20.3.2016 - Muži i v druhém utkání nedali branku a prohráli

Sokol Provodov - MFK Nové Město nad Metují 2:0 (0:0)

"Ve vyrovnaném utkání jsme se opět střelecky neprosadili, i když dnes tomu několika skvělými zákroky přispěl domácí gólman. Naproti tomu soupeř byl v koncovce efektivní a to stejně jako před týdnem rozhodlo i dnes."

Miloš Killar

20.3.2016 - Straší žáci si vezou z Hradce 3 body, mladší dorost debakl

Starší žáci:

FC Olympia Hradec Králové - MFK Nové město nad Metují/Rozkoš 0:3

Branky MFK: 2. a 54. Filip Tesař 2, 24. Matyáš Rýdl

Sestava MFKMatyáš Tupec - Filip Ťokan, Lukáš Rudolf, Ladislav Šrajbr, Ondřej Fára - Filip Tesař, Vojtěch Ťokan, Terezka Janoušková, Marek Kocián - Josef Novák, Matyáš Rýdl. Ke střídání byli připraveni Michal Tipelt a Adam Buriánek

Mladší dorost:

FC Olympia Hradec Králové - MFK Nové město nad Metují 7:1

Branka MFK: 59. Holčík

19.3.2016 - Dorost v prvním mistráku porazil Trutnov

MFK Nové Město nad Metují - MFK Trutnov 2:1 (1:1)

Branky MFK8. Franěk, 81.Valášek

Sestava MFK: Vik-Štěpán,Hable,Rathouský, Němec,Tuček,Tulej L./55.Mádr/, Valášek,Kurz, Franěk/65.Práza/, Tulej T./55.Zítko

"Výborný, kolektivní výkon. Trutnov jsme v prvním poločase přehrávali ve všech atributech a byla jen škoda, že jsme své vyložené šance neproměnili. Kdyby poločas skončil 4-0 nikdo se nemohl divit. Ale toto je bohužel naše Alichova pata a tak, jako již poněkolikáté, nás soupeř vytrestal ze standartni situace těsně před přestávkou. Do druhého poločasu soupeř zjednodušil svoji hru a dlouhými nakopávanými balóny se nás snažil dostat pod tlak. My jsme však hrozili z nebezpečných brejků a jeden takový jsme po krasné akci i využli a zaslouženě tak vyhrali. Pochvalu zaslouží všichni hráči. Je potřeba, abychom tyto body potvrdili i příští víkend na půdě Vysokého Mýta." - J. Zahradník - trenér

Mladší přípravka odehrála turnaj ve Vamberku

Dne 19.3.2016 se ročník 2008 zúčastnil posledního halového turnaje ve Vamberku. Příležitost tentokrát dostali všichni hráči. Kromě třech omluvených jsme jeli v kompletní sestavě. Opět se ukázalo, s čím mají naši hráči největší problém. Nedostáváme se do zakončení, soupeři nás předčí v nasazení. Někteří hráči by si měli uvědomit, že je třeba zlepšit kázeň a přístup k tréninku. Potěšením pro mne bylo, že nás výrazně žádný soupeř nepřehrál, většina gólů padla po našich zbytečných chybách. Dnes chválím Filipa Hnika, který byl naším jediným střelcem.

Hronovský Vladimír

Sestava - Štěpán Čáp, František Škoda, Adam Hronovský, Marek Šnips, Filip Hnik, Štěpán Zámečník, Kateřina Zítková, Nicolas Adamec, Patrik Hendl,

Mladší žáci zakončili období halových turnajů

V sobotu 12.3. zakončili naši mladší žáci období zimních halových turnajů. A nebylo to rozloučení zrovna veselé. Soupeři nám dávali lekce snad ze všeho. Především ale z bojovnosti, výbušnosti a fotbalové myšlenky. To vše ještě umocnili někdy až strašidelné chyby. Zkrátka naše hra vypadala jako podvečerní fotbálek rekreantů na břehu Máchova jezera.

Sestava: Kumprecht Matěj – Novák Josef, Rücker David, Žahourek Jan, Žahourek Tomáš, Čerenkov Petr, Čančara Matyáš, Vávrů Jakub, Bartošík Tomáš

Branky MFK: Žahourek Jan, Čerenkov

Konečné pořadí turnaje: 1. Trutnov, 2. Nový Hradec, 3. Dvůr Králové, 4. Velké Poříčí, 5. MFK Nové Město, 6. Hořice, 7. Žacléř, 8. Rtyně/Úpice

12.3.2016 - Muži v derby s Dobruškou prohráli

MFK Nové Město nad Metují - SK Dobruška 0:2 (0:0)

Sestava MFK: Krunčík - Jelen, Kudláček, Nejman, Vít, Lelek (46. Zákravský L.), Růžička (83. Maur), Zákravský P., Klikar, Voráček, Paďour (62. Valášek)

Domácí začali první mistrák roku aktivněji a již v 9. minutě se mohli radovat z branky, když Jelenův nepovedený centr málem zaskočil brankáře. Převaha domácího týmu pokračovala a ve 20. minutě vygradovala velkou šancí Paďoura, který však střílel jen do nohou brankáře. V první půli se toho více zajímavého neudálo, ale domácí byli lepším týmem.

Druhý poločas začal také šancí domácího Paďoura, jenže brankář byl opět na svém místě. Poté z ničeho nic přišel pro domácí šok v podobě střely Haška, která skončila přesně v šibenici - 0:1. Domácí byli zaskočeni a v 63. minutě mohli obdržet druhou branku, ale tentokrát kanonýr hostí Hašek šanci neproměnil. Domácí poté vrhli všechny síly do útoku. V 69. minutě po trestném kopu Vít trefil hlavou jen břevno a v 78. minutě, když už byl brankář překonán, tak hosty zachránil odkopem na brankové čáře obránce. Novoměští již hráli na riziko a to se jim v 82. minutě vymstilo, když hosté vstřelili druhou branku a rozhodli tak o výsledku utkání.

"Soupeř nám udělil lekci z produktivity, když z minima šancí vstřelil dvě branky. Nám dnes nebylo souzeno proměnit ani ty vyložené. A když už byl gólman hostí překonán, zaskočil za něho obránce nebo míč skončil na brankové konstrukci, takže jsme všechny body odevzdali soupeři." - M. Killar - trenér domácích

Ročník 2009 odehrál turnaj v Jaroměři

V sobotu 5. 3. 2016 si mohli nejmladší hráči MFK poprvé vyzkoušet velké hřiště (s velkými brankami), na kterém budou hrát o kategorii výš. Tým překvapil bojovným vstupem do turnaje (MFK – Hradec Králové 0:5, MFK – Dobruška/Opočno 1:1), kdy chyběla troška střeleckého štěstí, abychom dosáhli ještě lepších výsledků. Naopak v následujících zápasech se již projevila herní kvalita soupeřů (MFK – Polička 0:4, MFK – Trutnov 0:7). Díky horšímu skóre jsme obsadili poslední místo ve skupině, což hráče neotrávilo a v zápase o umístění nadšeným výkonem přehráli Jaroměř 8:0. Kluky je třeba pochválit za nasazení a zápal pro hru. Přestože s nejlepšími týmy jsme se fotbalovými dovednostmi ještě nemohli měřit, jádro nového týmu se úspěšně rodí.

Sestava MFK: Jakub Hanzl, Ondra  Říha, Adam Paar, Vašek Leugner, Vojta Kučera, Dominik Jakl, Jakub Bělobrádek, Daniel Ždára

Pořadí:

1. Solnice, 2. Trutnov, 3. Pardubice, 4. Hradec Králové, 5. Polička, 6. Chlumec n/C, 7. Třebeš, 8. Dobruška/Opočno, 9. MFK NOVÉ MĚSTO N/M, 10. Jaroměř

Zapsal . Bělobrádek Jan

Zhodnocení halové části sezony:

Naše družstvo absolvovalo celkem 3 halové turnaje a to ve Voděradech,Č. Skalici a v Jaroměři.V prvních 2 turnajích jsme celkem obstáli tak v posledním se  už projevila fotbalová vyspělost zúčastněných družstev a ani naši bojovností jsme na lepší umístění nedosáhli. Z mého pohledu to není o tom,že bychom neměli v družstvu nadějné fotbalisty,ale ukazuje se,že v těchto klubech věnují této kategorií již delší dobu náležitou pozornost.V našem klubu jsme začali s pravidelným hraním zápasů,turnajů v loni v podzimní části sezony,takže jsme o něco pozadu.V halových turnajích při rozestavění 4 - 1 je velmi důležitý post brankáře což byl pro naši hru dost velký problém,protože v soutěži co hrajeme je rozestavění 3 – 0,tedy bez brankáře. Přesto tuto část sezony hodnotím kladně s tím,že hráči se budou jen zlepšovat.

Macháček Jaroslav-trenér družstva

Mladší žáci skončili třetí na turnaji v Teplicích

V sobotu 5.3. se naši mladší žáci zúčastnili halového turnaje v Teplicích nad Metují. Zbytečné chyby v obranné fázi byly příčinou dvou našich proher, které nás odsunuly na třetí příčku v konečném pořadí turnaje.

Sestava: Kumprecht - Vacek, Světlík, Čerenkov, Čančara, Žahourek Jan, Žahourek Tomáš, Vávrů, Novák, Brdička

Výsledky:

MFK : Slovan Broumov  2:3

Branka MFK: Žahourek Jan 2

MFK : Slavoj Teplice nad Metují 8:0

Branky MFK: Čančara 2, Brdička 2, Čerenkov 2, Žahourek T., Žahourek J.

Ročník 2006 odehrál turnaj v Chrudimi

Na poslední turnaj této halové sezóny jsme v sobotu 5.3. vyrazili s ročníkem 06´ a ml. do vzdálené Chrudimi. Chtěli jsme si vyzkoušet zápasy s týmy z jiných krajů, s kterými se v utkáních krajského poháru nepotkáváme vůbec a v rámci HT jen zřídka kdy. Bohužel jsme byli z různých důvodů oslabeni o tři klíčové hráče základní sestavy. Přesto jsme se po dlouhé a únavné cestě bili statečně a srdnatě a hned v úvodním utkání jsme zaskočili soupeře z Brna. Téměř celé utkání se hra odvíjela na polovině soupeře, avšak převahu jsme zúročili jen jednou vstřelenou brankou. Poté jsme s pozdějším vítězem dokázali držet krok přibližně polovinu zápasu, než nám na velkém hřišti došly z části psychické, ale zejména fyzické síly. Ve velmi těžké skupině  jsme se v přímém souboji o postup mezi nejlepší čtyřku utkali s týmem z Pardubic, který jsme překvapili kvalitní a soustředěnou hrou. Nebyli jsme však efektivní, což se nám vymstilo obdrženou brankou ke konci utkání. Nejkrásnější fotbal jsme předvedli v zápase o vyhnutí se souboji o poslední příčku proti Nemošicím, kdy jsme soupeře velmi kvalitní hrou přehrávali a konečně dokázali alepoň 3x skórovat. V utkání o 5. místo jsme se už nedokázali finálně prosadit a soupeř nám tak oplatil porážku z úvodu. Nejlepším hráčem našeho týmu jsme zvolili Matěje Láchu, kterému daný turnaj herně opravdu vyšel. Závěrem bychom moc rádi poděkovali všem zúčastněným klukům i jejich rodičům za příkladnou prezentaci MFK NMnM ve vzdáleném kraji i za jejich celkový přístup k danému turnaji.

Josef Lácha a Ivana Holá
trenéři SP

sestava:  Šimek Martin, Matouš Pavel, Bašek Dominik, Lácha Matěj, Holý Tomáš, Meier Daniel, Kamenský Martin

6.3.2016 - Mladší přípravka odehrála turnaj v Č. Kostelci

Dne 6.3.2016 absolvovali hráči mladší přípravky turnaj v Červeném Kostelci, za účasti 10-ti týmů. Vzhledem k nemocem některých hráčů roč. 2007 byl tým doplněn třemi hráči roč. 2008.

V základní skupině jsme se nejprve utkali s týmem Červeného Kostelce "A" a Náchodem. V zápasech jsme zaostali ve všech směrech, hlavně v důrazu. Přesto obdržené branky pramenily spíše z individuálních chyb. Ve třetím utkání s Hostinným byl obraz hry stejný jako v předchozích zápasech, ale v posledních minutách jsem se zlepšili v důrazu a hráče soupeře jsme přehrávali a dostali se poprvé na turnaji do zakončení. Kdyby hráči podali takový výkon i v předchozích zápasech, výsledky nemusely vypadat tak hrozivě. Přesto jsme ve třech zápasech nevsítili ani gól. V posledním zápase ve skupině jsme konečně jeden gól vstřelili zásluhou Matyáše Čapka a postoupili do play off, kde jsme po bojovném výkonu podlehli Rtyni. V zápase o 7.místo jsme se konečně prosadili a porazili tým Zábrodí. V naší hře je stále mnoho nedostatků, hlavně ve hře jeden na jednoho a v důrazu v soubojích. Přesto kluky chválíme, hlavně za druhou část turnaje.

Sestava : Petr Koza, Tomáš Zelený, Jáchym Komár, Matyáš Čapek, Martin Kučera, Lukáš Lochman, František Škoda, Adam Hronovský