25.10.2015 - Starší dorost doma prohrál s Pardubičkami

MFK

MFK Nové Město nad Metují - SK Pardubičky 2:4 (1:1)

Branky MFK: 10.Cohorna, 55.Práza 

Sestava MFK: Vik-Štěpán,Nymsa,Hable,Pokorný, Holčík,Mádr, Tuček,Práza, Tulej L. /76.Lelek/, Cohorna/26.Franěk

Další zápas jako přes kopírák... Opět jsme se ujali vedeni a  opět nám tento úvodní gól paradoxně ublížil. Místo, abychom se uklidnili a využili další výborné šance, drželi míč, a přesně kombinoval, tak si myslíme, že se nám nemůže nic stát, že  nemusíme bojovat, že nemusíme vyhrávat souboje, ba dokonce, že tyto souboje ani nemusíme absolvovat. Jsme pohodlní až líní. Na kritiku reagujeme podražděně a místo koncentrace na samotný výkon, hledáme problémy jinde, než u sebe. Stejně, jako v předešlích zápasech jsme prohráli toto utkání v obou šestnáctkách, kde byl soupeř, ač mladší, daleko bojovnější a hladovější. Soupeři gratulujeme a doufáme, že se v příštím zápase se silnou RMSK donutíme k mnohem kvalitnějšímu, týmovému výkonu.

 

24.10.2015 - Mladší přípravka odehrála své zápasy na domácí půdě

MFK

Na konci podzimní sezony dne 24.10. byla i naše mladší přípravka pořadatelem mistrovského turnaje krajského přeboru. Soupeřem nám byly týmy z Op/Dob., Jaroměře a Rasošek. 

Nominovaní byli všichni hráči a téměř se i všichni dostavili. Při účasti čtyř týmu na turnaji je hrací čas  zkrácen na 2x10 minut, což není  mnoho času ,,k protočení,, tolika hráčů do hry. Jistě všem trenérům záleží na výsledcích, ale v našem případě jde o zapojení do turnajů všech hráčů, kteří mají zájem o fotbal a v domácích podmínkách je to nejlepší příležitost. 

Prohráli jsme dvě utkání a to s Op/ Dobruškou 0:10 a s Jaroměří 2:10. Vítězství jsme vybojovali 

s Rasoškami 16:2 a jelikož víme, že tento soupeř není ,,silný,,, tak obzvlášť v tomto utkání dostali více  prostoru hráči, kteří nedávno teprve začali a na turnaji byli poprvé.

S pořádáním turnaje jsou i vedlejší starosti, jako příprava hřiště, obstarání pochutiny pro všechny týmy a hlavně zajištění rozhodčích. Děkujeme tatínkům, kteří se této role zhostili a zvládli to s velkým přehledem.

Také děkujeme všem rodičům a dalším rodinným příbuzným, že přišli fandit, své děti povzbudit. Do toho nám v tom trošku chladném počasí svítilo sluníčko a bylo z toho fajn dopoledne.

Trenéři Čerenkov Petr a Krátký Václav

24.10.2015 - Straší žáci v Hořicích vyhráli, mladší dorost prohrál

MFK

Mladší dorost:

Jiskra Hořice/Dohalice - MFK Nové Město nad Metují 4:1 (2:0)

Branka MFK: Flígr

 

Starší žáci: 

Jiskra Hořice - MFK Nové Město nad Metují/RSCM Rozkoš 1:3 (1:1)

Branky MFK/Rozkoš: 6. Tesař Filip, 57. Rudolf Lukáš, 59. Rýdl Matyáš

Sestava MFK/RozkošMatyáš Tupec – Filip Tesař, Michal Tipelt, Ondřej Fára, Matyáš Rýdl, Marek Kocián, Jan Horkel, Tereza Janoušková, Lukáš Rudolf, Ladislav Šrajbr, Vojtěch Ťokan, Josef Skuhravý, Tomáš Hrodek

24.10.2015 - Mladší žáci v Týništi podlehli jen domácímu týmu

MFK

9.kolo krajského přeboru mladších žáků jsme v sobotu 24.10. odehráli v Týništi nad Orlicí. K prvním zápasu jsme, na šedivákem pokrytém hřišti, nastoupili proti Broumovu. V první půli měl více ze hry soupeř, ve druhém pak my. Paradoxně největší šanci soupeře likvidoval na brankové čáře Kuba Čtvrtečka právě ve druhé půli za naší převahy. Utkání už spělo k bezbrankové remíze, když nás v poslední minutě dostal Maty Čančara do vedení, na které již soupeř neměl čas reagovat. Jen padesát vteřin stačilo ve druhém utkání domácímu Týništi nad Orlicí k tomu aby šlo do vedení. O sedm minut později nás od druhého gólu zachránil ofsajd. Naše hra byla děsivá, střed hřiště jako by neexistoval . Ve druhé půli se náš výkon zlepšil, ale David Rücker v posledním okamžiku promáchl, Martin Smola oklepal listí z bříz za brankou (a jsou to opravdu vysoké stromy), Tomáš Tran orazítkoval tyč. Štěstíčko se od nás odvrátilo. O konečném výsledku utkání tak rozhodli standardní situace.

Soupeř zahrával dvě, my jednu. Ve třetím utkání proti Červenému Kostelci jsme se naopak my dostali do vedení téměř z první akce. Vedení jsme brzy ještě navýšili a zápas jsme pak dohrávali téměř v tréninkovém tempu. Vácova objednávka párku po zápase byla toho důkazem.

Za tří zápasů dvě vítězství - výsledkově bychom mohli být spokojeni. K našemu dnešnímu výkonu se ale slova chvály hledají jen těžko. Snad jen obranná trojice Novas, Váca a Čtvrťa odehrála to, co jsme od nich zvyklí. To je ale málo. Naše záloha jako by neexistovala. Přesto, že jsme klukům názorně ukázali co od nich chceme, kluci jako by to na hřišti už nevěděli, někteří možná ani nechtěli vědět.   

Tomáš Bartošík - vedoucí mužstva MŽ

Sestava MFK: Tomáš Bartošík - Matyáš Novotný, Jakub Vacek (c), Jakub Čtvrtečka, Matyáš Čančara, Josef Novák, Martin Smola, David Rücker, Tomáš Smola, Tomáš Tran 

Výsledky: 

MFK : Slovan Broumov  1:0  (0:0)

Branka MFK: Čančara

MFK : SK Týniště nad Orlicí  1:3  (0:1)

Branka MFK: Čančara

MFK : TJ Červený Kostelec  8:1  (6:0)

Branky MFK: Rücker 3, Čančara 2, Smola Martin, Vacek, Novotný 

17.10.2015 - Přípravky odehráli turnaj v Rychnově

MFK

V sobotním kole KP SP jsme sehráli dvojzápasy s mužstvy Rychnova a Jaroměře. V první části utkání s Rychnovem jsme soupeře jasně přehrávali a zvítězili 6:1. Druhý poločas byl zcela vyrovnaný a soupeř nám nenechával prostor k rozehrávce, což byl pro naše hráče problém. Nakonec jsme byli v koncovce lepší a zvítězili 2:1.
Druhé utkání s Jaroměří mělo stejný průběh. Soupeř nás opět rychle napadal a našim hráčům to dělalo velký problém při rozehrávce. Výsledky 4:3 a 1:0 svědčí o tom, že Jaroměř je pro nás vždy nejtěžším soupeřem. Pokud ale zlepšíme zpracování a práci s míčem, můžeme se těšit na další dobré výsledky. Pochvala pro všechny kluky, že v sychravém a deštivém počasí odvedli bojovný výkon.

Martin Macek a Vašek Zákravský - trenéři SP

skupina "A" - sestava:  Petera Maxmilián, Zákravský Filip, Týfa Tobiáš, Valtera Petr, Franc Denis, Váňa Oliver, Žahourek Tomáš, Čížek Vojtěch

Výsledky:        
MFK Nové Město n./M. - Spartak Rychnov n./K. A    6 : 1
Branky: 4x Váňa, 2x Žahourek
MFK Nové Město n./M. - Spartak Rychnov n./K. B    2 : 1
Branky:  Petera, Franc
MFK Nové Město n./M. - FK Jaroměř A     4 : 3
Branky:  3x Váňa, Zákravský
MFK Nové Město n./M. - FK Jaroměř B     1 : 0
Branky:  Zákravský

Z důvodu podmáčeného terénu jsme odehráli sobotní kolo KP SP na umělé trávě. Toto jsme přivítali, jelikož trénujeme na velmi podobném terénu a i počasí nenasvědčovalo tomu, že by bylo možné odehrát dané kolo na travnatém povrchu. Na druhou stranu jsme se museli potýkat s velikostí hřiště, hodící se spíš pro turnaje MP, a s často až nesmyslným kouskováním hry ze strany rozhodčích, kteří až příliš bazírovali na správnosti některých herních činností a to např. autů, prováděných jak odkopem od brány, tak vhazováním. Nakonec jsme však všechna naše utkání zvládli a pouze jednou bezbrankově zremizovali. K tomu nám dopomohly zejména naše "starší posily", Lukáš z pozice zaskakujícího brankáře a Viktor z pozice útočícího hráče, jimž oběma patří velké dík.

Josef Lácha a Ivana Holá - trenéři SP
       
skupina "B" - sestava:  Knap Lukáš, Macek Viktor, Matouš Pavel, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Lácha Matěj, Uhlíř Jakub, Šimek Martin

Výsledky:           
MFK Nové Město n./M. - Spartak Rychnov n./K. B    1 : 0
Branky: Zámečník
MFK Nové Město n./M. - Spartak Rychnov n./K. A    3 : 0
Branky:  2x Lácha, Matouš
MFK Nové Město n./M. - FK Jaroměř B     0 : 0
MFK Nové Město n./M. - FK Jaroměř A     3 : 2
Branky:  2x Zámečník, Vacek

18.10.2015 - Starší přípravka C v Machově 2x vyhrála

MFK

V neděli jsme odehráli další kolo OP SP téměř výhradně s hráči ročníku 06. Terén byl opět velmi podmáčený a těžký, což našim hráčům činilo nemalé problémy. Tentokrát jsme se chtěli zaměřit zejména na herní souhru týmu proti soupeřům, kteří uzavírají tabulku OP.  A i když tomu konečné výsledky příliš nenasvědčují, bohužel naše předvedená hra nebyla ideální a podařilo se nám jen pomálu kombinačních akcí. Prosadili jsme se především individuálními schopnostmi, a to zejména Matěje Vacka a Pavla Matouše, které v konečném výsledku výrazně převážily nad individuálními chybami a nedokonalostmi, jichž rozhodně nebylo málo. Doufejme, že se postupem času naučíme více čelit a fotbalově reagovat na destruktivní hru našich soupeřů z OP. Přesto bychom rádi všem zúčastněným klukům poděkovali a pochválili je za to, že se i s rodiči nezalekli počasí a "výlet" do Machova s námi absolvovali.

Josef Lácha a Ivana Holá - trenéři SP

Sestava:  Kubišta Kryštof, Matouš Pavel, Vacek Matěj, Meier Daniel, Lácha Matěj, Holý Tomáš, Ducháč Daniel, Zítko Tomáš, Kamenský Martin

Výsledky:        
MFK Nové Město n./M. - TJ Spartak Police/Machov   12 : 2,  (6 : 2)
Branky:  6x Vacek, 5x Matouš, Holý
MFK Nové Město n./M. - TJ Spartak Police Vosy  8 : 4,  (4 : 3)
Branky:  6x Vacek, Matouš, Lácha

18.10.2015 - Mladší žáci na domácí půdě třikrát vyhráli

MFK

V neděli 18.10. se naši mladší žáci představili na domácím hřišti. V první utkání proti RSCM Rozkoš jsme se, jako již tradičně, ze začátku hledali. A navíc i inkasovali. Pomalu jsme se ale dostávali do hry. Po deseti odehraných minutách poslal Maty Čančara kolmou přihrávku na Honzu Žahourka a bylo vyrovnáno. Zanedlouho nakopl Filip Ťokan míč levačkou na soupeřovu branku a ten po několika tečích skončil za zády gólmana soupeře - šli jsme do vedení, které do poločasu Maty Čančara ještě navýšil. I po půli jsme měli převahu, ale téměř bez šancí. Jednu z mála využil Tomáš Žahourek, když k němuž propadl rohový kop Honzy Žahourka. Ve druhém utkání proti Týništi n.O.

jsme se od začátku sice nastěhovali na soupeřovu polovinu ale znovu jsme si na gól museli počkat deset minut, když předtím Tomáš Smola střílel nad a Maty Čančara hlavičkoval do brankáře. Pak Maty Čančara vybojoval ve střehu hřiště míč a kolmou přihrávkou našel rozeběhnutého Martina Smolu a ten dal první a jak se později ukázalo jediný gól zápasu. I po změně stran jsme sice jakous takous převahu měli, ale bez užitku. Jednu z mála vážnější šanci měl Martin Smola, ale jeho střela šla jen do gólmana. Ve třetím utkání proti Českému Meziříčí se kluci názorně přesvědčili co může způsobit ztráta soustředění a laxnost, když jsme na začátku druhé půle nechali soupeře vstřelit kontaktní gól. Byť jsme zvítězili je třeba se poučit z chyb a dvou inkasovaných branek.

Přestože by skóre některých dnešních utkání mohla svědčit o opaku, žádný soupeř dnes nebyl horší, nebo slabý. I proto musíme klukům poděkovat za předvedený výkon.

Tomáš Bartošík - vedoucí mužstva MŽ 

Sestava MFK: Rücker David, Smola Martin, Smola Tomáš, Novák Josef, Žahourek Jan, Žahourek Tomáš, Čančara Matyáš, Čtvrtečka Jakub, Vacek Jakub (c), Bartošík Tomáš, Novotný Matyáš, Navrátil Lukáš, Ťokan Filip, Tran Tomáš

Výsledky: 

MFK : RSCM Rozkoš  4:1  (3:1)

Branky MFK: Žahourek Honza, Ťokan, Čančara, Žahourek Tomáš

MFK : SK Týniště n.O.  1:0  (1:0)

Branka MFK: Martin Smola

MFK : FC České Meziříčí  5:2  (3:1)

Branky MFK: Čančara 2, Žahourek Tomáš, Novák, Tran 

17.10.2015 - Starší dorost doma uhrál bod s Letohradem

MFK

MFK Nové Město nad Metují - FK Letohrad 2:2 (2:1) p.k. 1:3

Branky MFKValášek, Tuček

Sestava MFKMlázovský - Hable, Štěpán, Nymsa, Holčík /64.Pokorný/, Mádr, Tuček, Tulej L. /78.Vik/, Tulej T., Práza, Valášek

"Pravděbodobně zasloužený výsledek pro obě mužstva.My jsme trestuhodně a nezodpovědně doslova prospali 1. poločas,ve kterém jsme sice šli do vedení,ale tento gól nám ublížil.Přestali jsme napadat,bojovat,byli jsme bez dostatečného pohybu,jak v obranné tak i útočné fázi,odražené balóny sbíral soupeř,v defenzivě jsme byli laxní až pohodlní a naopak jsme nebyli koncetrováni a ani zodpovědni.Po důrazné domluvě o poločase jsme ten druhý začali o poznání lépe,hned na začátku jsme si vytvořili dostatek brankových příležitostí,ale vlastní nemohoucností jsme branku nedali.To se nám podařilo déle po pěkné kombinační akci.Nějaké náznaky jsme měli i nadále a zejména dvojice Valášek,Práza,byla pernamentní hrozbou pro hosty.Více nám ale přáno nebylo a je nutno podotknout,že by si Letohrad s výrazně mladšími hráči prohrát nezasloužil.Při penáltách nás porazil hostující brankář,který dvě penalty chytil a třetí očima vyrazil nad branku.Pro naše hráče jde o další zkušenost,že pokud na hřišti neodevzdají 100%,pokud budou reagovat podrážděně na naše výtky a pokud nebudeme proměnovat i ty nejvyloženější brankové šance,tak vyhrávat nemůžeme.My se přes týden budeme snažit dát zdravotně do pořádku a v neděli doma proti Pardubičkám se pokusíme navázat na kvalitní hru v druhém poločase." - J. Zahradník - trenér MFK

17.10.2015 - Muži s vedoucími Kratonohami prohráli

MFK

TJ Sokol Kratonohy - MFK Nové Město nad Metují 4:1 (2:1)

Branky MFK: 2. Mládek, 23. Mládek, 54. Jiroutek, 78. Mládek - 4. Klikar

Sestava MFKKrunčík - Jelen, Zákravský L., Kudláček - Voráček, Lelek (84.Lukášek), Emlar (68.Soumar), Klikar, Zákravský P. (C), Nejman - Sedláček

Kratonohy: Mačí - Hrůša, Němeček, Huňák - Jiroutek (70.Jilemnický), Semelka, Franc, Fidra (66.M. Vejr) - Kulič - Kořínek, Mládek (80.L. Veverka)

Začátek utkání se vydařil domácím, kteří se hned ve druhé min. ujali po centru do vápna a hlavičce Mládka vedení 1:0. Hosté však ve 4. min. po samostatné akci Klikara a jeho přesné střele vyrovnali na 1:1. V rozmezí 6. - 8. min. si pak hosté vypracovali dvě slibné šance, ale ty jim zmařil domácí brankář Mačí. Po divokém začátku domácí postupně převzali iniciativu a hosté se jen bránili. Množství gólových šancí domácích však stačila obrana MFK, někdy i s velkým štěstím ubránit. Až ve 23. min. se domácí po tečované střele Mládka dostali do vedení 2:1. V dalším průběhu utkání domácí zahazovali gólové šance nebo jim stál v cestě brankář MFK V. Krunčík.

Druhý poločas se od začátku odehrával v režii domácích, kteří se nastěhovali na polovinu MFK. V 54. min. se po rohovém kopu dostal k odraženému míči k T. Jiroutek a přesnou střelou z hranice vápna zvýšil na 3:1. Hosté kteří podnikali jen ojedinělé výpady mohli snížit v 66. min., když domácí obraně unikl Sedláček, jeho střelu však Mačí vyrazil. V 78. min. se po levé straně protáhl domácí Kořínek, nahrál na zcela volného Mládka a ten svým třetím gólem v utkání upravil stav na konečných 4:1. Vítězství domácích bylo zcela zasloužené.

 

"S tak kvalitním soupeřem se nemůžeme rovnat. Dnešní utkání mělo jednoznačný průběh a domácí zvítězili naprosto zasloženě." - M. Killar - trenér MFK

14.10.2015 - Hrálo se i další kolo okresního přeboru přípravek

MFK

Sokol Provodov - MFK Nové Město n.M.                    2 : 3
střelci branek MFK : Poláček Václav 2x,Spilka Mikuláš

TJ Velké Poříčí - MFK Nové Město n.M.                    3 : 2
střelci branek : Poláček Václav,Spilka Mikuláš

Dnes dostali přiležitost si zahrát i další hráči. Ve druhém utkání, které se se hrálo za velmi nepříznivého počasí / silný dešť / se k nám štěstí obrátilo zády. I přes porážku hráči zaslouží pochvalu.
Macháček Jaroslav

« Předchozí 1 31 58 59 60 61 62 63 64 92 122 Další »