12.3.2016 - Muži v derby s Dobruškou prohráli

MFK

MFK Nové Město nad Metují - SK Dobruška 0:2 (0:0)

Sestava MFK: Krunčík - Jelen, Kudláček, Nejman, Vít, Lelek (46. Zákravský L.), Růžička (83. Maur), Zákravský P., Klikar, Voráček, Paďour (62. Valášek)

Domácí začali první mistrák roku aktivněji a již v 9. minutě se mohli radovat z branky, když Jelenův nepovedený centr málem zaskočil brankáře. Převaha domácího týmu pokračovala a ve 20. minutě vygradovala velkou šancí Paďoura, který však střílel jen do nohou brankáře. V první půli se toho více zajímavého neudálo, ale domácí byli lepším týmem.

Druhý poločas začal také šancí domácího Paďoura, jenže brankář byl opět na svém místě. Poté z ničeho nic přišel pro domácí šok v podobě střely Haška, která skončila přesně v šibenici - 0:1. Domácí byli zaskočeni a v 63. minutě mohli obdržet druhou branku, ale tentokrát kanonýr hostí Hašek šanci neproměnil. Domácí poté vrhli všechny síly do útoku. V 69. minutě po trestném kopu Vít trefil hlavou jen břevno a v 78. minutě, když už byl brankář překonán, tak hosty zachránil odkopem na brankové čáře obránce. Novoměští již hráli na riziko a to se jim v 82. minutě vymstilo, když hosté vstřelili druhou branku a rozhodli tak o výsledku utkání.

 

"Soupeř nám udělil lekci z produktivity, když z minima šancí vstřelil dvě branky. Nám dnes nebylo souzeno proměnit ani ty vyložené. A když už byl gólman hostí překonán, zaskočil za něho obránce nebo míč skončil na brankové konstrukci, takže jsme všechny body odevzdali soupeři." - M. Killar - trenér domácích

Ročník 2009 odehrál turnaj v Jaroměři

MFK

V sobotu 5. 3. 2016 si mohli nejmladší hráči MFK poprvé vyzkoušet velké hřiště (s velkými brankami), na kterém budou hrát o kategorii výš. Tým překvapil bojovným vstupem do turnaje (MFK – Hradec Králové 0:5, MFK – Dobruška/Opočno 1:1), kdy chyběla troška střeleckého štěstí, abychom dosáhli ještě lepších výsledků. Naopak v následujících zápasech se již projevila herní kvalita soupeřů (MFK – Polička 0:4, MFK – Trutnov 0:7). Díky horšímu skóre jsme obsadili poslední místo ve skupině, což hráče neotrávilo a v zápase o umístění nadšeným výkonem přehráli Jaroměř 8:0. Kluky je třeba pochválit za nasazení a zápal pro hru. Přestože s nejlepšími týmy jsme se fotbalovými dovednostmi ještě nemohli měřit, jádro nového týmu se úspěšně rodí.

Sestava MFK: Jakub Hanzl, Ondra  Říha, Adam Paar, Vašek Leugner, Vojta Kučera, Dominik Jakl, Jakub Bělobrádek, Daniel Ždára

Pořadí:

1. Solnice, 2. Trutnov, 3. Pardubice, 4. Hradec Králové, 5. Polička, 6. Chlumec n/C, 7. Třebeš, 8. Dobruška/Opočno, 9. MFK NOVÉ MĚSTO N/M, 10. Jaroměř

Zapsal . Bělobrádek Jan

Zhodnocení halové části sezony:

Naše družstvo absolvovalo celkem 3 halové turnaje a to ve Voděradech,Č. Skalici a v Jaroměři.V prvních 2 turnajích jsme celkem obstáli tak v posledním se  už projevila fotbalová vyspělost zúčastněných družstev a ani naši bojovností jsme na lepší umístění nedosáhli. Z mého pohledu to není o tom,že bychom neměli v družstvu nadějné fotbalisty,ale ukazuje se,že v těchto klubech věnují této kategorií již delší dobu náležitou pozornost.V našem klubu jsme začali s pravidelným hraním zápasů,turnajů v loni v podzimní části sezony,takže jsme o něco pozadu.V halových turnajích při rozestavění 4 - 1 je velmi důležitý post brankáře což byl pro naši hru dost velký problém,protože v soutěži co hrajeme je rozestavění 3 – 0,tedy bez brankáře. Přesto tuto část sezony hodnotím kladně s tím,že hráči se budou jen zlepšovat.

Macháček Jaroslav-trenér družstva

Mladší žáci skončili třetí na turnaji v Teplicích

MFK

V sobotu 5.3. se naši mladší žáci zúčastnili halového turnaje v Teplicích nad Metují. Zbytečné chyby v obranné fázi byly příčinou dvou našich proher, které nás odsunuly na třetí příčku v konečném pořadí turnaje.   

Sestava: Kumprecht - Vacek, Světlík, Čerenkov, Čančara, Žahourek Jan, Žahourek Tomáš, Vávrů, Novák, Brdička

Výsledky: 

MFK : Slovan Broumov  2:3

Branka MFK: Žahourek Jan 2

MFK : Slavoj Teplice nad Metují 8:0

Branky MFK: Čančara 2, Brdička 2, Čerenkov 2, Žahourek T., Žahourek J.

MFK : Spartak Police nad Metují  8:0

Branky MFK: Čančara 2, Žahourek J. 3, Čančara, Brdička, Vávrů

MFK : SK Solnice 7:0

Branky MFK: Brdička 2, Žahourek J. 3, Novák, Čančara

MFK : TJ Velké Poříčí 2:3

Branky MFK: Brdička, Žahourek

MFK : TJ Dolany 8:0

Branky MFK: Brdička 2,Novák, Žahourek 4, Světlík,

Ročník 2006 odehrál turnaj v Chrudimi

MFK

Na poslední turnaj této halové sezóny jsme v sobotu 5.3. vyrazili s ročníkem 06´ a ml. do vzdálené Chrudimi. Chtěli jsme si vyzkoušet zápasy s týmy z jiných krajů, s kterými se v utkáních krajského poháru nepotkáváme vůbec a v rámci HT jen zřídka kdy. Bohužel jsme byli z různých důvodů oslabeni o tři klíčové hráče základní sestavy. Přesto jsme se po dlouhé a únavné cestě bili statečně a srdnatě a hned v úvodním utkání jsme zaskočili soupeře z Brna. Téměř celé utkání se hra odvíjela na polovině soupeře, avšak převahu jsme zúročili jen jednou vstřelenou brankou. Poté jsme s pozdějším vítězem dokázali držet krok přibližně polovinu zápasu, než nám na velkém hřišti došly z části psychické, ale zejména fyzické síly. Ve velmi těžké skupině  jsme se v přímém souboji o postup mezi nejlepší čtyřku utkali s týmem z Pardubic, který jsme překvapili kvalitní a soustředěnou hrou. Nebyli jsme však efektivní, což se nám vymstilo obdrženou brankou ke konci utkání. Nejkrásnější fotbal jsme předvedli v zápase o vyhnutí se souboji o poslední příčku proti Nemošicím, kdy jsme soupeře velmi kvalitní hrou přehrávali a konečně dokázali alepoň 3x skórovat. V utkání o 5. místo jsme se už nedokázali finálně prosadit a soupeř nám tak oplatil porážku z úvodu. Nejlepším hráčem našeho týmu jsme zvolili Matěje Láchu, kterému daný turnaj herně opravdu vyšel. Závěrem bychom moc rádi poděkovali všem zúčastněným klukům i jejich rodičům za příkladnou prezentaci MFK NMnM ve vzdáleném kraji i za jejich celkový přístup k danému turnaji.

Josef Lácha a Ivana Holá
trenéři SP


sestava:  Šimek Martin, Matouš Pavel, Bašek Dominik, Lácha Matěj, Holý Tomáš, Meier Daniel, Kamenský Martin


Utkání:
MFK Nové Město n/M - FC Sparta Brno  1 : 0
Branky: Lácha
MFK Nové Město n/M - FC Slovan Havlíčkův Brod  2 : 5
Branky: Matouš, Holý
MFK Nové Město n/M - FK Pardubice  0 : 1
MFK Nové Město n/M - SK Nemošice  3 : 0
Branky: 3x Bašek
MFK Nové Město n/M - FC Sparta Brno  0 : 1
             
Celkové pořadí:      1.  FC Slovan Havlíčkův Brod
                                2.  FK Pardubice
                                3.  MFK Chrudim
                                4.  SK Polička
                                5.  FC Sparta Brno
                                6.  MFK Nové Město n/M
                                7.  SK Nemošice
                                8.  FC Rychnov n/K
                               

6.3.2016 - Mladší přípravka odehrála turnaj v Č. Kostelci

MFK

Dne 6.3.2016 absolvovali hráči mladší přípravky turnaj v Červeném Kostelci, za účasti 10-ti týmů. Vzhledem k nemocem některých hráčů roč. 2007 byl tým doplněn třemi hráči roč. 2008.  

V základní skupině jsme se nejprve utkali s týmem Červeného Kostelce "A" a Náchodem. V zápasech jsme zaostali ve všech směrech, hlavně v důrazu. Přesto obdržené branky pramenily spíše z individuálních chyb. Ve třetím utkání s Hostinným byl obraz hry stejný jako v předchozích zápasech, ale v posledních minutách jsem se zlepšili v důrazu a hráče soupeře jsme přehrávali a dostali se poprvé na turnaji do zakončení. Kdyby hráči podali takový výkon i v předchozích zápasech, výsledky nemusely vypadat tak hrozivě. Přesto jsme ve třech zápasech nevsítili ani gól. V posledním zápase ve skupině jsme konečně jeden gól vstřelili zásluhou Matyáše Čapka a postoupili do play off, kde jsme po bojovném výkonu podlehli Rtyni. V zápase o 7.místo jsme se konečně prosadili a porazili tým Zábrodí. V naší hře je stále mnoho nedostatků, hlavně ve hře jeden na jednoho a v důrazu v soubojích. Přesto kluky chválíme, hlavně za druhou část turnaje. 

Hronovský Vladimír 

Sestava : Petr Koza, Tomáš Zelený, Jáchym Komár, Matyáš Čapek, Martin Kučera, Lukáš Lochman, František Škoda, Adam Hronovský 

Výsledky :  

MFK - Červený Kostelec "A" 0:5

MFK - FK Náchod 0:3

MFK - TJ Tatran Hostinné 0:4

MFK - TJ Spartak Police n. Met. 1:0

branka : Matyáš Čapek

MFK - Rtyně/Úpice 0:2

MFK - TJ Sokol Zábrodí 3:0 

Branky : Jáchym Komár 2x, Tomáš Zelený

Muži v generálce uhráli remízu v Letohradu

MFK

Letohrad - MFK Nové Město nad Metují 1:1 (1:0)

branka MFK - 55´ Klikar (Valášek)

sestava MFK: Krunčík - Jelen, Kudláček, Nejman, Vít - Lelek, Růžička, Zákravský, Valášek - Voráček, Klikar

střídal Maur V.

"Poslední utkání před jarní částí soutěže jsme vcelku zvládli, škoda jen velmi nepřesné koncovky a některých zbrklých řešení. Běhavý  a technický tým domácích hrál důrazně, s jeho tvrdou hrou jsme si občas nevěděli rady. Na konec přípravy to byl soupeř, který nám skvěle simuloval podmínky, které nás od příštího víkendu čekají. Naštěstí však žádný z dnešních ani předešlých soubojů neznamenal vážnější zranění, a tak lze celou přípravu brát jakou úspěšnou a můžeme se těšit na boje o jarní mistrovské body."

Miloš Killar

trenér MFK

Dorost v další přípravě prohrál s Alberticemi

MFK

MFK Nové Město nad Metují  - Albrechtice 2:5 (1:3)

Ač výsledek hovoří zcela jasné v poli jsme byli Albrechticím vyrovnaným soupeřem. A kdybychom nedostali 3 naprosto zbytečně branky po individuelních chybách, pak jsme mohli pomyslet na daleko lepší výsledek. Také máme stále obrovské problémy v organizací hry směrem do obrany a to především ve spolupráci stoperů a středních záložníků, kteří špatně obsazují hráče soupeře. Nejsme dostatečně aktivní při hře bez balónu a tím se nám stává, že nás soupeř rychle zavře na vlastní půlce a nutí nás k chybám. Věcnou kapitolou jsou nahrávky, kterých prostě zkazíme obrovské množství.. Samozřejmě, že při finálních, či podobnch těžkých přihrávkách se procento úspěšnosti snižuje, ale naše procento nevynucených chyb je obrovské... Nezbývá, než doufat, že v mistrovských zápasech se nám bude dařit více.

Rozhovor s trenérem mužstva mužů Milošem Killarem

MFK

Jste spokojeni se zimní přípravou a s posílením kádru?

Příprava proběhla v domácích podmínkách včetně krátkého soustředění, počasí nám přálo. Problémem jako vždy byla tréninková neúčast mnoha hráčů ze studijních nebo pracovních důvodů, v plném počtu jsme se scházeli pouze v pátek a o víkendu k utkání, což je velmi málo. Kádr opustil Pavel Sedláček, jako posílení můžeme brát návrat Pavla Růžičky po dlouhodobém zranění. Příležitost také budou dostávat dorostenci Valášek,  Cohorna a další.

O prvenství si to na jaře rozdají Kratonohy a Náchod. Kdo se podle vás stane krajským přeborníkem?

Jak už jsem uvedl na podzim, pokud Kratonohy udrží rozdílové hráče, jakými jsou Kořínek, Kulič a další zkušení, bude to mít mladý tým Náchoda těžké vyhrát. Záleží také na tom, jestli bude mít vedení lídra zájem postoupit.

V zimě se posílilo s pěti body poslední Týniště. Dosáhne na záchranu?

I přes řadu posil to mít jednoduché nebude, nikdo z týmů až po 10. místo v tabulce  nebude chtít připustit nějaký zásadní obrat ve vývoji soutěže.  Z prohlášení týnišťských je však cítit odhodlání, a fotbal je jen hra, takže se ještě může stát cokoli. V každém případě si myslím, že bude jarní část velmi zajímavá nejen v boji o přeborníka.

Cíl vašeho týmu pro jarní sezonu?

Nemáme ambice a v současné chvíli ani kvalitu promlouvat do dění v horních patrech tabulky, prioritou nadále zůstává setrvání v soutěži a stabilizace kádru, což by mohlo být vzhledem k připravovanému přestupnímu řádu největším problémem. Hlavně si přeji dobrý start do soutěže, abychom se stále drželi dostatečně daleko od sestupových příček a bavili se fotbalem. Dostat se pak v závěru zbytečně pod tlak by bylo velmi nepříjemné, ale je to jen hra.

Sestava týmu: 

Brankáři: Lukáš Holý (1996), Václav Krunčík (1982).

Obránci: Radim Darebník (1992), Vladimír Jelen (1987), Lukáš Zákravský (1994), Dominik Nejman (1992), Ladislav Kudláček (1991), Jakub Vít (1989)

Záložníci:  Adam Lelek (1995), Pavel Zákravský (1985), Nikolas Soumar (1995), Tomáš Voráček (1986),  Pavel Růžička (1987)

Útočníci:  Martin Klikar (1995), Jan Paďour (1989), Vilém Maur (1989).

Realizační tým – Miloš Killar. Asistent: Michal Hofman. Vedoucí mužstva: Pavel Zelený. Lékař: Jan Bělobrádek. Sekretář: Jaroslav Macháček.

Změny v kádru – příchody: Pavel Růžička – návrat po zranění,

                        - odchody: Pavel Sedláček , Jakub Emlar - ukončeno hostování

Ideální sestava:  Krunčík – Jelen, Nejman, Kudláček,Vít – Lelek, Růžička, Zákravský P., Voráček – Klikar, Paďour

Přípravné zápasy: - Holice 1:5, - Choceň 0:1, - Žamberk 3:1, - Černilov 3:2

Hvězda týmu (jméno a příjmení) + asi čtyři věty charakteristiky toho jedince

Na tuto otázku nerad odpovídám, jelikož v týmu žádnou „hvězdu“  nemáme a nechci vyzdvihovat jedince v této kolektivní hře. Za zmínku však stojí Ládík Kudláček, který  svým přístupem a stabilními výkony patří mezi naše nejdůležitější hráče.

Ročník 2006 se zúčastnil turnaje v Třebši

MFK

27.2. 2016 - Třebeš - halový turnaj r. 06 a ml.
Poslední únorovou sobotu jsme odehráli s ročníkem 06´ HT v Třebši u HK. Tentokrát jsme se sešli v téměř kompletní sestavě, což jsme však konečným umístěním a tudíž ani výsledkově bohužel nezúročili. Určující byl hned úvodní zápas proti pozdějšímu vítězi z Jaroměře, kdy jsme z jasného tlaku a mnoha vyložených šancí nedokázali vstřelit ani jednu branku. V dalším důležitém utkání proti Novému HK jsme obdrželi vyrovnávací branku opět až v posledních sekundách před koncem zápasu. Herním útlumem jsme si prošli v čase kolem oběda, kdy jsme prohráli s domácími z Třebše a poté jen remizovali s mladšími hráči ročníku 07´ z FC HK. To nás odsunulo z boje o medailové umístění. V posledních dvou zápasech jsme pak předvedli velmi soustředěný výkon a zejména proti "turnajovému" týmu z Rozkoše, jejichž hráče jsme téměř k ničemu nepustili, naše hra splňovala vysoká fotbalová kritéria. Závěrem je nutné zdůraznit, že herně jsme rozhodně patřili na medailové pozice, bohužel jsme se tam naší mizernou efektivitou v útočných akcích a v samotném finálním zakončení neprobojovali. Zároveň ale nesmíme opomenout výborný výkon Dominika Baška na postu brankáře. Takováto "jistota" v brance nám už dlouho chyběla.

Josef Lácha a Ivana Holá
trenéři SP

sestava:  Bašek Dominik, Matouš Pavel, Vacek Matěj, Zámečník Marek, Lácha Matěj, Meier Daniel, Holý Tomáš, Šimek Martin, Kamenský Martin

Utkání:
MFK Nové Město n/M - FK Jaroměř  0 : 1
MFK Nové Město n/M - Kolín  3 : 2
Branky: Vacek, Zámečník, Šimek
MFK Nové Město n/M - Nový HK  2 : 2
Branky: 2x Zámečník
MFK Nové Město n/M - Urbanice  3 : 1
Branky: Matouš, Zámečník, Vacek
MFK Nové Město n/M - Třebeš  2 : 4
Branky: Vacek, Zámečník
MFK Nové Město n/M - FC HK  1 : 1
Branky: Vacek
MFK Nové Město n/M - RSCM Rozkoš  2 : 0
Branky: Vacek, Lácha
MFK Nové Město n/M - Přelovice  2 : 0
Branky: 2x Vacek
                
Celkové pořadí:      1.  FK Jaroměř
                                2.  Nový HK
                                3.  RSCM Rozkoš
                                4.  MFK Nové Město n/M
                                5.  Třebeš
                                6.  FC HK
                                7.  Kolín
                                8.  Přelovice
                                9.  Urbanice                      

« Předchozí 1 32 56 57 58 59 60 61 62 64 95 126 Další »