4.10.2015 - Starší přípravka hrála okresní přebor v Hronově

V neděli 4.10. jsme odehráli další kolo OP SP v Hronově. Stejně jako před několika týdny jsme se zde utkali s týmy Zábrodí a Hronova. Tentokrát jsme však pro ně nebyli tak rovnocenným soupeřem, a to především z důvodu chybějících "posil", které nás ve stejný den reprezentovaly na krajském přeboru. První utkání s týmem Zábrodí vypadalo na začátku 1.poločasu slibně. Našemu týmu se podařilo hned ve 2.minutě vstřelit po krásné akci Pavla Dubského gól. Bohužel však nikdo netušil, že tento gól je prvním a zároveň i naším posledním v tomto turnaji. Ve zbývající části zápasu jsme se už spíše "trápili" a nepomohla nám ani posílená obranná hra. Druhé utkání proti domácímu týmu bylo v 1.poločase vyrovnané, ale v jeho závěru se Hronovu podařilo vstřelit dvě branky a náš tým jakoby přestal hrát. Ve druhém poločase jsme se opět vzpamatovali, začali bojovat, ale i přes zlepšenou obrannou hru a několik gólových příležitostí se nám nepodařilo toto utkání obrátit v náš prospěch.

Ivana Holá - trenér SP

Sestava:  Kubišta Kryštof, Meier Daniel, Holý Tomáš, Dubský Pavel, Ducháč Daniel, Schidlová Viktorie, Zítko Tomáš, Kamenský Martin

Výsledky:
MFK Nové Město n./M. - Sokol Zábrodí  1 : 4,  (1 : 12)
Branky:  Ducháč
MFK Nové Město n./M. - AFK Hronov  0 : 2,  (0 : 6)

4.10.2015 - Starší přípravky odehráli turnaj v Častolovicích

Dne 4.10. 2015 se mužstvo starší přípravky zúčastnilo dalšího kola Krajského přeboru konaném v Častolovicích. Prvním naším soupeřem byl vedoucí tým skupiny D Krajského přeboru starší přípravky - FK Jaroměř. S tímto týmem jsme se neúspěšně utkali již ve druhém kole, kdy bylo naše mužstvo oslabeno o hráče, kteří se účastnili Finálového  turnaje E.ON CUP 2015. Naši hráči přistoupili k utkání zodpovědně a nápaditou kombinační hrou soupeře přehráli. Z naší strany to bylo velice pohledné utkání se spoustou krásných fotbalových momentů.
Ke druhému utkání jsme nastoupili proti domácímu celku. V prvním poločase byl naším soupeřem tým z Kostelce nad Orlicí. Jednalo se zpočátku o vyrovnané utkání, které se zlomilo v náš prospěch až v patnácté minutě, kdy se nám podařila vstřelit druhá branka. A jelikož tato branka dodala našemu týmu potřebný impuls, konečné vítězství 5:0 bylo pro celkový výsledek, jak se později ukázalo, rozhodující. Ve druhém poločase jsme nastoupili proti týmu Častolovic. Jednalo se také o vyrovnané utkání, ve kterém jsme se v sedmé minutě ujali vedení. Domácímu celku se však podařilo vyrovnat a následně přidat ještě druhou branku. Ačkoli jsme měli do konce utkání spoustu brankových příležitostí, gólově jsme se již neprosadili.

Spolu s trenérem děkujeme všem zúčastněným hráčům za vzornou reprezentaci MFK.

Ivo Janeček - vedoucí mužstva a Martin Macek - trenér SP

skupina "A" - sestava:  Petera Maxmilián, Týfa Tobiáš, Franc Denis, Macek Viktor, Valtera Petr, Váňa Oliver, Zákravský Filip

Branky: Týfa

Druhé družstvo SP MFK si včerejší turnaj, dá se říct, hořce"protrpělo". Velmi dobře jsme hráli střední pasáže jednotlivých zápasů, ale začátky a konce nám hrubě nevycházely. V prvním zápase proti silné Jaroměři jsme dokázali nepříznivý stav 0:3, krásně a kvalitně provedenými trestnými kopy z hloubky vlastní poloviny, vyrovnat na 3:3, ale bohužel ke konci obdrželi rozhodující branku. Ve druhém utkání s druhým týmem Jaroměře jsme ztratili jasně rozehranou partii a vedení 5:3 zejména "psychickou odevzdaností" v závěru zápasu. A nakonec jsme odehráli dvě velmi vyrovnaná a zejména bojovná utkání s domácími, kdy jsme však slabou efektivitou na soupeřově polovině a lehce prostupnou obranou na druhé straně opět ztratili zápasy v jejich závěrech. Útěchou nám budiž naše bojovnost i vyrovnanost zápasů se soupeři většinou o rok staršími než je náš B tým. Závěrem bych chtěl poděkovat panu Šimkovi za podporu a pomoc s administrativním vedením zápasů.

Josef Lácha - trenér SP

skupina "B" - sestava:  Šimek Martin, Uhlíř Jakub, Bašek Dominik, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Lácha Matěj, Praus Michal, Čížek Vojtěch

Mladší dorost:

FK Kostelec nad Orlicí/Častolovice - MFK Nové Město nad Metují 1:2 (0:2)

Branky MFK10. Lhotský, 26. Příkopa

Sestava MFKHůlek - Zítko (65. Meier), Lelek, Flígr, Příkopa, Borůvka, Holčík, Tokan, Lhotský, Hůlek, Lepšík

Starší žáci:

FK Kostelec nad Orlicí/Častolovice - MFK Nové Město nad Metují/Rozkoš 3:1 (0:0)

Branka MFK/Rozkoš: 61. Rudolf

Sestava MFK/Rozkoš: Tupec - Tesař, Tipelt, Meier, Fára, Rýdl, Rucker, Horkel, Rudolf, Tokan, Šrajbr Střídali : Hrodek, Zamasti

4.10.2015 - Mladší přípravka se vrací z Trutnova bez bodu

Dne 4.10.2015 jsme se zúčastnili dalšího mistrovského turnaje mladších přípravek v HSM Trutnov.

Soupeřem nám byly týmy z MFK Trutnov a Třebechovic. Týmy jsme tentokrát postavili dle ročníků. Musíme se pořád opakovat: kluci se na hřišti učí, musí se naučit poslouchat nás trenéry a ne rodiče, musí se naučit včas přihrávat, nedokážou včas pokrývat soupeře a tím se zbytečně vysilují, což bylo převážně dnes u starších vidět. Ale jak jsme již zmiňovali, chce to čas a velkou trpělivost jak ze strany nás trenérů, tak ze strany rodičů.

4.10.2015 - Muži prohráli o gól v Rychnově

FC Spartak Rychnov nad Kněžnou - MFK Nové Město nad Metují 2:1 (2:0)

Branka MFK: Klikar

Sestava MFK: Krunčík - Voráček, Sedláček, Jelen, Lelek - Klikar, Soumar (46.Valášek), Zákravský L., Zákravský P. - Kudláček, Nejman

Hostující tým MFK Nové Město nad Metují vstoupilo do utkání vlažně a hned z prvního náznaku šance inskasovalo branku. Kolmý balon za obranu MFK a přesný přizemní centr a domácí Pups měl  jednoduchou úlohu a do prázdné branky otevřel skore utkání. Hosté pokračovali ve vlažném výkonu a byli po zásluze potrestáni. Hostující Soumar ve snaze odvrátit míč ve vlastní šestnáctce namazal před prázdnou bránu domácímu Pohlovi a domácí se ujali dvoubrankového vedení. V minutě 39´ se hosté dočkali kontaktní branky, která však byla Sedláčkovi nepochopitelně neuznána pro domnělý útočný faul a tak na světelném ukazateli svítil poločasový stav 2:0 pro domácí. Do druhého poločasu vstoupili hosté se snahou vrátit se do utkání a vytvořili si platonický tlak, balon měli na svých kopačkách, kombinovali a domácí spoléhali na dlouhé balony za obranu MFK a zformovaný obranný blok, přes který se hostující tým těžko prosazoval. Několik náznaků šancí hostujícího týmu zůstalo nevyužito a tak se snížení dočkali hosté až v minutě 70´ kdy se prezentoval nádhernou střelou hostující Klikar a vymetl pavouky z růžku brány. Hosté pokračovali v tlaku, ale když svoje šance neproměnil nejprve Sedláček a poté ani Jelen skore se již neměnilo a domácí ubránili vítězství 2:1. Hosté si utkání prohráli promarněným prvním poločasem.

"Domácím jsme cestu za body usnadnili sami chybami v obranné fázi, na jejich vítězství nic nezměnil ani náš závěrečný tlak."- M. Killar - trenér MFK

3.10.2015 - Starší dorost doma těsně prohrál

MFK Nové Město nad Metují - FC Olympia Hradec Králové "B" 1:2 (0:1)

Branka MFK: 70.Tulej Lukáš

Sestava MFKHůlek - Rathouský, Štěpán, Hable, Tulej L.,Tulej T. /71.Holčík/ Valášek, Franěk /62.Zítko/, Tuček, Práza, Pokorný

Utkání, ve kterém jsme věřili v dobrý výsledek byl náš soupeř fotbalovější, mel vice míč na svých kopačkách a v 1. poločase nás přehrával i díky brance, po které se uklidnili a nemuseli se hnát tolik do útoku. My jsme se soustředili na dobrou defenzivu se snahou o rychlý protiútok. Bohužel jsme ve finální fázi byli v malém poctu a soupeř si s našimi náznaky dokázal poradit. Do druhého poločasu jsme přeskupili rady se snahou donutit soupeře k vice chybám. Vysunuli jsme presing a snažili jsme se získávat balony na polovině soupeře s rychlým přechodem do finální části. Po jedné takové situaci se nám podařilo vyrovnat. V tuto chvíli jsme byli na koni a měli jsme několik náznaku šanci, po hezkých kombinacích. Bohužel jsme nedokázali žádnou šanci využít a naopak po dvou hrůzostrašných individuálních chybách, kdy nejprve "uděláme" roh 25 metru od vlastni branky a z následného rohu hlavičkuje vystřídavší Dostal (čímž blahopřeju kolegovi Suchomelovi ke šťastnému střídaní) úplně osamocen. Pro nás je to další poučeni, ze v obou vápnech musíme byt mnohem hladovější a zodpovědnější. Na závěr bych chtěl podekovat klukům za předvedený výkon a doufat, ze naše výkony budou mít i nadále stoupající tendenci.

3.10.2015 - Mladší žáci vezou ze Skalice dvě výhry a jednu prohru

Další kolo krajské soutěže odehráli naši mladší žáci 3.10. v České Skalici.

V prvním utkání proti Vamberku měl první gólovou šanci soupeř, ale Kuba Vacek vyhlavičkoval z prázdné brány. Jenže naše šance končili na rukavicích soupeřova brankáře a nebo mimo. Tu největší spálil Péťa Čerenkov. Ve druhé půli jsme z akce "Žáha na Žáhu", když Tomáš vyslal Honzu, jen nastřelili tyč. A přišel trest. Hloupě vyřešenou situaci našeho posledního obránce soupeř využil a protože náš výkon byl více než laxní, nechali jsme soupeře po zásluze zvítězit.  Do druhého utkání jsme provedli změny v sestavě, ale stále to nebylo ono. Naštěstí se nám podařilo dát branku a soupeř polevil. Ale bylo to spíš vykopané než uhrané. Třetí zápas proti Červenému Kostelci bylo povinné vítězství, ale i to bylo dost kostrbaté. Naše hra dnes vypadala jako by se kluci viděli prvně. Nepřihrávali si, jen nakopávali a odkopávali míče, nehýbali se. Navíc někteří dnes působili jako by byli z fotbalu unaveni. Máme sice za dnešek ze tří zápasů dvě výhry, ale bolely z toho oči.

Tomáš Bartošík - vedoucí mužstva MŽ

Výsledky:

MFK - Baník Vamberk  0:1  (0:0)

MFK - RSCM Rozkoš  3:0  (0:0)

Branky MFK: Smola Martin 2, Žahourek Tomáš(p)

MFK - TJ Červený Kostelec  5:0  (3:0)

Branky MFK: Smola Martin 2, Žahourek Honza, Buriánek, Čančara

Sestava MFK: Kumprecht - Čančara, Vávrů, Bartošík, Novotný, Čerenkov, Čtvrtečka, Buriánek, Žahourek Honza, Žahourek Tomáš, Ťokan, Vacek, Smola Tomáš, Smola Martin

4.kolo JAKO Okresní soutěž mladší přípravky

4.kolo JAKO Okresní soutěž mladší přípravka

MFK Nové Město n.M. - FK Náchod Pumy                  3 : 6
Střelci branek MFK: Paar Adam 2x,Ždára Daniel

MFK Nové Město n.M. - TJ Sokol Zábrodí                   8 : 2
Střelci branek MFK: Ždára Daniel 2x,Poláček Václav 2x,Hubálek Matyáš 2x,Leugner Václav, Spilka Mikuláš

V prvním utkání se nám střelecky nedařilo,což jsme napravili ve druhém utkání. Děkuji rodičům za pomoc v dopravě k utkání.
Macháček Jaroslav

26.9.2015 - Krajský přebor starších přípravek

Sobota 26.9. byla dalším dnem, kdy se hrál krajský přebor starších přípravek. Do dvojzápasu jsme nastupovali proti týmům Rychnova a Černilova. V obou zápasech kluci předvedli několik povedených fotbalových akcí a své soupeře jasně přehrávali. Celý tým zaslouží pochvalu za předvedenou hru. Samozřejmě v zápasech bylo několik nedostatků, ale pokud budou kluci předvádět výkony jako v sobotu, nemají se za co stydět.

Martin Macek a Vašek Zákravský - trenéři SP

skupina "A" - sestava:  Zákravský Filip, Týfa Tobiáš, Macek Viktor, Valtera Petr, Váňa Oliver, Žahourek Tomáš

Branky: 6x Váňa, Žahourek, Týfa

I druhému týmu se docela dařilo. Problémem byl vstup do turnaje, kdy nám velmi dlouhou dobu trvalo, než jsme se probrali a začali se soustředit na vlastní hru. Nakonec jsme první zápas přece jenom rozhodli v náš prospěch. Poté jsme dvakrát jednoznačně zvítězili a opět až v posledním poločase usli trochu na vavřínech a obdrženou brankou ke konci zápasu prohráli nejtěsnějším rozdílem se silným Černilovem. Je nutné si přiznat, že naší hře chybí zejména klid a rozvaha, přesnost, rozhodnost a jistota v zakončení. Stále je na čem pracovat a co zlepšovat.

Ivana Holá a Josef Lácha - trenéři SP

skupina "B" - sestava:  Bašek Dominik, Uhlíř Jakub, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Lácha Matěj, Holý Tomáš, Knap Lukáš

27.9.2015 - Okresní přebor starší přípravky

V neděli 27.9.2015 se starší přípravka zúčastnila turnaje Okresního přeboru SP v Machově. Mužstvu se podařilo navázat na výborné výsledky svých spoluhráčů ze sobotních utkání Krajského přeboru. V prvním utkání byl naším soupeřem domácí tým TJ Spartak Police Machov. Utkání od samého začátku bylo v režii našich hráčů a v čase 2:47 již vedli 4:0. Naši hráči se kombinační hrou dostávali do brankových příležitostí, které s vysokým procentem úspěšnosti také proměňovali. Ke druhému zápasu nastoupili proti mužstvu TJ Spartak Police Real. Opět se jednalo o vyrovnané utkání jako v turnaji před týdnem. Vedení v zápase se střídalo na obou stranách. Tentokrát to bylo se šťastným koncem pro náš tým, když jsme v čase 35:40 vstřelili rozhodující branku. Jelikož se našemu mužstvu do konce utkání již dařilo eliminovat útočnou snahu soupeře a poslední šance našeho týmu byla nevyužita, zvítězili jsme těsným rozdílem branek.

Všem klukům děkujeme za výkon a bojovnost.

Josef Lácha - trenér SP a Ivo Janeček - vedoucí mužstva

Sestava:  Kubišta Kryštof, Franc Denis, Ducháč Daniel, Zámečník Marek, Lácha Matěj, Kuřátko David, Schidlová Viktorie, Zítko Tomáš, Kamenský Martin