Novinky v mužstvu staršího dorostu

Starší dorost /U19/ MFK  se začal připravovavat na novou sezonu od 15.července. V rámci přípravy jsme absolvovali i krátké dvoufázové soustředění na domácím hřišti. Sehráli jsme též i 4 přípravné zápasy se střídavými výsledky. Z kádru,který hrál Vč přebor v lońském ročníku odešlo 7 hráčů. Z nich Lelek, Klikar a Králíček byli zařazeni do A družstva a Vaněk je na hostování v S.Mezilesí. Do celkového počtu 15 doplnili družstvo hráči,kteří přišli z mladšího dorostu.
Nadcházející ročník Vč přeboru 2014/2015 bude pro naše družstvo velmi náročný. V rámci ČR byla pro nastávající sezonu provedena reorganisace celostátních dorosteneckých soutěží, kdy  byla zrušena jedna ze 2 skupin České ligy dorostu. Z těchto důvodů bylo přeřazeno do Vč přeboru 5 týmů co tuto ligovou soutěž v lońském ročníku hrálo.  Tímto rozhodnutím získal Vč  přebor nebývalou kvalitu a úroveń. Před našimi hráči leží velká výzva a bude  záležet jen na nich jak v této konfrontaci kvality obstojí. Přesto bych chtěl naplňovat filozofii klubu a až na pár vyjímek dávat příležitost vlastním hráčům.Hodně spoléhám též na pomoc hráčů z mladšího dorostu, kteří dostanou dost příležitostí se ukázat. St.dorost hraje doma svá utkání vždy v neděli dopoledne od 10.15 hod. Zveme tak příznivce a fanoušky, aby nás v těchto utkáních přišli povzbudit.

Základní kádr pro nadcházející ročník nyní tvoří:

Borůvka Daniel,Holý Lukáš,Junek David,Lukášek Marek,Škoda Martin I,Škoda Martin II,Cohorna Matěj,Hanzl David,Kurz Ondřej,Majer Marcel,Mašek Filip,Pokorný Marek,Linhart Patrik,Kovaliv Štěpán

Trenér mužstva : Macháček Jaroslav
As.trenéra : Soukup Václav
Ved.mužstva : Junek Petr

Muži v poháru rozdrtili Vamberk

Pohárové utkání 2.8.2014:

TJ Baník Vamberk- MFK Nové Město nad Metují 0:7 (0:4)

Branky MFK: 3. Klikar,  8. Lelek, 15. Voráček, 19. Blažej, 72. Voráček, 84. Blažej, 89. Klikar

Sestava MFK: Krunčík, Vít, Kudláček, Nejman, Podstávek, Blažej,  Lelek (65. Srubjan), Zákravský, Voráček, Klikar, Sedláček

Jednoznačná záležitost v režii hostujícího týmu. Již v 19. minutě byl stav 0:4 a bylo v podstatě rozhodnuto o osudu utkání.

Muži v přípravě odehráli miniturnaj

Provodov – Nové Město nad Metují 1:0 (0:0). První poločas miniturnaje, který se celý odehrál na 2x30 minut, přinesl poměrně vyrovnaný fotbal se dvěma gólovými šancemi na obou stranách. Po změně stran převzali taktovku hry favorizovaní hosté z Nového Města, kteří dobrým presinkem nedovolovali domácím rozvinou souvislejší kombinační akci, jenže ani tato územní převaha nakonec Novému Městu k ničemu nebyla. Dvě minuty před koncem zápasu totiž provodovský Macek rozhodl o těsném vítězství domácích fotbalistů.

Nové Město nad Metují – Trutnov 1:1 (0:1). „Jak v prvním, tak hlavně v tomto druhém utkání byla na hráčích vidět únava z náročného programu. Po těžkém soustředění ještě nestačili zregenerovat, po sobotním poháru už najedeme na normální soutěžní režim, tak doufám, že se kluci vzpamatují," říkal s úsměvem novoměstský trenér Miloš Killar.

Provodov – Trutnov 1:0 (0:0). V zápase domácích s Trutnovem se naplno projevil fakt, že Trutnov chvíli před tím dohrál zápas s Novým Městem. Domácí byli od úvodu aktivnější a dostávali se do dobrých příležitostí, v nich však selhali postupně Khun, Macek a také Bensch. Ve 2. min. druhé půle si pohrál s hostující obranou Khun, obešel i gólmana a dal na 1:0. Pak se ve třech vyložených šancích ocitl domácí Müller, ale ani jednu z nich nedal. Vzápětí tak mohl přijít trest, jenže domácí uchránila od gólové pohromy tyč. V závěru utkání šel trutnovský hráč sám na provodovskou branku, brankář Swaczyna ale nájezdníka vychytal. Když pak v posledních dvou minutách utkání zazdil dvě tutovky domácí Khun, skončil zápas těsným provodovským vítězstvím.
„Myslím si, že miniturnaj splnil svůj cíl a všechna utkání měla svou kvalitu," říkal po posledním zápase Richard Berger, asistent domácího trenéra.

Konečné pořadí miniturnaje
1. Provodov             2 2 0 0 2:0 6
2. – 3. Nové Město  2 0 1 1 1:2 1
2. – 3. Trutnov B      2 0 1 1 1:2 1

Autor: Michal Rojšl

Muži v poháru přesvědčivě zvítězili

TJ Sokol Černíkovice - MFK Nové Město n. Met. 0:3 (0:2)

Branky MFK - 7. Srubjan, 41. Sedláček, 56. Voráček
Sestava MFK: Krunčík - Zákravský Lukáš, Zákravský Pavel, Kudláček, Darebník (46. Cohorna) - Voráček, Srubjan, Lelek, Vít - Sedláček (70. Hofman), Hanzl

Domácí tým, účastník I. B třídy, tahal od úvodní minuty za kratší konec provazu. Favorizované Nové Město bylo od začátku aktivnější a svou převahu dokázalo poprvé vyjádřit už v 7. min., kdy se prosadil Srubjan. Také ve zbytku prvního poločasu měli hosté více ze hry, pojistku se jim ale podařilo přidat až čtyři minuty před přestávkou. Na poločasových 0:2 dával Sedláček.
Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Hosté nepouštěli domácí prakticky do žádných příležitostí a naopak sami přidali už 56. min. Voráčkem třetí trefu. Ve zbytku zápasu si už Nové Město postup do prvního kola bezpečně pohlídalo.

" Celý zápas jsme kontrolovali hru, soupeře v podstatě k ničemu nepustili a potvrdili tak roli favorita."

Miloš Killar - trenér MFK

Muži v přípravě dvakrát zvítězili

Přípravný zápas - 23.7.2014

MFK Trutnov B - MFK Nové Město n. Met. 3:5 (3:2)

Branky MFK - Blažej 2, Klikar, Králíček, Kudláček.
Sestava MFK: Krunčík - Zákravský Lukáš, Vít, Zákravský Pavel, Jelen - Blažej, Kudláček, Lelek Adam, Voráček - Klikar, Sedláček

střídali Darebník, Králíček.

Přípravný zápas - 24.7.2014

TJ Spartak Opočno - MFK Nové Město n. Met. 1:7 (1:2)

Branky:  Blažej 3, Vít 3, Králíček

Sestava MFK: Krunčík (Maur) - Darebník (Zákravský Lukáš), Kudláček, Srubjan, Jelen - Blažej, Lelek, Klikar, Voráček (Podsztavek) - Sedláček (Vít), Paďour (Králíček)

29. 6. 2014 - mladší přípravka si zahrála v Praze

MFK Nové Město

Dne 29. 6. 2014 se ročník 2005 zúčastnil turnaje Tempo cup 2014 v Praze. Po vlažném vstupu do turnaje a prohraném prvním utkání, které lze přikládat také velmi brzkému vstávání (mezi 4. a 5. hodinou ranní), neboť prezentace byla již v 8:00 v Praze, se výkony našich hráčů začaly zlepšovat a v následných třech zápasech dokázali naši hráči zvítězit. První zápas s týmem Bráníku naši hráči tedy prohráli 2:6, za náš tým skórovali Žahourek a Macek. Druhý zápas s týmem Bohemians B naši hráči zvítězili 6:4, skórovali Váňa 3x, Žahourek, Macek a Knap. Ke třetímu zápasu nastoupili naši proti těžkému soupeři, týmu Ústí nad Labem, jednoznačně zvítězili 10:6 po brankách střelce Váni 7x, Valtery, Týfy a Petery. Nutno podotknout, že tým Ústí nad Labem hrál mimořádně pěkný technicky zvládnutý fotbal. V dalším, čtvrtém zápase v základní skupině, čekal naše hráče domácí tým, Tempo B, který naši hráči po pěkném výkonu a brankách Knapa 2x, Váni, Macka a Žahourka porazili 5:4. Poslední zápas v základní skupině čekala na naše hráče sestava Slavie, které podlehli 2:9 po brankách Macka a Knapa. Po soubojích v základní skupině čekal naše hráče oběd a dovednostní soutěže, kde zdařile, leč bez vítězství, ve třech disciplínách reprezentovali naše barvy Žahourek, Knap a Franc.

Po polední přestávce v boji o páté až osmé místo čekal naše hráče tým Háje, kde jednoznačně naši zvítězili 8:1 po brankách Knapa 3x, Žahourka 2x, Váni, Macka a Petery. V zápase o páté místo za trvalého silného deště podlehli naši hráči týmu Bohemians A, kde byla na všech našich hráčích již zjevná veliká únava a možná také místy nevhodné fandění fanoušků Bohemky. Poslední zbytky sil nejlépe využili bojovníci Knap, Žahourek a Váňa, kteří ovlivnili výsledek na konečných 3:6.

Závěrem nutno podotknout, že naši hráči si ve velké konkurenci slavných týmů vedli skvěle, tým mimořádně podržel vždy připravený gólman Max Petera, jehož výkony po prvním prohraném zápase strmě stoupaly, naši hráči čestně reprezentovali barvy MFK Nové Město nad Metují.

Sestava: Petera, Žahourek, Váňa, Macek, Franc, Knap, Týfa, Valtera

Nejen gólmanovi, ale všem hráčům díky za pěkný sportovní výkon!

Ivo Janeček

26. 6. 2014 - předpřípravka ukončila úspěšnou sezonu

Výborná představení předpřípravky r. 07 a ml. !!!

Na závěr sezóny jsme odehráli s předpřípravkou MFK Nového Města nad Metují ( ročníku 07 a mladších ) dva turnaje:

Nejprve 15. 6. v České Skalici, kde se hrálo o medaile a věcné ceny ( ovoce, dort a jiné dobroty). I přes to, že daný turnaj byl pro tak malé kluky velmi unavující a zbytečně dlouhý - hráno systémem každý s každým a pak ještě o umístění - jsme ukázali, že jsme se za celou sezonu naučili hrát dobrý a pěkný fotbal, a že máme rozhodně na čem stavět při přechodu do mladší přípravky. Nakonec jsme vybojovali 2. místo, což je v daném složení a proti týmům, které měly ve svém středu i hráče starších ročníků, velmi krásný úspěch. Za vydatné podpory a velkého přispění celého týmu získal náš kapitán Matěj Lácha cenu pro nejlepšího střelce turnaje.

15.6. 2014 - Česká Skalice - turnaj přípravek r. 07 a ml.

sestava:  Matěj Lácha, Jan, Havelský, Jáchym Komár, Martin Vecko, Mikuláš Kubišta, Viktorie Schidlová, Matyáš Čapek

Utkání:     Nové Město n. M. - Rtyně  7 : 5(3 : 3) - branky: Lácha 7
                 Nové Město n. M. - Náchod „A“  2 : 1(0 : 0) - branky: Lácha 2
                 Nové Město n. M. - Náchod „B“  6 : 0(3 : 0) - branky: Lácha 5, Vecko
                 Nové Město n. M. - Č. Kostelec  2 : 3(0 : 1) - branky: Havelský 2
                 Nové Město n. M. - Č. Skalice  2 : 1(0 : 1) - branky: Komár, Lácha

Finále:      Nové Město n. M. - Rtyně  0 : 4 (0 : 2)

Celkové pořadí:      1.  Rtyně
                                2.  Nové Město n. M.
                                3.  Č. Kostelec

Sezónu jsme zakončili přátelským turnajem ve Velké Jesenici. Velmi důstojně jsme se rozloučili, i když opět proti "sem tam" starším soupeřům, s celou letošní sezónou. Tímto bychom chtěli všem klukům velmi rádi poděkovat za píli, snahu i nadšení s nimiž se zhostili všech turnajů a tréninků. Je to pro nás radost a zážitek trénovat takovou partu príma kluků, ba co víc i děvčat! A nesmím zapomenout ani na poděkování rodičům, kteří se své funkce "kustodů"  zhostili na výbornou a bylo nám velkou ctí s nimi spolupracovat na nejen sportovním rozvoji našich nejmenších. Tímto udělujeme na konci "fotbalového roku" všem samé jedničky.

Děkujeme,
Josef Lácha a Ivana Holá
trenéři předpřípravky a mladší přípravky

Zakončení sezóny - oslava postupu "A" týmu do Krajského přeboru

V sobotu 28.6.2014 se od 15:00 na letišti Aeroklubu Nové Město nad Metují (hospoda U Anduly) uskuteční oslava zakončení sezóny a postupu "A" týmu do krajského přeboru. Proběhnou exhibiční fotbalová utkání a samozřejmě občerstvení je zajištěno :-)

Všichni hráči "A" týmu, trenéři a funkcionáři jsou srdečně zváni!

21. 6. 2014 - mladší přípravka obsadila v Opočně třetí místo

Dne 21. 6. 2014 se hráči mladší přípravky zúčastnily turnaje v Opočně " Memoriál Miroslava Kliky " .

Mladí fotbalisté byli rozděleni do dvou týmů. Týmu "A" se nepodařilo navázat na výborné výkony z předchozích turnajích.

Svoji skupinu sice vyhráli, ale v semifinále po nerozhodném výsledku v základním čase podlehli mužstvu Opočna na penalty 0 : 2. V souboji o třetí místo  zvítězili nad mužstvem Solnice. Naši hráči tedy loňské prvenství v turnaji neobhájili.

Sestava "A": Franc, Žahourek, Váňa, Macek, Knap, Praus, Týfa, Čížek, Zákravský

Základní skupina

Nové Město nad Metují - Červený Kostelec  5 : 2 (2 : 1 )

Branky: Žahourek, Macek, Váňa 2x, Knap

Nové Město nad Metují - Dobruška  9 : 2 (2 : 2 )

Branky: Knap 2x, Macek 6x, Váňa

Nové Město nad Metují - Solnice  6 : 4 (5 : 2 )

Branky: Váňa 2x, Macek 2x, Žahourek, Franc

Semifinále

Nové Město nad Metují - Opočno  2 : 2 (1 : 1 )  PK 0 : 2

Branky: Macek, Váňa

Utkání o 3. místo

Nové Město nad Metují - Solnice  4 : 1 (1 : 1 )

Branky: Čížek, Váňa, Žahourek, Zákravský

Ivo Janeček

Historický úspěch - muži postupují do krajského přeboru!

Novoměstští fotbalisté slaví postup do krajského přeboru Královehradeckého kraje

Vážení sportovní přátelé,

dovolte nám, abychom se s Vámi podělili o naši další velkou radost z postupu našeho

družstva dospělých do krajského přeboru Královehradeckého kraje.

Tímto postupem navazuje naše družstvo dospělých na dlouhodobé úspěchy našich mládežnických celků a umocňuje tak cílevědomou a koncepční práci našeho klubu  MFK Nové Město nad Metují. Jsme si vědomi, že těchto úspěchů by se nikdy nepodařilo dosáhnout bez obětavé práce všech trenérů a funkcionářů klubu. Zcela zásadní je pro nás i podpora městských orgánů a všech sponzorů, kteří se podílejí na finančním a materiálovém zabezpečení klubu.

Velice si této podpory vážíme a děkujeme za ni.

Zároveň je tato podpora pro nás závazkem k další kvalitní práci a k dalšímu rozvoji.