18.3.2018 - Mladší žáci odehráli poslední halový turnaj sezóny

MFK

  Halovou sezónu jsme s MŽ zakončili nedělním turnajem ve Rtyni v Podkrkonoší. Sešli se tam téměř všichni medailisté a hlavně vítězové z předešlých halových turnajů a tak se na závěr opět jednalo o velmi těžký a vyrovnaný turnaj. My jsme byli znovu oslabeni, tentokrát o tři hráče základní sestavy ročníku 05´, kteří odjeli již na venkovní zápas KP SŽ. Nejdříve jsme byli více než vyrovnaným soupeřem favorizované Jaroměři. Poté jsme jednoznačně „přejeli“ domácí výběr. Následně jsme si vybrali slabší chvilku ve druhé polovině zápasu proti Rychnovu, kdy jsme z jasného vedení 5 : 0 dokázali udělat ještě drama s konečnou výhrou 5 : 4. Vzápětí jsme však ustáli souboj s do té chvíle suverénně hrajícím Žacléřem a předvedli jsme jeden z našich nejlepších halových utkání této sezóny. A následovalo další drama, kdy jsme z opět jednoznačného vedení 3 : 0 „dokázali spadnout“ na konečných 3 : 3 proti „nelíbivě“ hrajícímu Červenému Kostelci. Což nás asi i srazilo do souboje se Dvorem Králové, který se nám vůbec nepovedl. Naproti tomu do závěrečného vzájemného souboje o medaile proti Černilovu jsme se dokázali zdravě nabudit, soupeře jsme udolali a tím ho odsunuli na „bramboru“. O líbivosti naší hry vypovídá nejen celkový počet vstřelených branek, jichž jsme vsítili nejvíc ze všech, ale i opětovné vystřílení individuálního ocenění pro nejlepšího střelce Davidem Kuřátkem. Na druhou stranu všichni víme, že těch neproměněných příležitostí z naší strany bylo možná více než dvakrát tolik a tak máme pořád a pořád co zlepšovat. Klukům moc gratulujeme, jejich blízkým moc děkujeme za podporu a všichni společně už netrpělivě vyhlížíme jarní část KP MŽ.

sestava:  Šimek Martin, Matouš Pavel, Zákravský Filip, Lácha Matěj, Kuřátko David, Zelený Tomáš, Týfa Tobiáš, Zítko Tomáš

Utkání:

MFK Nové Město n/M – FK Jaroměř  2 : 4

Branky: Lácha, Matouš

MFK Nové Město n/M – TJ Baník Rtyně/SK Sparta Úpice  9 : 2

Branky: 4x Kuřátko, 2x Zákravský, Lácha, Matouš, Zelený

MFK Nové Město n/M – FC Rychnov n/K  5 : 4

Branky: 2x Kuřátko, Matouš, Lácha, Zelený

MFK Nové Město n/M – TJ Baník Žacléř  5 : 0

Branky: 4x Kuřátko, Matouš

MFK Nové Město n/M – TJ Červený Kostelec  3 : 3

Branky: Matouš, Lácha, Kuřátko

MFK Nové Město n/M – TJ Dvůr Králové n/L  1 : 5

Branky: Lácha

MFK Nové Město n/M – FK Černilov  3 : 1

Branky: 2x Kuřátko, Lácha

Celkové pořadí:                      1. FK Jaroměř

                                               2. TJ Dvůr Králové n/L  

                                               3. MFK Nové Město n/M

                                               4. FK Černilov

                                               5. FC Rychnov n/K

                                               6. TJ Červený Kostelec           

                                               7. TJ Baník Žacléř

                                               8. TJ Baník Rtyně/SK Sparta Úpice

18.3.2018 - Starší žáci zahájili jarní část sezóny

MFK

MFK : FC Vrchlabí  1:4  (1:2)

Branka MFK: Buriánek

Sestava MFK:  Bartošík – Valtera, Knap, Vacek, Novotný, Čížek, Čerenkov, Ťokan, Smola, Novák, Buriánek

V neděli 18.3. zahájili starší žáci jarní část krajského přeboru. Ovšem s jarem to mělo pramálo společného, vždyť i kalendářně byla stále ještě zima.

Proti domácímu FC Vrchlabí jsme začínali o deseti. Od začátku se hrálo hlavně na naši polovině a bylo otázkou času kdy se soupeř prosadí.  Až příjezdem Adama Buriánka se naše hra trochu rozproudila, snížili jsme soupeřovo vedení a mohli jsme i vyrovnat, ale stažení Petra Čerenkova za dres viděli snad celé Krkonoše, jen ne pan rozhodčí. Také ve druhé půli měl soupeř více ze hry, ne že bychom my byli úplně bez šancí, ale soupeř ty svoje využil.

Tak jen doufejme, že nám tato polární výprava neprojeví na marodce.

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva

17.3.2018 - Zápas mužů se nedohrál kvůli silnému větru

MFK

MFK Nové Město nad Metují - Jiskra Hořice 2:0 - nedohráno

Branky MFK: 4. Flígr, 17. Zákravský

Sestava MFK:
Maur Vilém
Darebník Radim
Jelen Vladimír
Srubjan Pavel
Lelek Adam
Klikar Martin
Vít Jakub
Valášek Antonín
Zákravský Pavel (C)
Flígr Dominik
Nejman Dominik
 
Soumar Nikolas
Hůlek Dušan
Bocek Aleš
Borůvka Adam

Ve 20. minutě ukončeno pro neregulérní klimatické podmínky.

10.3.2018 - Mladší žáci si z halového turnaje přivezli stříbrné medaile

MFK

Poslední sobotu 10.3. jsme s MŽ odehráli další HT, tentokrát v Hořicích. Přestože jsme se na turnaj přihlásili na základě velkého zájmu z řad kluků o další HT, opět jsme se museli vypořádat s mnohačetnými omluvenkami a tak jsme nakonec odjeli jen v šesti, tzn. s jedním hráčem na střídání. Navíc v ne tak zkušeném složení, kdy nás reprezentoval pouhý jeden hráč ročníku 05´, tři ročníku 06´a dokonce dva ročníku 07´. Paradoxně jsme však znovu dosáhli na výborný výsledek, ba co víc, před poslední sérií zápasů jsme měli jasnou medaili a vcelku reálnou šanci na celkové vítězství. Všem klukům je potřeba poděkovat za velkou chuť do hry a oddanost fotbalu, s kterou se tohoto nadmíru vyrovnaného turnaje zhostili a znovu dokázali, že se dá bojovat a hlavně hrát v jakékoli situaci. A útočným stylem hry vycházejícím ze zajištěné obrany tak všichni do jednoho přispěli Davidovi, který si vystřílel pohár pro nejlepšího střelce turnaje. Dosáhli jsme tak na zlatý hattrick, kdy si toto ocení vystříleli na posledních turnajích v řadě David v Červeném Kostelci, Pavel v Úpici a znovu David v Hořicích. Moc gratulujeme a vyzdvihujeme tak i nemalý podíl všech zúčastněných hráčů na těchto úspěších !

Josef Lácha

Trenér MŽ

sestava:  Šimek Martin, Lácha Matěj, Zelený Tomáš, Čížek Vojtěch, Kuřátko David, Zítko Tomáš

Utkání:

MFK Nové Město n/M – TJ Sokol Rovensko p/T  6 : 1

Branky: 3x Kuřátko, 2x Čížek, Zelený

MFK Nové Město n/M – TJ Jiskra Hořice  2 : 1

Branky: 2x Kuřátko

MFK Nové Město n/M – FK Černilov  0 : 2

MFK Nové Město n/M – TJ FC Lánov  0 : 1

MFK Nové Město n/M – TJ Sokol Železnice  2 : 1

Branky: Čížek, Kuřátko

MFK Nové Město n/M – TJ Dvůr Králové n/L  2 : 1

Branky: 2x Kuřátko

MFK Nové Město n/M – MFK Trutnov  0 : 1

Celkové pořadí:                     1. FK Černilov

                                               2. MFK Nové Město n/M

                                               3. TJ Jiskra Hořice

                                               4. TJ FC Lánov

                                               5. MFK Trutnov

                                               6. TJ Dvůr Králové n/L           

                                               7. TJ Sokol Železnice

                                               8. TJ Sokol Rovensko p/T

10.3.2018 - Muži v prvním zápase jara prohráli

MFK

MFK Nové Město nad Metují – SK Jičín 0:2 (0:1)

Sestava MFK: Bocek - Jelen, Srubjan, Lelek, Klikar, Vít, Valášek, Zákravský, Růžička (84. Borůvka), Flígr (46. Hůlek), Nejman

 

Milan Petřík - trenér (domácí):

Z dlouhodobého sledování bývají výkony Jičína na soupeřových hřištích jako den a noc. Dnes si vybrali to lepší a zejména obranná činnost řízená nestorem Jeníkem fungovala bez chybičky... a tak i přes drtivý tlak po celý druhý poločas jsme se do šancí dostávali velice těžce a nepodařilo se nám alespoň vyrovnat. Pochvala pro obě mužstva za předvedený výkon

Jeník Miroslav, trenér (hosté):

Pro nás velmi cenná výhra, v 1. poločase jsem byl s naší hrou spokojen, škoda, že jsme nedali o branku více, šance na to byly. 2. poločas nás však dostali domácí pod velký tlak, ale díky zodpovědné obranné hře celého týmu jsme neinkasovali a v 90. jsme výhru potvrdili druhou brankou. Domácí tým ve mně zanechal velmi dobrý dojem a pokud budou pokračovat v těchto výkonech, určitě ještě neřekli v záchranářských bojích poslední slovo. I proto mně dnešní tři body velmi těší!!

10.3.2018 - Také ročník 2010 odehrál turnaj v Jaroměři

MFK

V sobotu 10.3. se naše mladší přípravka zúčastnila tradičních půldenních turnajů v Jaroměři. V odpolední části se představil ročník 2010, který na dopolední úspěch svých starších spoluhráčů nenavázal, přestože se sešel téměř v kompletním složení. Hráči se nedokázali vyrovnat s výrazně větší hrací plochou, než na jaké trénují. Špatně jsme obsazovali protihráče, i zkušenější jednotlivci marně hledali svoji místo na hřišti. Velké rozdíly se také ukázaly mezi jednotlivými hráči, některým chybí herní praxe i tréninky.

V úvodním zápase jsme domácímu týmu rychle odskočili do dvoubrankového vedení, to jsme ale v dalším průběhu neudrželi. S Českou Skalicí jsme vyrovnávali v závěru, když byl soupeř lepším týmem. K vítězství v následujícím zápase proti nejslabšímu týmu turnaje jsme se doslova protrápili Naopak proti suverénnímu týmu Chocně, který naděloval i dvouciferné výsledky, hráči dobře bránili a dokonce si vytvářeli gólové šance. Do posledního zápasu jsme tak vstupovali s určitým optimismem, protože vítězství mohlo znamenat medailové umístění. Zápas jsme ovšem nezvládli a vcelku zaslouženě obsadili předposlední místo.

Turnaj nám jednoznačně ukázal, že s tréninky na venkovním hřišti musíme začít co nejdříve. Hráči ročníku 2010 si zvykli na malou tělocvičnu a adaptace na velkou plochu bude náročná, bude třeba nějaký čas, aby se znovu dostali do konkurenceschopné formy. Pozitivem je, že kluky fotbal bavil a ve všech zápasech se snažili, i když se jim v některých momentech vůbec nedařilo.

Sestava: Čáp, Paar (5), Škoda (2), Jakl, Dušek, Plašil, Tichý, Hvězda, Znamenáček

Výsledky: MFK-Jaroměř 2:5, MFK-Č. Skalice 1:1, MFK-Dobruška/Opočno 3:0, MFK-Choceň 1:5, MFK-Libchavy 0:3

Pořadí: 1. Choceň, 2. Jaroměř, 3. Česká Skalice, 4. Libchavy, 5. MFK, 6. Dobruška/Opočno

10.3.2018 - Ročník 2009 odehrál turnaj v Jaroměři

MFK

V sobotu 10.3. se naše mladší přípravka zúčastnila tradičních půldenních turnajů v Jaroměři. V dopolední části se představil ročník 2009, který herně i výsledkově zkopíroval předchozí halové turnaje – slabší začátek, neporazitelnost v prostřední části, kterou pocítil i pozdější vítěz a nezvládnutý rozhodující zápas, který nás odsunul na konečné 3. místo.

Úvodní 2 zápasy jsme i přes výraznou herní převahu remizovali kvůli nedůrazu před soupeřovou brankou. V kabině pak trenéři museli zvýšit hlas, aby se obraz hry v následujících zápasech zlepšil – hráči pozorněji bránili a v proměňování šancí výrazně zvýšili efektivitu. V posledním zápase, zřejmě i vinou přemotivovanosti, nám soupeř odskočil o 3 góly. Hráči ale zápas nezabalili a v posledních 5 minutách předvedli nevídanou ofenzívu, kdy si gólovou šanci vytvářeli snad každých 20 sekund. Zvonily tyče, míč se kutálel po brankové čáře, soupeřova brankáře jsme byli schopni trefit, i když ležel mimo bránu.

Přestože dosáhli na medailové umístění, opouštěli někteří hráči halu se slzami v očích. V zimním období jsme odehráli dobré turnaje, vítězství jsme se ovšem nedočkali. Trenéři hodnotí turnaj pozitivně, výkony většiny jednotlivců nás v pozitivním slova smyslu překvapily a jsou velkým příslibem do jarní části sezóny.

Sestava: Žďára, Hanzl (4), Říha (2), Poláček (1), Hubálek M., Řehák, Kučera, Krč

Výsledky: MFK-Vysoká n/L 0:0, MFK-Hoříněves 1:1, MFK-Libchavy 2:1, MFK-Jaroměř 2:1, MFK-Trutnov 2:3

Pořadí: 1. Libchavy, 2. Trutnov, 3. MFK, 4. Jaroměř, 5. Vysoká n/L, 6. Hoříněves

11.3.2018 - Starší žáci odehráli pohárové utkání

MFK

MFK : TJ Velké Poříčí  8:1  (6:0)

Branky MFK: Ťokan 2, Buriánek 2, Rücker 2, Knap, Valtera

Sestava MFK:  Bartošík – Novotný, Knap, Vacek, Valtera, Smola, Čerenkov, Ťokan, Buriánek, Novák, Rücker, Junek, Čížek

K druhému pohárovému utkání nastoupili starší žáci v neděli 11.3. Soupeřem jim byla TJ Velké Poříčí. Byť výsledné skóre utkání může svědčit o opaku opět jsme byli nemohoucí v zakončení.

6.3.2018 - Starší žáci hráli pohárové utkání

MFK

V úterý 6.3. odehráli starší žáci odložené pohárové utkání s FK Jaroměř. Soupeř měl po většinu utkání územní převahu a zvlášť ve středu hřiště nás přehrával, ale naši branku ohrozil jen dvakrát, když druhou šanci jsme mu špatnou rozehrávkou sami nabídli. Obě možnosti ale využil. Naproti tomu my jsme se k zakončení v první půli nedostali a ve druhé půli jsme jen nastřelovali hráče soupeře.

MFK – FK Jaroměř  0:2  (0:2)

Sestava MFK: Bartošík – Čtvrtečka, Knap, Vacek, Valtera, Novák, Ťokan, Čerenkov, Čížek, Rücker, Buriánek                                                             

4.3.2018 - Starší přípravka hrála turnaj ve Rtyni v Podkrkonoší

MFK
Dne 4.3.2018 zakončila starší přípravka halovou sezonu turnajem ve Rtyni v Podkrkonoší. Co se týče předvedené hry, tak jsme určitě nepředvedli to nejlepší co umíme, na druhou stranu jsme si turnaj užili, kluci makali a i za nepříznivého stavu nepřestali bojovat a to je věc, kterou jsme u našich hráčů často postrádali. Nebýt drobného zaváhání v zápase s pozdějším vítězem, mohlo být umístění ještě lepší.  
     V celém turnaji jsme se opět potýkali se slabou produktivitou, čímž jsme soupeřům dávali šanci na případné vyrovnání nebo výhru a o výsledek jsme se tak museli až do konce strachovat. Přičemž jsme rozhodně nebyli horší a míč měli převážně na svých kopačkách. I když dva výsledky vypadají jednoznačně, tak jsme góly dávali až ke konci zápasů. Když nám to tam však spadlo, bylo na hráčích vidět, jak si více věří a dovolí si zakombinovat. Nejvíce mrzí prohraný zápas s Českou Skalicí, kdy si soupeř nevytvořil téměř žádnou šanci, ale skóroval po našich chybách. My jsme zabrali pozdě a přes několik slibných příležitostí jsme dokázali pouze snížit. Škoda nezvládnutého závěru rozhodčím, kdy špatně vyhodnotil soupeřovo hraní o jednoho hráče více. V době kdy jsme potřebovali hrát, situaci řešil bez zastavení času, který rychle vypršel a závěrečný tlak se tak již nekonal. O stříbro jsme si to v posledním zápase rozdali s MFK Trutnov. Tento zápas se musel líbit, bojovalo se na obou stranách. Zde kluky chválím, že po té co jsme inkasovali, zápas nevzdali a dokázali znovu srovnat. Konečná remíza nás při shodném počtu bodů posunula na třetí místo zásluhou horšího skóre.
    Dnes děkujeme hráčům za přístup a rodičům za podporu a pomoc s dopravou. A teď se již budeme těšit na lepší počasí a až vyběhneme ven z tělocvičen. 
 
trenéři SP:
Hronovský Vladimír
Milan Vrba    
 
 
Sestava - Lukáš Vrba, Matěj Lácha, Lukáš Lochman, Adam Lorenc, Tom Zelený, Jan Havelský, Jáchym Komár, Adam Hronovský
 
Výsledky :   MFK - FC Mladé Buky               2:0    (Lácha, Lochman)
                            - Rozkoš Česká Skalice   1:2    (Lochman)
                            - Tatran Hostinné              2:1    (Lácha, Zelený)
                            - Baník Žacléř                   4:1    (Zelený, Komár, Havelský, Hronovský)
                            - Baník Rtyně                    5:1    (Zelený 2x, Lácha, Komár, Havelský)
                            - MFK Trutnov                   2:2    (Hronovský, Lácha)
 
Konečné pořadí : 1. Česká Skalice, 2. MFK Trutnov, 3. MFK Nové Město n.Met., 4. Hostinné, 5.Rtyně, 6. Mladé Buky, 7. Žacléř
« Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 30 59 87 116 Další »