8.4.2018 - 2.kolo KP odehráli mladší žáci na domácí půdě

Druhé jarní kolo KP MŽ jsme odehráli na domácí umělé trávě. Oproti minulému kolu tentokrát v téměř kompletní sestavě. Oba soupeře jsme tak zaskočili velmi dobrou útočnou hrou, ale v prvním utkání to paradoxně vypadalo, že tím jsme zaskočili i sami sebe. Už snad ani nemůžeme mluvit o fotbalové smůle, ale o trestuhodném neproměňování gólových příležitostí. V obou utkáních jsme vyztuženou a nepropustnou obranou, zejména v podobě Lukáše, soupeře téměř nepustili na naši polovinu. Na druhou stranu jsme si vypracovali nepřeberné množství útočných akcí a brankových příležitostí, které jsme povětšinou nedokázali dotáhnout do konce či zužitkovat. Až poslední poločas turnaje jasně rozkryl naše možnosti a ve velmi větrném dopoledni nás i přihlížející zahřál po těle i na duši. Možná i z důvodu, že se jednalo o jediný turnaj jarní sezóny MŽ na domácí půdě, nás přišlo podpořit velké množství rodinných příslušníků i dalších fotbalových nadšenců, jimž všem patří velký dík, protože my „jsme je tam cítili“.

Josef Lácha a Ivana Holá

Trenéři MŽ

Sestava:  Šimek Martin, Knap Lukáš, Valtera Petr, Bašek Dominik, Uhlíř Jakub, Lácha Matěj, Kuřátko David, Čížek Vojtěch, Týfa Tobiáš, Zítko Tomáš, Dubský Pavel, Havelský Jan

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – FC Olympia HK/TJ Sokol Malšovice  0 : 0  (0 : 0)

MFK Nové Město n./M. – SK Týniště n/O  8 : 0  (2 : 0)

Branky: 3x Kuřátko, 2x Knap, Týfa, Čížek, Uhlíř

7.4.2018 - Muži doma remizovali s Jaroměří

MFK Nové Město nad Metují - FK Jaroměř 0:0 (0:0) (pen. 3:5)

Sestava MFK: Holý - Soumar, Jelen, Lelek, Klikar (82. Maur, 90. Hofman), Vít (62. Holčík), Valášek (Borůvka A.), Borůvka D., Nožka, Růžička, Flígr

Začátek utkání patřil jednoznačně hostům, kteří měli dvě velké šance: v druhé minutě brankář Holý vyrazil trestný kop jen před sebe a dorážka mířila do tyče a v páté minutě zneškodnil velkou šanci Škody. Poté se hra vyrovnala a do šancí se dostali i domácí.  Hned ve 13. minutě měli velkou šanci, ale i zde proti Nožkově střele zasáhl výborně brankář a hned z protiútoku si podobně počínal ochránce domácí svatyně. Do konce poločasu lze zmínit už jen jednu šanci, a to opět domácího Nožky, avšak jeho střelu z úhlu brankář zastavil na brankové čáře.

V druhém poločase byli domácí nebezpečnějším týmem a měli dvě slušné příležitosti: v 56. minutě Nožka střílel vedle a v 84. minutě hlavičku vytáhl hostující brankář na roh. Avšak nakonec mohli také prohrát, protože nakonec největší šanci poločasu měli hosté, kteří v 90. minutě nastřelili tyč a z dorážky opět tyč! Zápas tedy skončil bez branek a v následném penaltovém rozstřelu domácí jednou selhali, takže bonusový bod si odvážejí hosté.

7.4.2018 - Starší přípravka odehrála domácí turnaj

Za krásného slunečného počasí jsme v sobotu 7.4. odehráli náš jediný domácí turnaj v jarní části sezony. Teplotní rozdíl od minulého týdne byl snad 20°C. Se sluncem v zádech se nám však tolik nedařilo a oproti minulému týdnu se tentokrát o něco lépe dařilo týmu starších hráčů.

1. tým - V zápase s Náchodem se výkon v obou poločasech vyznačuje asi zatím naším nejlepším herním projevem v jarní části. Zde panuje spokojenost nejen s přístupem hráčů, nasazením a touhou po vítězství, ale i s kombinací, kterou jsme schopni na hřišti předvést. Za tento zápas jednoznačně palec nahoru.
     Ve druhém utkání s Dobruškou/Opočnem se opakovalo téměř to samé, jako před týdnem. První poločas nám utíká v závěru, kdy nesmyslně začneme řešit, jestli je balón v autu a soupeř odskakuje na 0:2 a než se oklepeme je to 0:3. Poločas druhý děs a hrůza, svým špatným přístupem to soupeři usnadňujeme. Jak z této situace ven? Nevinit z problémů na hřišti nikoho jiného než sám sebe a uvědomit si to. Jsme kolektiv a proto se tak musíme i prezentovat.
     Příjemným překvapením i bojovníkem obou zápasů je Koza Petr a Zelený Tomáš. Velmi dobrý výkon podal i Matěj Lácha. Děkujeme.

2. tým - Jestliže jsme minulý týden tým chválili, dnes není za co. Nevím, co se s kluky stalo, naše hra postrádala téměř vše. Dnes jsme se pouze zúčastnili. Mrzí mne to hlavně kvůli rodičům a rodinným příslušníkům, kteří na domácí zápas dorazili. Dnes jsme jim téměř nic neukázali. Dva zápasy - 0 branek. Střelba téměř žádná. Kombinace - nic. Hloupé góly, špatné bránění, žádné nasazení. Výjimky by se našly, ale v podání celého týmu to je dnes zklamání. Takže opět a znovu hurá do práce. Trénink, trénink... Až tam začneme poctivě a naplno makat, pak se už snad konečně dostaví i výsledek.

trenéři SP :
Milan Vrba
Vladimír Hronovský

Sestava :

1. tým - Lukáš Vrba, Tomáš Kirschlager, Matěj Lácha, Tomáš Zelený, Jáchym Komár, Martin Vecko, Petr Koza, Jan Havelský, Matyáš Čapek, Adam Lorenc

2. tým - Fanda Škoda, Štěpán Zámečník, Štěpán Škoda, Vojta Bělobrádek, Lukáš Lochman, Eliáš Kozák, Oliver Kozák, Filip Hnik, Václav Poláček, Adam Hronovský

31.3.2018 - Mladší žáci odehráli první jarní kolo

V sobotu 31.3. jsme s MŽ odehráli první jarní kolo KP KHK v Rychnově nad Kněžnou. K dispozici jsme, až na jednu výjimku, neměli žádné hráče ročníku 05´, kdy nás většina z nich reprezentovala v utkání SŽ. Zato jsme však měli k dispozici všechny hráče ročníku 06´ doplněné o tahouny ročníku 07´. V obou utkáních jsme tak soupeřům, velmi dobře známým z halových turnajů, byli více než vyrovnaným soupeřem. Dá se říci, že obě utkání rozhodla naše neefektivita ve finální fázi útoků. Když už se nám podařilo se dostat do předbrankového prostoru, nedostali jsme se k rozhodujícímu zakončení a nebo nám v zakončení chybělo to známé fotbalové štěstíčko a tak všechny naše útoky byly zablokované nebo nepřesné. Zároveň se jednalo o velice kontaktní obranné zápasy, kdy došlo k mnoha osobním soubojům a tak i k mnoha šrámům a bohužel jednomu dlouhodobějšímu zranění našeho hráče. Vezměme si však z těchto utkání to pozitivní, což bylo vcelku časté držení míče, umění se dostat do mnoha šancí a vstřelení branky po krásné fotbalové akci „hokejovým navrátilcem“ Dominikem. Těšme se na domácí turnaj v neděli 8.4. a třeba budeme mít tentokrát více toho fotbalového štěstí.

Trenéři MŽ

Sestava:  Vrba Lukáš, Matouš Pavel, Bašek Dominik, Uhlíř Jakub, Lácha Matěj, Kuřátko David, Týfa Tobiáš, Zelený Tomáš, Zítko Tomáš, Šimek Martin

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – FC Spartak Rychnov n/K  0 : 1  (0 : 1)

MFK Nové Město n./M. – FK Černilov  1 : 5  (0 : 2)

Branka: Bašek

Starší dorost odehrál o víkendu 2 zápasy

SK Týniště nad Orlicí - MFK Nové Město nad Metují   1 : 0 (poločas 0 : 0)

Sestava MFK: Hůlek Martin - Fidra Jakub, Lelek Ivo, Holčík Lukáš, Petráš Šimon - Pražák Tomáš (63´ Zamastil Jakub), Zamastil Dominik, Zítko Daniel (76´ Novák Tomáš), Hladík Jaromír - Borůvka Adam, Fílgr Dominik

Velikonoční svátky jsme začali utkáním v pátek 30.4. na hřišti v Týništi nad Orlicí. Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře a od začátku byla naše obrana s brankářem značně vytížená. Domácí ale nedokázali své šance v prvním poločase využít. S postupem času jsme dokázali hru aspoň vyrovnat a vytvořit si též brankové příležitosti, které jsme ovšem také nedokázali  zužitkovat. Sprcha pro náš tým přišla v 63´, kdy po našem autovém vhazování na polovině soupeře jsme obdrželi nepochopitelně branku. Po obdržené brance jsme teprve začali hrát, ale naše snaha byla bez brankového efektu. Domácí se zatáhli do obrany, zakopáváním a zdržováním svoji výhru dokázali udržet.

Skutečnost, že jsem hráli poprvé na přírodní trávě se dvěma zraněnými hráči pro nás nemůže být dostatečnou omluvou. K utkání jsme přistoupili bez nasazení, které nás zdobilo v podzimní části sezony. Domácí tým nám byl 63´ rovnocenným soupeřem. Navíc se nám zranil další hráč.

Trenéři: Janeček Ivo, Soukup Václav

MFK Nové Město nad Metují - Kostelec / Častolovice  5 : 2 (poločas 3 : 0)

Branky: 5´, 14´, 34´, 85´ Zítko Daniel, 80´ Borůvka Adam

Sestava MFK: Hůlek Martin - Zamastil Jakub (81´Petráš Šimon), Lelek Ivo, Holčík Lukáš, Hladík Jaromír - Zítko Daniel (86´ Pražák Tomáš), Hůlek Dušan (70´Fidra Jakub), Novák Tomáš, Zamastil Dominik - Borůvka Adam, Flígr Dominik

K druhému velikonočnímu zápasu jsme nastoupili v neděli 1.4. proti celku Kostelec / Častolovice. Tradiční nepříjemný důrazný soupeř. Se třemi hráči v sestavě , kteří doléčují svá zranění, jsme vlétli do utkání tak, jak známe naše hráče z podzimní části. Na míči jsme byli o krok dříve a dařilo se nám i v útočné fázi. V prvním poločase jsem si vytvořili  několik brankových příležitostí a tři z nich využít.

Na týmu soupeře si cením toho, že atˇ je poločasový výsledek jakýkoli, nic nevzdává a má výborné vstupy do druhých poločasů. Ačkoli jsme na to naše hráče upozorňovali, historie se opakovala. Soupeř dvěma  vstřelenými brankami dokázal utkání zdramatizovat a ve své podstatě jsme o výsledku zápasu rozhodli až pátou vstřelenou brankou v 85´.

Nikdy nevyzdvihujeme výkon jednotlivce, jelikož výsledek zápasu je vždy výsledkem celého týmu. Za nedělní výkon si všichni hráči zaslouží naše poděkování. Důležitým faktorem však byl návrat našich středních záložníků Hůlka Dušana a Nováka Tomáše, kteří přes svoje nedoléčená zranění  do tohoto utkání nastoupili.

1.4.2018 - Starší přípravka odehrála první kolo

V neděli 1.4. odehrála starší přípravka 1.kolo krajského přeboru v Dobrušce. Za velmi chladného počasí jsme vstoupili do jarní sezony zápasy s domácím týmem Dobruška/Opočno a Rasoškami.

1. tým - ročník 2007 doplněn jedním hráčem roč. 2009 - V zápase s domácími je z naší strany jednoznačně lepší první poločas, který snese nějaká fotbalová měřítka. Prohra byla však zasloužená a vypovídá o naší nedůslednosti při hře dozadu a zbytečné liknavosti a ohleduplnosti k soupeři při hře vpřed. Druhý poločas je již tradičním propadákem, zde si někteří hráči musí sáhnout do svědomí, jestli je lepší hrát či se urážet.
     Ve druhém zápase s Rasoškami první poločas hrajeme proti hráčům ročníku 2009 a mladším. Sice jasně vítězíme, ale herně je to hrůza. Každý si dělá co chce, protože vidí, že soupeř je snadným soustem, tak takhle tedy ne!!!! Druhý poločas hrajeme již proti starším, ale i zde je pěkných akcí poskrovnu a kombinace bez nápovědy je pomalá. Sice vítězíme ,ale........ Co závěrem ?  Kluci ukažte co trénujete. Nenechávejte si to až na další kola, máte už určitě na lepší fotbal.

2. tým - ročník 2008 - V prvním poločase proti mladšímu týmu domácích je hra vyrovnaná, škoda jen obdržených gólů po zbytečných chybách. Druhý poločas proti starším hráčů je již pro naše kluky těžší, ale dnes je musíme pochválit za bojovnost a snahu. Sice jsme tuto část prohráli, ale dokázali jsme si vypracovat brankové příležitosti, jen zůstaly neproměněny. V tomto zápase zahrál v obraně velmi dobře Fanda Škoda. Pochvalu však zaslouží celý tým včetně Štěpána Čápa v brance.
     Po malé přestávce nastupujeme proti staršímu týmu Rasošek a rozhodně se nám nedaří pokračovat ve výkonu z předchozího utkání. Ve hře je moc nepřesností a kombinaci bychom těžko hledali. I přesto se kluci nevzdali a v závěru vyrovnali na konečnou remízu. V poslední části jsme si s chutí zastříleli na soupeře, který neměl ani jednoho hráče na střídání. Hráči by se měli naučit, že v takovém utkání nejde o to, aby si každý dal gól, ale abychom si vyzkoušeli řešení a kombinace, které nám lepší soupeř nedovolí. Na druhou stranu je hezké vidět na klucích a jejich rodičích radost z každého vstřeleného gólu.
     Vzhledem k tomu, že se ještě stále seznamujeme s hraním venku, dnešní výkon byl příslibem do dalších bojů.

Děkujeme za podporu a fandění rodičům a rodinným příslušníkům a tímto všechny zveme na domácí turnaj, který se koná příští sobotu 7.4.2018.

Milan Vrba

Sestava :
1. tým - Lukáš Vrba, Tomáš Kirschlager, Matěj Lácha, Tomáš Zelený, Jáchym Komár, Martin Vecko, Petr Koza, Václav Poláček (2009)
2. tým - Štěpán Čáp, Fanda Škoda, Štěpán Zámečník, Štěpán Škoda, Vojta Bělobrádek, Lukáš Lochman, Eliáš Kozák, Adam Hronovský

1. tým  18:1 (15:0, 3:1)
branky :  Zelený 6x, Lácha 3x, Vecko 3x, Dašek 2x, Komár 2x, Kirschlager, Poláček
2. tým 15:2 (2:2, 13:0)
branky : Hronovský 6x, Bělobrádek 3x, Eliáš Kozák 3x, Lochman 2x, Škoda Fanda

31.3.2018 - Starší žáci vysoko prohráli

MFK : Olympia Hradec Králové  0:9  (0:1)

Sestava MFK: Knap – Valtera, Vacek, Čtvrtečka, Novotný, Čížek, Čerenkov, Junek, Smola, Buriánek

Pouze s deseti hráči starší žáci hostovali v sobotu 31.3. na hřišti hradecké Olympie. Přestože se od začátku hrálo převážně na naší polovině, kluci bojovali a soupeři se podařilo skórovat až po půlhodině hry. Do šaten tak soupeř odcházel pouze s jednogólovým vedením. Jenže dvě rychlé branky po půli dostaly soupeře do pohody a na naše kopačky, ale hlavně do hlav, se začal vkrádat zmar.  Ale i když to dopadlo jak to dopadlo minimálně za výkon v první půli kluci zaslouží pochvalu  a poděkování všem, že jsme mohli hrát alespoň o deseti.

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva

25.3.2018 - Starší přípravka odehrála první venkovní turnaj

V neděli 25.3.2018 jsme se zúčastnili prvního letošního venkovního turnaje. Turnaj byl zkouškou před nadcházející jarní částí sezony v krajském přeboru, který nám začíná již za týden. Vzhledem k tomu, že někteří hráči ještě letos venku neabsolvovali žádný trénink, neměli jsme před turnajem přehnané ambice. Možnost si zahrát dostal téměř celý kádr starší přípravky, nasadili jsme 2 týmy. Turnaj byl celkem silně obsazen a nám ukázal, že nás opět čeká hodně práce. Zázraky jsme nečekali, ale že s týmem roč. 2008 obsadíme poslední příčku, to také ne. Starší ročník si vedl lépe a skončil na 12.místě.

Tým  roč. 2007 - V základní skupině v prvním zápase (Č.Kostelec "B") jak je naším nedobrým zvykem, začínáme až neuvěřitelným vstupem a z vlastní liknavé rozehrávky dostáváme gól. Po několika minutách se hra vyrovnává a v závěru již jednoznačně vítězíme 3:1.Dále nás čeká Bohemians Praha. Na hráčích soupeře je vidět ,že vědí co mají po zisku míče ihned dělat. Pro nás je snaha o to samé jen lopotnou prací. Prohra 1:3 může vypadat ne až tak zle, ale máme na víc, jen si to uvědomit v zápase. Dále nás čekají Častolovice, pro nás známý soupeř z podzimní části Krajské soutěže. Začínáme skvěle, vedeme 2:0, ale prostřídáme, což vede ke kontaktnímu gólu soupeře, dále ve vyrovnání a co hůře nakonec k vedení soupeře 3:2. 2 minuty před koncem srovnáme a půl minuty před koncem se ujímáme vedení 4:3. Zde vyzdvihuji dvě nezištné přihrávky Jáchyma Komára jenž znamenaly 2 góly do prázdné branky soupeře. V posledním zápase ve skupině s Chocní - nedůslednost rovná se výprask 0:7.  Kluci styďte se!!!
Nadstavbová  část (o 9.-12. místo) Po fandění našemu druhému týmu jsme nastoupily do utkání s Rychnovem zcela nesoustředěni a výsledkem byl další výprask. Následuje vyrovnané utkání s Letohradem, ve kterém nám již výrazně dochází dech a jen vinou toho, že nejsme dost rychlí a nezištní v kombinaci dopředu prohráváme. Branku v tomto zápase vstřelil Martin Vecko po skvělém napadání soupeře. V posledním zápase s Chrudimí už tahají opory nohy a když k tomu přidáme nedůraz při odkopu či bezhlavé odkopy, kdy nejsme pod tlakem, výsledek je jasný. Až na pěkný gól Toma Zeleného to v tomto zápase nebylo nic moc.

Tým  roč. 2008 - turnaj začala téměř kompletní sestava ročníku, na konci dohrávalo zraněné torzo. Po zimní přestávce jsme se přesvědčili, že je hodně věcí, na kterých musíme zapracovat, na některých hráčích je znát nedostatečná trénovanost. Dnešní turnaj nám moc radosti nepřinesl, snad jen náš jediný gól vstřelený pozdějšímu vítězi turnaje. V posledním zápase nenastoupili 3 zranění hráči, kdy velkou kaňkou je zlomená klíční kost Tomáše Ludvíka. Přejeme mu brzké uzdravení.

Děkujeme všem rodičům a rodinným příslušníkům za pomoc s dopravou a podporu.

trenéři SP:
Milan Vrba

Sestava:
2007 -  Lukáš Vrba, Tomáš Kirschlager, Adam Lorenc, Matěj Lácha, Tomáš Zelený, Jáchym Komár, Martin Vecko, Jan Havelský
2008 - Štěpán Čáp, Oliver Kozák, Štěpán Zámečník, Štěpán Škoda, Fanda Škoda, Lukáš Lochman, Eliáš Kozák, Filip Hnik, Tomáš Ludvík, Adam Hronovský

Výsledky :
2007 - MFK - Č.Kostelec "B" 3:1 (Lácha, Zelený, Komár), Bohemians Praha 1:3 (Lácha), Častolovice 4:3 (Lácha, Vecko, Zelený, Havelský), Choceň "A" 0:7
skupina o 9. - 12. místo : Rychnov n. Kněžnou 1:6 (Lácha),  Letohrad 1:4 (Vecko), Chrudim 1:4 (Zelený)
2008 - MFK - Lanškroun 0:4, Pardubice 1:8 (Hronovský), Vysoké Mýto 0:3, Rychnov n.Kněžnou 0:4
skupina o 17. - 20. místo : Červený Kotslec "B" 0:3, Třebeš "B" 0:7, Třebeš "A" 0:0

24.3.2018 - Mladší přípravka odehrála turnaj v České Skalici

V sobotu 24.3. se ročník 2010 zúčastnil posledního halového turnaje končící zimní sezóny. Protože jsme chtěli dát příležitost všem hráčům, postavili jsme rovnou dva týmy.

V týmu nováčků nastoupili hned 3 hráči k úplně prvnímu utkání na velkém hřišti. V úvodu jsme se tak více potýkali s rozestavením a pravidly než samotnou hrou. Kluci ale vše doháněli bojovností a až na zápas s Jaroměří, která nás jednoznačně přehrála, odcházeli z palubovky se ctí. Svůj houževnatý výkon korunovali ziskem prvního bodu, když v posledním zápase doslova vydřeli bezbrankovou remízu.

Druhý tým, složený se zkušenějších hráčů, podal ve všech zápasech dobrý výkon. Chyběl větší klid v koncovce, na zbrklost v zakončení jsme doplatili zejména v zápase s Červeným Kostelcem. Soupeře jsme 5 minut nepustili za půlku, v utkání 2x vystřelil na branku, to ale stačilo k vítězství 2:1. V konečném účtování nás toto zaváhání stálo vítězství v turnaji. Přesto je třeba všechny hráče pochválit za nasazení a zájem o hru.

Turnaj tedy hodnotíme jako úspěšný, všichni kluci si s chutí zahráli. Bílý tým (zkušení) nezaostával v žádném utkání, nováčky jsme obrazně „hodili rovnou do vody“, na což zareagovali velmi dobře. Pokud budou trénovat se stejným zápalem, jaký předvedli v Č. Skalici, své déle hrající vrstevníky zakrátko doženou. Zmínit je třeba i účast nových trenérů, kteří se na své svěřence v příští sezóně přijeli podívat a do průběhu turnaje se aktivně zapojili.

Sestavy:

Bílý tým: Čáp, Znamenáček, Plašil, Paar, Škoda, Hoffinger

Modrý tým: Řehák, Tichý, Dušek, Šinkora, Šulc, Hvězda

Výsledky:

MFK bílí – V. Jesenice 0:0, - Jaroměř 0:3, - Č. Skalice 2:0, - Náchod 1:0, - Č. Kostelec 1:2, - MFK modří 2:0

MFK modří – V. Jesenice 0:4, - Jaroměř 0:6, - Č. Skalice 0:4, - MFK bílí 0:2, - Náchod 0:3, Č. Kostelec 0:0