25. 5. 2014 - starší dorost hrál s Náchodem 3:3

Východočeský přebor U19 – 25. 5. 2014

MFK Nové Město  n. Met.  -  FK NÁCHOD  „B“      3   :  3 (1  : 1)

Branky: 40´ A. Lelek, 54´ J. Hánl, 63´ D. Borůvka – 43´ D. Král, 50´ M. Klečák, 61´ M. Panenka

Sestava MFK: Holý – Kurz (53´ Hánl), Lukášek, Junek, M. Škoda I – Králiček, Lelek (46´ Bogusz), Borůvka, Hanzl (65´ Mašek) – M. Škoda ll(57´ Vaněk), Klikar

Sestava Náchod: Ruffer – Macek, Němec, Rorbach(46´ Vítek), Havlík(46´ Bareš), Klečák, Hanel(55´  Podsztavek), Berger,  Urban, Král(88´ Weisser)

Rozhodčí: J. Kout – T. Mucha, V. Hlavsa / ŽK: 5 – 4 / diváci: 50

V bojovném utkání, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou, podle přísloví každý chvilku tahá pilku, utkání skončilo spravedlivou remizou. Kluky chválím za bojovnost a mít malinko více štěstí a využít dvě vyložené šance těsně před koncem, mohli jsme si připsat i vítězství.

Bohumil Pöpperle – trenér MFK

24. 5. 2014 - mladší dorost prohrál ve Vrchlabí vysoko prohrál

MFK Nové Město

KP mladší dorost – 24. 5. 2014

FC Vrchlabí – MFK Nové Město n. Met.  8:1(5:0)

Branky: R. Práza

sestava  MFK: Holčík – Zamastil, Hable, Štěpán, Tulej, Práza, Hanzl, Borůvka, Mádr , Tuček, Příkopa

střídali: Zítko, Lelek

Zraněním zdecimovaná sestava šesti statečných doplněná o hráče starších žáků dnes nemohla pomýšlet na lepší výsledek. Zároveň bych ocenil hru domácího týmu, snahu o fotbalovost v každé situaci a taktickou připravenost. Věřím v brzké uzdravení všech hráčů, protože tento víkendový zápas jsme doslova protrpěli.

Dominik Maur

24. 5. 2014 - muži zvítězili v Kunčicích 3:2

24. 5. 2014 – I. A třída muži

SK Bystřian Kunčice – MFK Nové Město n. Met.  2:3(1:3)

Branky:  12´ P.Zákravský, 20´ P. Sedláček, 26´ T. Voráček – 43´ A. Hůlka,  70´ J. Laštovička

Sestava Kunčice: Chmelař – Mlynář,P. Pechar, Žahourek, Šulc, Kašprišin, Hůlka, Brzek(70´ Gazík), J. Pechar, Laštovička, Javůrek

Sestava MFK: Krunčík – L. Zákravský, Nejman, P. Zákravský, Darebník(64´ Koza) – Voráček, Srubjan, A.Lelek(79´ Borůvka), Čopík – Sedláček(76´ Králíček), Vít

Rozhodčí: T. Mucha – K. Kos, F. Jehlička / ŽK: 2 – 1 / ČK: 1 – 0 / diváci:

V prvních minutách utkání se obě mužstva snažila převzít iniciativu, ale ani jednomu se to nepodařilo. V 10. min. se domácím povedl rychlý útok, po kterém následoval ostrý centr před branku MFK, ale domácí v jasné gólové šanci netrefili míč. Ve 12. min. šel novoměstský Vít důsledně za míčem, byl sražen sražen brankářem Chmelařem a nařízený pokutový kop P. Zákravský bezpečně proměnil – 0:1. Domácí odpověděli v 16. min., když se  po trestném kopu opřel na hranici vápna do míče Brzek, jeho střela však skončila těsně vedle. Po této akci iniciativu převzali hosté. Ve 20. min. si na dlouhý pas P. Zákravského naběhl L. Zákravský a jeho přihrávku pohotovou střelou zakončil P. Sedláček – 0:2. Další slibná šance MFK přišla ve 26. min., když se po centru za obranu dostal k míči Darebník, ale jeho střela skončila vedle. Ve 32. min. si na rohový kop Čopíka naskočil Voráček a jeho hlavička znamenala třetí gól v síti Kunčic. Domácí však nesložili zbraně a ve 43. min. snížili Hůlkou z pokutového kopu na 1:3.

V úvodu druhého poločasu měli hosté možnost navýšit skóre. V 52. min. se Voráček probil obranou Kunčic, nahrál Lelkovi, ale ten ve vyložené šanci nedokázal Chmelaře v brance domácích překonat. Tato promarněná šance hostů znamenala zvrat ve vývoji utkání. Domácí převzali iniciativu a prakticky nepouštěli hosty do hry. V 56. min. střelu domácích z hranice vápna zastavila tyč. V 60. min. přesný trestný kop Hůlky vyrazil skvělým zákrokek  Krunčík na roh. V 70. min. po rohovém kopu zcela volný Laštovička snížil na 2:3. V 83. min. další skvěle kopnutý trestný kop Hůlky Krunčík bravurně vyrazil. V 86. min. mohl vše rozhodnout Králíček, ale ve 100% šanci přestřelil  branku. V nervózním závěru hosté hru rozkouskovali a uhájili tak těsné vítězství.

ZM

Naše hra byla v prvním poločase velmi efektivní, po přestávce nás však dobře hrající domácí tým dostal pod tlak, ze kterého jsme se dostávali jen stěží do souvislejších akcí. V nejtěžších chvílích však byl vždy na svém místě náš brankář, který nás podržel zejména při standardních situacích, a tak si odvážíme velmi cenné tři body.

Miloš Killar – trenér MFK

24. 5. 2014 - starší žáci prohráli ve Vrchlabí 4:0

KP starší žáci – 24. 5. 2014

FC Vrchlabí – MFK Nové Město n. Met.    4 : 0( 2 : 0 )

sestava MFK: Holčík - Zítko, Zamastil, Příkopa, Ťokan - Borůvka, Lelek - Vítková, Tuček, Lepšík- Matishynets

střídali: J. Zamastil, M. Hůlek

Toto utkání se nám  vůbec nepovedlo. Domácí byli od začátku lepším týmem a zaslouženě zvítězili.

Petr Holčík – trenér MFK

24. 5. 2014 - starší přípravka opět vítězná

KP starší přípravka – 24. 5. 2014

17. kolo krajské soutěže starších přípravek - skupiny A se konalo v sobotu 24. 5. na hřišti Sokola Třebeš.
V prvním utkání nastoupili naši kluci proti domácí Třebši. Soupeř nás zpočátku tlačil, ale z prvního našeho útoku, kdy Matyáš Čančara našel před bránou Adama Buriánka, jsme se ujali vedení a začali mít více ze hry. Zanedlouho našel Lukáš Světlík před bránou Honzu Žahourka a ten zařídil naše dvoubrankové poločasové vedení.  I ve druhém poločasu měli naši hráči více ze hry - gólově se však prosadili pouze jednou, a to když Jakub Vacek uvolnil do křídla Lukáše Světlíka, který znovu našel Hozu Žahourka a jeho střelu tečoval do sítě Adam Buriánek. Do závěrečného hvizdu se soupeři podařilo vstřelit do naší brány jen jeden čestný gól.

Také druhý zápas proti FC Vrchlabí začal tlakem soupeře. A stejně tak jsme z prvního útoku šli do vedení, když Buriánek našel volného Čančaru a ten po kličce brankáři dával do prázdné brány. Zanedlouho se před soupeřovou brankou dostal ke střele Žahourek a vedli jsme o dvě branky. Naši dál útočili - střelu Buriánka brankář vyrazil na roh. O několik minut později se ke střele napřáhl Vacek, míč prošel mezi několika hráči a zapadl těsně k tyči do soupeřovi branky. A když přidal Žahourek, po samostatné akci přes polovinu hřiště, čtvrtý gól byl další vývoj zápasu jen otázkou konečného skóre.

Kluci dnes hráli fotbal na který bylo radost se dívat a obě vítězství jsou jistě zasloužená. Na druhou stranu jsou ale stále věci, které je třeba zlepšovat. Zejména rychlost a přesnost přihrávky. A odhad odskoku míče. Ten je mnohdy větším soupeřem našich hráčů než samotný protihráč.

MFK : Sokol Třebeš  3:1 (2:0)

Branky MFK: Buriánek 2, Žahourek

MFK : FC Vrchlabí  7:2  (6:1)

Branky MFK: Žahourek 3, Světlík 2, Vacek, Čančara

Sestava MFK: Kumprecht - Rücker, Vacek, Ťokan, Žahourek, Světlík, Čančara, Buriánek, Vávrů, Novák, Čerenkov, Bartošík, Zrzavý

21. 5. 2014 - starší přípravka přátelsky

Ve středu 21. 5. sehrála naše přípravka další přípravné utkání, tentokrát na domácím hřišti proti TJ Start Ohnišov. Utkání nakonec skončilo smírně, ale naši kluci museli dotahovat soupeřovo vedení. Přestože šlo o přípravné utkání, kde nejde o výsledek, ale o možnost si vyzkoušet něco nového a jiného, je třeba říci, že jsme zvyklí od našich hráčů na jinou hru. Jestli naši kluci nezapoměli hrát fotbal se můžete sami přesvědčit v sobotu 24. 5. od 9:00 na hřišti TJ Sokol Třebeš.

MFK : TJ Start Ohnišov  4 : 4

Branky MFK: Čerenkov 2, Ťokan, Buriánek

Sestava MFK:  Kumprecht - Vávrů, Rücker, Ťokan, Čerenkov, Čtvrtečka, Novák, Vítek, Bartošík, Junek, Novotný, Smola T. Buriánek, Šanovec, Konrát

17. 5. 2014 - mladší přípravka hrála ve Dvoře Králové n. L.

Turnaj mladší přípravky ve Dvoře Králové nad Labem dne 17. 5. 2014

Sestava "A": Zákravský -  Valtera, Franc, Žahourek, Praus, Knap, Macek, Týfa, Váňa

MFK Nové Město n. Met.-FC Hradec Králové   4 : 11(4 : 5)

branky: Váňa 2, Praus 2

Naše mužstvo po pěkném začátku vedlo již 3 : 1. Po sérii individuálních chyb Hradec Králové do poločasu otočil výsledek na 4 : 5 v náš neprospěch. Ve druhém poločase si naši hráči vytvářeli slibné šance, které ovšem neproměňovali, vyvrcholením byla neproměněná penalta. Hradečtí hráči ovšem své kombinační protiútoky proměňovali.

MFK Nové Město n. Met. - Dvůr Králové  7 : 1(4 : 1)

branky: Žahourek 3, Macek 2, Váňa, Týfa

Do tohoto utkání vstoupili naši hráči aktivněji a byla na nich od začátku vidět snaha zvítězit. Opět nás velmi brzdilo neproměňování jasných gólových šancí, přesto jsme do poločasu vedli 4 : 1. Na začátku druhého poločasu si naše mužstvo vybralo slabší chvilku a soupeři se podařilo snížit. Po rázné domluvě od trenérů opět naši hráči zvýšili svůj výkon a vítězství si již nenechali sebrat.

MFK Nové Město n. Met. - FK Jaroměř   4 : 4(1 : 2)

branky: Žahourek 2, Praus, Váňa,

Utkání s tradičním rivalem bylo od samého začátku značně vyhecované. Naši hráči se ujali vedení, ale hráčům Jaroměře se podařilo do poločasu výsledek obrátit. Ve druhém poločase bylo ovšem ještě hůře a naše mužstvo již prohrávalo 1 : 4. Naši hráči ovšem nic nevzdali a zlepšeným výkonem se jim podařilo vyrovnat i díky perfektnímu výkonu Tomáše Žahourka a Olivera Váni, kteří zařídili vyrovnání. Za tento výkon si zaslouží celé mužstvo pochvalu a nerozhodný výsledek byl spravedlivý.

Ivo Janeček

18. 5. 2014 - starší dorost nadělil Vysokému Mýtu "bůra"

Východočeský přebor U19  – 18. 5. 2014

MFK Nové Město n. Met. -  SK Vysoké Mýto       5   :  0( 2   :  0 )

Branky: 4´ Hanzl, 26´ M. Škoda ll, 50´ Borůvka, 82´ Králiček, 87´ Junek

Sestava MFK: Holý – Králiček, Lukášek, Junek, M. Škoda I – Hánl (48´ Kurz), Bogusz(48´ Lelek), Borůvka, Hanzl (54´ Mašek) – M. Škoda ll, Klikar

Sestava Vysoké Mýto: Krátký – Novotný, Doležal, Horáček, Půlpán(46´ Mráz – 76´ Špinar), Pospíšil, Svoboda, Benda, Dostál, Sháněl, Síč

Rozhodčí: P. Vítek – J. Vávra, J. Vítek / ŽK: 66´ Lelek – 63´ Benda, 68´ Sháněl / diváci: 45

Kluci měli po celé utkání mírnou převahu, kterou dokázali vyjádřit i gólově. Za předvedený výkon jsme si vítězství zasloužili. Kluky musím za dnešek, jenom chválit.                                                                                                                          Bohumil Pöpperle – trenér MFK

17. 5. 2014 - starší přípravka bez porážky

V sobotu 17.5. odehrála naše starší přípravka 16. kolo krajské soutěže - skupiny A na hřišti v Jaroměři.

V prvním utkání jsme nastoupili proti soupeři z Vrchlabí. V prvním poločasu se hrálo převážně ve středu hřiště, s minimem práce pro oba gólmany. Bohužel jedna chyba naší obrany znamenala poločasové vedení soupeře. Ve druhé půli naši kluci přidali na důrazu a získali převahu, která znamenala vyrovnání. Bohužel ale branka soupeře nebyla natolik veliká, aby se do ní naši hráči dokázali trefit a tak utkání skončilo remízou. Za předvedený výkon v tomto zápase si kluci určitě zaslouží pochvalu. Hra měla náboj, viděli jsme mnoho osobních soubojů, ale i snahu o kombinaci. Jakub Vacek v naší obraně hrál s velkým přehledem.
Do druhého utkání proti domácí Jaroměři ale jako by nastoupili jiní hráči. Sice jsme se dostali do vedení, ale soupeř vzápětí vyrovnal a vstřelený gól jej nabudil a začal naše hráče přehrávat. A mělo být ještě hůř. Po poločasové přestávce nás soupeř zatlačil na naši polovinu a ke své brance nás pouštěl jen sporadicky. Soupeřův tlak vygradoval ve chvíli, kdy překonal naši obranu i brankáře, ale střela do naší prázné brány skončila na tyči. A když vzápětí Honza Žahourek střelou z dálky vstřelil náš vedoucí gól, tlak soupeře povolil a naši kluci se dostali znovu do hry. Zanedlouho dostal Lukáš Světlík přihrávku do pravého křídla, zpětnou našel Honzu Žahourka, který se nemýlil. Po chvilce Lukáš Světlík znovu pronikl po pravé straně, tentokrát ale zakončil sám.
Ve třetím zápase měli naši hráči od začátku do konce převahu a soupeře na svou polovinu téměř nepouštěli. O tom nejlépe svědčí to, že Matěj Kumprecht v naší brance si za celý zápas sáhl jen dvakrát na míč. Poprvé, když jej po soupeřově krásně trefené střele vyndával ze své sítě a podruhé, když vstřelil sám závěrečný gól zápasu.