové Město nad Metují 2:1(1:1)

Branka MFK: 45´ T. Veg, 80´ A. Baubman - 17´M. Jirásek

Sestava MFK: Krunčík - Voráček, Jelen, Junek, Srubjan - Lelek (62.Borůvka), Klikar, Koza (73.Hanzl), Jirásek - Zákravský, Nejman

Druhé mistrovské utkání odehráli muži MFK v Jičíně. Po ospalém úvodu se do hry dostali dříve domácí, ale jejich akce postrádali zakončení. Až v 15. min. po rohovém kopu a závaru před brankou MFK přišlo první vzrušení, když z prázdné branky vyhlavičkoval jasný gól Voráček. V 19. min. však po faulu na polovině hřiště přišel dlouhý centr hostí do vápna, Voráček hlavou prodloužil na zcela volného Jiráska a ten poslal MFK do vedení - 0:1. Další minuty se odehrávali převážně ve středu hřiště. Ve 26. min. se do gólové šance dostali domácí, ale střelu z úlu stačil Junek odvrátit na roh.Ve 36. min. se po rychlém protiútoku MFK dostal do výborné střelecké pozice Koza, ale jeho vojej skončil v rukách Puše. Další bleskový útok MFK ve 39. min. opět zakončoval Koza, Puš v brance Jičína však jeho střelu vyrazil na roh. V poslední minutě poločasu se po autovém vhazování nejlépe před brankou MFK zorientoval T. Veg a gólem do šatny vyrovnal na 1:1.

Vstup do druhého poločasu patřil hostům. Ti se nastěhovali před branku Jičína a po faulu na M. Jiráska v 52. min. kopali PK. P. Zákravský však trefil jen tyč. To byl zřejmě zlomový okamžik utkání. Do té doby nevýrazný Jičín ožil a pomalu si získal územní převahu. V 64. min. unikl obraně MFK Voldán, Krunčík však jeho šanci zlikvidoval. V 73. min. po rohovém kopu domácích skončila nebezpečná hlavička těsně mimo. V 79. min. po dalším rohovém kopu předvedl Krunčík skvělý zákrok a udržel hosty v naději na zisk bodu. V 80. min. však ve vápně fauloval Klikar a Baubman z pokutového kopu poslal domácí do vedení - 2:1. V závěru utkání se hosté nadechli k náporu a k vyrovnání mnoho nechybělo. Domácí mohou děkovat hlavně brankáři Pušovi, který nejprve v 87. min. skvěle vyrazil trestný kop Jiráska a v 89. min. dalším výborným zákrokem střelu Borůvky. Utkání, kterému by spíše slušela remíza, skončilo šťastným vítězstvím domácích.

ZM

Předvedli jsme zlepšený fotbalový výkon, který se pomalu podobal zimní přípravě. Bohužel se projevila naše mladistvá naivita, když jsme dostali gól na 1:1 ve 46min. Ve druhém poločase jsme nedali penaltu a potvrdilo se fotbalové klišé, nedáš dostaneš, když soupeř nabídnutou penaltu proměnil. Tím se bohužel zápas zlomil. Těšíme mě, že jsem hráli vyrovnanou partii z mužstvem z horní pater tabulky, ale bohužel si neodvážíme ani bod, který bychom si zasloužili. Je to pro nás další ponaučení a nezbývá se z chyb poučit a dál pracovat v nastaveném trendu." - J. Hubka - trenér MFK

21.3.2015 - Starší dorost porazil Hořice

MFK Nové Město nad Metují - Hořice 3:2 (2:1)

Branky MFK: 35´ Valášek (Hanzl), 38 a 68´ Hanzl (na oba Valášek)

Sestava MFK:  Holý - Pokorný, Lukášek, Franěk, Škoda Zb. - Vik, Tuček (60´ Holčík), Valášek, Tulej L.(46´ Zamastil) - Hanzl, Cohorna

S velmi omezenými možnostmi při tvorbě sestavy jsme proti dnešnímu soupeři ze třetího místa tabulky nastupovali s respektem a obavami. Hosté měli více ze hry, ze  tří šancí
 v první části utkání však dokázali skórovat pouze jednou, nám se pak po chybách v defenzivě Hořic podařilo stav otočit. Po přestávce se nám vcelku dařilo ustát zvýšenou
 hostí, po vyrovnávací brance se nám poměrně rychle podařilo z brejku jít ještě jednou do vedení. Závěrečnému tlaku  soupeře jsme s vypětím všech sil a kvalitním taktickým výkonem odolali a dotáhli utkání k velmi cennému vítězství. Nerad chválím jednotlivce, dnes si však Lukáš Holý v naší brance zaslouží uznání. Samozřejmě opět velký dík patří
všem ochotným hráčům mladšího dorostu, zkušenosti z těchto zápasů se jim v dalším fotbalovém životě budou určitě hodit.

Miloš Killar - trenér MFK

15.3.2015 - Už i ročník 2008 se dočkal prvního turnaje

Tak už i r. 08 se dočkal prvního halového turnaje hraného v Jaroměři 15.3. Byl to pro hráče křest hodného prvního HT v životě a vyvíjel se dle očekávání. Hráči tak pěknou velkou halu s ,, velkými ,, bránami, s plnou terasou diváků nikdy neviděli. Prohráli jsme sice všechna utkání, ale o poslední místo jsme hráli s FC HK ( kteří již mají několik turnajů za sebou !!! ) a chválíme hráče za snahu, bojovnost. Děkuji rodičům za podporu a nyní víme, že vše bude jen lepší a lepší.

Krátký Václav

15.3.2015 - Starší dorost porazil Dvůr Králové

Dvůr Králové nad Labem - MFK Nové Město nad Metují  0:2 (0:0)

branky:  Borůvka Dan 2x

sestava MFK:  Holý - Nymsa (60´ Tulej Tomáš), Lukášek, Junek, Škoda - Borůvka, Valášek - Pokorný, Tuček, Hanzl - Cohorna

Prvních dvacet minut jsme předváděli neurovnanou hru s množstvím lehkomyslných ztrát míče bez delších kombinací, soupeř měl více ze hry, naši branku však neohrozil.  Postupně jsme přebrali iniciativu a vytvořili si několik slibných příležitostí, koncovka však dnes byla žalostná, musím ovšem vyzdvihnout kvalitní výkon golmana soupeře, který několika skvělými zákroky svůj tým podržel. Po přestávce byl obraz stejný, střeleckou smůlu prolomil až Dan Borůvka. V závěru dvorští zvýšili aktivitu ve snaze o vyrovnání, po jednom rohovém kopu však zapomněli na zadní vrátka a vrhli všechny hráče do útoku. Odražený míč se dostal opět k Borůvkovi a ten sólem z vlastní poloviny předvedl svým ofenzivním spoluhráčům, jak má vypadat zakončení akce. Nejen kvůli oběma brankám, ale hlavně za výkon předvedený po přestávce si Dan zaslouží pochvalu, dík také patří většině hráčů za obětavost a nasazení. Mrzí mě, že nemohu napsat "všem hráčům", nebylo by to vůči ostetním spravedlivé. Samozřejmě také děkuji hráčům mladšího dorostu za výpomoc a obětavý výkon.

15.3.2015 - Starší přípravka se zúčastnila halového turnaje Lottocup

Starší přípravka se v neděli 15.3. zúčastnila 2. ročníku halového turnaje LOottocup který pořádal TJ Sokol Roudnice ve sportovní hale v Předměřicích nad Labem.

Turnaj byl velmi dobře obsazen a o výsledcích často rozhodovali až poslední vteřiny utkání. Nebylo zde slabších soupeřů. Hra byla rychlá. Zpracování, přihrávka, náběh, bohužel naši kluci dnes byli až moc štědří a většinu soupeřových gólů jim svými chybami připravili sami. Ale přesto, že jsme nakonec na "bednu" nedosáhli je konečné 4. místo solidním výsledkem. Znovu nás potěšil výkon Tomáše Junka a všem přítomným (tedy mimo fandů z Kolína) se jistě líbilo brankářské představení Lukáše Knapa v utkání s Kolínským FK.

Sestava MFK: Váňa - Franc, Knap, Čerenkov, Čančara, Macek, Vávrů, Bartošík, Žahourek, Junek

Konečné pořadí turnaje:

1. Sokol Třebeš, 2. MFK Chudim, 3. Sokol Roudnice, 4. MFK Nové Město n.M., 5. Slavoj Skřivany, 6. FK Kolín

14.3.2015 - Muži porazili Broumov až na penalty

MFK Nové Město nad Metují - TJ Slovan Broumov 0:0 (0:0), p.k. 4:1

Sestava MFK: Krunčík - Voráček, Jelen, Srubjan, Lelek (60. Borůvka), Klikar (69. Hanzl), Koza, Zákravský L., Zákravský P., Kudláček (54. Jirásek), Nejman

Sestava Broumov: Bohuška - Wilke, Gago O., Panny, Hanzlík, Kotyza, Semerák (89. Rolník), Mucha, Svoboda, Schubert, Gago M. (53. Kuchta)

Bojovné, nepříliš pohledné utkání za neustálého deště skončilo asi spravedlivou remízou v základní hrací době, jelikož ani jedno z mužstev si nevypracovalo vyložené šance. Domácí měli náznaky šancí v prvním poločase, když se kolem 15. minuty dostali k několika střelám. Hosté si na svoji jedinou šanci museli počkat až do 75. minuty, ale pěknou střelu z trestného kopu zneškodnil Krunčík. Bod navíc poté získali domácí, jelikož soupeř neproměnil dvě penalty.