25.1.2015 - Starší přípravka bojovala na turnaji v Jaroměři

V neděli 25.1. se naše starší přípravka ročník 2005 zúčastnila turnaje ASVAJ v Jaroměři. Kluci sehráli celkem 7 zápasů s bilancí čtyři  výhry , jedna remíza a jedna prohra a v celkovém umístění 3. místo. Kluci po celý turnaj předváděli kombinační fotbal a je smutné že jediná chyba v zápase s Hořicemi rozhodla o našem  celkovém umístění.Klukům patří poděkování za předvedené výkony a bojovnost.

24.1.2015 - Ročník 2004 vybojoval v Jaroměři druhé místo

Dne 24.1.2015 se zúčastnil ročník 2004 a mladší turnaje FOTTUR v Jaroměři. Po výborném kolektivním výkonu obsadili naši mladí hráči nádherné druhé místo v silné konkurenci ostatních týmů. Smolný zápas s FC Svratka Brno, kdy hráči FC Svratka vyrovnávali v posledních vteřinách zápasu na 1 : 1 je připravil o prvenství v turnaji. Nejmenší počet obdržených branek ze všech týmů je skvělou vizitkou hry našeho mužstva. A naopak Matyáš Čančara byl s osmi vstřelenými brankami vyhlášen nejlepším střelcem turnaje.

Sestava MFK : Petera Maxmilián, Vávrů Jakub, Vítek Tomáš, Čančara Matyáš, Čerenkov Petr, Franc Denis, Žahourek Tomáš, Smola Tomáš, Novotný Matyáš

25.1.2015 - Muži v zimním turnaji deklasovali Úpici

MFK Nové Město nad Metují - Sparta Úpice 9:2 (5:1)

Ve druhém zápese zimního turnaje se muži MFK utkali ze Spartou Úpice.

Hned v 5. min. dali úvodní gól utkání a dali tak ráz celému zápasu. Získali herní převahu a postupně přidávali další branky. Obraz hry se nezměnil ani ve druhém poločase a tak výsledkem bylo 9 gólů v síti soupeře.

Sestava MFK:

I. poločas:  Krunčík - Jelen, Nejman, Kudláček, L. Zákravský - Lelek, Borůvka, P. Zákravský, Hanzl - Klikar, Sedláček

II. poločas: Maur - Darebník, Kudláček, Nejman, L. Zákravský - Koza, Růžička, Klikar, Borůvka - Jirásek, Voráček

ZM

18.1.2015 - Ročníky 2003 a mladší se zúčastnili turnaje v Jaroměři

Dne 18.1.2015 se ročník 2003 a mladší zúčastnil turnaje v Jaroměři. Turnaje se zúčastnilo 10 týmů rozdělených do dvou skupin. My jsme se utkali ve skupině s týmy Třebše, Solnice, Rychnova nad Kněžnou a domácí Jaroměří. První utkání jsme hráli  s pozdějším finalistou Třebší. Všechna utkání v základní skupině byla velmi vyrovnaná, o výsledku vždy rozhodovali menší chyby i štěstíčko. Prohráli jsme 2:1 s pozdějším finalistou Třebší, Jasně jsme přehráli Roudnici 4:0 (asi naše nejlepší utkání), Remizovali jsme s třetím týmem turnaje Rychnovem 2:2 a smolně jsme prohráli s domácí Jaroměří 3:2. Tyto výsledky nám přisoudili ve skupině až 4.místo. Další zápasy o umístění jsme prohráli s Admirou Praha (roč.04) 1:0 a poté o sedmé místo s Rozkoší 6:2.

I když se nám výsledkově nedařilo, tak jsme byli s předvedenou hrou spokojeni. Je ale potřeba nadále na sobě v trénincích i doma pracovat (práce s míčem, zpracování, ...)

Sestava: Čtvrtečka - Vacek, Rücker, Buriánek, Čančara, Čerenkov, Zrzavý, Novák, Smola M.

18.1.2015 - Starší přípravka odehrála další turnaj

V neděli 18.1. odehrála naše starší přípravka další z řady halových turnajů, tentokráte ve Rtyni v Podkrkonoší. První zápas proti Náchodu jsme začali lépe, měli územní převahu, ale branku soupeře jsme ohrozili minimálně.

Soupeř se před naší branku dostal dvakrát a skóroval. Druhý zápas proti domácí Rtyni/Úpici byl asi naším  nejhorším zápasem celého dne. Ospalá hra, hubené vítězství, gól ze standardní situace, co dodat. Další zápas proti Trutnovu byl vyrovnaným soubojem a podle toho skončil. Teprve ve čtvrtém utkání proti České Skalici začali kluci opravdu bojovat a přineslo jim to vydřenou remízu. Stejně tak v následujícím střetnutí kluci bojovali. Ale soupeř, a pozdější vítěz turnaje, byl lepší. V dalším utkání proti Lánovu si kluci pohlídali vítězství. Poslední utkání proti Novému Hradci muselo bavit všechny diváky v hale. Oba týmy se přetahovali o výsledek, který nakonec uzavřel "Žáha", s přispěním obrany soupeře. A protože Oliver Váňa 3 vteřiny před koncem nastřelil jen soupeřova obránce, skonči zápas remízou.

Kluci ukázali, že bojovat umí. Musí ale zlepšit zpracování míče a přihrávku.

Branky MFK: Vávrů, Váňa, Žahourek

Konečné pořadí turnaje: 1. Černilov, 2. Trutnov, 3. Nový Hradec, 4. Náchod, 5. Rozkoš, 6. MFK Nové Město n.M., 7. Rtyně/Úpice, 8. Lánov

18.1.2015 - Muži zahájili zimní turnaj prohrou s Trutnovem

zm

MFK Trutnov - MFK Nové Město nad Metují 4:0(2:0)

Branky: Landyš 2, Tobiáš, Rejl

I. poločas: Krunčík - Junek, Kudláček, Zákravský, Darebník - Voráček, Nejman, Klikar - Sedláček, Jirásek

II: poločas: Krunčík - Jelen, Kudláček, Nejman, Darebník - Koza, Zákravský, Borůvka, Hanzl - Králíček, Maur

V neděl 18. 1. 2015 sehráli muži MFK Nové Město n. Met. v rámci zimního turnaje první přípravné utkání v Trutnově s domácím divizním mužstev.

První poměrně vyrovnaný poločas začali lépe domácí, kteří se po rychlém útoku již v 5. min. ujali brankou Landyše vedení. Další minuty se hrálo převážně ve středu hřiště a gólových šancí hrstka diváků moc neviděla. Ve 25. min. však domácí využili hrubé chyby hostí v rozehrávce a Tobiáš zvýšil na 2:0.

Druhý poločas obě mužstva vystřídala větší počet hráčů a hra byla již v režii domácích. Hned v 50. min. si na centr do vápna naskočil Landyš a hlavou zvýšil na 3:0.Hosté sice měli po rychlých útocích několik slibných akcí, ale nedokázali je proměnit. V samém závěru utkání domácí využili další chyby  v obraně hostí a Rejl pohodlně upravil skóre utkání na 4:0.                                                                                                                                                                                                                                           ZM

4.1.2015 - Elévové ročník 2006 a mladší bojovali v Holicích

Hned první povánoční neděli jsme se zúčastnili dalšího turnaje pro MP v Holicích. Vinou končících prázdnin jsme se bohužel nesešli ve větším počtu a nejsilnější sestavě. Navíc jsme velmi postrádali tréninkovou rozehranost. Naproti tomu jsme odehráli velice vyrovnaný turnaj proti týmům, s kterými se nemáme možnost příliš často setkávat. I přes výraznou ztrátu fyzických i psychických sil ke konci turnaje jsme nakonec uhájili v široké konkurenci krásné třetí místo a opět jsme tak vybojovali medailové umístění, které si všichni zúčastnění kluci právem zasloužili.
Josef Lácha a Ivana Holá - trenéři MP

Sestava:  Šimek Martin, Matouš Pavel, Bašek Dominik, Holý Tomáš, Zámečník Marek, Lácha Matěj