2.9.2018 - Starší žáci těsně podlehli Hořicím

MFK

MFK – Jiskra Hořice   0 : 1   (0 : 0)

Sestava:  Bartošík – Čížek, Knap, Novotný, Týfa, Dubský, Smola, Čerenkov, Matouš, Štěpán, Junek

V neděli 2.9. odehráli starší žáci první utkání nové sezony na domácí půdě s Jiskrou Hořice.

Od počátku nás soupeř přehrával, v páté minutě trefil břevno, ve třinácté minutě se mu po vyraženém trestném kopu nepodařilo dorazit míč do branky.  Hraje se převážně na naší polovině, před soupeřovu branku se dostáváme výjimečně.  Také druhý poločas začíná soupeř lépe, své šance ale neproměňuje. Po odehraných deseti minutách propagační střela Vojty Čížka zahajuje naši převahu, jenže naše zakončení je tristní. Proto přišel trest. Krutý trest. Tři minuty před koncem soupeř zahrává trestný kop, trefuje břevno a ve snaze míč odkopnout si jej Lukáš Knap sráží do vlastní branky.  A tak i když se dnes soupeři skórovat nepodařilo odvezl si body za vítězství. Po pravdě šel jim dnes více naproti.  

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva SŽ

1.9.2018 - Mladší žáci odehráli první kolo

MFK
Vamberk/Rokytnice-MFK N.M.    2:2
Po dobrém vstupu do utkání dělá brankář domácích hrubku v rozehře a dostává celou obranu pod tlak, který končí vedením domácích. Z chyby se ale brzy oklepeme a krásnými góly Tomáše Zítka a nováčka Pepy Šubrta se ujímáme poločasového vedení. K tomu ještě Tomáš Kirschlager stačil nastřelit břevno. V druhém poločase začíná tlak domácích sílit a naše hra již není tak aktivní, jak v dějství prvém. A tak přichází nevyhnutelné a v 36. minutě zápasu domácí srovnávají na konečných 2:2. Škoda...…
Penalty: 1:2 Uhlíř, Vecko.
Zahodili: Vrba, Šimek, Lorenc.
MFK N.M.-Černilov                           0:10
Druhé utkání začínáme přímo děsivě. Během dvou minut si necháváme vstřelit tři branky a dá se říci, že tím již pro některé z našich hráčů utkání končí. Zde si musíme uvědomit stále to stejné, že fotbal je sport kolektivní a nemůžeme si dovolit, aby 2-3 hráči utkání jen odchodili, protože je soupeř lepší!!! Za zmínku stojí pěkná individuální akce Kuby, jenž nastřeluje po sólu z pozice stopera tyč branky hostí. Kubo, nenarážej si to o tyčku a dej klidně gól.
Penalty: 2:3 Kirschlager, Koza.
Zahodili: Šubrt, Rozsypal, Zítko.
Trenér: Vrba Milan.
Sestava: Vrba Lukáš, Kirschlager Tomáš, Vecko Martin, Lochman Lukáš, Zítko Tomáš, Šimek Martin, Rozsypal Josef, Lorenc Adam, Koza Petr, Šubrt Josef, Uhlíř Jakub.

26.8.2018 - Starší žáci prohráli v Bělohradě

MFK

FKM Javorka/SK Miletín : MFK  6:0   (3:0)

Sestava MFK: Bartošík – Čížek, Novotný, Knap, Smola, Dubský, Čerenkov, Štěpán, Junek

Druhé soutěžní utkání krajského přeboru odehráli starší žáci proti FKM Javorka/SK Miletín na hřišti v Lázních Bělohrad. Komentáře není třeba – postačí pohled na naši soupisku, resp. na počet našich hráčů. Prázdniny a dovolené si vybraly svou daň. A právě proto musíme dnes kluky pochválit. Ti služebně starší dřeli, ti služebně mladší se jim snažili pomáhat a tak skutečně zaslouží pochvalu všichni zúčastnění. A kdyby Tomáš Junek trefil ze 3 metrů brankovou konstrukci  nemuseli jsme odjíždět s nulou. Ano, měli jsme ještě několik málo šancí, ale toto bylo asi nejblíže co jsme byli před soupeřovou svatyní.  Prostě pochvala všem zúčastněným.

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva SŽ  

25.8.2018 - Muži zvítězili na hřišti Velkého Poříčí

MFK

TJ Velké Poříčí - MFK Nové Město nad Metují 1:3 (0:1)

Branky MFK: Vít, Flígr, Holčík

Sestava MFK: Maur - Jelen, Srubjan, Zákravský, Vít, Junek (71. Soumar), Holčík, Lelek, Borůvka D., Klikar (90. Valášek A.), Flígr (75. Valášek P.)

V prvním poločase šli do zaslouženého vedení hosté, domácí branku v podstatě neohrozili. Novoměští těžili zejména z rychlého pohybu na hřišti, který dělal domácí obraně velké problémy. Navíc se do hry nedostalo zkušené duo záložníků Hubka - Kuneš. Na začátku druhé půle hostující tým pokračoval v dobrém výkonu a přidal další branku. V 63. minutě se však domácím se štěstím podařilo snížit a začali se více tlačit do útoku. Hosté se  soustředili na bránění a protiútoky. Jeden z nich se v předposlední minutě podařilo proměnit a dát tak výsledku zápasu definitivní podobu. 

Starší přípravka odehrála Opočno Cup

MFK

Dne 25.8.2018 jsme se s hráči starší přípravky zúčastnili prvního a zároveň jediného přípravného turnaje před nadcházející sezonou na hřišti v Opočně. Nakonec jsme odjeli s dostatečným počtem 9-ti hráčů, zbylí si ještě užívají dovolené. 

Do turnaje jsme vstoupili výhrou na SK Holice. Jak se později ukázalo, již ve druhém utkání s konečným celkovým vítězem z Rychnova nad Kněžnou jsme se připravili o postup ze skupiny. I když jsme 2x vedli, po zbytečných chybách soupeř vždy dotáhl. Nejhorší zápas jsme odehráli s týmem Opočno/Dobruška "B", který jsme vůbec nezvládli a soupeři výhru značně usnadnili. V zápasech o umístění jsme si zlepšili náladu, 2 x jsme vyhráli a nakonec skončili na 5. místě. Z turnaje si odnášíme to, že je stále třeba pracovat na důrazu a obranné činnosti, na druhou stranu se do naší hry daří zapracovávat kombinaci. Z hráčů v poli byl dnes naším nejlepším hráčem Fanda Škoda.
     Po pauze na oběd proběhly dovednostní soutěže, ze kterých jsme si odvezli 2 druhá místa. Vašík Poláček ze slalomu s míčem na čas a Adam Hronovský ze střelby na přesnost. 
 
Hronovský Vladimír
trenér SP
 
Sestava: Adam Hronovský - Lukáš Lochman, Štěpán Zámečník, Štěpán Škoda, Fanda Škoda, Vašík Poláček, Venda Leugner, Vojta Kučera, Jakub Hanzl
 
Výsledky: MFK - Holice 4:2 (Leugner 2, Poláček, Hanzl), Rychnov n.Kn. 2:2 (Hanzl, Poláček), Opočno/Dobruška "B" 1:5 (Fanda Škoda)
o umístění : Opočno/Dobruška "A" 6:1 (Fanda Škoda 2, Hronovský, Kučera, Zámečník, vlastní), Holice 4:0 ( Fanda Škoda, Poláček, Leugner, Hronovský)
 
Celkové pořadí : 1. Rychnov n.Kn., 2. Opočno/Dobruška"B", 3. Miletín, 4. Žamberk, 5. MFK NM, 6. Holice, 7. Opočno/Dobruška "A", 8. České Meziříčí  

Mladší a starší přípravka se zúčastnili letního soustředění

MFK

Tradičního letního soustředění, již potřetí v Deštném, se od 12. do 17. srpna zúčastnilo celkem 30 hráčů kategorie mladší a starší přípravka. Ubytováni jsme byli opět v hotelu Šerlišský mlýn, který se nám jako pokaždé osvědčil. Opět děkujeme personálu za to jak se o nás starali. 

Počasí vyšlo náramně a kluci si dvoufázově každý den zatrénovali. Zahráli jsme si přátelská utkání s Hlinskem a Malšovou Lhotou, střeleckou mušku ladili při střelbě ze vzduchovek a odvahu si prověřili při již tradiční noční stezce odvahy. (škoda jen, že se jí zaleklo 24 hráčů :-)) Za celkové zvládnutí celého týdne je však třeba všechny kluky pochválit.  
 
Za zúčastněné trenéry
Hronovský Vladimír

Mladší žáci se zůčastnili náročného JUTA CUPU

MFK
Hned na úvod bych chtěl poděkovat hráčům ročníku 2008  a Tomáši Holému, že nám pomohli na tomto turnaji. Bez nich bychom ho museli odhlásit, stejně jako jsme museli odhlásit pro nedostatek hráčů turnaj v Červeném Kostelci. DĚKUJEME.  
Co nám tento turnaj dal? Možnost si vyzkoušet hru v systému 7+1. Co scházelo?Fyzická připravenost, psychická odolnost, vůle poprat se o lepší výsledek, kombinace a souhra. A proč jsme na tom teď takto? Letní průvan v kádru je na toto mužstvo zatím moc. Pomůže nám jen trénovat, trénovat a zase trénovat. Vždyť u některých hráčů to byl první soutěžní zápas po půl roce. U jiných druhý trénink a u ročníků 2008 turnaj ihned po týdenním soustředění.
Sestava:
2006 - Tomáš Holý, Jakub Uhlíř, Tomáš Zítko
2007-  Martin Vecko, Petr Koza, Tomáš Kirschlager, Honza Havelský
2008- Štěpán Čáp, Lukáš Lochman, Fanda Škoda
Trenér: Milan Vrba, Dominik Maur
Výsledky:
MFK - N. HK 0:2
MFK-Jablonec nad Nisou 0:6
MFK-Kolín 0:9
MFK-Trutnov 0:5
MFK-Červený Kostelec 1:5 (Vecko)
MFK-Náchod 0:5
MFK-Jaroměř 0:4

19.8.2018 - Také starší žáci zahájili sezónu

MFK

MFK : FC Spartak Rychnov nad Kněžnou  1:7  (0:3)

Branka MFK: Knap

Sestava MFK:  Bartošík – Valtera, Novotný, Knap, Čížek, Týfa, Zítko, Čerenkov, Matouš, Smola, Junek

V neděli 19.8. zahájili starší žáci novou sezonu na hřišti ve Slatině nad Zdobnicí proti Rychnovu nad Kněžnou. Krásný areál, dobré zázemí a trávník jako zelený koberec. Soupeř byl lepší a po zásluze zvítězil.  A mohl i výrazněji. Ale buď byl proti náš gólman, nebo branková konstrukce, nebo při nás stálo štěstí. V naší hře by se našlo několik dobrých momentů, narážeček a kombinací, ale převážně se naše hra vyznačovala nepřesností přihrávek a chybným výběrem místa. V prvním utkání by se to dalo omluvit, noví hráči poprvé na velkém hřišti. Co je ale neomluvitelné je absence bojovnosti. Když mne soupeř převyšuje technikou a taktikou musím přidat na bojovnosti. To ale bez fyzické kondice nejde.  A ta některým hráčům chybí. A když se k tomu přidá nechuť do hry, jakou dnes několikrát předvedl Petr Valtera, či Tomáš Junek (filmařskou terminologií se tomu říká „statický komparz“) nemůžeme pomýšlet na lepší výsledek. Fotbal je týmová hra a tak za nechtění jednoho pyká celý tým.

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva SŽ

18.8.2018 - Muži v domácím zápase ztratili 2 body

MFK

MFK Nové Město nad Metují - TJ Lokomotiva Hradec Králové 1:1 (1:0) pen. 3:4

Branka MFK: Nožka

Sestava MFK: Maur - Jelen, Zákravský, Srubjan, Junek, Soumar (28. Borůvka A.), Lelek, Vít, Borůvka D. (63. Valášek P.), Klikar (68. Lekeš), Nožka

První domácí zápas této sezóny začali novoměští  tlakem, který vyústil v 9. minutě střelou těsně nad branku hostí. Ve 22. minutě dostal Borůvka míč za obranu Lokomotivy, avšak jeho střela také těsně minula branku. Iniciativa domácích tak byla odměněna až ve 30. minutě, když se ve vápně důrazně prosadil Nožka a poslal Nové Město do vedení 1:0. Hned o minutu později mohlo být vedení dvoubrankové, jenže trestný kop Srubjana brankář hostí na dvakrát zlikvidoval. Další šanci zvýšit měl v 33. minutě Klikar, ale ani jeho střela neskončila v brance. Ve 44. minutě by běžel sám na branku hradeckých Nožka, byl však faulován a hráč hostí viděl červenou kartu. první poločas byl tedy jasně v režii domácího týmu a jeho vedení mohlo být i výraznější, hosté ani jednou branku neohrozili. 

Do druhého poločasu tak domácí vstoupili jen proti deseti protihráčům a prvních pět minut pokračovali v tlaku. Vypadalo to tedy, že je jen otázkou času kdy zvýší vedení a rozhodnout tak zápas ve svůj prospěch. Místo toho však poté úplně přenechali iniciativu týmu hostí, který začal mít v zápase navrch a v 68 minutě srovnal stav na 1:1. Špatný výkon domácích korunoval v 79. minutě Nožka, který předvedl nepochopitelný zkrat a šlápl na ležícího soupeře, za což viděl červenou kartu. Utkání tak skončilo 1:1 po 90. minutách a druhý bod po pokutových kopech získali hosté, když domácí dvakrát selhali.

Sestřih nejdůležitějších mmentů utkání:

« Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 32 63 93 124 Další »