11.4.2015 - Starší dorost prohrál s RMSK Cidlina

RMSK Cidlina - MFK Nové Město nad Metují 4:1  (2:1)

Branka MFK: 9. Nymsa (Valášek)

Sestava MFK:  Holý - Kurz, Lukášek, Nymsa, Škoda - Pokorný, Tuček (75´ Tulej Lukáš), Valášek, Hanzl - Práza (46´ Štěpán), Cohorna

"Domácí nám předvedli, proč jsou na druhém místě tabulky, na jejich rychlost a technickou vyspělost jsme dnes nestačili, i když některé branky se dají zařadit do kategorie "laciných". Velký dík opět patří několika hráčům mladšího dorostu, kteří dvě hodiny po svém utkání na Olympii odehráli zápas za nás. Hráčům soupeře k jejich výkonu gratuluji." - Miloš Killar - trenér MFK

11.4.2015 - Mladší žáci bojovali na domácím turnaji

Za krásného sobotního slunečního dopoledne začala jarní část Krajské soutěže mladších žáků. Pořadatelem prvního turnaje bylo MFK Nové Město nad Metují.

Sestava MFK: Meier Jan, Buriánek Adam, Čančara Matyáš, Čerenkov Petr, Čtvrtečka Jakub, Novák Josef, Vacek Jakub, Komůrka Josef, Ludvík Vít, Zrzavý David

Trenér: Čerenkov Petr

Výsledky:

MFK Nové Město nad Metují - SK Solnice  0 : 1 ( poločas 0 : 0 )

Vyrovnané utkání, kdy soupeř proměnil jednu z mála svých útočných akcí. Naši hráči si dokázali vytvořit brankové příležitosti, bohužel ale bez brankového efektu.

MFK Nové Město nad Metují -  TJ Velké Poříčí  1 : 1 ( poločas 0 : 1 )

Branka : Čančara Matyáš

V tomto utkání měl náš tým štěstí, které scházelo v prvním utkání. Přes vytrvalý tlak hráčů TJ Velké Poříčí se podařilo našim hráčům vyrovnat po pěkné akci a gólovém zakončení Matyáše Čančary a následně udržet nerozhodný výsledek.

MFK Nové Město nad Metují - FC Spartak Rychnov nad Kněžnou  2 : 5 ( poločas 1 : 4 )

Branky : Zrzavý David, Čerenkov Petr

V tomto utkání hráči FC Spartak Rychnov nad Kněžnou růstově převyšovali naše hráče a tomu odpovídá i výsledek utkání. Naši hráči bojovali, a snažili se zvrátit nepříznivý výsledek, ale zmiňovaný handicap byl nad jejich síly.

V závěrečném hodnocení prvního jarního turnaje bych chtěl vyzvednout přístup hráčů k jednotlivým utkání. Naši hráči převyšovali všechny tři týmy po technické stránce. Některé kombinační akce byly opravdu vydařené. Ve fyzické připravenosti jsme též nezaostávali. Největším problémem pro náš tým byla výšková převaha některých hráčů soupeře.

Tak že borci, nevěšet hlavy, trénovat a výsledky se dostaví:-). Ivo Janeček

11.4.2015 - Starší přípravka porazila všechny soupeře

15

V sobotu 11.4. zahájila starší přípravka jarní část sezony krajského přeboru na domácím hřišti.  První zápas proti Solnici byl vyrovnaným soubojem. Chvíli měli navrch naši hráči, chvíli zase hosté. Přestože jsme se dostali do dvoubrankového vedení, hostům se podařilo vyrovnat. Krásná kombinace Knap – Váňa – Macek, ale nakonec rozhodla o našem vítězství.  I druhý zápas s Velkým Poříčím byl zprvu vyrovnaný. Hosté mohli jít do  vedení, když musel Max Petera nadvakrát řešit gólovou šanci soupeře.  Stejně tak Tomáš Junek, Oliver Váňa a Domča Vencl svoje šance nevyužili.  Postupem času se ale naši začali gólově prosazovat a s přibývajícími góly začal být soupeř odevzdaný. Třetí západ s Rychnovem nad Kněžnou byl v naší režii a kluci si jej užívali.

Přestože ne vše bylo úplně podle našich představ, kluci si na dnešní výkon zaslouží pochvalu. Děkujeme také všem, kteří nás přišli na domácí hřiště podpořit.

Sestava MFK: Petera – Novotný, Šanovec, Týfa, Vencl, Smola, Bartošík, Junek, Macek, Zákravský, Váňa, Knap, Franc, Žahourek, Valtera

Branka MFK: Hanzl

Sestava MFKHolý - Škoda, Junek, Lukášek, Hable, Pokorný, Cohorna /74.Kurz/, Hanzl, Borůvka /60.Valášek/, Tuček, Práza /46.Štěpán/

"Dnešní soupeř byl určitě nejkvalitnějším týmem z našich jarních soupeřů, ale i toto utkání jsme však disciplínovanou hrou a dobrým taktickým výkonem zvládli. Hosté měli více ze hry, prémiový bod za penaltový rozstřel si zaslouží, i když jsme jednu chvíli měli na dosah i tento bonus. Oceňuji odhodlání s kterým hráči vstupují do každého utkání. Týmový výkon je to, co nám přináší výsledky." - M. Killar - trenér MFK

4.4.2015 - Muži v nastaveném čase ztratili výhru, avšak na penalty získali druhý bod

MFK Nové Město nad Metují - TJ Červený Kostelec 1:1 (1:0) p.k. 4:2

Branky: 31. Klikar - 93. Petrů

Sestava MFK: Krunčík - Jelen, Nejman, Junek, Zákravský P., Kudláček, Lelek (28. Koza), Borůvka, Voráček, Sedláček (82. Jirásek), Klikar (89. Hanzl)

Sestava Červeného Kostelce: Balcar - Škoda, Havlíček, Bárta (46. Kováčik), Hypius (82. Čáp), Vejman, Gross, Hlava, Koval, Martínek, Petrů

První náznak šance měli domácí v 5. minutě po závaru a o minutu později po rohu. Hosté zahrozili hlavičkou nad branklu v osmé minutě. Další nebezpečná akce hostí skončila v 17. minutě po teči na rohu. Dále se hrál vyrovnaný fotbal. V 31. minutě domácí potěšila pěkná střela Klikara, která skončila v šibenici branky a znamenala tak vedení domácích 1:0. Domácí byli na koni a o dvě minuty střílel Sedláček, ze střely byl rohový kop a po něm ještě hlavičkoval těsně vedle. Kolem 40. minuty se k tlaku dostali i hosté, v šanci to však nevedlo. naopak na druhé straně v 44. minutě Klikarovu střelu brankář Kostelce vyrazil na  tyč!

Začátek druhého poločasu se hrála vyrovnaná kopaná, ikdyž trochu více ze hry měli přece jenom hosté, kteří si na domácích vynutili několik standartních situací. Na obou stranách však nenastala žádná velká šance. Utkání směřovalo ke konci a hosté vsadili vše na útok. V již nastaveném čase se do protiútoku dostala hned čtveřice domácích proti jednomu obránci hostí, avšak šancí zcela zazdili a z protiútoku si hosté vynutili rohový kop, po kterém srovnali na 1:1.

V následujících pokutových kopech domácí Krunčík dva zneškodnil a domácí tak získali druhý bod.

"Do utkání jsme vstoupili dobře a po 30min jsme se ujali zaslouženého vedení, pak jsme neproměnili další šance a do kabin šli jen za stavu 1:0. Druhý poločas jsme přenechali nepochopitelně iniciativu Červenému Kostelci, který nás dostával pod tlak centrovanými míči a standartníma situacema. My jsme neudrželi a míč a zbytečně jen odkopávali, asi pod dojmem, že se to dalších 45min jen ubrání. Opak byl pravdou, když v 89min jsme šli do brejku 4 na 1, který neskončil ničím a následně na to dostali v 90min gól ze standartní situace, kterou jsme lajdácky odbránili. Následné penalty vychytal brankář Krunčík a tak jsme si narozdíl od minulého týdne připsali druhý bod. Výsledek je asi spravedlivý, když my jsme byli lepší v prvním poločase a Kostelec ve druhém. Ale i tak by se nemělo stávat, že dostaneme gól v posledních 20s zápasu, snad se z toho opět ponaučíme." - Jan Hubka - trenér MFK

2.4.2015 - Starší dorost opět zvítězil, tentokrát deklasoval Hlinsko

MFK Nové Město nad Metují - Hlinsko 5:0  (2:0)

Branky MFK:  19´ Hanzl, 45´ Práza, 57´ Škoda, 69´ Valášek, 83´ Junek (PK).

Sestava: Holý - Hable (65´ Kurz), Lukášek, Junek, Škoda - Pokorný (75´ Zamastil), Borůvka (46´Tuček), Valášek, Hanzl - Práza (70' Štěpán), Cohorna.

" Kromě úvodních deseti minut jsme byli lepším týmem, jen za první poločas jsme promarnili nejméně čtyři šance, přesto jsme vsítili dvě branky. Náš golman zasahoval při nebezpečném průniku soupeře pouze jednou, v obranné činnosti jsme dnes tedy uspěli na jedničku. Směrem dopředu se nám dařily rychlé kombinace, na jejichž konci jsme nechávali vyniknout brankáře hostí, kterému jeho spoluhráči vděčí za "přijatelné" skóre. Myslím, že dnešní vítězství bylo zasloužené. Hráči podali zodpovědný týmový výkon s mnoha pohlednými akcemi, odměnou jsou další tři body a obrovská radost v kabině. Dnešní utkání jsme si prostě užili."

Miloš Killar - trenér

29.3.2015 - Starší dorost zvítězil v Lanškrouně

TJ Lanškroun - MFK Nové Město nad Metují 1:3 (1:2)

Branky MFK: Práza, Škoda, Tuček

Sestava MFKHolý - Hable, Junek, Lukášek, Škoda, Pokorný /70.Rathouský/, Tuček, Valášek, Hanzl, Práza /65.Zamastil/, Cohorna

" Do utkání jsme vstoupili výborně, Práza vystihl rozehrávku domácí obrany a otevřel skóre. O chvilku později jsme rozespalé domácí hráče překvapili podruhé, Hanzl však již úspěšný nebyl. Poté převzali iniciativu domácí a na dlouhou dobu nás přehrávali, po jedné akci nás zachránila tyč. Dobře jsme bránili střed hřiště a hrozili z rychlých protiútoků, pro naši branku byly největším nebezpečím  standardní situace a rychlý odskok míče na deštěm zmáčené umělce. Toho také domácí využili a z dorážky vyrovnali, nám se však ještě do poločasu podařilo vstřelit druhou branku, když se hlavou trefil Škoda (Zbynďa).

Také po přestávce se střídaly šance na obou stranách, domácí ve snaze o vyrovnání zahodili přinejmenším dvě tutovky, v této disciplíně jsme jim však byli vyrovnaným soupeřem a také my jsme mnoho akcí nedotáhli do konce. Důležitý gól Tučka těsně před koncem pak přinesl uklidnění v našich řadách a další tři body do tabulky.

Za dnešní výkon musím opět pochválit celý tým, skvělým okamžikem bylo Tučkovo uvolnění na hranici "16" a následné obstřelení golmana domácích."

Miloš Killar - trenér MFK

29.3.2015 - Muži vezou z Jaroměře 1 bod

TJ Jiskra Jaroměř - MFK Nové Město nad Metují 1:1 (1:0) p.k. 4:3

Branka MFK: Sedláček

Sestava MFK: Krunčík - Jelen, Kudláček, Nejman, Zákravský L. - Klikar, Zákravský P., Borůvka, Koza (52. Lelek) - Jirásek (27. Sedláček), Voráček (78. Srubjan)

"Do utkání jsme nevstoupili moc dobře a po tlaku domácích zaslouženě v 26.min prohrávali. Obdržený gól paradoxně nakopl nás a od té chvíle jsme začali víc bojovat a přidali potřebnou fotbalovost. Druhý poločas pokračoval v nastaveném trendu od obdržené branky a i v něm jsme byli  nebezpečnější a zaslouženě vyrovnali. Bod ze hřiště druhého mužstva tabulky je cenný, ale bohužel jsme mohli mít i všechny tři, kdybychom dotáhli brejkové situace, kterých bylo dost. Penaltový rozstřel už je loterie a tu zvládli lépe domácí. Je to škoda, pač asi o ten jeden plusový bod jsme byli lepší." - J. Hubka - trenér MFK

28.3.2015 - Mladší dorost Jičín porazil, starší žáci však ne

Mladší dorost:

MFK Nové Město nad Metují - SK Jičín 6:1 (2:1)

Branky MFK: Práza 3x, Valášek 2x, Mádr,

Sestava MFK: Vik - Zamastil - Franěk - Hable - Rathouský - Borůvka - Tuček - Valášek - Mádr - Tulej - Práza

Sympatický výkon mladého družstva hostí, který se snažil o kombinační hru a také náš slabší výkon, když jsme nezachytili úvod a konec prvního poločasu stanovil poločasový výsledek na 2:1 . Druhý poločas jsme zlepšeným výkonem a několika pěknými kombinačními akcemi navýšili konečné skore. Těší mě návrat Radima Prázi po zranění a opět se ukázalo jak důležitým článkem naší hry ve skutečnosti je.

Starší žáci:

MFK Nové Město nad Metují - SK Jičín 1:3 (0:1)

Branka MFK: Hůlek

Sestava MFK: Hůlek M. - Ťokan, Flígr, Netík, Zamastil, Bohuňovský, Lelek, Lhotský, Příkopa, Hůlek D., Borůvka, Lepšík, Meier, Rucker

Utkání se nám vůbec nevydařilo.Hosté měli v celém utkání mírnou převahu.Nám se nedařilo dobře kombinovat a tím jsme vytvářeli spoustu chyb,po kterých hosté vstřelili vítězné branky.

28.3.2015 - Starší přípravka nedostala na turnaji ve Vamberku ani branku

Dne 28.3.2015 se mužstvo starší přípravky MFK Nové Město nad Metují zúčastnilo turnaje pořádaném  FO TJ Baník Vamberk. Tohoto turnaje se účastnil ročník 2004 doplněný o hráče ročníku 2005. Na základě nominačního výběru hráčů, jsem byl zvědavý na konfrontaci       s ostatními týmy. Chtěl bych vyzvednout práci trenéra pana Petra Čerenkova, který dokázal namotivovat své hráče k výborným výsledkům.

Naši mladí hráči předváděli skvělou kombinační hru podpořenou hrou Petra Čerenkova mladšího a Matyáše Čančary. Jen smolné utkání s Českým Meziříčím, kdy jsme měli spoustu gólových šancí a nedokázali je využít nám sebralo vítězné body. Náš brankář Lukáš Knap, který je spíše zvyklý hrát v poli se své pozice v brance zhostil na výbornou a za celý turnaj neobdržel branku.

Sestava MFK: Knap Lukáš, Čerenkov Petr, Čančara Matyáš, Vávrů Jakub, Novotný Matyáš, Smola Tomáš, Šanovec MIchal, Franc Denis, Váňa Oliver, Žahourek Tomáš, Junek Tomáš