16.9.2018 - Starší přípravka hrála v Týništi

Na hezkém travnatém koberci v Týništi nad Orlicí odehrála SP další kolo KP. Opět jsme se přesvědčili, že letošní skupina, do které jsme byli nalosováni, bude velmi vyrovnaná. Kdybychom dnes proměnili více z našich mnoha šancí, mohli jsme si odvést plný bodový zisk. Přesto dnes panuje s předvedeným výkonem spokojenost.

tým 2008 - poprvé na podzim jsme se sešli v kompletním složení. Odehráli jsme dva velmi vyrovnané zápasy, ve kterých o konečném výsledku rozhodovali maličkosti. V zápase s Rychnovem jsme si vytvořili více gólových příležitostí než soupeř, bohužel jsme často trefovali brankáře. V prvním poločase se zrodila remiza, v tom druhém to kluci za nepříznivého stavu nezabalili a výsledek otočili. Ve druhém utkání jsme v prvním poločase porazili kluky z Borohrádku 2:1, ve druhém s Týništěm jsme měli převahu, bohužel soupeř využil své brejkové situace a nakonec z toho byl výsledek 3:3. Jako v  minulém týdnu máme z předvedené hry pozitivní dojem, zápasy nikdo nevypustil a kluci bojovali jako tým. Pochvalu opět zaslouží všichni hráči, dobře zahráli bratři Kozákovi.

tým 2009 - Prvním soupeřem nám byl Rychnov nad Kněžnou. Po vzájemné dohodě celý zápas proti sobě odehrál ročník 09, kdy se toto ukázalo jako dobré rozhodnutí. Zápas byl od 1. minuty vyrovnaný, s velkým nasazením na obou stranách a rovněž tak plný gólových příležitostí. Díky jejich neproměňovaní jsme první poločas pohráli 1:2. Do druhé poločasu jsme vstoupili aktivně, ale střelecká nemohoucnost nás neopustila. Díky bojovnosti a nasazení až do samého konce zápasu se nám minutu před koncem podařilo přeci jen vyrovnat a zápas tak skončil asi spravedlivou remízou 2:2. Ve druhém zápase byl naším soupeřem spojený tým Týniště/Borohrádku. V prvním poločase byla hra opět vyrovnaná, byť jsme rychle prohrávali, podařilo se nám vyrovnat a nakonec bylo výsledkem poločasové vedení 3:2. V druhém poločase proti druhému týmu našeho soupeře se nám již tak nevedlo. Dvěma špatně provedenými vhozenými auty jsme soupeři doslova darovali dva góly.  Hra se nám po tomto zcela rozpadla a to i zjevným vlivem úbytku fyzický sil a výsledkem byla prohra 0:4. Celkově bych dnešní turnaj a výkon našeho celého mužstva hodnotil jako povedený, vyzdvihl bych výkon obou našich středových hráčů Vašíka a Vendy, kteří se ve prospěch mužstva vydali skutečně ze všech sil.

trenéři SP: Hronovský, Hubálek

Sestava :
tým 2008 - Štěpán Čáp, Lukáš Lochman, Vojta Bělobrádek, Fanda Škoda, Štěpán Zámečník, Oliver Kozák, Eliáš Kozák, Filip Hnik, Adam Hronovský
tým 2009 - Dan Žďára, Kuba Hanzl, Vojta Kučera, Matyáš Hubálek, Jakub Bělobrádek, Václav Leugner, Jan Ježek, Václav Poláček

neproměnil: Smola

Sestava MFK: Bartošík – Valtera, Novotný, Smola, Týfa, Dubský, Čížek, Knap, Matouš, Junek, Štěpán, Šafář

V neděli 16.9. hostili starší žáci souklubí Olympie HK a Kratonoh. Už po dvou odehraných minutách jsme šli do vedení, když míč zatáhl Lukáš Knap a předložil jej Pavlu Matoušovi. Jenže to bylo z naší strany více méně vše. Naše další šance by se s velkou rezervou dali spočítat na prstech jedné ruky a málo která byla pro soupeře branku ohrožující.  Soupeř měl více šancí a mnohem nebezpečnějších a proto musíme říct, že dnes dva body získal ten šťastnější.  I proto, že se dnes hodně dařilo našemu brankáři. V průběhu hry zlikvidoval několik vyložených šancí soupeře a dvěma chycenými penaltami má velký podíl na bonusovém bodu.

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva SŽ

15.9.2018 - Muži stále neprohráli, ale doma ztratili 2 body

MFK Nové Město nad Metují - FK Černilov 1:1 (0:0) pen. 3:5

Branka MFK: 85. Jelen

Sestava MFK: Maur - Soumar, Zákravský, Srubjan, Jelen, Lelek, Vít, Holčík, Borůvka D., Flígr, Nožka

Prvních 20. minut zápasu by domácí tým aktivnější, avšak žádnou šanci si nevytvořil. Hosté se osmělili v 20. minutě, kdy jejich šanci vychytal Maur. Poté se hra vyrovnala ale zápas byl chudý na šance. Jediným vzruchem pro diváky byla střela Nožky v 24. minutě, kdy si důrazem vybojoval míč ve vápně a poté 27. minuta, kdy se hosté dožadovali penalty.

V druhém poločase pokračoval divácky neatraktivní zápas. V 63. minutě se po chybě domácích dostali hosté do vedení - 0:1. Zvýšit ho mohli v 72. minut, ale brance zabránil brankář Maur, avšak za cenu žluté karty, jelikož míč zasáhl rukou mimo vápno. Také šance hostí hlavou zblízka po rohovém kopu v 78. minutě zůstala nevyužita. V 85. minutě naopak svojí šancí nepohrdli domácí a po rohovém kopu srovnali stav na 1:1. V penaltovém rostřelu byli úspěšnější hosté a získali tak druhý bod.

13.9.2018 - Mladší přípravka odehrála 2. kolo

Ve čtvrtek13.9. pokračoval JAKO - Okresní soutěž mladší přípravky již 2 kolem.Tentokrát se hrálo v Machově.Kluci si v prvním utkání  s domácím družstvem lehce poradili  a ve druhém utkání pak rozstříleli družstvo FK Náchod.
Výsledky utkání:

MFK Nové Město - Jiskra Machov       10 : 1 /6 : 0/
střelci branek: Macháček Lukáš 4x,Dyntar Marek 2x,Škoda Šimon 2x,Jaroš Jan,Mencl Patrik

MFK Nové Město - FK Náchod               15 : 3 /10 : 2/
střelci branek: Macháček Lukáš 6x,Mencl Patrik 4x,Škoda Šimon 3x,Jaroš Jan,Dyntar Marek

Zápasy odehráli.
Dyntar Marek,Mencl Patrik,Macháček Lukáš,Jaroš Jan,Škoda Šimon,Sedláček Adam

trenéři:
Macháček Lukáš
Macháček Jaroslav

Mladší žáci odehráli druhé kolo

Dnes se dá na dvojutkání mladších žáků dívat ze tří pohledů.
První je na výsledky souhrnného skóre 1:17 děsivý. Z druhého pohledu účast 12 hráčů z 13 nominovaných je paráda. Děkuji. No a do třetice nasazení i za nepříznivého stavu bylo příkladné. Na závěr, pokud takto budeme pracovat i nadále a to nejen v zápasech, ale i v tréninku samotném, zlepšení se dostaví. Sice ne hned, ale přijde. Proto dnes chválím veškeré hráče a dva o trochu více. Je to Lukáš Vrba a překvapivě i Tomáš Kirschlager.
Sestava: Kirschlager Tomáš, Koza Petr, Lorenc Adam, Rozsypal Josef, Šimek Martin, Šubrt Josef, Uhlíř Jakub, Vecko Martin, Vrba Lukáš, Zítko Tomáš(K), Čapek Matyáš, Holý Tomáš.

9.9.2018 - Starší žáci prohráli v Novém Hradci

FC Nový Hradec Králové – MFK  2:0  (2:0)

Sestava MFK:  Bartošík – Týfa, Novotný, Smola, Valtera, Dubský, Knap, Čížek, Matouš, Štěpán, Junek, Šafář

Neděle 9.9. byla dalším hracím dnem pro starší žáky. Tentokrát jsme zajížděly na Nový Hradec, kde nás přivítal nádherný zelený a hustý trávník. Při způsobu letošního léta, jako by někdo otočil kouzelným prstenem.

Stejně jako před týdnem jsme začali zakřiknutě. Soupeř se zabydlel na naší polovině a po osmi minutách šel po krásné akci do vedení. Začali jsme se pomalu dostávat do hry, ale se naši útočníci se nedokázali prosazovat a tak naše akce většinou končili ještě před pokutovým územím soupeře. A přišla devatenáctá minuta, závar před naší brankou ve stylu filmového pal – nepal. Bohužel nakonec bylo pal a soupeř si pojistil vedení. Dlužno dodat, že velkou měrou mu k tomu dopomohl náš gólman, když nezalehl míč, který mu ležící obránce nabízel. Poté jsme se i my začali dostávat do jakýs takýs šancí. Tu asi největší  spálil (stejně jako před týdnem) Tomáš Junek, když si v rozhodující chvíli míč hodně předkopl (stejně jako před týdnem) a gólman ani nemusel moc spěchat z branky. Bohužel jejich následný střet znamenal pro domácího gólmana konec zápasu, když otřesen odstoupil. Jeho nástupce nechal po chvilce vyniknout Lukáš Knap, když mu zlikvidoval střelu z přímého kopu. Druhý poločas už byl klidnější. Hrálo se sice převážně na naší polovině, ale šance by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Přesněji na třech prstech. Naše největší bylo nastřelené břevno. Soupeř mohl znovu skórovat ze skrumáže, tentokrát ale padla volba nepal. Několik minut před koncem zastavil náš brankář brejk soupeře v rozporu s pravidly. Svůj prohřešek ale vzápětí odčinil a následný pokutový kop vyrazil nad břevno.

9.9.2018 - Náročná neděle starší přípravky

V neděli 9.9. se starší přípravka přestavila jak v okresním, tak i v krajském přeboru. Vzhledem k několika omluvenkám jsme odjížděli s minimem hráčů na střídání a trochu s obavami, jak hráči náročný program zvládnou. Někteří i s minimem tréninkových jednotek v nohou. Nakonec jsme vše zvládli a kluci zaslouží velkou pochvalu, jak se s tím poprali.
     V rámci krajského přeboru jsme zavítali do Opočna. Tým roč. 2008 byl doplněn dvěma hráči se střídavým startem z Ohnišova. A vzhledem k tomu, že s námi absolvovali i soustředění na Deštném, do týmu dobře zapadli. Dnes musíme celý tým pochválit za velkou odhodlanost a bojovnost. Kluci ukázali, že i s jedním hráčem na střídačce se dají náročné zápasy zvládnout. V prvním zápase s domácím týmem Dobruška/Opočno jsme nastoupili proti stejně starému soupeři. Byl to vyrovnaný zápas, bohužel několik našich šancí zůstalo neproměněno a na druhé straně jsme některé góly soupeři přímo darovali. Druhý poločas již byl z naší strany lepší a produktivnější a tento jsme nakonec vyhráli. Ve druhém zápase proti silné Solnici jsme se ještě v prvním poločase drželi, v tom druhém bylo znát, že klukům pomalu docházejí síly a soupeř nás postupně přehrával. Celkový dojem je však velmi dobrý, pokud budou kluci takto bojovat dál, rozhodně se v soutěži neztratíme. Pochvalu zaslouží celý tým, skvěle zahrál Fanda Škoda.
     Tým roč. 2009 - v prvním zápase proti spojenému týmu Dobrušky/Opočna podalo naše mužstvo sestavené po domluvě se soupeřem výlučně z hráčů ročníku 09 výborný výkon, a to hlavně v 1. poločase, který jsme ovládli jak herně, tak i výsledkově v poměru 9:1 a tím vlastně rozhodli o vítězi tohoto utkání. V druhém poločase to již takový brankostroj nebyl, ale konečný výsledek 12:5 je potěšující. Ve druhém zápase byl naším soupeřem tým Solnice. K tomuto zápasu jsme nastupovali trochu s obavami s ohledem na možnost pouze jednoho střídajícího hráče, ale možná tento fakt  kluky více motivoval a nechali na hřišti všechny síly. Celková prohra s tímto soupeřem v poměru 1:9 není žádnou ostudou, ba naopak. Oproti loňskému ročníku byl na našich hráčích vidět fotbalový pokrok, jehož výsledkem bylo snížení počtu obdržených branek. Samotní hráči se tak přesvědčili, že i s tímto soupeřem se dá hrát fotbal. Za dnešní turnaj je třeba pochválit všech "7 statečných", i přesto bych vyzdvihl brankářský výkon Kuby Hanzla.

Sestava :
tým 2008 - Štěpán Čáp, Lukáš Lochman, Vojta Bělobrádek, Fanda Škoda, Štěpán Zámečník, Štěpán Škoda, Tomáš Ludvík
tým 2009 - Kuba Hanzl, Vojta Kučera, Matyáš Hubálek, Ondřej Říha, Jan Ježek, Václav Poláček

Okresní přebor

B-tým starší přípravky odehrál turnaj okresního přeboru v České Skalici. Většinu nominovaných tvořili hráči s minimálními zkušenostmi, 2 dokonce nastoupili k úplně prvnímu soutěžnímu utkání. Proto jsme si stanovili jednoduchý cíl, úvodní turnaj s hráči, pro něž jsme soutěž přihlásili, důstojně odehrát.

V prvním utkání jsme inkasovali po velkých individuálních chybách, chyběl nám alespoň jeden zkušenější útočník, který by dokázal z náznaků šancí vystřelit. Tým se nečekaně vzchopil až v utkání s favorizovanou Č. Skalicí, kde hráči začali lépe plnit svoje povinnosti. Přestože byl obraz hry jednoznačný a skóre vysoké, naši borci se nevyhýbali těžkým soubojům s vyspělejšími spoluhráči a postupem času se jim dařilo stále lépe. V posledním utkání s Provodovem už nám docházely síly, hráči ale nepolevili v tempu a po nebojácném výkonu vybojovali solidní výsledek.

Herně stál náš výkon na Samovi Řehákovi, který s přehledem zvládl roli lídra týmu a turnaj odehrál prakticky bez střídání, výborně chytal Dan Žďára, zejména v utkání s Č. Skalicí, v němž doslova čaroval. Ostatní hráče je třeba ocenit za snahu a zapálení pro hru, napoprvé to nebylo vůbec špatné!

trenér: Bělobrádek

Sestava :
Dan Žďára, Filip Hnik, Kuba Bělobrádek, Samuel Řehák, Matyáš Celik, Jakub Vít, Patrik Smola, František Sláviček

Výsledky :
MFK - Hronov 2:5  (Řehák 2x), MFK - Rozkoš 0:13, MFK - Sokol Provodov 1:4 (Hnik)

I nejmladší fotbalisté zahájili svou mistrovskou soutěž

Ve čtvrtek 6.9. 2018 zahájili svou mistrovskou soutěž i naši nejmladší fotbalisté mladší přípravky
roč. 2012 a mladší.Odehráli dvě utkání a na předvedené hře bylo vidět,že je to první ostrý start po prázdninách do mistrovské soutěže.Přesto kluci v nových dresech si se soupeři poradili a  dokázali obě utkání vyhrát.
MFK N.Město  - TJ Velké Poříčí       6 : 3 / 2 : 2 /