13.5.2018 - Starší přípravka 2x zvítězila

Za pěkného počasí a na kvalitním trávníku v České Skalici jsme v neděli 13.5.2018  odehráli již 7. kolo krajského přeboru.  Dnes se nám trochu nečekaně podařilo získat 6 bodů za 2 výhry. Poprvé v sezoně, po dvou předchozích debaklech, jsme zdolali domácí tým SK Rozkoš a soupeře z Rasošek.

1. tým - dnes jsme se představili téměř v plném složení a vyhnula se nám zranění a bolesti, které nás poskytly minule. Výkon v prvním utkání je dobrý, jen opět dozadu by to chtělo být u soupeře těsněji a některé góly by padnout nemohly. Druhý poločas, to je reklama na fotbal jenž jsme schopni předvést. Jasná výhra a všeobecné zaujetí, jen v zakončení nám scházela větší efektivita.
     Proti Rasoškám dostává daleko větší prostor celý kádr a i přes částečný pokles kvality kombinace vcelku v klidu vítězíme. Ve druhém poločase nejsou změny v rozestavení již tak drastické, úkoly jasné, ale opět nejlepší hráč soupeře dostává opakovaně až moc prostoru. Zde se opakují naše známé bolesti, jako je přehnané sebevědomí či nedostatečné nasazení u jednotlivců. Toto musíme do dalších zápasů změnit. Dnes bych chtěl ocenit týmový výkon proti SK Rozkoš a individuální pokrok u Jáchyma Komára a Matyáše Čapka, jen tak dál pánové.

2. tým - pokud budeme hrát jako dnes, bude na fotbal radost jezdit. Dnes se nám sice nevydařil druhý poločas s Rozkoší, kdy nám šikovní hráči soupeře dělali v obraně velké problémy a svou nedůsledností jsme jim usnadnili skórovat, celkově lze však toto kolo KP brát jako vydařené. Samozřejmě je stále na čem pracovat, ale dnes jsme spokojeni s tím, že kluci nic nevypustili a oba zápasy odmakali. Za dnešek tedy pochvala pro celý tým.

trenéři SP:
Hronovský Vladimír
Vrba Milan

Sestava :

1. tým - Lukáš Vrba, Tomáš Kirschlager, Tom Zelený, Pepa Rozsypal, Jáchym Komár, Jan Havelský, Matěj Lácha, Adam Lorenc, Matyáš Čapek, Martin Vecko

2. tým - Štěpán Čáp, Lukáš Lochman, Eliáš Kozák, Oliver Kozák, Adam Hronovský, Filip Hnik, Vojta Bělobrádek, Petr Koza, Fanda Škoda

2. tým 11:2 (4:1, 7:1)

branky : Hronovský 3x, Lochman 2x, Koza 2x, Eliáš Kozák, Oliver Kozák, Bělobrádek, Škoda

12.5.2018 - Mladší přípravka odehrála turnaj v Opočně

V sobotu dne 12.5.2018 se náš tým mladší přípravky zúčastnil 5. kola krajského přeboru, ke kterému jsme zajeli do Opočna. Zde našimi soupeři byl spojený tým Opočna/Dobrušky a dále tým Náchoda. Tentokrát jsme měli k dispozici i více než jednoho střídajícího hráče do každého týmu, takže k prvnímu zápasu jsme nastoupili v rovnoměrném rozložení jak početně tak v kvalitě hráčů. Tomuto nakonec odpovídaly výsledky dosažené proti prvnímu soupeři z Opočna/Dobrušky. Naši hráči si zahráli fotbal a s chutí si i zastříleli, s tímto zápasem byli spokojeni i nároční trenéři.  Ne tak docela tomu už tak bylo ve druhém zápase s Náchodem, kdy po vzájemné dohodě se soupeřem jsme přeházeli sestavy dle ročníků a týmy pak mezi sebou nechali odehrát celý zápas. První náš tým složený čistě z hráčů ročníku 2009 v prvním poločase podal ještě dobrý a bojovný výkon a prohrál těsně 1:2, druhý poločas již tak kvalitní nebyl, hráčům evidentně docházeli síly a nakonec jsme v druhém poločase podlehli 4:10. Druhý náš tým složený z hráčů ročníku 2010  doplněný o nováčky si s druhým týmem Náchoda rovněž neporadil, velkým zklamáním bylo zjištění, že kluci zápas zcela odevzdali, chyběla bojovnost, nasazení, chuť do hry, a to i od hráčů, od kterých to v minulých zápasech bylo samozřejmostí. Celkově lez turnaj hodnotit pozitivně, až na výkon druhého týmu s Náchodem. Pravda je však i to, že na našich hráčích se stále více začíná projevovat rozdíl ve hře na umělé a živé trávě, kdy všichni víme, že tento rozdíl dělá problémy i mnohem zkušenějším hráčům než jsou naše mladé naděje.

Soupiska + počty vstřelených branek

Hanzl (6), Hubálek T. (3), Řehák S. (2), Leugner (1), Paar (6), Kučera (3), Tichý, Poláček (4), Hubálek M. (4), Ježek (2), Vít (3), Znamenáček, Žďára (1),

Šinkora, Smola, trenéři: Macek M., Hubálek M.

12.5.2018 - Starší žáci doma těsně prohráli

MFK : Jiskra Hořice  1:2  (1:1)

Sestava MFK: Bartošík – Čížek, Ťokan, Vacek, Novotný, Buriánek, Čerenkov, Knap, Smola, Novák, Šafář

Branka MFK: Novák

V sobotu 12.5. zahájili starší žáci nadstavbovou část krajského přeboru. Na domácím hřišti přivítali Jiskru Hořice. První poločas byl bojem od vápna k vápnu. Oba gólmani neměli moc práce. Až po půlhodině hry se nám podařilo ušmudlat gól a dostat se do vedení, jenže pět minut na to jsme špatnou malou domů (pokolikáté už ?) nabídli soupeři vyrovnat. Po změně stran nás soupeř přehrával a svůj tlak, střelou z hranice velkého vápna, zužitkoval ve vedoucí gól. O deset minut později se soupeř znovu napřáhl ke střele. Tentokrát ale náš gólman jeho střelu kryl. Z blížícím se koncem zápasu se dostáváme do tlaku, vesměs se ale jedná o nakopávání míčů, coby pokusy o brejk. A když už vystřelíme, tak mimo nebo do náruče hostujícího gólmana.

Z důvodu nemoci a zranění jsme dnes měli k dispozici jen jedenáct hráčů, ale vzhledem k dnešní formě Pepy Nováka a Tomáše Smoly jsme hráli prakticky v devíti. A tak zatímco Ťoky, Váca, Vojta a Lukáš mají dnes v nohách desítky soubojů a sprintů,  krůpěje potu na čelech těchto dvou byly dnes více dílem poledního slunce.

Brzké uzdravení a žádné komplikace přejeme Lukáši Knapovi.

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva SŽ

6.kolo KP odehráli mladší žáci v sobotu 5.5. v Týništi n/O

Sestava:  Šimek Martin, Matouš Pavel, Valtera Petr, Uhlíř Jakub, Lácha Matěj, Bašek Dominik, Čížek Vojtěch, Zítko Tomáš, Týfa Tobiáš, Zelený Tomáš, Dubský Pavel

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – FC Olympia HK  2 : 2  (2 : 0)

Branky: 2x Čížek

MFK Nové Město n./M. – SK Týniště n/O  1 : 1  (0 : 0)

Branky: Čížek

Josef Lácha a Ivana Holá

Trenéři MŽ

Víkendové turnaje mladší přípravky

5.5.2018

V sobotu 5. 5. 2018 měli příznivci poslední šanci shlédnout tým naší mladší přípravky na domácím hřišti, tentokrát v rámci dalšího kola okresního přeboru. Díky aktivitám prodlouženého víkendu se sešla značně nesourodá sestava složená rovným dílem ze zkušených hráčů r. 2009, hráčů r. 2010 a nováčků.

Do úvodního utkání s Č. Skalicí vstoupili naši hráči nesoustředěně a s malým nasazením, nebýt individuálního výkonu Ondry Říhy, v tomto utkání bychom nezvítězili. Stejně rozháraný a nedůrazný byl i první poločas s favorizovaným V. Poříčím. Ve druhém se naši hráči dokázali zlepšit, zkorigovali nepříznivý výsledek, ale zejména předvedli herní výkon, který bychom od nich očekávali. V závěrečném utkání si hráči s chutí zastříleli proti nováčkovskému týmu Náchoda.

Průběh turnaje jistě ovlivnila nesehranost týmu, který v této sestavě běžně nenastupuje, od zkušenějších hráčů ale musíme vyžadovat zodpovědnější přístup. Zejména proto, že mladší a začínající hráči přejímají jejich návyky jak ve hře, tak v chování. Turnaj přesto hodnotíme pozitivně, kluci si zahráli v domácím prostředí za hezkého počasí s kvalitními soupeři, hrát přitom potřebují ze všeho nejvíce.

Výsledky:

MFK – Č. Skalice 7:5, MFK – V. Poříčí 3:4, MFK – Náchod 9:1

Sestava:

Bělobrádek, Škoda (2 góly), Říha (6), Šulc (1), Řehák S., Vít (3), Tichý, Kučera (5), Znamenáček (2), Plašil, trenér Bělobrádek

6.5.2018

V neděli 6. 5. 2018 jsme se představili v Solnici, kde nám los tentokrát přisoudil 2 extrémní soupeře – domácí coby nejlepší tým v kraji v dané věkové kategorii a Rasošky, které jsou na opačném kvalitativním pólu. Do podobně strukturovaného turnaje se těžko hledá motivace jak hráčům, tak trenérům, obzvláště v situaci mnoha omluv, souvisejících s prodlouženým víkendem.

První tým vstoupil do utkání se Solnicí s velkým odhodláním, drtivý nástup domácích se ovšem nepodařilo zachytit. Kluci ale nezpanikařili, vynikající výkon Vaška Leugnera a Vaška Poláčka povzbudil zbytek týmu (tentokrát pouze hráči r. 2010). V prvním poločase se hra v závěru vyrovnala, dokázali jsme vstřelit góly, solidní výkon si tým přenesl i do druhého poločasu, jehož průběh byl obdobný.

Druhý tým nezvládl utkání se Solnicí hlavně psychicky, hráči byli poražení už při příchodu na hřiště, předvedli bojácný, odevzdaný výkon. Opakovala se tak situace z předchozího utkání se stejným soupeřem, kdy ovšem nebylo složení týmů stejné.

Ozřejmuje se, že kromě jiného musíme pracovat na přípravě přirozených lídrů týmu. Nestačí nám pouze fotbalové dovednosti nebo bojovnost, poslední 2 víkendy ukázaly, jak důležitý je pozitivní vzor zejména pro mladší, méně zkušené hráče. Více hodnotit tento turnaj nelze, bylo potřeba ho odehrát, žádné překvapivé momenty nepřinesl.

Výsledky:

MFK : Solnice 4 : 35 (1. tým 4 : 15, 2. tým 0 : 20)

MFK : Rasošky  39 : 4 (1. tým 22 : 1, 2. tým 17 : 3)

Sestava:

1. tým: Bělobrádek, Leugner (7), Jakl (2), Poláček (9), Škoda (6), Znamenáček (2), Světlík, trenér Bělobrádek

2. tým: Hanzl (8), Paar (1), Hubálek Tony (4), Hubálek Matyáš (2), Ježek (1), Duchoň (1), trenér Hubálek

6.5.2018 - Starší přípravka hrála v Dobrušce

V rámci 6.kola KP jsme zajížděli v neděli 6.5. na pěkně upravené hřiště do Dobrušky. Po týdnu jsme se opět utkali s Dobruškou/Opočnem a druhým soupeřem nám byl tým z Broumova.

1. tým - vzhledem k několika omluvenkám dnes ročník 2007 nastoupil jen se 7 hráči. Leč by se to mohlo zdát velkou komplikací, je tomu naopak. Útočník hrající v obraně si počíná lépe než v útoku atd. Prostě jak to už bývá, mužstvo se semklo a podalo maximální možný výkon. Týmu Dobruška/Opočno výkonností nejsme dnes až tak vzdáleni, ale trápí nás spíše individuální chybky, jenž mají na výsledek devastující vliv. Ale za předvedenou hru určitě palec nahoru.
Zápas s Broumovem by se dal orámovat do dvou bodů. Pokud hrajeme s pokorou, skvěle kombinujeme a dáváme nádherné branky. Pokud chce jedinec uhrát vše sám, tato krásná část fotbalu mizí a vrací se trápení. Mít zde dnes jednoho hráče navíc asi by jeden hráč nedohrál.
Závěrem děkuji všem co dnes hráli. Byly to ty nejlepší 4 poločasy na jaře, které jsme odehráli.

2. tým - opět jako na houpačce. Zápas s domácími začínáme pěknou kombinací a rychlým gólem. A tím jsme vlastně i skončili, dále skóroval pouze soupeř. Není třeba pochybovat nad sílou soupeře, který nás pravidelně přehrává. O to více mrzí situace, kdy mu góly věnujeme naší nedůsledností, nepozorností či hloupou chybou. U míče jsme často později než soupeř. Myslím si, že v našich silách je neprohrávat s týmem Dobrušky takovým rozdílem.
Do druhého zápasu s Broumovem vstupujeme přesně dle scénáře, který jsme si domluvili.... Tak dlouho si hrajeme a vymýšlíme až prohráváme 0:2. Poté se naši hráči konečně probudili a zápas otočili. Ve druhém poločase jsme měli více šancí než soupeř, bohužel jsme trefovali pouze brankařku soupeře. Naše špatné bránění vedlo k obdržení 3 branek a vyrovnání přišlo až krátce před koncem. Dnes to nebyly úplně povedené zápasy, přesto chválím Filipa Hnika a Eliáše Kozáka - když do zápasu vloží nasazení, tak to jde. Střelecky nás dnes držel Adam Hronovský.

trenéři SP:
Vrba Milan

Sestava :

1. tým - Lukáš Vrba, Tomáš Kirschlager, Petr Koza, Tom Zelený,Pepa Rozsypal, Jáchym Komár, Jan Havelský

2. tým - Štěpán Čáp, Štěpán Zámečník, Lukáš Lochman, Eliáš Kozák, Oliver Kozák, Adam Hronovský, Filip Hnik, Vojta Bělobrádek

SK Týniště nad Orlicí : MFK 9:0 (3:0)

Sestava MFK: Bartošík – Čížek, Ťokan, Vacek, Novotný, Čerenkov, Knap, Novák, Buriánek, Šafář, Junek, Valtera

Po úterním mistrovském utkání zajížděli starší žáci druhý den, ve středu 3.5., k pohárovému utkání do Týniště nad Orlicí. A nebyl to šťastný zápas. Ve srovnání s předešlými zápasy přímo ostudný. Bez chuti, bez boje. Snad jen Lukáš Knap a Vojta Čížek snesou přísnější měřítko.

Z počátku byla hra vyrovnaná. Měli jsme šance, ale jak to bývá branková konstrukce je pro nás tabu. Po odehraných deseti minutách náš gólman hloupě chytil malou domů a z nařízeného nepřímého kopu, přes hloupě postavenou zeď, se soupeř ujal vedení. V následujících minutách náš gólman chybu odčinil dvěma zlikvidovanými brejky soupeře. Ale na ten z 21., resp. 29. minuty už nestačil. Možnost na korekci poločasového skóre, v podobě v podobě malé domů chycené brankářem, ale pan rozhodčí přehlédl. První akce soupeře po změně stran, kdy Honza Šafář zpracoval a odevzdal protihráči míč znamená čtvrtý gól domácích a zatímco pro nás zápas končí, soupeř se baví.

Pěkný a upravený areál, příjemná kantýna, dobrá hra – i proto se fotbal hraje. Alespoň tedy v Týništi nad Orlicí.

Tomáš Bartošík

Muži vysoko prohráli s Rychnovem a poté vysoko porazili Hořice

1.5.2018

MFK Nové Město n/M - TJ Jiskra Hořice 4:0 (3:0)

Branky MFK: Nožka 2x, Zákravský

Sestava MFK: Maur - Soumar (79. Zítko), Darebník, Jelen, Srubjan, Lelek, Valášek, Borůvka D. (84. Borůvka A.), Nožka (61. Hůlek), Zákravský, Růžička

Do dnešního utkání jsme nastoupili s odhodláním zvrátit sled nepříznivých výsledků z minulých kol a ještě se pokusit přiblížit bodově soupeřům v tabulce. Vstup do utkání nám vyšel nad očekávání velmi dobře. Již v 8 minutě utkání se prosadil svým důrazem v šestnácce Lukáš Nožka a vstřelil první gól utkání. Následně ve 12 minutě utkání jsme po právé straně hřiště založili výbornou akci a po serií přihrávek na jejiž konci byl opět Lukáš Nožka se stav posunul na 2 :0 pro hráče N.Města. V 15 minutě utkání se postavil k přímému kopu Pavel Zákravský a ze vzdálenosti asi 25 metrů vymetl šibenici hořické branky a stav skore se posunul na 3 : 0 pro N.Město. Zhruba od poloviny prvního poločasu jsme ubrali na tempu, snad pod dojmem vedení a do hry se stále častěji dostávali hosté, kteří několikrát nebezpečně zahrozili.

Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná, hosté se snažili o vstřelení kontaktního gólu, ale v 65 minutě chybovali před svoji šestnáckou a Dan Borůvka toho využil a zvýšil na 4 : 0. To ještě v 60 minutě Srubjan neproměnil pokutový kop. Ve zbylém čase jsme si své vedení pohlídali a slavili tak první vítězství v jarní části sezony.

V průběhu týdne oznámil klubu svou rezignaci na postu trenéra MFK pan Milan Petřík. Ve zbývajících utkáních jarní části sezony včetně dnešního utkání povede mužstvo Jaroslav Macháček společně s Ivošem Janečkem, Pavlem Růžičkou a Michalem Hofmanem.

29.4.2018

FC Spartak Rychnov n/K - MFK Nové Město n/M 6:1 (1:0)

Branka MFK: Nožka

Sestava MFK: Bocek - Soumar, Jelen, Srubjan, Lelek, Klikar (81. Hofman), Valášek, Borůvka, Nožka, Růžička (76. Maur), Darebník (63. Hůlek)

Novoměstské bodové plány vzaly v Rychnově za své už poměrně brzy. V 11. minutě totiž poslal domácí celek do vedení Počtýnský a hosté, pokud chtěli bodovat, museli zabrat. Jenže obrat se nekonal. O osudu utkání definitivně rozhodl začátek druhé půle, kdy domácí po brankách Počtýnského z 55., a Zajíčka z 57. minuty odskočili na 3:0. O pět minut později sice Nožka snižoval na 3:1, jenže v 69. minutě vrátil klid na domácí kopačky opět Počtýnský – 4:1. Ten navíc čtvrt hodiny před koncem zkompletoval hattrick – 5:1. Na tenisových 6:1 upravoval deset minut před koncem Jedlinský.

1.5.2018 - Starší žáci zakončili základní část

TJ Červený Kostelec : MFK 2:0 (1:0)

Sestava MFK: Bartošík – Čížek, Ťokan, Vacek, Novotný, Smola, Čerenkov, Knap, Novák, Buriánek, Šafář, Junek, Valtera

V úterý 1.5. ukončili starší žáci základní část krajského přeboru na hřišti v Červeném Kostelci. Od úvodního hvizdu nás soupeř přitlačil k bráně, přežili jsme několik jeho šancí. Po pěti minutách jsme hru vyrovnali a pak se hrálo vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Dvakrát se dostal na dostřel Adam Buriánek, ale pálil mimo. Pak se dostal do brejku Pepa Novák, domácí gólman byl ale u míče dřív. V 16. minutě Pepa Novák nabízí vedoucí gól Tomáši Junkovi, ten ale sám proti gólmanovi sotva trefuje míč. Pět minut na to mohl přijít trest, když brejk soupeře náš gólman vyrazil, ale ten obloukem dál směřoval do sítě. Na poslední chvíli jej vykopl Filip Ťokan. Několik minut na to ale Petr Čerenkov nezachytil průnik soupeře a ten nedává našemu brankaři šanci. Ještě do poločasu můžeme vyrovnat. Pepa Novák hlavou přehazuje soupeřova brankaře, také soupeř ale na poslední chvíli míč mířící do prázdné brány vykopává do bezpečí. Po změně stran může soupeř pojistit vedení, přelobování našeho gólmana ale končí na tyči. A protože střela Lukáše Knapa jen vypráší rukavice gólmana, brejk Adama Buriánka těsně míjí bránu, soupeř znovu nastřeluje jen tyč a Adam opět pálí mimo, vede soupeř minutu před koncem jen o branku. Poslední akce zápasu – kopeme rohový kop. Z odraženého míče se soupeř dostává do brejku, který náš gólman vyrazil, soupeř ale pohodlně doráží – 2:0. Je dobojováno. Škoda. Kluci to dnes odmakali. Pochvalu zaslouží zejména středová řada Ťokan, Vacek, Knap. Dařilo se brankáři, trocha štěstí k tomu prostě patří.

« Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 31 61 90 120 Další »