14.10.2017 - Turnaje mladších přípravek

K dalšímu kolu krajského přeboru jsme zajeli do Dobrušky, kde nás čekal domácí a tým a tým Rasošek. Vzhledem k většímu počtu omluvenek se nám nepodařilo postavit tým z hráčů ročníku 2009 a tak je museli doplnit 2 hráči ročník 2010. Druhý tým byl složen celý z hráčů ročníku 2010 a 2011.

První tým odehrál stejně jako před týden pohledné utkání s Dobruškou, které bylo po celý průběh vyrovnané. Rozhodly ho naše rychlé protiútoky, které suverénně proměňoval Matěj Škoda. Všichni kluci celý zápas vydrželi bojovat a zodpovědně bránit, přestože hráli bez střídání.

Druhý zápas s Rasoškami nabídl dva rozdílné poločasy. V prvním se kluci snažili více kombinovat a nastříleli spoustu gólů. V druhém poločase nastoupili proti týmu, který, přestože hrál pouze ve čtyřech hráčích, naše kluky dokonale zaskočil a po pár minutách vedl 2:0. Na klucích už byla znát únava a po zkoncentrování dokázali využít početní výhody a utkání otočili.

Druhý tým byl složený pouze z mladších hráčů a ještě výrazně "oslaben" o své dva střelce, kteří pomohli prvnímu týmu. Kluci si stále zvykají na velké hřiště a chvílemi mají problém s organizací hry a udržením koncentrace. Určitě se musí pochválit za velkou snahu a pokroky, které postupně od začátku sezony udělali.

Sestavy:

1. team:  Řehák Samuel, Leugner Václav, Paar Adam, Poláček Václav, Škoda Matěj, trenér T. Leugner

2. team: Tichý Filip, Znamenáček Kryštof, Čáp Vojtěch, Jakl Dominik, Plašil Richard, Hoffinger Václav, trenér M. Macek

Výsledky:

MFK  :  Dobruška/Opočno       8 : 6

1. dr.      6 : 1  (1 : 1)          střelci:  Škoda 5, Leugner 1

2. dr.      2 : 5  (1 :1)           střelci:  Jakl 2

MFK : Rasošky             25 : 8

1. dr.     17 : 2  (11 : 0)     střelci:  Škoda 3, Leugner 3, Řehák 5, Poláček 6

2. dr.       8 : 6   (1 : 5)       střelci:  Plašil 3, Hoffinger 3, Čáp 1, Jakl 1

V sobotu 14.10.2017 jsme rovněž odehráli i další kolo okresního přeboru, tentokráte v Náchodě na Hamrech. Našimi soupeři byli družstva z Velkého Poříčí, Provodova a domácího Náchoda. Naši hráči podali v tomto turnaji zodpovědný výkon, s chutí si zastříleli, plnili taktické pokyny a výsledkem bylo vítězství ve všech třech utkáních. Zvláště si ceníme vysoká vítězství nad soupeři z Velkého Poříčí a Provodova, kdy tyto týmy do současné doby podávali v OP velmi dobré výkony.

Nezbývá nic jiného, než celý team za tuto celkově úspěšnou sobotu sobotu pochválit.

Sestava: Hanzl Jakub, Kučera Vojtěch, Bělobrádek Jakub, Ježek Jan, Hubálek Tony, Říha Ondřej, trenér: M. Hubálek

Výsledky:     N. Město - Velké Poříčí      8 : 1

N. Město - Náchod             15 : 1

N. Město - Provodov            8 : 3

14.10.2017 - Starší žáci také vysoko prohráli

V sobotu 14.10. po poledni změřili starší žáci své síly se svými vrstevníky z SK Vysoké Mýto. No po pravdě nebylo moc co měřit. Už po dvou odehraných minutách se zatřáslo břevno naší branky. Tři minuty nato Pepa Novák nabízí soupeři první branku. V 9. minutě vybízí tentokrát nedůrazný Kuba Vacek soupeřek druhému gólu. Ani s třetí brankou neměl soupeř mnoho práce – jednoduše naše hráče předběhl. A takový obraz hry se opakovat téměř po celý zápas. Nedůraz a hloupé chyby. A dnes se jim nevyhnul ani náš gólman. Co je platné, že dokáže tváří v tvář soupeři vytěsnit jeho střelu mimo branku, když mu ale špatnou rozehrávkou tuto šanci sám nabídne. Co je platné, že si dobrým vyběhnutí vyslouží pochvalu z tribun, když nedlouho potom hloupě podběhne míč z rohového kopu. Měli jsme sice také něco málo šancí, ale snad samotný fakt, že jsme se doslali před soupeřovu branku jakoby našim klukům svazoval nohy a zatemnil fotbalovou mysl.

Dokážeme se povznést na to, že  si neumíme nahrát na několik metrů natož přes půl hřiště, dokážeme se povznést na to, že neumíme zpracovat míč, dokážeme se povznést na to neumíme se pohybovat a místy sami sobě překážíme. Bez nasazení a důrazu to ale prostě nejde. I sebenešikovnější hráč, který bude mít nasazení a důraz bude na hřišti platnější než fotbalový virtuos, kterého to nebaví. Při pohledu na Petra Čerenkova, schovávajícího se při rozehrávce za protihráčem, se tak nemůžeme vyhnout úvaze, zda se nedat na nějakou bezkontaktní hru. Třeba nohejbal. Jenže jsme opět u toho – neumíme si přihrát a zpracovat míč.

MFK : SK Vysoké Mýto  1:10  (0:5)

Sestava MFK: Bartošík - Valtera, Novotný, Vacek, Novák, Knap, Čerenkov, Ťokan, Buriánek, Šafář, Rücker, Smola

Branka MFK: Rücker

Žk.: Novotný

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva SŽ

14.10.2017 - Starší dorost v souboji o 1. místo vysoko prohrál

SK Pardubičky - MFK Nové Město nad Metují  9 : 1 (poločas 5 : 0)

Branka: 80´ Hůlek Dušan

Sestava MFK: Hůlek Martin - Petráš Šimon (56´Fidra Jakub), Lelek Ivo, Zítko Daniel, Holčík Lukáš - Hůlek Dušan - Zamastil Dominik, Novák Tomáš, Ťokan Vojtěch (61´Sivý Marian) - Borůvka Adam - Flígr Dominik

Za pěkného slunečného počasí jsme v sobotu 14.10.2017 nastoupili proti druhému celku Krajského přeboru staršího dorostu SK Pardubičky. Jako dosavadní lídři tabulky jsme však tento zápas nezvládli a veškeré přednosti, které nás zdobily do tohoto zápasu, jsme patrně zapomněli v Novém Městě nad Metují.

Domácí nás od prvních minut přehrávali a jejich branka ze čtvrté minuty byla vyústěním jejich tlaku a nám nepřinesla ponaučení. Poločasový výsledek nám nedával moc šancí na obrat.

Přesto jsme dokázali zmobilizovat svoje síly a v prvních třech minutách druhého poločasu jsme měli tři vyložené brankové příležitosti, které  jsme nedokázali zužitkovat a z naší strany bylo po zápase.

Závěrem nezbývá nic jiného než pogratulovat soupeři k vítězství a pro nás to je ponaučení pro další zápasy.

Trenéři: Janeček Ivo, Soukup Václav

14.10.2017 - Muži na desátý pokus zvítězili

MFK Nové Město nad Metují - TJ Lázně Bělohrad 3:2 (0:1)

Branky MFK51. Zákravský, 64. Kollár, 80. Zítko

Sestava MFKMaur - Darebník, Jelen, Kollár, Srubjan (80. Hůlek), Lelek, Valášek, Sivý (37. Borůvka), Semerák (46. Zítko, 90. Flígr), Zákravský, Nejman

První poločas utkání byl v jednoznačné režii hostujícího týmu. V 15. minutě nastřelili hlavou břevno, v 18. tyč a ve 26. po rohovém kopu skórovali - 0:1. Ve 34. minutě měli další šanci, kterou zlikvidoval brankář Maur a v 41. minutě nastřelili znovu břevno. Poločasový výsledek 0:1 byl tedy pro domácí milosrdný.

Druhý poločas nezačal pro domácí také příznivě a dokonce hned v první minutě inkasovali znovu. Tentokrát z pokutového kopu - 0:2. O 4 minuty později však Zákravský po trestném kopu hlavou snížil na 1:2 a domácí tým konečně začal přebírat iniciatitu a najednou byl na hřišti lepším týmem. Aktivita domácích byla odměněna v 60. minutě, když se po křídle uvolnil Nejman, od něho putoval míč ke Kollárovi a ten srovnal na 2:2. A v 80. minutě se domácím dokonce podařilo zvrátit výsledek. Centrovali za obranu hostí, Nejman se ve vápně uvolnil a našel ještě lépe postaveného Zítka, který skóroval - 3:2. Na tomto výsledku už nezměnila ani šance hostí v poslední minutě.

"První poločas, který se nám nepovedl, hosté potrestali pouze jednou vstřelenou brankou.Úvod druhého poločase ovlivnila správné nařízena penalta a naše situace byla rázem kritická. Hostům paradoxně vstřelena branka uškodila a vyklidili pole. Podařilo se nám zjednodušit hru, přidali na důrazu a celkové zápalu do hry a odměnou nám byly tři vstřelené branky. V rozpoložení, ve kterém se momentálně nacházíme se musíme umět radovat i že základních věci a maličkosti. Bojovnost a soudržnost ve druhém poločase, výkon staronového brankáře Vildy Maura a polocasove zamyšlení všech hráčů nad nastalou situaci a reakce na ní, to jsou věci, že kterých se musíme dnes radovat." - Dominik Maur

Ve čtvrtek 12.10 pokračovala Okresní soutěž JAKO ml.přípravek

Ve čtvrtek 12.10 pokračovala Okresní soutěž JAKO ml.přípravek 6 kolem. Poprvé jsme svá utkání hrali na domácím hřišti. Kluci svým bojovným výkonem určitě nezklamali a za hlasitého povzbuzování  rodičů, babiček a dědečků obě utkání vyhráli. Střelecky se opět prosadil Lukáš Macháček.

MFK N.Město n.M. - Rozkoš Česká Skalice         4 : 2 / 2 : 1 /
střelci branek : Lukáš Macháček 2x, Václav Hoffinger 2x

MFK Nové Město n.M. - Sokol Provodov      9 : 3 / 5 : 2 /
střelci branek: Lukáš Macháček 5x,Šimon Škoda,Patrik Mencl,Václav Hoffinger 2x

Zápasy odehráli: Václav Hoffinger,Lukáš Macháček,Patrik Mencl,Šimon Škoda,Jan Jaroš,Marek Dyntar

Trenéři:
Macháček Jaroslav
Macháček Lukáš

8.10.2017 - Starší dorost porazil Solnici

MFK Nové Město nad Metují - SK Solnice  2 : 0 (poločas 0 : 0)

Branky: 50´Flígr Dominik, 60´ Sivý Marian

Sestava MFK: Hůlek Martin - Holčík Lukáš, Lelek Ivo, Zítko Daniel, Fidra Jakub (25´ Ťokan Vojtěch) - Petráš Šimon (55´ Sivý Marian), Hůlek Dušan, Novák Tomáš, Zamastil Dominik - Flígr Dominik, Borůvka Adam

Utkání se hrálo na velmi těžkém promočeném terénu, navíc v sobotu 7.10.2017 odehrála na tomto trávníku svůj domácí turnaj starší přípravka. V prvním poločase nám působil terén značné problémy a jen těžko jsme se s touto skutečností vyrovnávali. Soupeř nás místy přehrával a jen díky skvělým zákrokům našeho brankáře Martina Hůlka jsme odcházeli do kabin s čistým kontem.

Ve druhém poločase jsem hru zjednodušili bez zbytečných parádiček ve středu pole a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. V padesáté minutě se prosadil náš rychlík Dominik Flígr a následně náš žolík Marián Sivý. Po zbytek utkání jsme si již výsledek pohlídali.

Jsme rádi, že se utkání obešlo bez zranění na obou stranách a našim hráčům děkujeme za bojovnost.

7.10.2017 – Mladší žáci odehráli 6.kolo krajského přeboru v Rychnově n.K.

Sestava:  Dusílek Michal, Matouš Pavel, Týfa Tobiáš, Zítko Tomáš, Lácha Matěj, Čížek Vojtěch, Kuřátko David, Holý Tomáš, Šimek Martin, Dubský Pavel

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – FC Spartak Rychnov n/K  0 : 9  (0 : 5)

MFK Nové Město n./M. – TJ Sokol Třebeš II   0 : 10  (0 : 4)

Trenéři MŽ

Josef Lácha a Ivana Holá

8.10.2017 - Muži v Třebši body nezískali

TJ Sokol Třebeš - MFK Nové Město nad Metují 4:2 (3:2)

Branky MFK12. Neuman D., 39. Valášek

Sestava MFKHolý - Soumar( 73. Maur), Darebník (C), Jelen, Kollár, Srubjan, ( 64. Borůvka), Lelek, Valášek, Semerák, Zákravský, Nejman

"První poločas, kdy jsme podali nejlepší podzimní výkon nás paradoxně stal celý zápas. Nevyužili jsme množství brankových příležitosti a místo toho, abychom o dvě branky vedli, tak jsme o jednu prohrávali, kdy jsme zejména první a třetí gól domácím darovali.Druhý poločas, domácí zlepšili defenzivní fázi, zatáhli obranný blok a my bohužel nebyli schopni navázat na výkon z poločasu prvního. Fakt, že jsme v dnešním utkání nebodovali je pro mne velkým zklamáním." - Dominik Maur

7.10.2017 - Turnaje mladších přípravek

V sobotu 7.10. jsme odehráli další kolo okresního přeboru, tentokrát v Polici nad Metují. Turnaje se zúčastnil kombinovaný tým, složený převážně z hráčů ročníku 2010, posílený o 3 zkušenější hráče ročníku 2009. S domácími jsme na úvod odehráli vyrovnaný zápas, ale nakonec podlehli 3:4. Podobný byl i průběh zápasu s Machovem (2:4). S posíleným týmem Červeného Kostelce jsme po gólových hodech nakonec vyhráli těsně 10:9. Celkově se turnaj nepovedl, hráči podali výkon na spodní hranici svých možností, zejména pak ti, na které se spoléhalo nejvíce. Omluvou pro ně není ani těžký terén.
Sestava: Hanzl, Kučera, Hubálek M., Znamenáček, Plašil, Paar, Krč, Tichý, Jakl, trenér: Martin Hubálek

V neděli 8.10. jsme v ještě horším počasí odehráli další kolo krajského přeboru proti domácímu Náchodu a spojenému týmu Dobruška/Opočno. Po dohodě s oběma soupeři odehrály zápasy stejné ročníky, i když náš tým 2010 měl posily z ročníku 2009. Nováčkovský tým v prvním zápase dominoval, hráči si s chutí zastříleli a výrazně vyhráli. S Dobruškou/Opočnem šlo výsledkově o zápas dvou rozdílných poločasů, kdy druhý ovlivnily laciné góly z naší rozehrávky. Nicméně nováčci se tuto činnost musejí naučit, výsledky nejsou v tomto ohledu důležité. Pozitivem byl herní projev tohoto týmu, kterému se zejména ve druhém zápase dalo jednoznačně říkat fotbal. Tým ročníku 2009 proti svým vrstevníkům nezklamal, největším společným soupeřem byl tentokrát podmáčený trávník. S Náchodem jsme měli lepší starty do obou poločasů, v jejich průběhu ale domácí získali převahu zejména díky individuální výbavě svých hráčů a po zásluze zvítězili. Druhé utkání se změnilo v opravdový boj, o čemž svědčí v této kategorii nevídaný fakt, že ve druhém poločase padl jediný gól. Celkově jsme tak obě utkání vyhráli díky širšímu kádru hráčů, což se projevilo v kvalitě druhému týmu. Touto cestou musíme pokračovat, naši sousedé dokáží již v této kategorii postavit jen jeden výběrový tým. Největším kladem dopoledne je, že si kluci zahráli s vyrovnanými soupeři, naopak můžeme jen doufat, že nám z extrémní zimy a deště neonemocní. Sezóna totiž ještě zdaleka nekončí!

Sestavy:
Tým 2009: Ježek, Žďára, M. Hubálek, Říha, Leugner, Řehák, Bělobrádek (Hanzl), trenér: Martin Hubálek
Tým 2010: Paar, Kučera, T. Hubálek , Škoda, Krč, Čáp, Hanzl (Bělobrádek), trenéři: Jan Bělobrádek, Tomáš Leugner
Výsledky:
MFK-Náchod 24:14
MFK-Dobruška/Opočno 11:9

7.10.2017 - Starší přípravka odehrála turnaj na domácí půdě

V sobotu 7.10. jsme odehráli první letošní turnaj na domácím "hřišti". Stav travnaté plochy byl na hraně únosnosti, bylo jen na hráčích, jak si s nepříznivým terénem poradí. První zápas jsme odehráli s Náchodem, ve druhém jsme se potkali znovu s Kostelcem/Častolovicemi a v konečném výsledku jsme opět zaostali.

1. tým - První poločas s Náchodem byl tím nejlepším, co dnes hráči předvedli. Po špatném začátku otáčíme výsledek z 0:2 na 4:2. Dále má výkon sestupnou tendenci. S papírově slabším týmem Náchoda prohráváme, což pokračuje i v dalším zápase, zejména se nám vůbec nepovedl první poločas s Kostelcem. Dobře zahrál náš nováček Adam Lorenc.

2.tým - Dnes hráči předvedli jeden ze svých nejlepších výkonů, kdy vydrželi hrát ve vysokém tempu po celý turnaj. Dnes nemám hráčům co vytknout, všichni bojovali a nic nevypustili. Takže zbývá jen chválit. Jedinou kaňkou bylo neproměňování šancí, což se projevilo v konečných výsledcích. Ve druhém poločase s Náchodem jsme o výhru přišli brankou v posledních vteřinách, s Kostelcem jsme ve druhém poločase také prohráli, přesto jsme si vypracovali několik šancí a obdržené góly byly spíše po našich chybách, pramenících z únavy, než po vypracovaných akcích soupeře. Dobře nám dnes zachytal Štěpán Čáp, nejlepším hráčem v týmu byl Fanda Škoda.
     Poděkování zaslouží Michal Dusílek a Matěj Lácha, kteří přijeli pomoc po odehrání zápasu za mladší žáky a rodiče, kteří nám v průběhu zápasů fandili.