3.4.2016 - Starší přípravka hrála turnaj Na Háječku

První víkend v dubnu se nám rozběhla jarní část Krajského přeboru starších přípravek, na kterou jsme se již po dlouhé zimní přípravě jak my trenéři, tak i samotní hráči a samozřejmě i rodiče těšili. Vzhledem k vítězství ve skupině v podzimní části hraje naše mužstvo ve finálové skupině. Dnes v našem týmu nastoupili tři hráči z TJ Spartak Opočno, kteří nám v jarní části sezóny pomohou reprezentovat MFK Nové Město nad Metují. Jedná se o Jaroslava Serbouska, který působí na pozici brankáře, Lukáše Dvořáka hrajícího v obraně a Tobiáše Sobotku na postu útočníka. Tímto bychom chtěli tyto hráče v našem klubu přivítat a poděkovat jejich rodičům i klubu, že jim působení v MFK Nové Město nad Metují umožnili.
    V prvním zápase jsme se utkali s týmem FC Hradec Králové. Na hráčích FC bylo vidět, že trénují i v zimní části přípravy na venkovních terénech a na našem mužstvu bylo naopak znát, že absolvovalo jen jeden trénink na UMT před začátkem sezóny. První poločas se našemu týmu příliš nedařilo, takže mi zbývá vyzvednout pouze závěrečnou akci z druhého poločasu, kdy v čase 14´50 zahrával Viktor Macek rohový kop a dle nacvičeného signálu jej rozehrál zpětnou přihrávkou na obránce Denise France, který naběhnul z poloviny hřiště a přízemní střelou k tyči vstřelil vítězný gól poločasu.
    Ve druhém zápase jsme se utkali s týmem FK Jaroměř, ačkoli jsme tento tým v základní skupině pravidelně poráželi, dnes se nám moc nedařilo. A tomu odpovídá i výsledek utkání.
    Naše poslední utkání jsme odehráli s týmem Slovan Broumov. V tomto utkání jsme našeho elitního střelce Olivera Váňu přeřadili do obrany a Viktora Macka posunuli do útoku, změna byla prospěšná a oba hráči se nám odvděčili brankovým zakončením.
   První jarní turnaj nám trenérům ukázal, na čem musíme v tréninkových jednotkách zapracovat a věříme, že se bude náš herní projev zlepšovat. Jelikož jsme jeden tým a druhému mužstvu MFK se dařilo lépe, výsledkem je prvních devět bodů z prvního turnaje. Závěrem děkuji všem zúčastněným rodičům za podporu našich hráčů.

Martin Macek, Ivo Janeček
trenéři SP

Sestava MFK 1. mužstvo: Čížek Vojtěch, Franc Denis, Macek Viktor, Týfa Tobiáš, Váňa Oliver, Dvořák Lukáš, Serbousek Jaroslav, Sobotka Tobiáš

Branky:  2x Váňa

Druhému mužstvu MFK se tentokrát jak herně, tak výsledkově docela dařilo, čímž jsme výrazně přispěli k zisku plného počtu bodů z prvního turnaje jarní sezóny KP. Byli jsme od začátku natěšeni na venkovní zápasy, což se projevilo hned v úvodním utkání proti FC HK. Téměř celý první zápas jsme soupeře, který však byl reprezentován převážně hráči nižších ročníků, nepustili na dostřel naší branky a sami jsme měli přehršel brankových příležitostí. S efektivitou v zakončení to však nebylo takové, jak bychom si představovali, ale i tak nám tři vstřelené branky nakonec v součtu utkání značně pomohly. Se silnějším druhým týmem FC HK jsme pak odehráli velmi vyrovnanou partii a dokázali jsme i skórovat, což se cení. Ve stejném duchu to poté pokračovalo i s dalšími soupeři z FK Jaroměře a Slovanem Broumov, kdy jsme úvodní zápasy jasně opanovali a vstřelili jsme dostatečný počet branek. Poté jsme dokázali potrápit i druhé týmy soupeřů, což nám vždy stačilo k souhrnému vítězství. Všem hráčům, brankářem počínaje, bychom rádi poděkovali za velmi dobrý, soustředěný a zejména kvalitní výkon.

Josef Lácha, Ivana Holá
trenéři SP

Sestava MFK 2. mužstvo: Petera Maxmilián, Žahourek Tomáš, Knap Lukáš, Valtera Petr, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Zákravský Filip, Lácha Matěj, Šimek Martin

3.4.2016 - Mladší přípravka na turnaji v Broumově neprohrála

Dne 3.4.2016 se ročník 2008 zúčastnil prvního letošního venkovního turnaje v Broumově. Vzhledem k nemocem jsme opět nejeli v kompletní sestavě, někteří hráči cestovali částečně indisponováni. I přesto jsme odehráli výsledkově nejlepší turnaj ročníku 2008, kdy jsme ani jednou neprohráli. Při dnešním turnaji kluci konečně zabrali a na hřišti nechali vše, co v současné době mohou nabídnout. Hlavně poslední zápas s Náchodem vyburcoval i přihlížející rodiče, kterým děkujeme za podporu. Pro kluky to je nejlepší možná motivace do dalších zápasů, dnes všechny chválím za bojovnost. Velmi nám pomohla účast Vojty Bělobrádka, autora 7 branek.

Hronovský Vladimír

Sestava : Štěpán Čáp, Franta Škoda, Vojta Bělobrádek, Adam Hronovský, Eliáš Kozák, Oliver Kozák, Štěpán Zámečník, Lukáš Lochman

TJ Červený Kostelec - MFK Nové Město nad Metují 0:1

"Bylo to těžké,vyrovnané utkání,ve kterém jsme se ujali vedení krásným gólem M.Příkopy,ale bohužel jsme již další šance neproměnili.Domácí stále hrozili rychlými protiútoky a hlávně po zahrávání rohových kopů,ale gól se jim vstřelit nepodařilo.Vedení jsme uhájili a připsali si do tabulky první jarní body." - P. Holčík - trenér MFK

Starší žáci:

TJ Červený Kostelec - MFK Nové Město nad Metují/SK Rozkoš 2:1

3.4.2016 - Starší dorost doma podlehl Svitavám

MFK Nové Město nad Metují - TJ Svitavy 1:4 (1:1)

Branka MFK40.Valášek

Sestava MFK: Vik- Štěpán, Němec, Kurz, Hable, Rathouský,Tulej T. /60.Holčík/, Valášek /65.Tuček/, Tulej L. /57.Pokorný/, Práza, Franěk

Naše zápasy jsou již flustrujici. Opět jsme v 15. minutě mohli vést 3-0 a opět jsme po naší chybě v rozehrávce dostali laciný gól. Síče se nám ještě do polocau podařilo vyrovnat, ale druhou puly nás starší soupeř s více individualitami dokázal přehrát jak v kombinaci, tak nám udělil lekci z produktivity. Naší hráči se musí zamyslet, zda dávají fotbalu ne všechno, ale alespoň to potřebné, aby vůbec tuto soutěž mohli obstojně hrát... Dnešní utkání naprosto s přehledem odřídila trojice rozhodčích.

2.4.2016 - Mladší žáci zahájili jarní část

V sobotu 2.4. začali naši mladší žáci jarní část krajského přeboru – finálové skupiny – v Jičíně. V prvním utkání s domácím Jičínem jsme sice dvakrát vedli, ale o našem vítězství jsme rozhodli až těsně před závěrečným hvizdem. Porušili jsme tak tradici prvního prohraného zápasu v turnaji. Nicméně v dalším utkání byla bezezbytku naplněna další tradice, že na Vamberk v této sezoně neumíme. Během pěti minut jsme soupeři nabídli dvoubrankové vedení, které mohl do poločasu ještě zvýšit, ale výborný David Rücker v naší brance byl proti. A když už byl překonám, měl dobře postavenou brankovou konstrukci. Ve druhé půli si soupeř již tolik šancí nevytvořil ale naši převahu soupeř ustál. Stejně tak v závěrečném utkání s Dvorem Králové jsme dotahovali soupeřovo vedení, v tomto případě se nám srovnat skóre podařilo, to však bylo z naší strany vše.

Dnes, více než jindy, nám chyběla bojovnost. Neustále soupeře napadat, znepříjemňovat mu hru. Pochválit musíme výborného Davida Rückera v naší brance a neúnavně bojujícího Pepu Nováka.  Ale celkově náš dnešní výkon odpovídal zdravotnímu stavu třetiny týmu – po nemoci.             Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva MŽ

Sestava MFK: Rücker – Novák, Vacek, Ťokan, Čerenkov, Žahourek J., Smola M., Čančara, Buriánek, Bartošík, Smola T., Novotný

Branky MFK: Čančara, Ťokan

2.4.2016 - Muži vezou tři body z Kostelce nad Orlicí!

FK Kostelec nad Orlicí - MFK Nové Město nad Metují 0:2 (0:1)

Branky: 45' Voráček, 48' Zákravský L.

Sestava MFK:

Holý - L. Zákravský, Kudláček, Nejman, Vít - Lelek(75´ Maur), P. Zákravský, Růžička, Soumar(63´ Valášek) - Klikar(83´ Králíček), Voráček

Začátek utkání patřil překvapivě hostům, kteří se lépe pohybovali. Domácí tým zaskočený aktivitou MFK se nemohl dostat do tempa a kupil řadu chyb v rozehrávce. Po 15. min. se hra vyrovnala a domácí začali maličko tlačit. Vytvořili si i několik dobrých střeleckých příležitostí, ale obrana MFK s L. Holým v brance jejich atakům odolala. Novoměstští  z pevného obranného bloku podnikali rychlé protiútoky, které domácí obraně činily velké potíže. Ve 45. min. váhala domácí obrana s rozehrávkou na hranici vápna, míč vybojoval L. Zákravský, přihrál T. Voráčkovi a ten oslavil svoje 30 narozeniny krásným gólem - 0:1.

V úvodu druhého poločasu přišel pro domácí šok. Agilní T. Voráček vyhrál souboj s váhajícím L. Blažkem v brance domácích, odražený míč se dostal k L. Zákravskému a ten zvýšil vedení MFK na 0:2. Domácí se po této brance sice snažili útočit, ale dlouhé nakopávané míče obrana MFK bezpečně likvidovala. V 58. min. vystihl špatnou rozehrávku domácích na polovině hřiště M. Klikar, postupoval sám na branku, za záchranou brzdu zatáhl M. Cvejn a po červené kartě odkráčel do kabin. Nařízený trestný kop pak skončil těsně vedle branky Kostelce. Hosté si v početní převaze vytvořili několik slibných příležitostí ke skórování, ale jejich střelecké pokusy již brankou neskončily. V závěru utkání se domácí ještě vypjali k náporu, hrozili hlavně ze standardních situací, které však obrana MFK úspěšně odvracela. Jedinou opravdu gólovou šanci Kostelce pak skvělým zákrokem zlikvidoval brankář Holý a hosté mohli slavit překvapivou, ale zaslouženou výhru.

"Velmi disciplinovaným a obětavým výkonem jsme navázali na domácí vítězství a nahradili tak bodové ztráty z prvních kol. Svoji premiéru zvládl dobře gólman Holý, který musel zaskočit za naši zraněnou jedničku. Celému týmu děkuji za předvedeno hru." - Miloš Killar - trenér MFK

27.3.2016 - Mladší dorost i starší žáci doma s Jaroměří prohráli

MFK Nové Město nad Metují - Jiskra Jaroměř 0:2 (0:1)

Sestava MFKHůlek M.-Diblík, Holčík,Hůlek D.,Lelek, Borůvka,Zítko,Příkopa, Tupec,Formánek,Lhotský /40.Rudolf/

"Hosté měli po celý zápas mírnou převahu.Zbytečně jsme inkasovali po rohovém kopu.Ve druhé půli jsme svůj výkon zlepšili,ale bohužel k vyrovnání to nevedlo,naopak z rychlého protiútoku jsme inkasovali druhou branku.Sice jsme body nezískali,ale kluci si zaslouží pochvalu za předvedenou hru a za nasazení a bojovnost." - P. Holčík - trenér MFK

MFK Nové Město nad Metují/SK Rozkoš - Jiskra Jaroměř 2:6 (1:1)

26.3.2016 - Dorost prohrál ve Vysokém Mýtě

SK Vysoké Mýto - MFK Nové Město nad Metují 4:1 (2:0)

Branka MFK: 49. Práza

Sestava MFK: Vik-Štěpán, Hable, Němec, Rathouský, Franěk, Tulej L./ 55.Pokorný/, Tulej T. /46.Zítko/, Mádr, Borůvka, Práza

"Dnešní utkání bylo názorným příkladem toho, proč je lepší hrát na dobré umt, než špatné přírodní trávě. Díky tomu fotbal plakal. A nutno podotknout, že pro nás šlo o "jiný sport". Když k tomu připočteme špatné obutí některých hráčů, další branka po standardní situaci, a až trivialní individuelní hrubky, nemohli jsme pomyšlet na lepší výsledek. Ani jeden z týmů nedokázal kloudně kombinovat a tak se uchyloval k nakopavaným míčům a boji "v pásmu". Soupeř byl v tomto šikovnější a hlavně důraznější a tak mohl slavit zisk 3 bodů. Pro nás je to poučná facka po minulém týdnu, kdy jsme si už mysleli, že vše umíme...Pochvalu zaslouží Borůvka, který ač věkem mladší dorostenec, převyšoval všechny ostatní." - J. Zahradník - trenér MFK

26.3.2016 - Muži doma naplno bodovali s hradeckou Slávií

MFK Nové Město nad Metují - FC Slavia Hradec Králové 2:1 (1:1)

Branky MFK: 26. Voráček, 53. Maur

Sestava MFK: Krunčík - Jelen, Kudláček, Nejman, Vít - Zákravský P., - Soumar (87. Hofman), Růžička, Klikar, Voráček - Maur (77. Králíček)

Jako první se do šance v zápase dostali domácí, když v 8. minutě hlavičkoval v dobré pozici Klikar, avšak branku netrefil. Hosté se k ohrožení branky dostali až v 15. minutě. Poté se odehrávala hra bez velkých příležitostí na obou stranách, a to až do 26. minuty, kdy nenápadná akce domácích skončila brankou v síti hostí po střele důrazného Voráčka - 1:0. Hosté byli evidentně zaskočeni vývojem, ale zpět do hry se jim podařilo dostat v 35. minutě, když chyboval Nejman a Slávisté srovnali na 1:1.

V druhém poločase měli první šanci opět domácí, a to v 50. minutě střelu Růžičky, která se odrazila od břevna. O tři minuty tentýž hráč nahrával před branku po chybě hostí v rozehráce a Maur se štěstím dopravil míč do branky - 2:1. V 60. minutě mohli hosté srovnat, ale Kručník včasným vyběhnutím jejich šanci zneškodnil. Zbývající půl hodinu utkání měli hradčtí velkou územní převahu, avšak žádnou šanci si nevypracovali a domácí tak získali tři důležité body.

Ročník 2007 se zúčastnil posledního halového turnaje ve Rtyni

Dne 19.3.2016 se ročník 2007 zúčastnil posledního halového turnaje ve Rtyni v Podkrkonoší. Na poslední chvíli se nám z účasti na turnaji odhlásili dva hráči, tak jsme odjížděli do Rtyně pouze v pěti hráčích (tj. bez střídání). Náš tým, který vedl  převážně Matěj Lácha předváděl kvalitní výkony a sehrál nejpovedenější halový turnaj. Byli jsme vyrovnaným soupeřem favorizovaným týmům z Jaroměře, Červeného Kostelce, České Skalice a Hostinného. Kluci zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a výdrž.