MFK Nové Město nad Metují - Slovan Broumov 5:0 (2:0)

Branky: Klikar 2x, Jirásek, Borůvka, Voráček

Sestava MFK: Krunčík (46. Maur) - Jelen, Kudláček, Nejman, Zákravský L., Klikar, Zákravský P., Růžička, Lelek, Voráček, Jirásek

V poli střídali: Borůvka, Hanzl, Srubjan, Junek, Králíček

Od první minuty, kdy se v šanci ocitl Voráček, se aktivity ujali hráči z Nového Města a jasnou převahu si udrželi po celý zápas. V sedmé minutě střílel slabě Klikar a o minutu později i Voráček. 100% šanci spálil v 11. minutě Jirásek a tak se novoměští branky dočkali až v 30. minutě, když míč za obranu dostal Klikar a Bohušku v brumovské brance prostřelil - 1:0. Ve 41. minutě se skóre měnilo podruhé a z branky se opět radovali hráči Nového Města - 2:0. Broumov se prezentoval hrou bez nápadu, plnou nakopávaných míčů a v poločase zaslouženě prohrával.

V druhém poločase se první šance dočkali i broumovští, ale střelu Maur vyrazil a později se ukázalo, že to byla i poslední šance broumovských hráčů. Do 60. minuty byla jediným vzruchem na hřišti strkanice, po které došlo k vyloučení po jednom hráči z obou mužstev. V 65. centroval Jirásek a Klikar bombou od břevna opět skóroval - 3:0. V 67. minutě od další branky Broumov zachránil brankář Bohuška. Šance novoměstkých pokračovali, Broumov se k ohrožení branky nedostal. V 82. minutě po pěkné střele padl čtvrtý gól a skóre uzavřel aktivní Voráček brankou ve skluzu - 5:0.

Dorost si poradil s křovicemi

Společný tým mladšího a staršího dorostu v přípravě odehrál již tři utkání. Po úvodním dvojzápase s dorostem České Skalice a výsledcích 15:0 a 6:2 si hráči poradili i s třetím soupeřem, kterým byl tým dospělých Křovice. Po vcelku dobrém výkonu hlavně směrem dopředu a poločasovém výsledku 2:0 jsme do druhé části vstoupili velmi vlažně a na několik minut připustili tlak soupeře a vyrobili mnoho zmatků kolem našeho pokutového území, soupeř toho však nedokázal využít. V koncovce jsme byli opět úspěšnější my, a tak utkání skončilo 4:0. Musíme se naučit hrát s větším nasazením, a to nejen k brance soupeře, ale hlavně směrem zpátky, po ztrátě míče a rychlé organizaci obranné činnosti, tam zatím vidím největší problém naší hry. Naproti tomu musím pochválit především mladší a méně vzrostlé dorostence, kteří se nezalekli fyzicky vyspělejších dospělých hráčů soupeře a nebojácně se s nimi pouštěli do osobních soubojů.

MFK mladší a starší dorost – Sokol Křovice  4:0 (2:0)

Branky:  6´ Tulej T. (Práza), 12´ Majer (Práza), 60´ Majer (Tulej T.), 72´ Valášek (Tulej L.)

Do utkání nastoupili: Holčík – Štěpán, Junek, Lukášek, Škoda Martin Zbynďa, Pokorný, Tuček, Valášek, Majer, Tulej Tomáš, Tulej Lukáš, Práza, Zamastil, Vik, Franěk.

31.1.2015 - Mladší elévové skončili druzí na turnaji ve Vamberku

Poslední lednovou sobotu jsme zajeli na turnaj MP do Vamberka. Oproti minulému roku se jednalo o jediný "Vamberský" HT, kterého jsme se letos v jejich "stařičké" tělocvičně zúčastnili. Bohužel se však jednalo o sobotu před jarními prázdninami, které navazovaly na prázdniny pololetní. Museli jsme tedy "lepit" sestavu a nám trenérům nezbývá, než zde hlavně vyzdvihnout a pochválit všechny zúčastněné hráče za jejich účast a nasazení. Napříč zmíněným okolnostem se turnaj od úvodu vyvíjel v náš prospěch. Každý náš zápas se odehrával povětšinou na soupeřově půlce, jelikož naše obranná hra byla velmi kvalitní a soupeři se jen velice těžko dostávali na dostřel naší branky. Oproti tomu však naše útočná hra a potažmo zakončení byla, dá se říct, "bezzubá", neefektivní a nepřesná. Nedokázali jsme si v útoku přesně nahrát, proměnit vyložené šance a hlavně zúročit neustálý tlak. A to byl hlavní důvod toho, že jsme nakonec skončili "až" na druhém místě, i přesto, že jsme předvedli neskutečný závěr v rozhodujícím utkání proti Černilovu, kdy jsme nepříznivý stav 0:3 platný asi 4 minuty před koncem ještě vyrovnali a jediný nevstřelený gól nás nakonec dělil od vítězství v celém turnaji.

Josef Lácha a Ivana Holá  - trenéři MP

Sestava:  Rousek Lukáš, Matouš Pavel, Lácha Josef, Vecko Martin, Vacek Matěj, Kuřátko David, Komár Jáchym

8.2.2015 - Starší přípravka odehrála turnaj v Červeném Kostelci

Dne 8.2.2015 jsme se zúčastnili turnaje starších přípravek ročníku 2004 a mladší v Červeném Kostelci. Turnaj jsme obsadili ročníkem 2005 doplněním o Tomáše Junka ročník 2004. Jak je z níže uvedených výsledků patrné, moc se nám střelecky nedařilo. Neboť ani herní nasazení nebylo nijak závratné, můžeme považovat páté místo za úspěšné. Nicméně s takovým výsledkem bychom neměli být spokojeni a naši mladí hráči by měli zvýšit své úsilí v tréninkových jednotkách.

Sestava MFK : Čížek Vojtěch, Ducháč Daniel, Franc Denis, Junek Tomáš, Knap Lukáš, Macek Viktor, Týfa Tobiáš, Zákravský Filip, Žahourek  Tomáš

7. 2. 2015 - zimní turnaj Náchod

MFK Nové Město n. Met. - FK Jaroměř  4:2(1:0)

Branky: P. Zákravský, J. Králíček, M. Klikar 2 - Exnar 2

sestava MFK:

Krunčík(46. Maur) - Junek, Kudláček, Nejman, P. Zákravský - Koza,Srubjan, Růžička(46. Králíček), Lelek, Hanzl - Klikar

FK Jaroměř: Schejbal - Horák A., Ruml (46. Novotný), Kučera T., Rejchrt - Ulrych (46. Exnar), Böhm, Heidler, Emlar (46. Kašajík), Hekele (46. Čenovský) - Vít (46. Beneš)

V dalším utkání zimního turnaje v Náchodě se střetla mužstva Nového Města n. Met. a Jaroměře.

Obě mužstva nastoupila v hodně improvizovaných sestavách. V prvním poločase měli herní převahu hráči MFK, ale vytvořené šance nedokázali proměnit. Až ve 28. min. proměnil P. Zákravský PK nařízený za sražení Klikara a poslal MFK do vedení.

Druhý poločas převzala iniciativu Jaroměř a v 60. min. Exnarem vyrovnala. V 65. min. se po pěkné akci MFK  dostal k odraženému míči Králíček a Nové Město opět vedlo. V 68. min. však Exnar opět vyrovnal. V závěru utkání chtěla obě mužstva strhnout vítězství na svoji stranu, úspěšnější byli hráči

MFK, kteří  v 78. a 85. min. po gólech M. Klikara zvítězili 4:2. Vítězství MFK bylo zasloužené.

ZM

18.1.2015 - Mladší elévové odehráli turnaj v Třebši

V neděli 18.1. jsme sehráli s MP ročníku 07 HT v krásné nové sportovní hale v Třebši u HK. Hráči si vyzkoušeli hru na hřišti o relativně velkých rozměrech a zároveň si zastříleli na vysoké a široké branky. Po rozdílných výkonech v základní skupině, v níž padalo hodně branek a kdy jsme buď hráli převážně na polovině soupeře a vyhráli velkým rozdílem anebo se naopak pouze bránili a "o třídu" prohráli, jsme postoupili do boje o 1.-6. místo. V těchto zápasech se již naše hra ustálila a díky únavě napříč všemi týmy rozhodovala individuální výkonnost, vůle a bojovnost jednotlivých hráčů. Nakonec jsme tedy přes nevýrazný výkon v první polovině turnaje ke konci "zabrali" a dá se říci, že jsme v pravém slova smyslu "vybojovali" slušivé 4. místo.
Josef Lácha a Ivana Holá - trenéři MP

Sestava: Šimek Martin, Schidlová Viktorie, Vecko Martin, Lácha Matěj, Komár Jáchym, Havelský Jan, Uhlíř Jakub