28.2.2016 - Mladší žáci odehráli halový turnaj v Č. Kostelci

MFK

V neděli 28.2. se mladší zúčastnili halového turnaje v Červeném Kostelci. Náš první soupeř byla Jaroměř. A byla jednoznačně lepší, ale gólově se prosadila až 5 vteřin před koncem. V druhém utkání jsme Kudowu Zdrój sice přehrávali, ale gólově jsme potvrdili pouze jednou. Pak nás čekala Úpice/Rtyně. Sice jsme zvítězili, ale výkon nebyl podle našich představ. Následná bezbranková remíza se Zábrodím nás odsunula na třetí místo v tabulce základní skupiny a boj o celkové páté místo. V něm jsme porazili Hostinné a znovu Kudowu.

Tomáš Bartošík

Sestava MFK: Žahourek, Čerenkov, Vacek, Vávrů, Novák, Čtvrtečka, Buriánek, Tran

Výsledky: 

MFK : Jaroměř 0:1

MFK : Kudowa 1:0

Branka: Buriánek

MFK : Úpice/Rtyně 3:1

Branky MFK: Buriánek 2, Vávrů

MFK : Zábrodí 0:0

MFK : Hostinné 4:0

Branky MFK: Vávrů 2, Buriánek, Žahourek

MFK : Kudowa 2:0

Branky MFK: Žahourek, Buriánek

Celkové pořadí turnaje: 1.Jaroměř, 2.Zábrodí, 3.Velké Poříčí, 4.Červený Kostelec, 5.MFK Nové Město, 6.Kudowa, 7.Police n.M., 8.Hostinné, 9.Úpice/Rtyně

Dorost o jeden gól podlehl Velkému Poříčí

MFK

MFK Nové Město nad Metují - Velké Poříčí 1:2

Pro naše hráče velmi dobré utkání. Jak jsme očekávali, zkušený soupeř (i bez několika opor), byl výborný v držení míče a hlavně středová řada s Honzou Hubkou nám dělala velké problémy ve hře dozadu (protože stále bráníme na moc velkém prostoru, obsazujeme špatně hráče a jsme v nedostatečném počtu v těžišti hry). Naopak v útočné fazy jsme měli okamžiky, které staly za povšimnutí. A když se 3-4 hráči dali do pohybu, potkaly se stejně myšlenky, pak jsme dokázali obranu, kterou řídil výborný (útočník) Dobýval, překonat několikrát v zápase. Bohužel, opět se ukázal nás veliký problém, a to je dotažení akci až do vysněného finále a tím je míč v sítí soupeře. Pokud nebudeme proměňovat ani ty největší vytvořené šance, pak v soutěži budeme mít velký problém!! Na druhou stranu je třeba kluky pochválit za to, že do zápasu přenášejí věci z tréninku. Pokud budeme i nadále pracovat na odstranění našich nedostatku (u některých % zkažených nahrávek je až do nebe volající), budeme pokorní, ochotni se obětovat (zejména v tvrdosti v osobních soubojích), a budeme poctivě a maximálně trénovat, pak věříme, že k předvedené hře budeme přidávat i jednotlivá vítězství.

27.2.2016 - Muži v přípravě zvítězili nad Černilovem

MFK

MFK Nové Město nad Metují - FK Černilov 3:2  (0:1)

branky MFK:  54´ Voráček, 76´ Vít, 86´ Jelen.

sestavaKrunčík - Jelen, Nejman, Kudláček, Vít - Soumar, Růžička, Zákravský P., Voráček - Klikar, Paďour

střídaliLelek, Valášek, Maur V., Zákravský L.

"V utkání jsme dvakrát prohrávali, nakonec jsme však dokázali průběh otočit a zvítězili. I přes 3 vstřelené branky máme velký problém s využíváním šancí. Na vítězství jsme potřebovali 11 střel mezi tyče, musím však vyzdvihnout výkon golmana hostí, který i s dávkou štěstí šance likvidoval. V utkání nedošlo ke zranění, což je vždycky to nejdůležitější pro další průběh přípravy."

Miloš Killar - trenér MFK              

Dorost tentokrát jasně zvítězil

MFK

MFK Nové Město nad Metují - Lípa nad Orlicí 5:1 (1:1)

V dalším utkání jsme se poprvé sešli skoro kompletní a na hře to bylo vidět. Prvních 25 minut bylo z naší strany vybrornych. Dokázali jsme držet balón, kombinovat, po ztrátě jsme velmi rychle získali balón zpět do vlastního držení. Co naše výkony ale stále srazí je samotné zakončení vypracovaných, doslova stoprocentních, brankových příležitosti. Není normlani, abychom 6x nedali samostatný únik na brankáře... V tom musíme v tréninku zapracovat a začít být mnohem více produktivní, jinak nás soupeři v soutěži vytrestají, stejně, jako to udělal Hronov, Opočno i Lípa, která šla z ojedinělého protiútoku i do vedení 1-0. Velmi pozitivní na druhou stranu je fakt, že někteří, hlavně pak ti mladší hráči, jdou svými výkony neustále nahoru a naše hra má stoupající kvalitu. O dalším víkendu nás čeká další soupeř z B. třídy, který postoupil z podzimních bojů do skupiny o postup, a tím bude mužstvo Velkého Poříčí, které je prošpikováno několika velmi zkušenými plejery. Uvidíme, jak se naše mladé mužstvo s tímto soupeřem popasuje.

Dorost v další přípravě remizoval

MFK

MFK Nové Město nad Metují - SK Opočno 1:1

V dalším přípravném utkání jsme přivítali celek z Opočna, který podobně, jako Solnice postoupil v B. třídě do skupiny o postup. Samotné utkání mělo pro náš tým opět přínos v tom, že si samotní hráči "osahali", v jakém tempu a rychlosti musí pracovat. Z tohoto pohledu jsme spokojeni. Co nám však dělá neustále problémy, je držení míče. Místo, abychom s míčem více tvořili a tím pádem si i odpočinuli, dělá nám probem dát si jen pár nahrávek za sebou. Pak po zbytečných ztrátách musíme opět vynaložit velké úsilí k tomu, abychom míč získali na zpět. Druhý problém spatřujeme v řešení finální fáze. V utkání jsme měli 3-4 opravdu veliké šance, ale bohužel jsme je nedokázali vyřešit správné a tím pádem jsme museli být spokojeni pouze s remízou, i když by si hráči výhru asi zasloužili.

Dorost také odehrál přípravné zápasy

MFK

MFK - Solnice 0-3 (0-3)

S druhým nejlepším celkem všech B. tříd jsme sehráli velmi dobře a poučné utkání. Solnice nás v prvních 30 minutách zmáčkla a vytvořila si až drtvi tlak, který korunovala 3 góly. Nutno ale podotknout, že po našich velkých, individuelnich chybách (penalta po faulu v rohu vápna, zbytečná ztráta míče, který máme jasně pod kontrolou před přímým volným kopem a již nás tradiční gól obrdrzeny z rohu...), a co je velmi nemilé zjištění, že hlavně díky naší tragické fyzické připravenosti, spíše pak nepripravenosti.... Do druhého poločasu jsme udělali několik změn a jakoby mávnutím kouzelného proutku jsme začali předvádět mnohem odvážnější fotbal, s rychlým přechodem do protiútoku, kdy jsme se několikrát dostali do slibného zakončení. A nebýt naší zbrklostí a stále ještě nezkušenosti, nastoupili hráči roc. 98 a ml., pak bychom i my určitě nějaký ten gól dali. Kluci si zaslouží, hlavně pak za druhý poločas, velkou pochvalu. 

MFK - Hronov 2-1 (1-1)

V dalším PU jsme změřili síly s týmem z Hronova. Opět jsme si vyzkoušeli různé rozestavení i jednotlivé hráče na různých postech. A nutno říci, že některým tyto nově naleznene pozice svědčili. To potvrdil hned na začátku utkání útočník Tomáš Tulej, který zužitkoval chybnou rozehrávku soupeře a poslal nás do vedení. Tento gól nás ale bohužel uspokojil natolik, že jsme přestali dělat věci, které jsme si řekli. (rychle napadat soupeře, neprohrávat osobní souboje, držet víc míč na vlastních kopačkách a rychleji s ním pracovat, při bránění být více u hráčů soupeře, při zisku balónu se rychleji dostat do pozic - udělat si velké hřiště, atd..) Proto nás také soupeř potrestal a vyrovnal. A udělá to tak každý soupeř, který vycítí, že se uspokojíme, zpohodlníme a přestaneme pracovat tak, jak máme. Ve 2. pol. jsme soupeře začali přehrávat hlavně ve středu hřiště, kde hrál výborný Tonda Valašek a potřebnou energii dodal Ondra Hable, který se posunul na místo defenzivního záložníka (asi je to rodinná kletba) a tam předvedl výkon, který se začal podobat tomu, co bychom si od něho představovali. K nim se přidali i další, a byly fáze utkání, která byla z naší strany opravdu velmi dobrá a my zaslouženě Dominikem Fligrem dali vítězný gól. Nicméně, stále se fotbal ještě učíme, a je potřeba v tréninkovém procesu být nejen koncentrováni a snažit se pracovat na 100%, ale hlavně se tréninků, co možná nejvíce zucastnit.... My trenéři doufáme, že nám v tomto ohledu toto nedělní vítězství pomůže.

7.2.2016 - Mladší žáci se zúčastnili dvou turnajů

MFK

V neděli 7.2. se naši mladší žáci zúčastnili dvou halových turnajů. Hráči narození v roce 2004 hráli v Pardubicích a ti o rok starší ve Rtyni v Podkrkonoší.

Jak už bývá zvykem naše první utkání na turnajích jsou ospalá. A jinak tomu nebylo ani dnes. První dvě utkání ročníku 2003 ve Rtyni vypadala jako by kluci ještě dospávali. Pak se přece jen dostali do provozní teploty a začalo to být vidět i na hřišti. Jen škoda neproměněných šancí, některá utkání by se třeba vyvíjela jinak. Turnaj byl mimořádně vyrovnaný. Každé ze zúčastněných mužstev o nějaký ten bod přišlo a tak o konečném pořadí mohl rozhodnout každý bod a každý gól. Po závěrečném zúčtování jsme se ocitli na druhé příčce konečného pořadí.

Nejlepším hráčem našeho mužstva na turnaji byl vyhlášen Pepa Novák a Honza Žahourek byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

Sestava MFK:  Žahourek Jan  - Čtvrtečka Jakub, Novák Josef, Buriánek Adam, Rücker David, Žahourek Tomáš, Vacek Jakub,  Tran Tomáš

Konečné pořadí turnaje: 1. MFK Trutnov, 2. MFK Nové Město n.M., 3. TJ Červený Kostelec, 4. Sokol Třebeš, 5. Jiskra Hořice, 6. Velké Poříčí, 7. Baník Žacléř, 8. Baník Rtyně/Sparta Úpice

 

Stejně ospalý začátek měl i ročník 2004 v Pardubicích. Navíc svou nedůsledností a chybami daroval soupeři vítězství. V následujících zápasech se náš výkon, alespoň co se bojovnosti týká, razantně změnil. Kluci bojovali o každý míč a o každý metr hřiště. A tak i když jsme některé zápasy nedovedli do vítězného konce, za nasazení si kluci zaslouží pochvalu.

Sestava MFK: Kumprecht - Vávrů, Čerenkov, Čančara, Smola, Novotný, Bartošík, Macek

Výsledky: 

MFK : RMSK Cidlina "A"  1:5

Branka MFK: Čančara

MFK : RMSK Cidlina "B"  0:2

MFK : TJ Paramo Pardubice 5:0

Branky MFK: Smola 2, Čerenkov, Čančara, Vávrů

MFK : FK Česká Třebová 1:1

Branka MFK: Čerenkov

MFK : TJ Přelovice 4:0

Branky MFK: Čerenkov 2, Vávrů, Čančara

MFK : FC Hlinsko 0:4

MFK : SK Nemošice 3:1

Branky MFK: Vávrů 2, Macek

Konečné pořadí turnaje: 1. Cidlina „B“, 2. Hlinsko, 3. Cidlina „A“, 4. Česká Třebová, 5. MFK Nové Město, 6. Paramo Pardubice, 7. Přelovice, 8. Nemošice 

Muži v dalším přípravném zápase porazili Žamberk

MFK

MFK Nové Město nad Metují - 1.FC Žamberk 3:1  (1:0)

branky MFK:  27´ Růžička (Paďour), 55´ Vít (sam.), 83´ Klikar (Soumar)

sestavaKrunčík - Jelen, Nejman, Kudláček, Vít - Lelek, Růžička, Zákravský P., Voráček - Klikar, Paďour

střídali Soumar a Maur V.

"Náš dnešní výkon patřil mezi ty lepší v dosavadním průběhu přípravy. Všichni hráči utkání odehráli s chutí a nasazením, hodně akcí jsme dokázali dotáhnout do zakončení. Ne vždy se nám to podařilo až ke gólovému zásahu, přesto jsme tři branky vstřelili a  i díky příznivému počasí jsme si zápas užili ."

Miloš Killar - trenér MFK

30.1.2016 - Ročník 2006 odehrál halový turnaj v Jaroměři

MFK

        V sobotu 30.1. jsme odehráli další výborně obsazený turnaj v Jaroměři. A bohužel již potřetí za sebou se k nám při HT obrátilo fotbalové štěstí zády a byli jsme znovu odkázáni jen na boj o nechtěné poslední místo. Již předturnajové rozlosování nás zařadilo do skupiny "smrti" s oběma loňskými finalisty z Hlinska a ČS a s nimi podobně silnými týmy z Trutnova a Černilova. I přesto, že jsme se tentokrát zúčastnili v nejsilnější možné sestavě, si musíme přiznat, že hned úvodní zápas proti Černilovu nám herně nevyšel, jelikož jsme se nedokázali ve hře dopředu brankově prosadit. V následujícím utkání proti ČS jsme se fotbalově velmi zvedli a zaskočili soupeře skvělým projevem a dvěmi vstřelenými brankami hned v úvodu zápasu. Poté jsme však součinností smůly a slabé fyzické i psychické odolnosti opět propadli. Nicméně jsme se v dalším souboji dokázali zvednout a být jasnému favoritovi z Hlinska více než vyrovnaným soupeřem. Ale, jak již bylo několikrát zmíněno, fotbalové štěstí se od nás odvrátilo a obdrželi jsme rozhodující branku v poslední vteřině zápasu. Další vzestup se nám již nepodařil a proti Trutnovu jsme odevzdali "zlomený" výkon po všech stránkách. Malou útěchou závěrem nám je již třetí jednoznačné vítězství v boji o vyhnutí se tomu "být poslední". Do dalších turnajů bychom si v čele s určitými hráči měli uvědomit, co znamená chuť, bojovnost a soustředění se na zápas a potažmo celý turnaj a v jakém duchu se vlastně chceme prezentovat ...

Josef Lácha a Ivana Holá
trenéři SP


sestava:  Bašek Dominik, Matouš Pavel, Vacek Matěj, Zámečník Marek, Uhlíř Jakub, Lácha Matěj, Šimek Martin, Holý Tomáš

Utkání:
MFK Nové Město n/M - FK Černilov  0 : 2
MFK Nové Město n/M - SK Rozkoš Česká Skalice 2 : 3
Branky: 2x Vacek
MFK Nové Město n/M - FC Hlinsko  2 : 3
Branky: Lácha, Vacek
MFK Nové Město n/M - MFK Trutnov  2 : 5
Branky: Zámečník, Šimek
MFK Nové Město n/M - FC Spartak Rychnov n/K  4 : 0
Branky: 2x Zámečník, Matouš, Šimek
                
Celkové pořadí:      1.  FC Hlinsko
                                2.  FK Jaroměř
                                3.  FK Kolín
                                4.  MFK Trutnov
                                5.  SK Rozkoš Česká Skalice
                                6.  FK Černilov
                                7.  RMSK Cidlina Nový Bydžov
                                8.  TJ Červený Kostelec
                                9.  MFK Nové Město nad Metují
                                10.  FC Spartak Rychnov n/K

« Předchozí 1 32 57 58 59 60 61 62 63 64 95 126 Další »