4.11.2017 - Starší žáci vyhráli nad Hořicemi

MFK

Znovu na domácím hřišti odehráli starší žáci své mistrovské utkání v sobotu 4.11. a soupeřem jim byla Jiskra Hořice.

Hosté na nás od začátku vletěli. Teprve po pěti minutách se dostáváme k brance soupeře, ale David Rücker střílí nejprve sice po zemi, ale mimo a za nedlouho pro změnu vysoko nad. A tak přichází trest a soupeř se střelou z dálky dostává do vedení. A přichází naše trápení. Naši záložníci si ve středu sami sobě překáží a tak naše bratry v triku rozsazujeme a měníme rozestavení. A pomohlo to. Střed hřiště se uvolnil, Petr Čerenkov dostal prostor k tvorbě hry a občas volného prostoru využil i Lukáš Knap. Jenže v koncovce hoříme. Až svou čtvrtou šanci proměňuje Honza Šafář a vyrovnává, ale do poločasu je to vše. Z počátku druhé půle se hraje oboustranně opatrně, ale po osmi odehraných minutách proměňuje Petr Čerenkov a začínáme přebírat otěže zápasu. Definitivní zlom přináší rohový kop Filipa Ťokana, který si soupeř sráží do branky. Od té doby už se hraje převážně na polovině soupeře a naše skóre se navyšuje a mohlo by být i vyšší, kdybychom měli více přímočarosti a rozvahy v koncovce.

Změna rozestavení naši hře pomohla, tak uvidíme do budoucna.

Sestava MFK:  Tomáš Bartošík – Jakub Čtvrtečka, Jakub Vacek, Lukáš Knap, Matyáš Novotný, Tomáš Smola, Petr Čerenkov, Filip Ťokan, Josef Novák, Adam Buriánek, Jan Šafář, David Rücker

MFK : Jiskra Hořice  6:1  (1:1) 

Branky MFK: Čerenkov 2, Šafář, Ťokan, Buriánek, Rücker

Žk.: Rücker

1.11.2017 - Mladší přípravka odehrála odložené kolo

MFK

Ve středu 1.11. jsme odehráli odložené 9.kolo KP v Dobrušce. Kluci si vyzkoušeli, jaké je to hrát pod umělým osvětlením. 

    V celkovém výsledku jsme se vrátili "bez bodů", ale s předvedeným výkonem jsme celkem spokojeni. Sešla se nám téměř kompletní sestava obou ročníků, která odevzdala  své maximum. Na víc jednoduše zatím nemáme. Šanci dostávají všichni hráči, což se nám může jednou vrátit. Dnes jsme vyloženě nepropadli v žádném z poločasů. Se soupeřem z Dobrušky/Opočna jsme odehráli vyrovnané zápasy. Dnes soupeř možná neměl zcela kompletní kádr, což ale kluci na hřišti nevnímají a jsou rádi, že uhrají přijatelný výsledek. 
     Nejvyšším rozdílem skončil 1.poločas našeho druhého týmu se soupeřem z Kostelce/Častolovic. Jinak jsme také hráli velmi vyrovnaně, bohužel jsme udělali více individuálních chyb. Velký rozdíl mezi námi a Kostelcem je ve vyspělosti hráčů.
    Dnes dobře zachytali brankáři Štěpán Čáp a Lukáš Vrba, hezké góly dali Tomáš Kirschlager a Štěpán Zámečník. Pochvalu zaslouží za bojovnost všichni hráči, kteří byli po zápase odměněni již tradičními řízečky od paní Lochmanové. Děkujeme 
 
trenéři MP :
Vladimír Hronovský
Milan Vrba
 

Sestava :

1. tým  - Lukáš Vrba - Martin Vecko, Tomáš Kirschlager, Tomáš Zelený, Petr Koza, Jan Havelský, Adam Lorenc, Michal Dusílek, Josef Rozsypal, Jáchym Komár

2. tým - Štěpán Čáp - Fanda Škoda, Lukáš Lochman, Štěpán Zámečník, Adam Hronovský, Vojtěch Bělobrádek, Oliver Kozák, Eliáš Kozák, Matěj Lácha

Výsledky :

MFK - Opočno/Dobruška   7:12

1.tým  4:9 (2:5, 2:4)

branky :  Zelený 2x, Havelský, Kirschlager

2.tým   3:3 (1:0, 2:3)

branky : Lácha 2x, Zámečník

MFK -  Kostelec/Častolovice  5:12

1. tým   1:3 (1:1, 0:2)

branky : Havelský

2.tým    4:9 (1:5, 3:4)

branky :   Hronovský 2x, Lochman, Lácha 

Starší dorost po první prohře dvakrát zvítězil

MFK

MFK Nové Město nad Metují - Hronov / Starkov  7 : 0 (poločas 4 : 0)

Branky: 11´,21´,81´ Flígr Dominik, 25´ Hůlek Dušan, 28´Sivý Marian, 56´ Borůvka Adam, 78´ Tesař Filip

Sestav MFK: Hůlek Martin - Zítko Daniel, Lelek Ivo, Holčík Lukáš, Zamastil Dominik - Petráš Šimon, Novák Tomáš, Hůlek Dušan (46´ Fidra Jakub) - Borůvka Adam, Flígr Dominik - Sivý Marian (61´Tesař Filip)

Po první prohře této sezony z minulého týdne jsme nastoupili v neděli 22.10.2017 k dalšímu utkání Krajského přeboru staršího dorostu. V domácím prostředí jsme přivítali mužstvo Hronov/Stárkov.

Utkání se hrálo opět na těžkém promoklém terénu. Od prvních minut zápasu bylo na našich hráčích vidět, že chtějí napravit propad z minulého týdne z utkání s Pardubičkami. Nebyla to žádná velká podívaná, která nešla s ohledem na hrací plochu ani realizovat, ale poctivě odmakaný zápas, který jsme potřebovali, aby nás nastartoval do posledních čtyř kol podzimní části.

V neděli nás potěšil celek Pardubiček, který pouze remizoval a následně prohrál na penalty v Červeném Kostelci. Tímto výsledkem nám po týdnu vrátil první příčku v tabulce Krajského přeboru staršího dorostu.

 

FC Spartak Rychnov nad Kněžnou - MFK Nové Město nad Metují  2 : 4 (poločas 1 : 3)

Branky: 24´Holčík Lukáš, 32´Borůvka Adam, 36´Flígr Dominik, 68´Hůlek Dušan

Sestava MFK: Hůlek Martin - Petráš Šimon (73´Fidra Jakub), Lelek Ivo, Zítko Daniel, Holčík Lukáš - Novák Tomáš, Zamastil Dominik, Borůvka Adam, Hůlek Dušan - Sivý Marian, Flígr Dominik

V sobotu 28.10.2017 jsme nastoupili k dalšímu utkání Krajského přeboru staršího dorostu, tentokrát na hřišti FC Spartak Rychnov nad Kněžnou. Vstup do utkání se nám herně vydařil a soupeře jsme zatlačili na jeho polovinu. Brankové příležitosti se nám však nedařilo zužitkovat. Potvrdilo se pravidlo "nedáš, dostaneš" a soupeř se z ojedinělého útoku ve dvacáté první minutě ujal vedení. O tři minuty později jsme vyrovnali stav zápasu a do poločasu odskočili na rozdíl dvou branek. Z hlediska herního projevu se nám první poločas vydařil.

Druhý poločas byl z naší strany plný nepřesností. Naštěstí jsme dokázali na kontaktní branku domácího týmu ze šedesáté sedmé minuty odpovědět naší čtvrtou brankou a utkání dotáhnout do vítězného konce. 

28.10.2017 - Mladší přípravka odehrála poslední kolo okresního přeboru

MFK

Poslední kolo okresního přeboru mladších přípravek jsme odehráli v sobotu 28.10. v Červeném Kostelci. V chladném a deštivém počasí podal náš tým solidní výkon. Tentokrát jsme ponechali na dobrovolnosti hráčů i rodičů, kdo si bude chtít zahrát oba víkendové dny. Sešel se kombinovaný tým, v němž se hráči ročníku 2010 neztratili, na kvalitní soupeře ale ještě nestačili. Naopak zkušenější hráči ročníku 2009 měli koncovky utkání pevně v rukou a nebýt fatálních chyb brankářů (kterým jsme již v této sezóně odvykli), mohli jsme všechna utkání vyhrát. Důležitější než výsledky je ale spolupráce mezi ročníky, starší kluci musejí své mladší spoluhráče na hřišti vést. Což se v sobotu chvílemi i dařilo. Individuálně je třeba za dobrý výkon pochválit Sama Řeháka, Kryštofa Znamenáčka a Pepu Hubálka.

Sestava: Vojta Kučera, Kuba Hanzl, Kryštof Znamenáček, Ríša Plašil, Vojta Čáp, Kuba Bělobrádek, Sam Řehák, Pepa Hubálek, Danda Dušek, trenéři Bělobrádek, Hubálek

Výsledky:

MFK – Č. Kostelec 8:8, MFK – Provodov 4:7, MFK – Machov/Police 4:4

Nedělní turnaj měl být jediným turnajem mladší přípravky na domácím hřišti (v okresním přeboru jsme nehostili ani jeden turnaj, v krajském přeboru tento jediný). Nominováni tak byli úplně všichni hráči, kteří nastoupili v podzimní části sezóny nebo s námi trénovali. Bohužel nepřízeň počasí znemožnila natěšeným fanouškům výkon našich malých fotbalistů shlédnout. Snad se nám na jaře bude diplomaticky (pořadatelstvím turnajů) i počasím dařit lépe, fotbalově to vůbec nebylo špatné!

Jan Bělobrádek

28.10.2017 - Muži doba získali s Kostelcem nad Orlicí 1 bod

MFK

MFK Nové Město nad Metují - FK Kostelec nad Orlicí 1:1 (0:0) p.k. 4:5

Branka MFK: Klikar

Sestava MFKFlígr - Darebník, Kollár, Srubjan, Lelek, Klikar, Vít, Valášek (67. Soumar), Borůvka, Růžička (90. Hůlek), Nejman

První poločas hrstce diváků nabídl po jen tři zajímavé momenty. Dva neuznané góly hostí kvůli ruce a postavení mimo hru a ve 38. minutě šanci domácího Klikara, který ale pálil jen do brankáře.

Také v druhém poločase se odehráli tři zajímavé momenty a dva z toho byly brankové. Nejdříve v 70. minutě po standrardní situaci poslal domácí do vedení Klikar - 1:0. Tentýž hráč mohl přidat druhý gól v 80. minutě, ale ve velké šanci selhal a tak se v 85. minutě potvrdilo rčení "nedáš, dostaneš" a hosté srovnali na 1:1. Tento stav vydržel do konce normální hrací doby a o zisku druhého bodu rozhodovali penalty. V nich byli úspěšnější hosté. 

"S návratem na domácí umělku jsme předvedli nejlepší podzimní domácí výkon. Opticky vyrovnané utkání bez výrazných gólových šanci jsme mohli zlomit definitivně ve svůj prospěch defacto jedinou vyloženou šancí Klikara, potvrdilo se však klišé "nedáš - dostaneš" a chvilku na to, vyrovnal hostující Řehák. Jízlivě reakce hostů na hráči plochu v plně nahotě ilustrují stav, prostředí a morálku panující v českém fotbale, které jsou na bodů mrazu." - D. Maur

28.10.2017 - Starší žáci podlehli Rychnovu

MFK

Opět na domácím hřišti odehráli starší žáci v sobotu 28.10. mistrovské utkání s Rychnovem nad Kněžnou. Z počátku jsme aktivnější, máme územní převahu, ale kombinace Rücker – Čerenkov, ani střela Davida Rückera chvíli poté, branku soupeře neohrozili. A tak skóre zápasu otevírá soupeř, když v 7. minutě propadáme v obraně a soupeř nás trestá. Ale přesto se dál tlačíme před soupeřovu branku. Petr Čerenkov na pravé straně vybojoval míč, uvolnil se a následná střela Adama Buriánka jde po teči mimo. Po následném rohovém kopu se v soupeřově šestnáctce strhává trma-vrma, kterou zakončují střely Davida Rückera levou, následně pravou nohou a ta se od soupeře odráží do branky a je vyrovnáno. Ve 12. minutě se po pravé straně uvolňuje David Rücker, nahrává před branku Adamu Buriánkovi, ale ani jeho střela, ani následné dorážky skóre zápasu nemění. Mění jej však jiní. Ve 22. minutě hloupě propadáme v obraně a soupeř jde do vedení. Stále ale hrajeme aktivně a dvě minuty na to David Rücker vysílá na bránu soupeře střelu, nebo to měl být centr, každopádně míč skončil jen na břevnu soupeřovy svatyně.  A tak přichází trest. V 29. minutě si soupeř dělá z našich zadních řad „dobrý den“ a poločas vyhrává o dvě branky. Druhá půle už naší strany tak živá nebyla. Naše akce většinou končili ještě před velkým vápnem soupeře, Adam Buriánek sice nastřeli tyč, ale z téměř nulového úhlu. A tak se s přibývajícím časem, a našimi ubývajícími silami, začal stále více a stále nebezpečněji začal prosazovat soupeř. Góly si však nechal až na závěr zápasu.

První půle dobrý výkon, jenže místo abychom dali tři góly tak tři dostaneme. Druhá půle byla z naší strany o herní (ne)zkušenosti, ale hlavně o fyzičce. Palec nahoru je dnes pro Adama Buriánka, chyběla tomu jen ta třešnička v podobě gólu (a lepší fyzička). Palec dolů si za první poločas vysloužil Tomáš Smola. Minulý týden na stejném postu sestavy sbíral míče, narušoval hru soupeře. Ale dnes kolem něj hra tak nějak plynula a jako co ?      

Sestava MFK: Tomáš Bartošík - Petr Valtera, Lukáš Knap, Matyáš Novotný, Jakub Čtvrtečka, Josef Novák, Tomáš Smola, Petr Čerenkov, Adam Buriánek, Jan Šafář, Davis Rücker, Vojtěch Čížek, Tobiáš Týfa

MFK : FC Spartak Rychnov nad Kněžnou  1:5  (1:3)

Branky MFK: vlastní RK                

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva SŽ

22.10.2017 - Mladší žáci 2x prohráli

MFK

 Osmé kolo KP MŽ KHK jsme odehráli v Třebechovicích pod Orebem. Opět jsme měli problémy se sestavováním hráčského kádru, a proto musíme hned úvodem poděkovat klukům ze SP, Míšovi a Jáchymovi, a zároveň i specializovanému „plavci“ Filipovi. Všichni tři si odehráli to, co jsme po nich požadovali a byli důležitou součástí našeho týmu. Taktéž ostatní hráči se oproti domácímu turnaji předvedli tentokrát v mnohem lepším světle. Naše hra byla hned od úvodu velmi dobrá, soupeře z Týniště jsme v prvním poločase téměř k ničemu nepustili a jen naše nemohoucnost v zakončení rozhodla o bezbrankové remíze v prvním poločase. Oproti tomu ve druhém poločase se gólově zadařilo, naše hra splňovala potřebná fotbalová kritéria a dostali jsme se do vedení o dva góly. Bohužel pro nás nastala i pasáž, kdy jsme trochu polevili směrem dozadu a soupeř dokázal třemi góly z ojedinělých šancí otočit výsledek. Našim hráčům se bojovností i za cenu obětování podařilo vyrovnat, avšak fotbalová štěstěna byla proti nám, když jsme nakonec obdrželi rozhodující branku. Nicméně všichni hráči do jednoho si za výkon v tomto zápase zaslouží velkou pochvalu. Ne už tak za druhý zápas proti domácím, kde došlo k výraznému úbytku našich sil i hráčů, když se nám zranili hned dva hráči základní osy týmu. Mrzí nás nulový bodový zisk z turnaje, avšak kvitujeme nastalou změnu v přístupu hráčů k turnaji i ke hře jako takové.

 

Trenéři MŽ

Josef Lácha a Ivana Holá

Sestava:  Dusílek Michal, Zákravský Filip, Týfa Tobiáš, Uhlíř Jakub, Zítko Tomáš, Holý Tomáš, Lácha Matěj, Čížek Vojtěch, Kuřátko David, Dubský Pavel, Komár Jáchym

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – SK Týniště n.O.  3 : 4  (0 : 0)

Branky: 2x Kuřátko, Čížek

MFK Nové Město n./M. – SK Třebechovice p.O.  1 : 10  (1 : 5) 

Branka: Komár

21.10.2017 - Sobotní turnaje mladší přípravky

MFK

Sobota 21.10. přinesla poslední termínový souběh podzimní části sezóny, který jsme opět chtěli pouze přežít. Povedlo se s vypětím všech sil, hráčů, rodičů i trenérů.
K turnaji krajského přeboru jsme zajížděli do Solnice, kde nás kromě domácích čekal tým Náchoda. Už jsme pochopili, že se Solnicí mohou hrát pouze fyzicky vyspělejší a zkušenější hráči, nováčky nemá význam na hřišti s takto kvalitním soupeřem trápit. Díky omluvám a nemocem tak turnaj nakonec odehrálo 11 statečných, tj. jeden tým zcela bez střídání, druhý s jediným hráčem navíc.
Proti Solnici jsme potvrdili zlepšující se herní i výsledkovou tendenci. Soupeři samozřejmě nadále nemůžeme konkurovat, zlepšujeme se ale v nasazení i organizaci hry. Jako jediný tým v soutěži si s tímto soupeřem udržujeme průměr pod 10 branek za poločas a pravidelně branky i dáváme. Kluci se velmi snažili i proti Náchodu, který opět postavil A a B tým. B tým pohodlně přehráváme, na A tým nestačíme, samozřejmě i vinou úbytku sil. Vždyť odehrát 80 minut bez střídání na malém hřišti, kde se nedá odpočívat, by byl problém i pro nejednoho hráče našeho áčka. Kluci zaslouží pochvalu, tentokrát na hřišti odevzdali maximum úplně všichni.
Mužstvo složené z hráčů ročníku 2010 odehrálo předposlední kolo okresního přeboru v Broumově. V prvním zápase proti Machovu/Polici náš tým rychle prohrával 3:0, ale zlepšeným výkonem a i výsledkem z druhého poločasu 1:1, jsme nakonec prohráli 4:1. Ve druhém zápase proti mnohem lépe fyzicky disponovanému soupeři ze Zábrodí náš tým prohrál vysoko 9:0. V posledním zápase proti domácímu Broumovu se odehrál tuhý boj, ve kterém jsme nakonec těsně padli a prohráli 4:3. Vzhledem ke složení a možnosti pouze jednoho hráče na střídání lze naše mužstvo pochválit za bojovnost, svým výkonem pak mile překvapil Danda Dušek.

Turnaj Solnice:
První tým: Leugner, Poláček, Bělobrádek, Kučera, Řehák, trenér T. Leugner
Druhý tým: Paar, Jakl, M. Hubálek, Říha, Krč, Hanzl 

trenér J. Bělobrádek

Výsledky:

MFK – Solnice 7:34

MFK – Náchod 17:23

Turnaj Broumov:
Sestava: Plašil, Čáp, Znamenáček, Tichý, Dušek, Škoda

trenér M. Hubálek

21.10.2017 - Starší přípravka zavítala do Náchoda

MFK
Starší přípravka zavítala 21.10. po týdnu opět do Náchoda. Pokud bychom se podívali pouze na výsledky, tak spokojeni bychom být nemohli. Zvlášť v utkání s Náchodem, kdy jsme vstřelili pouze jedinou branku a to ještě z pokutového kopu. Dnes proti nám stál velice dobře připravený soupeř z Náchoda, který předváděl pěknou kombinační hru a starší tým Rozkoše, který nás také s přehledem přehrál. 
     Dnes bych utkání zhodnotil z jiné stránky než výsledkové. Do utkání nastupujeme jak s hráči, kteří toho v minulé sezoně moc neodehráli, tak s hráči kteří převážně střídali. Ti se dostávají do nové situace, kdy na hráčích je najednou více zodpovědnosti a nemohou stále čekat, že to někdo odehraje za ně. Pokud budeme trpěliví, jak trenéři tak rodiče, věřím, že postupem času se dostaví i zlepšené výsledky. Faktem je, že nás sráží nedisciplinovanost některých hráčů a předčasné zabalení zápasu, když se nedaří. Na druhé straně u některých hráčů vidím oproti loňské sezoně velké zlepšení. Sice to na některé soupeře ještě nestačí, ale pokud vydržíme a budeme dále makat, výsledek se dostaví. K tomu je důležité, aby hráči vydrželi a na fotbal nezanevřeli. Samozřejmá je i podpora od rodičů, kterým děkujeme za fandění při zápase.
 
Vladimír Hronovský
 
Sestavy:

tým 2007 - Lukáš Vrba, Petr Koza, Jan Havelský, Jáchym Komár, Michal Dusílek, Adam Lorenc, Matěj Lácha, Matyáš Čapek, Karel Dašek

tým 2008 - Štěpán Čáp, Filip Hnik, Fanda Škoda, Lukáš Lochman, Oliver Kozák, Eliáš Kozák, Adam Hronovský, Lukáš Nagy, Vojtěch Bělobrádek

 

Výsledky :

MFK NM - Rozkoš  11:24
 
tým 2007 - 6:13 (5:3, 1:10)
 
tým 2008 - 5:11 (0:8, 5:3)
 
branky : Lácha 4x, Hronovský 4x, Havelský, Komár, Zámečník
 
MFK NM - FK Náchod   1:22
 
2007 - 0:12 (0:4, 0:8)
 
2008 - 1:10 (0:4, 1:6)
 
branka: Hronovský

21.10.2017 - Muži v Chlumci na vítězství s Bělohradem nenavázali

MFK

FK Chlumec nad Cidlinou - MFK Nové Město nad Metují 5:1 (3:0)

Branka MFK: Kollár

Sestava MFK: Maur - Soumar (46.Růžička),Valášek P.(35.Zítko), Kollár, Lelek, Klikar (73. Borůvka A.),Vít, Valášek A., Borůvka D.(35. Srubjan), Zákravský, Nejman

"První poločas nás domácí přehráli, jednoduchá přímočará křídelní hra a tři branky v naší sítí. Druhý poločas začal čtvrtou brankou, po které přišla pasáž, kdy jsme zlepšili hru, domácí se uspokojili a byli jsme lepším týmem. Bohužel v celém kontextu utkání je nicotné odehrát slušné 25 minut a zbytek zápasu působit zakřiknutě a dělat domácím sparring. Uvědomuje si vážnost situace, která nás doufejme donutí změnit myšlení a přístup nás všech a v dalších utkáních to musí být z naší strany válka o každý balón, každou vteřinu a každý kousek hřiště." - Dominik Maur 

« Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 28 56 83 110 Další »