7. 6. 2014 - starší dorost prohrál v České Třebové 2:0

MFK Nové Město

Východočeský přebor U19 – 7. 6. 2014

FK Česká Třebová – MFK Nové Město nad Metují   2:0 (2:0)

Sestava MFK: Holý - Králíček, Junek, Lukášek, M. Škoda I – Mašek(46´ Bogusz), M. Škoda II, Hánl, Vaněk-Klikar, Hanzl

V prvním poločase začali lépe domácí, kteří do 20. minuty byli lepším týmem a dvěma brankami ve 23. a 25. minutě se ujali dvoubrankového vedení. Zbytek poločasu jsme se soupeři herně vyrovnali, ale mnoho šancí jsme si nevypracovali. Do druhého poločasu jsme vstoupili s jasným cílem vstřelit kontaktní branku, která by mohla změnit vývoj zápasu. Po celý druhý poločas jsme byli lepším týmem a naši hráči kontrolovali hru, ale šance, které jsme si vypracovaly jsme  bohužel využili. Hráčům nemohu vytknout snahu, bojovnost a předvedenou hru v druhém poločase, kdy jsme domácí tým zatlačili a do posledních momentů se obávali o výsledek. Bylo znát, že ve středu zálohy chyběli zkušení hráči, kteří by naší hře dali přesnost a myšlenku.

Petr Junek

7. 6. 2014 - muži zvítězili v Kostelci n. Orl. 5:0

I.A třída – 7. 6. 2014

FK Kostelec  n. Orl. – MFK Nové Město n. Met.  0:5(0:4)

Branky: 29´ Lelek, 33´ Srubjan, 38´ Voráček, 42´ L. Zákravský, 48´ Čopík

Rozhodčí:  J. Kubišta – M. Čopík, M. Junek / ŽK: 64´ Švandrlík / diváci:105

Sestava Kostelec n. Orl. : Vavřinec – Klapal, Málek, Furda(84´ Johaindes), Novák, Šrámek, Švandrlík, Řehák(46´ Vilímek), Sehnal(75´ Matoušek), Tichý

Sestava MFK: Krunčík – L. Zákravský, Nejman, P. Zákravský, Darebník – Voráček, Lelek(75´ Hofman), Srubjan, Čopík – Sedláček(52´ Koza), Vít(54´ Borůvka)

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, kteří si hned ve 2. min. vytvořili po akci Voráčka slibnou šanci, ale hlavička Darebníka skončila nad. Ve 3. min. samostatnou  akci zakončoval Sedláček, jeho střelu však vyrazil Vavřinec  na roh. V 5. min. tvrdá střela Čopíka jen těsně minula branku. Po 10. min. aktivita hostí polevila a do hry se dostali také domácí. V 11. min. po centru domácích došlo ve vápně k nedorozumění mezi obranou a brankářem MFK a celkem nevinná akce mohla skončit gólem. To však bylo ze strany kosteleckých vše. Hru opět ovládli novoměstští a přesnou kombinační hrou poměrně lehce svého soupeře přehrávali a pilně zaměstnávali Vavřince v domácí brance. V 18. min. prudkou střelu Čopíka vyškrábl Vavřinec na roh. Ve 22. min. se ve vápně uvolnil Sedláček, ale jeho prudkou střelu brankář vyrazil. Ve 29. min. bleskovou akci MFK potáhl Sedláček, přihrál nabíhajícímu Lelkovi a ten otevře skóre utkání – 0:1. Ve 33. min. nedůrazná domácí obrana poskytlo příliš mnoho prostoru Srubjanovi a ten z hranice vápna dal druhý gól MFK – 0:2. Další gólovou šanci měl ve 35. min. Čopík, ale příliš váhal se zakončením a domácí se ubránili. Ve 37. min. prošel Sedláček pře tři hráče, ale jeho střelu stačil brankář domácích vyrazit na roh. Ve 38. min. dal Voráček po rohovém kopu hlavou třetí gól MFK – 0:3. Poločasové skóre uzavřel po jednoduché přímé akci L. Zákravský – 0:4.

Úvod druhého poločasu se opět podařil hostům. Ve 48. min. si na dlouhý, přesný pas Srubjana naběhl Čopík a pohotovou střelou dal pátý gól MFK.  O 2 minuty později přišla úplně stejná akce MFK, střela Čopíka však skončila těsně vedle. Po páté brance však hosté upustili od aktivní hry, soustředili se na držení míče a nechali hrát domácí. Ti měli jakousi optickou převahu, ale k zakončení se prakticky nedostali. Zápas se tak dohrával v poklidném tempu. V samém závěru pak měl ještě gólovou šanci Voráček, ale nedal a tak utkání skončilo zaslouženou výhrou MFK.

ZM

Za dnešní výkon musím hráče pochválit. Domácí tým jsme do vážnějšího ohrožení naší branky nepustili, útočná fáze byla kvalitní a uvolněná. Na křečovitý herní výkon z minulého utkání jsme dali zapomenout. Naše hra dnes byla z nejlepších v této sezoně.

Miloš Killar – trenér MFK

4. 6. 2014 - starší přípravka přátelsky v Ohnišově

Ve středu 4. 6. odehrála starší přípravka další přípravné utkání v Ohnišově. Jelikož v tomto dni se odehrál i turnaj okresních výběrů U10, ve kterém jsme měli 6-ti členné zastoupení, do Ohnišova odjeli všichni zbývající hráči, kteří byli k dispozici a byli i fit po zdravotní stránce. Pod taktovkou  ,, kouče ,, Martina Žahourka tým z MFK zvítězil rozdílem jedné branky, ale převaha na hřišti byla zřejmá. Na obhajobu ohnišovského týmu musíme dodat, že hráli bez střídání a byli oslabeni o hráče, kteří se školou odjeli na výlet. Přesto to bylo fajn utkání a nebylo hráče, který by si dobře nezahrál.

TJ Start Ohníšov - MFK Nové město n. Met.  3 : 4

Branky MFK: Žahourek 2, Macek, Konrát

Sestava MFK: M. Konrát – M. Šanovec, M. Novotný, J. Žahourek, D. Rücker, T. Junek, A. Buriánek, V. Macek, F. Ťokan, L. Knap, J. Čtvrtečka, J. Vávrů

1. 5. 2014 - mladší přípravka zápolila v Jaroměři

KP mladší přípravka  – 1. 6. 2014

Sestava MFK: Knap, Franc, Váňa, Žahourek, Macek, Valtera, Čížek, Týfa, Praus

Nové Město nad Metují – Slovan Broumov    8 : 6 ( 3 : 2 )

Branky: Váňa, Valtera, Žahourek 2, Macek 3, Týfa

Utkání pro naše hráče začalo výborně, jelikož si pěknými kombinačními akcemi vybudovali třígólový náskok. Poté ovšem naši hráči trochu polevili a soupeř tuto skutečnost vycítil a ve druhém poločase se dokonce ujal vedení 5 : 4. Po domluvě od trenérů naši hráči zvýšili nasazení a důraz a po pěkných fotbalových momentech se jim podařilo výsledek opět otočit na svoji stranu a dokonce utkání si již dvougólový náskok pohlídat.

Nové Město nad Metují – FK Náchod    4 : 9 (1 : 5 )

Branky: Váňa 2, Čížek, Týfa

Do tohoto utkání nevstoupili naši hráči nejlépe a této skutečnosti soupeř z Náchoda náležitě využil a brzy vedl o čtyři branky. Do poločasu se našemu týmu podařila vstřelit pouze jedna branka. Do druhého poločasu vstoupili naši hráči aktivněji. Za stavu 3 : 6 to začínalo vypadat na obrat v utkání. Poté však naši hráči polevili v nasazení a v koncentraci a soupeř výsledek kontroloval a nepřipustil překvapení.

Nové Město nad Metují – FK Jaroměř    3 : 5 (2 : 1 )

Branky: Váňa, Žahourek

Vedení po poločase  naše hráče ukolébalo a opětovné polevení v nasazení znamenalo obrat ve prospěch soupeře a pro naše hráče prohru i v posledním zápase. Domácí hráči dokonale využili domácího prostředí a podpory diváků. Je to velká škoda, jelikož tento soupeř nebyl rozhodně nad síly našich hráčů.

Celý turnaj, stejně jako minulý týden, nás provázelo velké množství  neproměněných gólových příležitostí. Naši hráči si pěknou kombinační hrou vytvoří gólové šance, které ovšem nedokáží zužitkovat.

Ivo Janeček

skupina "B" – sestava MFK: Kubišta Kryštof, Bašek Dominik, Holý Tomáš, Lácha Matěj, Matouš Pavel, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Rousek Lukáš

MFK Nové Město n. Met. – Slovan Broumov  5 : 7(2 : 2)

Branky: Vacek 3, Zámečník, Lácha

MFK Nové Město n. Met. - FK Náchod   6 : 5(3 : 5)

Branky: Vacek 3, Zámečník 3

MFK Nové Město n. Met. - FK Jaroměř  5 : 11(4 : 8)

Branky: Zámečník 2, Lácha 2, Vacek

1. 6. 2014 - starší přípravka poloviční zisk

18. kolo krajské soutěže starších přípravek - skupiny A odehráli naši hráči v Jičíně.
V prvním zápase proti FK Jaroměř začali naši kluci na polovině soupeře. Na soupeřovu branku směřoval jeden útok za druhým. Ale bez gólového zakončení. Oproti tomu soupeři se podařilo skórovat hned ze svého prvního protiútoku. Naši hráči měli i nadále mírnou převahu, snažili se útočit, ale  důsledně hrající soupeř jim nadal nic lacino. A když už se našim klukům podařilo dostat se do gólové šance, zklamala je koncovka. A proto poprvé v této soutěžní sezoně poznali porážku.

Do druhého zápasu nastoupili za domácí SK Jičín hráči mladších ročníků. Přesto, že se snažili co mohli, nestačilo to.

Tomáš Bartošík

MFK - FK Jaroměř   0:1  (0:1)

MFK - SK Jičín   14:1  (9:0)

Branky MFK:   Vacek 2, Ťokan 2, Novák, Žahourek, Zrzavý, Buriánek, Kumprecht, Čerenkov, Světlík, Bartošík, vlastní 2

Sestava MFK: Kumprecht - Rücker, Vacek, Ťokan, Žahourek, Světlík, Novák, Buriánek, Čančara, Čerenkov, Bartošík, Vávrů, Zrzavý

31. 5. 2014 - mladší dorost porazil Olympii Hradec Králové 3:2

KP mladší dorost – 31. 5. 2014

MFK Nové Město n. Met. – FC Olympia Hradec Králové  3:2(1:0)

Branky: D. Hanzl 2, Zd. Štěpán – P. Čihák 2

Rozhodčí: L. Nožka / ŽK: 0 – 1 / diváci: 50

Sestava MFK: Holčík – Štěpán, Pokorný, Hable, Kurz, Cohorna, Hanzl, L. Tulej, Bogusz, Mádr, Práza

Střídali: Tuček, T. Tulej, Zamastil

Sestava Olympia HK: Páv – Hušek, Novotný, Zvolánek, Čihák, Shejbal, Přikryl, Obermajer, Tykva, Koutník, Dostál

Střídali: Valeš, Houser, Kabeláč, Pohořálek

Poprvé v jarní části soutěže jsme v domácím prostředí nastoupili na přírodní trávě a bylo to znát. Řada nepřesností v kombinaci nám nedovolila dostat soupeře pod souvislejší  tlak a když utkání směřovalo k zasloužené dělbě bodů rozhodli domácí krásným gólem o svém vítězství.

Dominik Maur

31. 5. 2014 - muži zvítězili nad Spartakem Police n. Met. 2:1

I. A třída – 31. 5. 2014

MFK Nové Město n. Met. – TJ Spartak Police n. Met.  2:1(0:0)

Branky: 54´ a 84´ J. Koza – 88´ J. Klapkovský

Rozhodčí: M. Koutník – M. Fryš, O. Krotil / ŽK: 22´ P. Zákravský, 79´ J. Koza – 75´ M. Jandík, 85´ P. Šnábl / diváci: 100

Sestava MFK:  Krunčík – L. Zákravský, Nejman, P. Zákravský, Vít – Voráček, Lelek, Srubjan, Čopík – Koza, Sedláček(85´ Darebník)

Sestava Police n. Met. : Kučera – Řezníček, Šnábl, Seidlman, Kudláček, Čermák, Jandík, Kollert(67´ Švorčík), Pataki(67´ Bergmann) Klapkovský, Hauschke

Utkání mužstev z opačných pólů tabulky začali překvapivě aktivněji hosté, kteří hned od začátku dávali najevo, že se nepřijeli bránit. Po pěti minutách se hra vyrovnala a do hry se dostali i domácí. Byli to však opět hosté, kteří několika nebezpečnými střelami prověřili pozornost Krunčíka v brance MFK. Ve 14. min. se po centru do vápna dostal do dobré pozice Čopík, ale jeho střela skončila vedle. To však bylo na dlouhé minuty od domácích vše. Až ve 24. min. se pěknou střelou z vápna prezentoval Sedláček, ale Kučera v brance Spartaku byl pozorný. Ve 25. min. se po chybě polické obrany dostal do gólové šance Sedláček, ale netrefil prázdnou branku. Hosté odpověděli ve 27. min. po rohovém kopu, ale jejich gólovou šanci zmařil výborným zákrokem Krunčík. Další minuty patřili hostům, kteří příkladně bojovali. Domácím naopak chyběla jiskra a mdlou hrou se nedokázali prosadit. Až v závěru poločasu se po akci Čopíka dostal k zakončení Sedláček, jeho technickou střelu však Kučera vyrazil. Z následujícího rohového kopu měl ještě šanci na gól Vít, jeho hlavička však skončila mimo branku.

Začátek druhého poločasu se podobal tomu prvnímu. V 52. min. se po nedůrazné hře obrany MFK ve vápně dostali k zakončení hosté, ale slabou střelu Krunčík kryl. V 53. min. se po samostatné akci Lelka dostal do gólové šance Čopík, ale nedal. V 54. min. vybojoval ve středu hřiště míč Sedláček, kolmou přihrávkou za obranu vysunul Kozu a ten otevřel skóre utkání – 1:0. Po vedoucí brance domácí přitlačili a začali se rodit šance. V 61. min. postupoval sám na brankáře Koza, ale nedal. V 63. min. další rychlá akce MFK, kterou zakončoval Sedláček, jeho hlavička však skončila nad brankou. V 74. min.  se do jasné gólové šance dostal Sedláček, ale jeho hlavička skončila opět mimo branku. V 81. min. šel Sedláček sám na branku a zase nedal. V 84. min. po bleskové akci MFK dal Koza druhý gól. Zdálo se, že je rozhodnuto, hosté se však nevzdávali a v 88. min. snížil z pokutového kopu Klapkovský  na 2:1. V samém závěru se hosté natlačili před branku MFK, vyrovnat se jim však nepodařilo. Průměrné utkání tak skončilo vítězstvím domácích.

ZM

"Dnes jsme si dokázali připravit několik jasných brankových příležitostí, bohužel bez gólového efektu, a tak jsme hostující tým nechali ve hře až do samotného závěru. Někteří naši hráči ještě nejsou dostatečně zkušení, proto byla hra v některých fázích velmi chaotická, neorganizovaná, příliš často jsme ztráceli míč po nevhodných individuálních řešeních. Tak už to ale v důležitých utkáních bývá, hlavní je, že jsme i tento zápas nakonec zvládli."

Miloš Killar - trenér MFK

31. 5. 2014 - starší žáci podlehli Olympii HK 1:3

KP starší žáci – 31. 5. 2014

MFK Nové Město n. Met. – FC Olympia Hradec Králové  1:3(0:2)

Branky: M. Příkopa – M. Peš, D. Čelekovský, J. Kabeláč

Rozhodčí: L. Nožka / ŽK: 1 – 1 / diváci: 50

Sestava MFK: M. Hůlek - Zítko, Zamastil, Příkopa, Ťokan - Borůvka, Tuček - Doucek, Matishynets, Holčík - Vítková

střídali : D. Hůlek, J. Zamastil, Meier

Sestava Olympia HK: Linhart – Peš, Žumár, Daněkl, Čelekovský, Javůrek, Havlíček, Votrubec, Kabeláč, Kempa, Pohořálek

Střídali: Holík, Žahourek, Kocourek, Kosař, Lhoták, Miller

Od začátku utkání měli hosté převahu, kterou využili ke vstřelení vedoucí branky a  vzápětí přidali druhou z penalty. Ve druhé půli se naše hra zlepšila a hra se více vyrovnala. Podařilo se nám z penalty snížit vedení, bohužel na obrat v utkání to nestačilo.

Petr Holčík – trenér MFK

30. 5. 2014 - OFS HK - soutěž minipřípravek - jaro 2014

OFS HK - soutěž minipřípravek - jaro 2014

Máme již za sebou dvě kola turnaje minipřípravek (předpřípravek, ročníku 2007 - děvčata 2006 - a mladších), soutěže organizované okresním fotbalovým svazem HK. Doba mezi turnaji se díky nepříznivému květnovému počasí protáhla až na jeden měsíc a paradoxně jsme na konci dubna zažili více sluníčka a tepla. Oba turnaje proběhly ve velmi přátelském duchu a za velké dětské radosti všech zúčastněných. Ze začátku jsme měli trochu problém s rozestavením, kdy si FC Hradec trval na rozestavení 1 + 5 , přičemž v celém kraji se hrají soutěže přípravek v rozestavení 1 + 4. Ale přes počáteční rozpaky se naše hra zápas od zápasu zlepšuje. Pomalu to přestává být typická dětská "honička za balónem" a občas se objeví i tréninkem a několikaměsíčními zkušenostmi získaná "fotbalovost".

Z hráčů musím vyzdvihnout zejména našeho kapitána Matěje Láchu, který má na svém kontě převážnou většinu branek s vyrovnanou statistikou 11 vstřelených branek na turnaj. A zároveň mu nemůžeme upřít snahu o podporu ostatních, jako jsou Jan Havelský, Jáchym Komár, Martin Vecko, ... , kteří se už začínají také více střelecky a hlavně fotbalově prosazovat. V neposlední řadě musím určitě zmínit naši obrannou činnost, o kterou se starají zejména naše děvčata, podporovaná stále se zlepšujícím a jistějším brankářem Matyášem Čapkem. Moc se těšíme na další dva turnaje konané v příštích dvou týdnech, v kterých se naši hráči ještě více "otrkají" a nabudou fotbalové jistoty. Budou ji potřebovat v jarních turnajích "o medaile" a následném přechodu do mladší přípravky.

Josef Lácha
trenér předpřípravky a mladší přípravky

28. 5. 2014 - starší přípravka porazila v přípravě Sokol Zábrodí 4:1

Ve středu 28. 5. odehrála starší přípravka přátelské utkání na domácím hřišti se Zábrodím. I když byla naše sestava rozdělena na ročník 2003 a 2004, obě si dokázaly držet mírnou převahu a vytvářet si šance, které na rozdíl od soupeře, proměňovali.

MFK - Sokol Zábrodí   4:1

Branky MFK: Ťokan, Žahourek, Čerenkov, Bartošík

Sestava MFK: Kumprecht - Rücker, Vávrů, Ťokan, Žahourek, Čtvrtečka, Čančara, Novák, Bartošík, Smola, Junek, Novotný Šanovec, Váňa, Konrát

« Předchozí 1 28 54 77 78 79 80 81 82 83 107 Další »