Muži se v neděli utkají s Náchodem

MFK

Zajímavý zápas odehrají v rámci letní připravy muži, když se v neděli 19.7. od 17:00 na domácím hřišti utkají s týmem Náchoda, který sestoupil z divize a bude tak i jejich soupeřem v letošním krajském přeboru.

29.6.2015 - Rozhovor s J. Hubkou - trenérem mužstva mužů

MFK

V Náchodském deníku vyšel následující rozhovor:

Náchodsko – Svůj premiérový půlrok v pozici trenéra dospělých má za sebou bývalý náchodský fotbalista a celkově fotbalový světoběžník Jan Hubka. Ten v zimě přijal nabídku Nového Města nad Metují, s nímž dokončil nováčkovskou sezónu 2014-2015 na devátém místě Krajského přeboru. „Nové Město má nízký věkový průměr a v tom mančaftu je hodně školáků, takže v podstatě stále dětí," říká s úsměvem trenér Hubka.

Honzo, máte za sebou první půlrok v Novém Městě, což byla i vaše první zkušenost trénovat dospělé. Jaký ten půlrok byl?
Mužstvo jsem přebral před zimní přípravou. V té jsme odtrénovali to, co jsme chtěli. Na druhou stranu jsem ale ještě nevěděl, kam až kluky po fyzické stránce můžu hnát, takže to bylo i z mé strany takové testování. S přípravou jsem ale spokojený byl, výkony v přípravných zápasech byly dobré, plnily se věci, které jsme si říkali, jenže otázkapotom je, zda se to všechno pak promítne i do samotné sezóny. V ní je to často úplně jiné, a to se potvrdilo i u nás. To, co se trénuje, tak hráči nedokážou převést do zápasu, nebo o tom nechtějí přemýšlet.

A nemohlo to být v tom, že to prostě ještě neměli za tu krátkou dobu zažité?
Já si myslím, že to, co jsme cvičili, není zase tak těžké na pochopení. Jsou to základní věci. Netrénujeme jako v Plzni, kde se trénuje od A do Z, my tady v podstatě trénujeme tak A a B, což na kraj stačí. A když jsem viděl, že ti kluci mají problém s A a B, tak přeci nebudeme nacvičovat C. Proto jsme se zaměřili na to, abychom se dobře posouvali a presovali, a ty další věci budeme nabalovat.

V Náchodě jste trénoval žáčky, můžete tedy porovnávat. Jaké jsou hlavní rozdíly v trénování dětí a dospělých?
S dětmi je to těžší. Tam člověk nefunguje jen jako trenér, ale i jako rodič, vychovatel a do toho všeho ještě musí zavést i prvky tréninku, takže je to velká piplačka. Klobouk dolů před lidmi, kteří se tomu věnují většinou „zadarmo" a na úkor svého času, rodiny, a to si ve většině amatérských klubech neuvědomují.

Proč jste tedy šel do Nového Města a nezůstal v Náchodě, třeba i v roli asistenta trenéra A-týmu?
To jsem také chtěl. Měl jsem v plánu dál v Náchodě trénovat mládež a posunout se do role asistenta u áčka. Prožil jsem tady krásné roky, a tak jsem chtěl i nadále pomáhat v FKN. Proto jsem se ptal vedení, co by na to říkalo, že bych zůstal u mládeže a přesunul se do role asistenta u dospělých.

A co na to vedení?
Vedením mi bylo řečeno, že je třeba dělat postupné kroky a proto by si měl každý člověk projít tu cestu odspodu až nahoru. S tím jsem až tak nesouhlasil, náhoda tomu ale chtěla a v tu chvíli mě kontaktovalo Nové Město nad Metují, konkrétně pan Maur. Původně jsem si myslel, že mi volá kvůli tomu, abych tam hrál, což bych s díky odmítl, ale on přišel s nabídkou, trénovat áčko.

Krajský přebor už není, co býval

Váhal jste dlouho?
Asi jeden den a jsem za tu šanci rád. Mládež mě naplňovala, ale protože jsem hráčsky skončil poměrně brzy, tak mě to přece jen stále ještě hodně táhlo k těm mužům. Výhodou je, že Nové Město má nízký věkový průměr a v tom mančaftu je hodně školáků, takže v podstatě stále dětí (úsměv). Samozřejmě tam už nejsou ty starosti s chováním, není tam jako u dětí ani problém se soustředěním, ale jsou tam zase problémy s nedodržováním stanovené taktiky. Sice je to nejvyšší krajská soutěž, ale už to není, co to bývalo. Úroveň podle mého názoru rok od roku klesá. Na druhou stranu ten tým musí být stále v pozoru, připravený, protože pakliže poleví, tak ho to dožene.

Máte na mysli někoho konkrétního?
Ano mám. Zdárným příkladem je Úpice. Když se postoupilo, tak bylo všechno super, sám jsem to tam i zažil, ale pak z toho jeden článek zmizí a Honza Vojnar (trenér Úpice – pozn. autora) s tím nic neudělá, protože mu chodí na trénink tři, čtyři hráči.

Předpokládám, že u mužstva zůstáváte?
Ano, zůstávám.

A kdy začnete v Novém Městě přípravu na novou sezónu?
Přípravu začínáme 9. července, a to soustředěním v Opočně. Vezmeme to jako náběhové soustředění, budeme sice všechno dělat s míčem, ale proti zimní přípravě musíme trochu přitvrdit, protože nám teď na jaře, někdy na konci května, docházel dech.

Plánujete nějaké zemětřesení v kádru?
Žádné razantní zemětřesení se nechystá, ale kádr budeme určitě měnit. Je třeba ho doplnit. Doufám, že se potvrdí pravidlo, že konkurencí se zvedne kvalita.

Kam chcete sáhnout. Do Náchoda?
Taky, i když se to trochu zkomplikovalo tím, že Náchod spadl do Krajského přeboru a i to, že Provodov do této soutěže postoupil. Takže tady na dvaceti kilometrech bude pět, šest mančaftů na stejné úrovni a na to tady tolik kvalitních hráčů není. Rád bych nebral vyloženě „kusy", ale chtěl bych jít do kvality. A moc rádi bychom získali leváka.

Vraťme se ještě k vám a vašemu konci v náchodském áčku. Co se stalo?
Asi před rokem a půl se mi stal v zápase s Dobrovicemi úraz, kdy jsem si v koleni přetrhal snad všechno, co šlo. Po půl, nebo tři-čtvrtě roce jsem chtěl už pod vedením trenéra Hromádka začít s hraním. Jaro jsem sice strávil v Úpici, ale kompletní letní přípravu normálně v Náchodě. Absolvoval jsem ji celou bez zranění a pak jsem prostě vycítil, že se se mnou už moc nepočítá. Navíc byl Radovanem Hromádkem nastaven trend, že se tam chce hrát jen s mladými, proto tam skončili hráči jako Gross, Nejman, Hubička a potom i na chvilku Marek Srkal, atd. … tedy ti, kteří měli podle mého náchodské srdíčko. I já jsem to vycítil, proto jsem řekl, že končím kariéru a že se budu věnovat trénování.

Na druhou stranu, co je špatného na tom, že se razí myšlenka – dávat šanci mladým?
To nezpochybňuji, ale nejde hrát jen se samými mladými. Nejde hrát všechno s mladými „nadějnými" kluky, kteří vyšli z dorostu, protože dorostenecký a mužský fotbal je na jiné úrovni. V tom kádru vždy musejí být tři, čtyři starší hráči a funguje to od okresního přeboru až po první ligu. Stačí se podívat na Plzeň s Horváthem nebo Spartu s Matějovským. Tady se ale rozhodli, že půjdou trochu hlavou proti zdi a díky tomu se Náchod dostal do těch problémů, ve kterých je. Kdyby vedení více naslouchalo, tak si myslím, že minimálně ještě jednu sezónu by byl FKN divizní. Protože po roce se zjistilo, že bez těch starých to nejde, ale v březnu už bylo pozdě. Dokud to neposílí o zkušené a nepročistí ten mančaft, tak to podle mého do budoucna nedopadne dobře.

To jsme trochu odbočili. Zmínil jste, že jste skončil v náchodském áčku, ale pak jste nastoupil v dresu Velkého Poříčí.
To až potom.

Po čem?
Protože krátce na to, co jsem skončil v áčku, tak jsem byl panem Hummlerem přemluven, abych vymohl náchodskému B-týmu v okresním přeboru proti Machovu. Takže jsem jel na utkání do Machova. Tam dorazili i náchodští dorostenci, kteří přijeli ze zápasu s Viktorií Žižkov, a my v Machově prohráli, tuším 3:2. To bych ještě skousl, ale to, co tam předváděli někteří dorostenci, jak byli namistrovaní a nevychovaní… Až jsem se styděl. Proto jsem řekl, že za béčko už hrát taky nebudu. Den na to, jsem jel na kole s kamarádem do Velkého Poříčí, podívat se na tamní béčko. A tam mě oslovil pan Novák. Slovo tedy dalo slovo a já šel do Poříčí, kde jsem poznal výbornou partu starších hráčů, kteří stále fotbal milují. A díky tomu jsme i ten okresní přebor vyhráli a nechali za sebou i náchodské „áčko-béčko".

Vy jste měl vůbec zajímavou kariéru. Můžete ji trochu přiblížit?

Začínal jsem v České Skalici, pak jsem přestoupil ve starších žácích do Náchoda pod trenéra Jardu Panenku a ve čtrnácti jsem začal nastupovat za muže v krajském přeboru. V té době si mě vyhlédl Liberec, takže jsem v patnácti přestoupil do Liberce, kde jsem mu pomohl vykopat první dorosteneckou ligu a díky tomu jsem se dostal do reprezentačních mládežnických výběrů i do A-týmu v první lize. Pak jsem odešel na hostování do třetiligového Varnsdorfu a tím se v podstatě ukončilo mé působení na severu Čech.

Co se tam stalo?
Tam přišla má nepovedená životní etapa, která způsobila nemalé vrásky i mým rodičům. Následoval tedy návrat do Náchoda, kde se vykopala ČFL. Pak se tady další dva nádherné roky hrála ČFL, v níž jsme dokonce útočili i na druhou ligu a všechno tady šlapalo. V tom přišla nabídka do HFK Olomouc, kterou jsem přijal. Tam jsem vydržel necelý půlrok a vrátil se zpátky do Náchoda. Potom jsem odešel s přítelkyní a dnes už manželkou do Prahy, kde jsem hrál za Ovčáry. V té době mě sledoval pan Bittengel, který mě pak následně přetáhl do druholigové Dukly Praha. Tam jsem strávil necelé dva roky a v zimě přišla nabídka zkusit zahraniční angažmá ve Vietnamu.

Asi zajímavá zkušenost.
To rozhodně. Ve Vietnamu jsem byl rok a něco. Bylo to super, a tím, že tam se mnou byla i rodina, tak jsme si to mohli užít všichni a dodnes na to moc rádi vzpomínáme. Tato etapa skončila tím, že nám byly odečteny nějaké body a pak to i řešila nějaká mezinárodní arbitráž. Na její výsledek jsem ale nemohl čekat, takže jsem se vrátil zpět do Čech a dohrál sezónu pod panem Košátkem v Náchodě. Pak jsem se chtěl vrátit zpět do Vietnamu, jenže ten tým po odečtu bodů spadl do druhé ligy a tam jsem už nechtěl, a proto jsem zůstal v Náchodě.

Pojďme ještě blíže k tomu vietnamskému angažmá, jak se to všechno seběhlo?
Ještě před podpisem jsem tam mohl na týden jet, a rozhodnout se na základě nabytých dojmů. Jelikož mám rád exotiku, tak jsem kývl. Letěli jsme tam 26. prosince, v mikině a riflích a tam nás omráčilo obrovské vedro, což já osobně mám rád. Fotbalově tam jsou ti kluci na výborné úrovni, horší je to ale už po taktické stránce a proto tam i sháněli cizince. Když tam přijela manželka, tak po týdnu chtěla pryč. Osm miliónů obyvatel na ní bylo moc, ale když jsme se pak měli vracet zpátky, tak se nám nechtělo.

Jací jsou vůbec Vietnamci ve svém domovském prostředí?
Na všechno mají dost času, ale jsou úžasně pracovití. Všechno, na čem jsme se domluvili, tak splnili, takže já si na nic nemůžu naříkat.

A doporučil byste Vietnam jako dovolenkovou destinaci?
V každém případě. Vietnam je nádherná země, určitě hezčí než Thajsko, které je u nás hodně profláknuté. Ve Vietnamu jsou nádherné pláže nebo ostrovy, je tam i třetí největší aquapark v Asii, je to úžasná země i z pohledu historie.

A co strava, klasická asijská?
Ano. Mají tam fantastickou rýži, tu jsme jedli i samotnou jen se sojovou omáčkou. Nejraději jsme chodili do klasických vietnamských restaurací, kde to přímo před vámi připravovali. Když jsme šli ve čtyřech na jídlo, tak jsme se dohromady najedli za nějakých 350-400 korun, takže dost levno.

A kde jste bydleli?
Když jsem tam byl ze začátku sám, tak jsem bydlel v hotelu a když za mnou přijela manželka se synem Adamem, tak jsem měl ve smlouvě, že mi přidělí apartmán. Celý Saigon United fungoval na předměstí Saigonu, kde byla už taková západní civilizace.

Zdroj: http://nachodsky.denik.cz/fotbal_region/hubka-vietnam-je-nadherna-zeme-urcite-hezci-nez-thajsko-20150629.html

Mladší přípravka odehrála 2 turnaje

MFK

13.6. 2015 - Opočno - turnaj mladších přípravek r. 06 a ml.

Týden po zakončení turnajů CKP jsme s hráči MP odehráli medailový turnaj v Opočně. Oproti našemu očekávání se však pro nás turnaj konaný v tropickém slunci a vedru od začátku nevyvíjel příliš dobře. Po rozpačitém úvodu, kdy jsme stěží porazili "B" tým domácích, jsme po hloupých individuálních chybách již po pár minutách prohrávali s ČS 0:3. V druhé polovině zápasu jsme se však zvedli a dokázali snížit na 2:3. Bohužel se nám již nepodařilo daný zápas otočit ani vyrovnat. Ve stejném "zvláštním" duchu jsme odehráli i třetí zápas proti Kostelci nad Orlicí, který v závěru dokázal vyrovnat a sebrat nám důležité body. Čímž se stalo následující klání s Náchodem soubojem "o bytí či nebytí" a tedy soubojem o postup do semifinále. Tento zápas se nám velmi vydařil a dokázali jsme, že pokud chceme, tak fotbal hrát umíme a nemusíme se obávat žádného soupeře. Jenže to jsme, po výrazném úbytku fyzických i psychických sil, nedokázali v semifinále ani v souboji o 3. místo s "papírově slabším" ČK potvrdit. Oba medailové souboje jsme tudíž prohráli a umístili se na nepopulární "bramborové" pozici.
Ivana Holá a Josef Lácha - trenéři MP

Sestava:  Šimek Martin, Matouš Pavel, Bašek Dominik, Uhlíř Jakub, Holý Tomáš, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Lácha Matěj, Kuřátko David

Utkání:
MFK Nové Město n/M - TJ Dobruška/TJ Opočno  6 : 2
Branky: 2x Zámečník, 2x Vacek, 2x Kuřátko
MFK Nové Město n/M - RSCM Rozkoš  2 : 4
Branky: Vacek, Zámečník
MFK Nové Město n/M - FC Kostelec n/O  3 : 3
Branky: 2x Zámečník, Vacek
MFK Nové Město n/M - FK Náchod Modří  6 : 2
Branky: 3x Lácha, Zámečník, Vacek, Matouš
MFK Nové Město n/M - FC Nový HK  2 : 6
Branky: 2x Vacek
MFK Nové Město n/M - TJ Červený Kostelec  1 : 3
Branky: Zámečník
                
Celkové pořadí:      1.  FC Nový Hradec Králové
                                2.  RSCM Rozkoš Česká Skalice
                                3.  TJ Červený Kostelec
                                4.  MFK Nové Město n/M
                                5.  FK Náchod Modří
                                6.  FC Spartak Rychnov n/K
                                7.  FC Kostelec n/O
                                8.  TJ Spartak Opočno/TJ Dobruška
                                9.  TJ Dobruška/TJ Spartak Opočno
                                10.  FK Náchod Bílí

20.6. 2015 - Ohnišov - turnaj mladších přípravek r. 06 a ml.
Sezónu jsme s MP zakončili na turnaji v blízkém Ohnišově. Odjížděli jsme k našim sousedům s "poslepovanou" sestavou. Naše opory Matěj Vacek a Marek Zámečník se s týmem HK účastnili kvalitně obsazeného celorepublikového turnaje pro MP. Další hráči pak nemohli z mnoha jiných důvodů. Přesto jsme se zejména v prvním kole prezentovali kvalitním, taktickým a hlavně bojovným výkonem. Zejména z důvodu rozmarů počasí, deštivých přestávek a narůstající nesoustředěnosti našich hráčů před prázdninami se obrázek naší hry v 2. kole změnil a nakonec jsme byli rádi za "ukopané a vydřené" 2. místo. Přičemž jsme získali ještě jedno individuální ocenění, kdy si, díky výrazné produktivitě v začátku turnaje, Dominik Bašek vystřílel cenu pro nejlepšího střelce. Nyní se již odebereme k zaslouženému prázdninovému odpočinku a budeme se s ročníkem 06 těšit na fotbalový posun a další sportovní výzvy ve SP.
Ivana Holá a Josef Lácha - trenéři MP

Sestava:  Kašpar Petr, Matouš Pavel, Bašek Dominik, Holý Tomáš, Lácha Matěj, Havelský Jan, Čapek Matyáš

Utkání:
1.kolo
MFK Nové Město n/M - Sokol Provodov  6 : 0
Branky: 2x Bašek, 2x Matouš, Havelský, Lácha
MFK Nové Město n/M - RSCM Rozkoš  1 : 2
Branky: Bašek
MFK Nové Město n/M - Dobruška/Opočno  2 : 1
Branky: Bašek, Lácha
MFK Nové Město n/M - TJ Start Ohnišov  3 : 3
Branky: 2x Bašek, Lácha

2.kolo
MFK Nové Město n/M - Sokol Provodov  6 : 3
Branky: 3x Bašek, 2x Lácha, Havelský
MFK Nové Město n/M - RSCM Rozkoš  0 : 6
MFK Nové Město n/M - Dobruška/Opočno  2 : 3
Branky: Matouš, Lácha
MFK Nové Město n/M - TJ Start Ohnišov  1 : 1
Branky: Havelský
                
Celkové pořadí:      1.  RSCM Rozkoš Česká Skalice
                                2.  MFK Nové Město n/M
                                3.  TJ Start Ohnišov
                                4.  TJ Dobruška/Opočno
                                5.  Sokol Provodov

21.6.2015 - Starší přípravka vyhrála memoriál Ludvíka Kaválka

MFK

V neděli 21.6. se naše starší přípravka zúčastnila memoriálu Ludvíka Kaválka v Červeném Kostelci. Přestože měli kluci v nohách sobotní turnaj v Lázních Bělohrad zpočátku to nebylo znát. První dvě utkání a dvě pohodové výhry. Ale pak jsme narazili na domácí tým a ten nám dal lekci z nasazení a bojovnosti.

Další dvě utkání s Kudowou Zdój a Broumovem jsme sice vyhráli, ale kluci už přestávali bojovat a to vyústilo v porážku od RSCM Rozkoš. Pokud jsme ale chtěli dosáhnout na dobré umístění v turnaji a nespoléhat se přitom na výsledky soupeřů bylo třeba poslední dva zápasy vyhrát. Trenérům se podařilo kluky dostat z útlumu a nabudit je k  takovému výkonu, že skutečně obě utkání vyhráli a můžeme říct, že v těchto zápasech předvedli svůj nejlepší výkon. A tak mohli vítěznou vlnou oslavit vítězství v tomto turnaji.

K prvnímu místu v turnaji přidal navíc ještě Tomáš Žahourek první místo v dovednostní soutěži - žonglování a Petr Čerenkov byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

Tento turnaj byl pro některé kluky jejich posledním vystoupením v dresu přípravky a tak jim, a samozřejmě i těm ostatním přejeme, aby je fotbal dál bavil a aby fotbalem bavili i nás diváky, rodiče a trenéry.   Tomáš Bartošík

Sestava MFK: Franc, Váňa, Čerenkov, Vávrů, Žahourek, Bartošík, Macek

Výsledky: 

MFK : Slovan Broumov  7:0

Branky MFK: Bartošík 3, Čerenkov 2, Vávrů 2

MFK : RSCM Rozkoš  6:0

Branky MFK: Váňa 2, Vávrů 2, Čerenkov, Bartošík

MFK : TJ Červený Kostelec  1:3

Branka MFK: Čerenkov

MFK : Kudowa Zdój  1:0

Branka MFK: Žahourek

MFK : Slovan Broumov  3:2

Branky MFK: Čerenkov 2, Váňa

MFK : RSCM Rozkoš  1:2

Branka MFK: Čerenkov

MFK : TJ Červený Kostelec  1:0

Branka MFK: Váňa

MFK : Kudowa Zdój  2:1

Branky MFK: Žahourek, Čerenkov

20.6.2015 - Druhá část starší přípravky se zúčastnila Javorka cupu

MFK

V sobotu 20.6 se druhá část naší starší přípravky zúčastnila Javorka cupu v Lázních Bělohrad. V prvním utkání proti Kolínu "bílá" jsme se ještě ani nedotkli míče a už jsme jej lovili z naší sítě. Kluci byli zaskočeni nasazením a agresivitou soupeře. Podařilo se jim ale brzy vyrovnat, soupeř trochu polevil a zápas jsme otočili. Jenže pak následovalo marné dobývání Červenokostelecké branky a porážka od lepšího soupeře z Nového Bydžova.

Kluci si sice spravili náladu vítězstvím nad béčkem MFK Chrudim. Jenže pak následovala trojice porážek tím nejtěsnějším rozdílem a to nás odsoudilo k boji o celkové 11 místo a to s nám známým soupeřem z krajského přeboru TJ Velké Poříčí. Díky vítězství v tomto utkání jsme tak obsadili 11. místo z celkových 18. účastníků dobře obsazeného a dobře zorganizovaného turnaje.

Pravdou je že náš výkon nebyl úplně podle našich představ, někdy působili kluci až moc odevzdaně a sklesle, ale věříme, že setkání s dobrými soupeři je pro ně cennou zkušeností do budoucna.    Tomáš Bartošík

Sestava MFK: Petera - Franc, Váňa, Čerenkov, Vávrů, Žahourek, Bartošík, Macek

Výsledky: 

MFK : Kolín "bílá"  4:1

Branky MFK: Žahourek, Vávrů, Čerenkov, Macek

MFK : Červený Kostelec  0:0

MFK : RMSK Cidlina  0:3

MFK : MFK Chrudim "B"  3:0

Branky MFK: Čerenkov, Žahourek, Vávrů

MFK : FC Hradec Králové "černá"  0:1

MFK : SK Horní Měcholupy  0:1

MFK : TJ Jiskra Hořice   0:1

MFK : TJ Velké Poříčí  4:0

Branky MFK: Vávrů 2, Franc 2    

20.6.2015 - Starší přípravka obsadila 3 místo na turnaji v Ohnišově

MFK

V sobotu 20.6.2015 se kluci ze starší přípravky zúčastnili III.ročníku Poháru Ivoše Ulicha v Ohnišově vypsaného pro ročník 2004 a mladší. Ze starší přípravky pro tento turnaj zbylo nemnoho hráčů (omluvenky, nemoc, obsazení dalšího turnaje). O to více se semkli, bojovali a zápas od zápasu se zlepšovali. Propadli jen v jednom utkání proti RSCM Rozkoš, kdy po opakovaných chybách jsme soupeři nabídli možnosti ke skórování. Trošku štěstí chybělo v zápasech proti Náchodu, na dvě těsné prohry to určitě nebylo. V prvním zápase jsme nejprve vedli a minutu před koncem trefili pouze tyčku. Proti domácímu týmu TJ Start Ohnišov jsme ve druhém zápase prohrávali, ale kluci kombinační hrou vývoj otočili a dali tři góly v podstatě do prázdné branky. To stačilo na 3. místo za RSCM Rozkoš a FK Náchod. Velmi potěšilo vyhlášení hráče MFK Dominika Vencla nejlepším hráčem turnaje. Pro něho to bylo i poslední soutěžní utkáním za náš klub, tak mu přejeme v novém bydlišti spoustu fotbalových úspěchů.

 

Sestava MFK: Šanovec M. - Valtera P., Navrátil L., Praus M., Čížek V., Týfa T., Vecl D.

Výsledky:

MFK Nové Město - TJ Start Ohnišov   0:0 

MFK Nové Město - RSCM Rozkoš   1:2

branka MFK: Vencl

MFK Nové Město - FK Náchod   1:2

branka MFK: Týfa 

MFK Nové Město - TJ Start Ohnišov   3:1 

branky MFK: Týfa 2x, Vencl

MFK Nové Město - RSCM Rozkoš   1:5 

branka MFK: Čížek

MFK Nové Město - FK Náchod   2:3

branky MFK: Týfa, Čížek

Nejlepší hráč turnaje: hráč MFK Nové Město Vencl Dominik 

Novotný Tomáš - trenér    

MFK oslaví v sobotu 20.6.2015 15 let od založení

MFK

Vážení fotbaloví přátelé, 
dovolte, abych Vás tímto osobně pozval  na oslavu  výročí 15 let založení MFK Nové Město nad Metují, která se koná dne 20.6.2015 od 14:00 hod na stadionu Generála Klapálka .
Přijďte prožít příjemné chvíle vyplněné fotbálkem, dobrým jídlem a pitím a hlavně setkáním s kamarády a přáteli z fotbalového prostředí MFK.
Moc se těšíme na Vaši účast
Za VV MFK NMnM
Vilém Maur
Předseda

14.6.2015 - Mladší dorost a starší žáci si proti Č. Kostelci zastříleli

MFK

Mladší dorost:

MFK Nové Město nad Metují - TJ Červený Kostelec 5:3 (2:0)

Branky MFK: Práza,Tuček,Valášek,Franěk,Tulej T.

Sestava MFK: Franěk-Štěpán, Rathouský,Práza, Hable,Vik,Holčík,Tuček,Tulej T., Valášek,Mádr, Tulej L.,Zamastil

 

Starší žáci:

MFK Nové Město nad Metují - TJ Červený Kostelec 10:1 (5:0)

Branky MFK: Příkopa 4x, Lhotský 3x, Lelek, Borůvka, Hůlek D

Sestava MFK: Hůlek M.-Ťokan, Flígr,Zítko, Zamastil, Lelek, Bohuňovský, Lhotský, Příkopa, Hůlek D., Borůvka

"Celé utkání bylo v režii domácích,kteří zaslouženě zvítězili." - P. Holčík - trenér MFK

 

14.6.2015 - Mladší žáci a starší přípravka hráli poslední zápasy ve Velkém Poříčí

MFK

Mladší žáci:

Na turnaj do V. Poříčí dne 14.6. odjížděli mladší žáci bez zraněných hráčů Ťokana F. a Zrzavýho D., ale s posilami ze starší přípravky, Knapem L. a Žahourkem T. Tento turnaj byl v tomto soutěžním ročníku 2014 - 2015 poslední a jsme moc rádi, že byť byli hráči chválení již po minulém turnaji, můžeme je pochválit i za tento odehraný turnaj. Porazili jsme  sice s RSCM Č. Skalice a prohráli s TJ V. Poříčí, oba soupeři byli velice kvalitní, ale naši hráči hráli od první až do poslední minuty fotbal se vším všudy, co k fotbalu patří. Ať je to nabídka, důraz a nebojácnost k soupeřům či technické kousky s míčem. Byť jsme v tabulce skončili někde na spodních místech, ale s vědomím toho, že jsme tento ročník měli velice těžký, hodnotíme tuto končící sezonu velice kladně. Hráči utužili partu, do které se úspěšně zařadili i hráči na střídavý start ze Start Ohníšov. Za podpory rodičů více i mentálně zocelili. Tímto již zmiňovaným rodičům děkujeme za pomoc s dopravou na turnaje, podporu a především za trpělivost.

Sestava MFK: Meier Jan - Komůrka Josef, Vacek Jakub, Novák Josef, Vávrů Jakub, Čerenkov Petr, Rücker David, Ludvík Vít, Čtvrtečka Jakub, Žahourek, Tomáš, Buriánek Adam, Knap Lukáš, Čančara Matyáš

Výsledky:

MFK NMnM  -  RSCM Rozkoš Č. Skalice   3 : 1 ( 0 : 0 )

Branky: Ludvík 2, Rücker

MFK NMnM  -  TJ Velké Poříčí      0 : 2 ( 0 : 2 )

Čerenkov Petr -  trenér, Krátký Václav  -  ved. mužstva

Starší přípravka:

V neděli 14.6. ukončila starší přípravka krajskou soutěžní sezonu na hřišti ve Velké Poříčí.

Prvním soupeřem nám byl celek RSCM Rozkoš. A soupeř začal lépe, ale své akce neproměnil. Naopak naší první ve 4´proměnil Oliver Váňa. Dále se hrálo oboustranně aktivně, ale akce obou mužstev končili na kopačkách obránců.

Brankáři měli minimum práce. Až v 8´vyzrál na soupeřovy obránce Denis Franc, když napřáhl ještě před jejich šiky a jeho rána zapadla za gólmanova záda.

Od té doby se kluci vezli na vítězné vlně. Soupeř ale dál bojoval, a předváděl dobrý fotbal, snažil se kombinovat, ale podařilo se jim jen korigovat konečné skóre. To druhý zápas proti domácímu Velkému Poříčí byl jako jízda na lochnesce. Jen několik vteřin po rozehrávce nás poslal do vedení Oliver Váňa. Naši pak polevili a soupeř nás přehrával, ale zpočátku bez gólového efektu (neproměnil pokutový kop). Nakonec ale nedůraz naši obránců u odraženého míče znamenal poločasové vedení domácích. Po poločase bylo ještě hůř, když si naši obránci srazili míč do vlastní sítě. Už to bylo o dvě branky. Naštěstí ale za několik málo sekund vyslal Viktor Macek do brejku Denise a opět to bylo o gól. No a když Denis posadil rohový kop na hlavu Olivera bylo vyrovnáno. V hektickém závěru jsme už nakopávali míče pro možné brejky, než kombinovali, což bylo možná dobře, protože naši záložníci se opět utápěli v kličkách končicích ztrátou míče.  A právě z jednoho brejku, resp. z odraženého míče po brejku, dorazil Oliver míč do sítě a zajistil tak naše vítězství. Hvězdou tohoto zápasu byl jednoznačně Míša Praus v naší brance, který má veliký podíl na našem vítězství. Po závěrečné hvizdu si tak kluci mohli dát vítězný pokřik a navíc přidali ještě oslavnou vlnu svým fanouškům a věrné fanynce.

Sestava MFK: Maxmilián Petera, Tomáš Bartošík, Tomáš Junek, Tomáš Smola, Matyáš Novotný, Michal Šanovec, Viktor Macek, Denis Franc, Oliver Váňa, Petr Valtera, Lukáš Navrátil 

Výsledky: 

MFK : RSCM Rozkoš  7:2  (3:0)

Branky MFK: Váňa 4, Franc, Praus, Petera 

MFK TJ Sokol Velké Poříčí  4:3  (1:2)

Branky MFK: Váňa 3, Franc

Soutěžní sezona 2014/2015 je tedy u konce tak alespoň stručné zhodnocení.

A tým starší přípravky měl v krajské soutěži  skvělý začátek. Kluci hráli kombinační fotbal a byla radost se na ně dívat. Zvlášť když vítězili. V polovině podzimní části se ale něco změnilo, přestali si přihrávat, přestali bojovat a místo vítězných pokřiků končili zápasy se skloněnými hlavami. Na jaře se jim podařilo navázat na výkony z úvodu podzimu i když stále je těch kliček více než je třeba. V krajském přeboru - skupině D zvítězili s luxusním bodovým náskokem.

Stejně tak B tým starší přípravky byl v okresní soutěži vidět a svůj výkon ozdobil vítězstvím v závěrečném turnaji ve Velichovkách.

Na závěr nezbývá než poděkovat všem, kteří se na této sezoně podíleli. 

Zvlášť rodičům za jejich čas a ochotu. Kluků přejeme ať jim to dál kope a ať neztrácejí chuť do fotbalu. A cíl do budoucna? Samozřejmě útok na nejvyšší příčky - ale hlavně ať se na to dá dívat!

Tomáš Bartošík - vedoucí mužstva SP   

13.6.2015 - Ročník 2008 se zúčastnil AGRO Cupu

MFK

Dne 13.6. se náš r.08 zúčastnil 1. ročníku turnaje AGRO CS CUP v České Skalici. Turnaj byl zastoupen týmy FK Pardubice, FK Náchod A a B, TJ Dob/Opoč., FK Letohrad, SK Jičín, FC Mladé Buky, TJ Č. Kostelec a domácí RSCM Rozkoš. Nezúčastnili se přihlášení FK Jaroměř.

Sestava MFK: Čáp Štěpán, Hendl Patrik, Šnips Marek, Kozák Eliáš a Oliver, Hronovský Adam, Hnik Filip, Adamec Nicolas, Škoda František, Lochman Lukáš

Skončili jsme na posledním 9. místě a podařilo se nám vstřelit pouze dvě branky. Musíme přiznat, že všichni  soupeři byli a jsou už mnohém lépe připravení skočit do kategorie mladší přípravky, kde se tento systém již hraje. I nám se občas povedly některé fotbalové věci, ale jsme si vědomy, že vše má svůj čas a vývoj. Hráče samozřejmě chválíme za snahu i bojovnost a nyní nastává pro nás ten správný čas se jim více věnovat a být na ně trošku přísnější. Pozitivní také je, že prohry snášeli dobře, nikdo z toho nebrečel v dětském koutku si dokázali hrát jako prostě děti :-).

Děkuji rodičům za obětavost, trpělivost a podporu. V tom horku to nebylo vůbec jednoduché.

Krátký Václav

« Předchozí 1 28 52 53 54 55 56 57 58 81 108 Další »