27.5.2015 - Muži se konečně rozstříleli a po dramatu vezou z Dobrušky 3 body

TJ Dobruška - MFK Nové Město nad Metují 3:4 (1:2)

Branky: 7. Čopík, 72. Hašek, 75. Mikušík - 28. Sedláček, 44. Lelek, 51. Srubjan, 66. Jirásek

Sestava MFK: Krunčík, Sedláček (89. Hofman), Jelen, Junek (85. Koza), Srubjan, Lelek, Klikar, Zákravský L., Zákravský P., Maur (57. Jirásek), Kudláček

Diváci, kteří za velice chladného odpoledne zavítali na dobrušský stadion se rozhodně nenudili. Viděli 7 branek, 2 břevna, 1 tyčku a 1 červenou kartu, takže opravdu derby se vším všudy. Hned v šesté minutě se po chybě hostujícího týmu v rozehrávce ujali domácí vedení střelou exnovoměstského Čopíka. Zhruba od 15. minuty se však hra Nového Města zlepšila, domácí přestali hrát a vyplynuly z toho i šance. První ještě skončila na břevně, když střílel Sedláček, avšak podruhé už se skóre měnilo a stav byl vyrovnaný. Hosté pokračovali ve zlepšené hře a pár minut před přestávkou byli odměněni druhou brankou. Branková konstrukce však pomohla i jim, když dobrušský hráč hlavičkoval jen do břevna. V druhém poločase se do otevřené obrany domácích vřítila dvojice Maur a Srubjan a druhý jmenovaný dal na 1:3. další branka padla opět do domácí sítě, to když své sólo nezakončil přesně Sedláček, ale stihl aspoň nahrát exdobrušskému Jiráskovi a ten se nemílil - 1:4. Utkání se zdálo rozhodnuto, jenže domácí se nechtěli vzdát a notně ho zdramatizovali. Nejdříve snížili na 2:4 a poté z trestného kopu dokonce na 3:4. Následně po pár minutách kopali další trestný kop a hosty zachránila tyč! Poslední hektické minuty hráli domácí vabank a to přišli dokonce o jednoho hráče po faulu na unikajícího novoměstského útočníka. Hosté se několikrát hnali do brejku či se snažili překonat vysunutého brankáře, ale skóre se už neměnilo. Nové Město si tak veze 3 důležité záchranářské body, domácí musí ještě o záchranu bojovat.

"Dnes se hrál velmi důležitý zápas, který dost napověděl o tom, které mužstvo se bude na konci jara nervovat. Do zápasu vstoupili lépe domácí a zaslouženě se dostali do vedení. My jako vždy museli dostat facku, abychom se probrali a od 15 min jsem začali přebírat iniciativu a zaslouženě vyrovnali a dali i druhý gól 2min před koncem poločasu. Druhý poločas byl jasně v naší režii , kterou jsme potvrdili  góly na  3 a 4:1. Pak ale přišla 72.min, kdy se podařilo hostům během 5min dát dva góly a bylo postaráno o drama. My jsme od té doby nevyužili min 3 gólové brejky a s vypětím všech sil uhájili zasloužené vítězství. Klukům bych chtěl poděkovat, ale ještě nás čekají 3 kola, z kterých chceme vytěžit maximum." - J. Hubka - trenér MFK

23.5.2015 - Mladší přípravka odehrála poslední turnaj CKP

Na posledním turnaji CKP MP konaném v sobotu 23.5. v Trutnově jsme konečně měli k dispozici větší počet starších a zkušenějších hráčů a mohli tedy úměrně rozložit síly mezi oba naše týmy.
Začneme pro změnu skupinou "B", kde jsme po dlouhé době byli soupeřům rovnocenným soupeřem a tentokrát jsme již nedostávali vysoké "příděly" jako na minulých turnajích. Přesto však na našich hráčích byla patrná fyzická i psychická únava spojená nejspíš s nižším počtem dostupných střídajících hráčů, ale dále také s nesoustředěností se na "naši" hru, nesmyslným přizpůsobováním se hře soupeře a neschopností výrazněji se prosadit proti "slabšímu" soupeři. Z tohoto pohledu se nám nejvíce vydařil první zápas proti Náchodu, poté jsme odehráli celý duel proti Broumovu na jejich půlce a přesto vstřelili jen 4 branky. A nakonec bohužel z důvodu náhlého úbytku sil prohráli druhý poločas s domácími.
     Ve skupině "A" jsme se po rozpačitém úvodu brzo rozkoukali a "pohráli si" se soupeřem z Náchoda. Ve druhém klání jsme očividně kvalitní a soustředěnou hrou zaskočili Broumov a ve druhém poločase předvedli nejlepší a nejhodnotnější výkon, kterým jsme se na daných trunajích kdy prezentovali. Byli jsme naší hrou velmi potěšeni a nadšeni, avšak pouze do té doby, než jsme prozřeli a přesvědčili se, jak většina kluků o sobě samých smýšlí. Jeden vedle druhého je právě on "ten nejlepší, mistr světa a jenom na něm leží hra celého týmu". Takže jsme jako trenéři spadli nohama na zem a uvědomili si, že trenérská práce spočívá nejen v následném herním, ale i osobnostním projevu kluků. A poslední poločas jen potvrdil, že dobré výsledky vytváří "tým jako celek" a nejen "pospojované individulity".

Ivana Holá a Josef Lácha
trenéři MP

skupina "A" - sestava:  Šimek Martin, Matouš Pavel, Meier Daniel, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Kuřátko David, Bašek Dominik

Výsledky:

Nové Město n./M. - Náchod  11 : 2 , (6 : 0)
Branky:  5x Vacek, 3x Zámečník, Bašek, Matouš, Kuřátko
Nové Město n./M. - Broumov  9 : 3 , (3 : 3)
Branky:  4x Zámečník, 3x Kuřátko, 2x Vacek
Nové Město n./M. - Trutnov  6 : 11, (5 : 6)
Branky:  2x Vacek, 2x Zámečník, 2x Kuřátko

skupina "B" - sestava:  Kašpar Petr, Holý Tomáš, Vecko Martin, Lácha Matěj, Komár Jáchym, Čapek Matyáš, Koza Petr

Výsledky:

Nové Město n./M. - Náchod  5 : 3 , (4 : 2)
Branky:  3x Lácha, 2x Komár
Nové Město n./M. - Broumov  4 : 0 , (1 : 0)
Branky:  2x Lácha, Komár, Holý
Nové Město n./M. - Trutnov  3 : 5, (2 : 2)
Branky:  2x Lácha, Komár

Ivana Holá a Josef Lácha -trenéři MP

Výsledky:

Výsledky:

26.5.2015 - Předpřípravka odehrála turnaj na domácím hřišti

Dne 26.5.2015 se naši nejmenší fotbalisti zúčastnili posledního kola okresního přeboru, jež jsme pořádali na našem stadionu. Soupeřem nám byl opět společný tým Opočno/Dobruška a dvě družstva Velkého Poříčí A a B. Naštěstí se umoudřilo počasí a všechny zápasy se mohly odehrát. Sešli jsme se v plné sestavě ročníku 2008 a své první zápasy odehrál Ondra Říha roč. 2009 a Adam Paar, roč. 2010. Oproti našim prvním zápasům se nám daří střílet góly, k naší škodě ale hodně zbytečných gólů dostáváme a tak jsme turnaj ukončili bez jediné výhry. Tentokrát jsme z kluků vyvtořily dvě družstva, kdy každé odehrálo vždy jeden poločas. Jednalo se o náš poslední turnaj systémem 3 na 3, od příště nás již čekají zápasy 4 + 1.

V prvním zápase jsme se utkali s Velkým Poříčím A, kdy jsme po boji prohráli 4:5. Střelecky se zadařilo Filipu Hnikovi, který vsítil 2 góly. V druhém zápase jsme prohrály s Velkým Poříčím B, tentokrát to bylo větším rozdílem 2:6. V posledním utkání s družstvem Opočno/Dobruška jsme drželi vyrovnaný stav, nakonec nás soupeř přestřílel a prohráli jsme 6:8, tentokrát byl dvougólový Adam Hronovský. Ve všech utkáních jsme si vytvořili mnoho gólových šancí, zatím nám ale chybí klid v koncovce, což se ukazuje jako velký rozdíl se soupeři, kteří některé své akce zakončovali pěknou kombinací až do branky. I přes porážky musím kluky pochválit za bojovnost a za velké zlepšení oproti výkonům z počátku sezony.

Sestava MFK :

1.poločas - Lukáš Lochman, Franta Škoda, Adam Hronovský, Štěpán Čáp, Oliver Kozák, Eliáš Kozák

2.poločas - Filip Hnik, Patrik Hendl, Nicolas Adamec, Štěpán Zámečník, Marek Šnips, Ondra Říha, Adam Paar.

Naše výsledky :

MFK - Velké Poříčí A   4:5

branky : Filip Hnik 2x, Eliáš Kozák, František Škoda

MFK - Velké Poříčí B 2:6

branky : Nicolas Adamec, Adam Hronovský

MFK - Opočno/Dobruška 6:8

branky : Adam Hronovský 2x, Eliáš Kozák, Filip Hnik, Štěpán Zámečník, Patrik Hendl

24.5.2015 - Mladší žáci a starší přípravka hráli turnaj v Rychnově

Mladší žáci:

Kluci předvedli dobrý výkon. V průběhu utkání měli možnost si vyzkoušet i jiné posty, než na kterých jsou běžně zvyklí hrát a musíme říct, že si nepočínali vůbec špatně. Jen škoda, že nám remízové body v prvním utkání utekly jen několik vteřin před závěrečným hvizdem.

Sestava MFK : Buriánek Adam, Čančara Matyáš, Vacek Jakub, Zrzavý David, Komůrka Josef, Čerenkov Petr, Novák Josef, Ludvík Vít, Rücker David, Lukáš Knap

Výsledky:

MFK : Kostelec n.O./Častolovice  2:3

Branky MFK:  Buriánek, Vávrů

MFK : FC Spartak Rychnova nad Kněžnou 0:4

Starší přípravka:

První poločas utkání s Kostelcem n.O./ Častolovicemi jsme hráli většinou na polovině soupeře, ale prosadit se gólově se nám nedařilo. Až v 10 minutě si na rohový kop Denyho France krásně naběhl Viktor Macek a šli jsme do vedení. Náš náskok ještě do poločasu zvýšil Michal Šanovec. Po poločase se hra vyrovnala, ale šancí bylo na obou stranách poskrovnu.

Druhé utkání s domácím Rychnovem n.K. začalo ve velkém tempu a s velkým nasazením, ale přesto oba brankáři neměli moc práce. Postupem času jsme začali získávat územní převahu, ale bez kýženého gólového efektu. Buď jsme vystřelili mimo branku anebo nám v posledním okamžiku zblokoval střelu obětavě hrající soupeř.  Stejně tak ve druhé půli. V některých okamžicích jsme soupeře doslova přišpendlili k jeho brance, ale ke gólu jsme se přiblížili jen střelou do tyče.

"Kluci dnes hráli pěkný fotbal, snažili se kombinovat a v utkáních bylo vidět mnoho pěkných akcí, k čemuž přispěli i dobře hrající soupeři a výsledkem tak byl pohledný fotbal. S dnešním výkonem musíme být spokojeni." - Tomáš Bartošík vedoucí mužstva SP

Sestava MFK: Smola – Novotný, Valtera, Macek, Žahourek, Šanovec, Bartošík, Franc, Junek, Týfa

Výsledky:

MFK : Kostelec n.O./Častolovice  3:0  (2:0)

Branky MFK:  Macek, Šanovec, Týfa

MFK : FC Spartak Rychnova nad Kněžnou 0:0

24.5.2015 - Muži opět doplatili na bídnou produktivitu

FC Spartak Rychnov nad Kněžnou - MFK Nové Město nad Metují 2:0 (1:0)

Sestava MFK: Krunčík - Sedláček, Jelen, Junek (76.Hofman), Lelek-Klikar, Zákravský L., Jirásek (61.Maur), Zákravský P., Kudláček, Nejman

"Toto utkání bylo pro obě družstva důležitá a 3 body by dávali na relativní klid do konce sezóny. Bohužel tři body zůstávají v Rychnově. My jsme si vytvořili za 90 min dvě gólové situace, ale opět se potvrzuje, že jsme v poslední době střelecky impotentní. Dostali jsme se do situace, že fotbalovostí už to neuhrajeme a k vývoji tabulky k tomu musíme přidat srdíčko, nasazení a jednoduchost. Domácí tým se druhý poločas koučoval sám a ani si nebyla možnost domácímu trenérovi pogratulovat k výhře. Je vidět, že i od stánku lze vyhrát, tak Gratuluji." - J. Hubka - trenér MFK

24.5.2015 - Starší dorost doma vysoko prohrál

MFK Nové Město nad Metují - FK Náchod "B" 1:7 (1:2)

Branka MFK: Franěk

Sestava MFK: Holý - Franěk, Cohorna, Lukášek, Pokorný, Tulej T., Valášek, Práza, Zamastil, Tuček, Holčík

"Hosté měli utkání ve své režii od samého začátku, přesto jsme to byli my, kdo měl z brejkových situací více čistých šancí. Ty však bravůrně likvidoval náchodský golman a pomohl tak svému týmu udržet poločasové vedení. Po změně stran již náchodští z územní převahy vytěžili více šancí, my jsme se naopak do zakončení nedostali vůbec a tak utkání skončilo krutým, ale spravedlivým víězstvím hostí." - Miloš Killar - trenér MFK

23.5.2015 - Mladší dorost i starší žáci si vezou z Chlumce vysoké výhry

Mladší dorost:

FK Chlumec nad Cidlinou - MFK Nové Město nad Metují 2:6 (0:1)

Branky MFK: Valášek 2x, Štěpán 2x, Práza, Tulej

Sestava MFK: Holčík - Štěpán, Franěk, Vik, Rathouský, Tulej T., Tuček, Mádr,Tulej L., Valášek, Práza,

Střídali: Zamastil, Borůvka, Lelek

"Po delší době náš velmi dobrý výkon,hra se podobala té,kterou jsme předváděli na úvod jara. Při vši úctě a respektu k soupeři mohl být výsledek i dvouciferný protože jsme zahazovali jednu šanci za druhou. S velkým přehledem utkání řídil HR Kubišta, který si několikrát výborně poradil se "specifickým výkladem pravidla o ofsajdu" ze strany domácích." - D. Maur - trenér MFK

Starší žáci:

FK Chlumec nad Cidlinou - MFK Nové Město nad Metují 0:5

Branky MFK

Sestava MFK

16.5.2015 - Mladší přípravka se utkala s hradeckými týmy

V sobotu 16.5. jsme sehráli jakousi odvetu za týden starý turnaj konaný taktéž v Novém HK. Naším hlavním cílem bylo porazit s "A" týmem domácí, s kterými jsme minulý týden jen těsně o gól prohráli. Což se nám nakonec podařilo, odehráli jsme kvalitní a krásný zápas. Odměnou pro nás byla a velmi nás zahřála u srdce slova domácích trenérů, že "... s vámi je to vždycky super fotbal ...". Avšak celý turnaj se nesl téměř v totožném duchu jako ten minulý. S "A" týmem jsme velmi dobře začali proti soupeři z nejtěžších a dokonce jsme se proti FC HK A dostali na chvíli do vedení 5:3. Hradečáci se tedy dokonce obávali o konečný výsledek, což u tohoto mužstva není rozhodně zvykem. Bohužel nakonec rozhodlo množství fyzických sil, kdy při vysokém tempu hry měl soupeř k dispozici na střídání dvě vyrovnané čtyřky a jednoduše nás "uběhal". A i tím nás přinutil k individuálním chybám, kterých jsme se ke konci zápasu nedokázali vyvarovat. A s naším "B" týmem jsme opět bohužel dostali lekci fotbalovosti, soustředěnosti a chuti hrát fotbal. Je jasné, že proti těmto kvalitním týmům nemáme moc šancí se prosadit, ale snad se každá takováto porážka alespoň trochu odrazí ve větší bojovnosti, soustředěnosti i chuti do fotbalu v našich příštích zápasech.

Ivana Holá a Josef Lácha - trenéři MP

skupina "A" - sestava:  Kašpar Petr, Matouš Pavel, Uhlíř Jakub, Zámečník Marek, Lácha Matěj, Vacek Matěj
Výsledky:
Nové Město n./M. - FC HK A  5 : 8 , (3 : 3)
Branky:  2x Zámečník, 2x Lácha, Matouš
Nové Město n./M. - FC Nový HK  6 : 5 , (3 : 2)
Branky:  4x Vacek, Lácha, Zámečník

skupina "B" - sestava:  Rousek Lukáš, Holý Tomáš, Schidlová Viktorka, Vecko Martin, Čapek Matyáš, Bašek Dominik, Šimek Martin
Výsledky:
Nové Město n./M. - FC HK A  0 : 16 , (0 : 7)
Nové Město n./M. - FC Nový HK  2 : 13 , (1 : 8)
Branky:  2x Bašek

17.5.2015 - V neděli hrála i starší přípravka a mladší žáci

V neděli 17.5. odehráli naši mladší žáci a starší přípravka další kolo krajské soutěže a to ve Velkém Poříčí.

V prvním utkání s RSCM Rozkoš kluci předvedli bojovný výkon a po zásluze zvítězili. V druhém utkání s domácím Velkým Poříčím měl soupeř, věkovou i výškovou převahu a přesto, že se naši hráči snažili seč mohli, soupeř nám povolil jen čestný úspěch. Mrzet nás může jen neproměněný pokutový kop.

Sestava MFK:  Meier Jan, Ťokan Filip, Čančara Matyáš, Vacek Jakub, Čerenkov Petr, Novák Josef, Rücker David, Čtvrtečka Jakub, Petera Maxmilián

Výsledky:

MFK : RSCM Rozkoš  2:0  (1:0)

Branky MFK: Čtvrtečka, Rücker

MFK : TJ Velké Poříčí  1:5  (0:4)

Branka MFK: Novák

"V první utkání proti RSCM Rozkoš jsme se brzy dostali do vedení a s přibývajícími góly se soupeř stával odevzdaným.  To druhý zápas s domácím Velkým Poříčím byl jiná káva. Podařilo se nám jít do dvoubrankového vedení, ale soupeř dál bojoval a do poločasu se mu podařilo snížit. Po přestávce hra pokračovala v plném nasazení. Akce střídala akci, hra se přelévala od naší branky k soupeřově a zase zpět. Šance soupeře ale skončili na rukavicích Viktora Macka v naší brance, šance našeho Michala Šanovce zase zastavila branková konstrukce. Nakonec se nám podařilo s trochou štěstí vstřelit uklidňující třetí gól a dotáhnout zápas v velmi dobrým soupeřem do vítězného konce.  Za dnešní výkon mají od nás všichni hráči jen slova chvály." - Tomáš Bartošík vedoucí mužstva SP

Sestava MFK: Macek – Šanovec, Valtera, Váňa, Junek, Smola, Knap, Franc, Novotný, Bartošík

Výsledky:

MFK : RSCM Rozkoč  8:0  (3:0)

Branky MFK: Macek 3, Váňa 2, Bartošík, Knap, Junek

MFK : TJ Velké Poříčí  3:1  (2:1)

Branky MFK: Franc, Novotný, Váňa

17.5.2015 - Béčko starší přípravky vyhrálo oba zápasy

V neděli 17.5. se náš B tým starší přípravky zúčastnil dalšího kola okresní soutěže. Tentokrát jsme zavítali do Dolan. Kluci předvedli bojovného ducha a to zejména ve druhém utkání proti domácím, kdy se jim povedlo zvrátit dvoubrankové vedení soupeře. Díky tomu si tak odvezli plný bodový zisk a zaslouží si velkou pochvalu.

MFK : Police nad Metují  4:1

MFK : Dolany/Jaroměř  4:2

« Předchozí 1 28 54 55 56 57 58 59 60 81 107 Další »