14.10.2015 - Hrálo se i další kolo okresního přeboru přípravek

Sokol Provodov - MFK Nové Město n.M.                    2 : 3
střelci branek MFK : Poláček Václav 2x,Spilka Mikuláš

TJ Velké Poříčí - MFK Nové Město n.M.                    3 : 2
střelci branek : Poláček Václav,Spilka Mikuláš

Dnes dostali přiležitost si zahrát i další hráči. Ve druhém utkání, které se se hrálo za velmi nepříznivého počasí / silný dešť / se k nám štěstí obrátilo zády. I přes porážku hráči zaslouží pochvalu.
Macháček Jaroslav

11.10.2015 - C tým starší přípravky hrál okresní přebor na domácí půdě

Za příchodu "doby ledové" jsme odehráli domácí turnaj OP SP. I přes větrné a mrazivé počasí jsme předvedli naši širokou základnu fotbalistů daných ročníků a odehráli opět bojovný a vyrovnaný turnaj. Zejména druhé poločasy obou utkání jsme odehráli vždy ve zlepšeném duchu. Proti Provodovu se nám nakonec podařilo výsledek nátlakovou hrou otočit v náš prospěch, a naopak proti Velkému Poříčí jsme již bohužel, i přes drtivý nátlak, nedokázali vyrovnat. Pravdou je, že jsme téměř celé utkání prohrávali rozdílem minimálně dvou branek. Kluky bychom chtěli pochválit, že se ve velmi nepříjemném počasí drželi, nevzdávali a bojovali až do konce. A rodičům bychom rádi poděkovali za jejich podporu a postupné doplňování vrstev oblečení.

Josef Lácha a Ivana Holá -trenéři SP

Sestava:  Čížek Vojtěch, Franc Denis, Dubský Pavel, Ducháč Daniel, Uhlíř Jakub, Lácha Matěj, Šimek Martin, Meier Daniel, Kuřátko David, Schidlová Viktorie, Kamenský Martin

Výsledky:
MFK Nové Město n./M. - Sokol Provodov   3 : 2,  (1 : 2)
Branky:  2x Kuřátko, vlastní
MFK Nové Město n./M. - TJ Velké Poříčí   6 : 7,  (4 : 6)
Branky:  6x Franc

10.10.2015 - A a B starší přípravky hráli turnaj v Černilově

Za velmi chladného počasí se mužstvo starší přípravky zúčastnilo dalšího kola Krajského přeboru pořádaném FK Černilov. Prvním naším soupeřem bylo mužstvo FK Jaroměř. Bylo vidět, že tým Jaroměře se po zkušenosti z minulého týdne na naši hru připravil. V prvním poločase jsme se ujali vedení v první minutě zápasu a poté se hra vyrovnala. Druhá naše vstřelená branka dostala naše hráče do pohody. V závěru poločasu mužstvo pečetilo vítězství dalšími dvěma brankami. Ve druhém poločase jsme rychlou brankou soupeře prohrávali 1:0. Našemu mužstvu se však vzápětí podařilo vyrovnat a následně přidat druhou branku. A po obětavém výkonu si vítězství pohlídali.
    Ve druhém zápase jsme nastoupili proti domácímu týmu. První poločas byl zcela v naší režii a odpovídá tomu i výsledek. Druhý poločas stejně jako v prvním utkání tak jednoznačný nebyl. Naše mužstvo vedlo od čtvrté minuty dva nula. Soupeři se však podařilo vstřelit kontaktní branku, na kterou jsme následně reagovali vstřelením třetí branky. Soustředěným výkonem si již naši hráči vítězství nenechali sebrat. A zakončili tak úspěšné vystoupení starší přípravky v dalším kole Krajského přeboru.

Martin Macek -trenér SP
Ivo Janeček - vedoucí mužstva

skupina "A" - sestava:  Zákravský Filip, Týfa Tobiáš, Macek Viktor, Váňa Oliver, Franc Denis, Knap Lukáš, Čížek Vojtěch, Praus Michal

Branky: 2x Váňa, Knap

Zejména díky opětovnému posílení hráči ročníku 05 se nám podařilo přehrát vedoucí tým tabulky z Jaroměře. Náš druhý tým MFK SP nejdříve těsně o gól prohrál v prvním poločase, ve druhém už jsme se však prosadili více a dokázali soupeři vstřelit pět branek. Proti domácímu Černilovu, který byl v tabulce naopak těsně za námi, jsme se nejdříve s jejich lepším týmem protrápili k jednogólové remíze. Poté jsme však jejich slabší tým "přejeli" rozdílem třídy a vstřelili 8 branek. Závěrem bych chtěl poděkovat našim "starším", Maxovi, Petrovi a Tomášovi, za jejich výrazný přínos kvality do naší předvedené hry.

Josef Lácha a Ivana Holá - trenéři SP

skupina "B" - sestava:  Petera Maxmilián, Valtera Petr, Žahourek Tomáš, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Lácha Matěj, Uhlíř Jakub, Holý Tomáš

Branky: 3x Zámečník, 2x Vacek, 2x Žahourek, Lácha

10.10.2015 - Starší žáci vyhráli nadělili Nové a Staré Pace "kanára"

MFK Nové Město nad Metují - Nová/Stará Paka 6:0 (4:0)

Branky MFK/Rozkoš1. a 38. Jakub Zamastil, 3. Lukáš Rudolf, 14. Matyáš Rýdl, 32. Filip Tesař, 44. Vojtěch Ťokan

Sestava MFK/RozkošOndřej Vích – Viktor Tauchman, Matěj Vrabec, Lukáš Stránský, Stanislav Žlab, Michal Kříž, David Fenynec, Štěpán Entner, Michal Šídlo, Martin Hanka, Ondřej Horyna

Střídali: Tomáš Wolf, Jakub Řeháček, František Doubek, Antonín Doubek, Jakub Fejfar

"Novoměšťáci a Skaličáci se o vstřelené branky podělili rovným dílem a po zásluze vyhráli rozdílem třídy." - J. Holý - sekretář domácích

10.10.2015 - Muži doma o gól prohráli

MFK Nové Město nad Metují - FK Vysoká nad Labem 0:1 (0:0)

Sestava MFK: Krunčík - Voráček, Sedláček, Jelen, Lelek, Zákravský L., Zákravský P., Klikar, Soumar (83. Maur), Kudláček, Nejman

Sestava Vysoká: Pavliš - Dušek, Píša, Ptáček, Lunda, Pražák, Haken, Škvrňák (87. Duben), Podlipný, Bělka, Homolka

Utkání hrané za velkého větru začali územní převahou hosté, avšak bez velké šance, míč jen dvakrát nebezpečně proletěl vápnem domácího týmu. Domácí zahrozili až v 14. minutě trestným kopem Zákravského. Ve 25. minutě Klikar zpracoval centr Voráčka, přiťukl Kudláčkovi, ale jeho střela mířila těsně nad branku. Hned poté z akce hostí byla také nebezpečná střela, kterou Krunčík vyrazil na roh. Ve 33. minutě po rohovém kopu trefuje hostující kanonýr Bělka tyč. Ve 41. minutě likviduje domácí Krunčík šanci hostí v bezprostřední blízkosti.

Druhý poločas začal slibnou šancí domácího Voráčka, který však střílel jen do brankáře. Poté to byl na hřišti spíše boj než pohledná kopaná, a to až do 74. minuty, kdy po pěkné akci krásnou střelou šajtlí do růžku branky hostující Haken otevřel skóre - 0:1. Hosté měli do konce zápasu ještě jednu velkou šanci, tu ale v 81. minutě neproměnili, přesto si odvážejí zasloužené 3 body.

"Kvalita i zkušenost byly na straně hostí, my stále děláme zbytečně moc chyb v rozehrávce, máme strach hrát. Hráčům děkuji za obětavý výkon, na soupeře z Vysoké to však nestačilo a tak po zásluze odváží tři body."  - M. Killar - trenér MFK

10.10.2015 - Mladší žáci třikrát vyhráli

Sobota 10.10. byla dalším hracím dnem našich mladších žáků. Tentokrát jsme se představili v Broumově. V prvním utkání proti RSCM Rozkoš jsme se od začátku zabydleli na polovině soupeře, ale na gól jsme si museli počkat až do 8 minuty, kdy se napřáhl z dálky Martin Smola. Vzápětí mohl soupeř srovnat, ale Matěj Kumprecht v naší brance jeho šanci zlikvidoval.

Zanedlouho přidal uklidňující druhý gól Honza Žahourek. I ve druhém poločase jsme měli více ze hry, ale Petr Čerenkov nastřelil tyč, šanci Honzy Žahourka vykopl soupeř až z brankové čáry, střelu Martina Smoly brankář kryl. Ale i před naší brankou se děli věci. Několikrát musel Matěj Kumprecht likvidovat akce soupeře a když už byl překonán, vyhlavičkoval míč na cestě do naší branky Kuba Vávrů. I ve druhém utkání s domácím Slovanem Broumov jsme měli územní převahu, ale Adam Buriánek jen nastřelil břevno a Petr Čerenkov vyprášil rukavice soupeřova gólmana. Až po 7 odehraných minutách se po centru Matyho Čančary dostal k odraženému míči Honza Žahourek a šli jsme do vedení. Ale pak nám přestal fungovat střed hřiště a do konce poločasu mohl soupeř srovnat. Jeho střelu však David Rücker v naší brance bravurně kryl a za nedlouho zachraňoval na brankové čáře nadvakrát Kuba Vacek. I ve druhé půli jsme se tlačili před branku soupeře, jenže Tomík Bartošík přestřelil, Martin Smola a Petr Čerenkov jen zazvonili na brankovou konstrukci.

Pojišťujícího druhého gólu jsme se nakonec dočkali až v závěru zápasu. Jako v předešlých zápasech i ve třetím utkání proti Solnici jsme tlačili před soupeřovu branku, ale góly přišli až v závěru první půle. V té druhé se ale hra naší zásluhou vyrovnala. Kluci si nejednou nebyli schopni přihrát a nad hřištěm létali jen nakopávané míče. Soupeř toho naštěstí nevyužil a tak dnes zpoza Broumovských stěn odvážíme plný bodový zisk s čistým kontem. Děkujeme klukům za předvedený výkon, rodičům za podporu a pomoc s dopravou a Matěji Kumprechtovi přejeme brzké uzdravení.

Tomáš Bartošík - vedoucí mužstva MŽ

Sestava MFK: Kumprecht - Novák, Rücker, Čtvrtečka, Vacek, Vávrů, Smola Martin, Buriánek, Žahourek Honza, Čerenkov, Čančara, Bartošík, Novotný

10.10.2015 - Mladší přípravka odehrála turnaj v Třebechovicích

Na kvalitní, ale velmi mokré trávě na hřišti v Třebechovicích nám byl soupeřem již na třetím turnaji za sebou tým domácích Třebechovic a tým Javorka/Miletín.

Do dnešních zápasů jsme oba naše týmy postavili opět dle ročníků. Vzhledem k několika omluvenkám u ročníku 07 jsme tým doplnili dvěma hráči ročníku 09 ( Poláček, Leugner). Přestože jsme i tentokrát, po sečtení výsledků obou našich týmů, prohráli oba zápasy, tak zvláště u starších hráčů bylo vidět značné zlepšení, když se ve hře začínají objevovat kombinační prvky. Ve svých zápasech byli více než vyrovnaným soupeřem, což se projevilo i na celkovém skóre oproti výsledku se stejným soupeřem z Třebechovic z minulého týdne. Velmi potěšitelné bylo, že oba hráči ročníku 09 se mezi svými staršími spoluhráči neztratili a někteří by si z jejich přístupu mohli vzít příklad. U druhého týmu, hráčů ročníku 08, nás stále čeká hodně práce, přestože některé individuální výkony byly potěšitelné. Největším problémem u některých hráčů je neudržení soustředění se na samotný zápas, z čehož pramení mnoho ztracených míčů a obdržených branek. Velké potíže máme v útočné fázi, je pro nás zatím těžké dostat se do zakončení.

I přes prohry je na hráčích vidět, jak se každým turnajem zlepšují.

Sestava - tým 1 : Martin Kučera - Martin Vecko, Petr Kašpar, Jan Havelský, Tomáš Zelený, Václav Poláček, Václav Leugner

Sestava - tým 2 : Štěpán Čáp - František Škoda, Adam Hronovský, Marek Šnips, Nicolas Adamec, Filip Hnik, Patrik Hendl