23.4.2016 - Starší dorost veze z Třebše 2 body

Sokol Třebeš - MFK Nové Město nad Metují 1:1 (2:3 na penalty)

"Z utkání jsme měli velké obavy. A to ne kvůli formě, se kterou jsme se potkali, ale z personální situace, která je velmi špatná. Možná by stálo od FAČRu za zvážení, zda utkání kolem Majálesu, či čarodějnic, by nebylo lepší odložit.... Vždyť v pátek po treninku jsme měli nahlášeno 8!!! hráčů... Nakonec jsme do Třebše odjeli v počtu 13, se 7 mladšími dorostenci, a 3mi hráči, kteří i přes svoje zranění byli ochotni nám pomoci, a hlavně pak s nadějí, že Majálesu se zúčastnilo více hráčů soupeře, než těch našich.... V samotném utkání byl soupeř lepší na míči i v kombinaci. My zase v bojovnosti, organizaci hry a odhodlání uhrát příznivý výsledek. Z našeho pohledu je remíza asi zasloužená. V penaltách nás podržel Radek Vik, který chytil 3 penalty. Hráčům, kteří se zúčastnili, hlavně pak těm mladším, patří dík, že nepřipustili ostudu v podání neodehraného utkání..." - J. Zahradník - trenér MFK

23.4.2016 - Muži doma dohrávali v deseti a smolně prohráli s Chlumcem

MFK Nové Město nad Metují - FK Chlumec nad Cidlinou 2:4 (0:2)

Branky: 47. Klikar, 56. Zákravský L. - 42. Hanuš, 45. Vopátek (pen.), 74. Jelínek D., 75. Hartman

Č.k.: 45. Krunčík

Sestava MFK: Krunčík - Nejman, Jelen, Kudláček, Vít, Lelek, Zákravský L., Růžička, Soumar, Klikar, Maur (45. Holý)

K první šanci zápasu se dostali hosté, když v 13. minutě hlavičkovali nad branku. O minutu později skončila šance domácích obdobným způsobem. Ve 21. minutě prolétl trestný kop domácích celým vápnem a skončil jen těsně vedle branky. V této fázi byli domácí herně lepším týmem a soupeř hrozil jen z občasných protiútoků. Následovali další šance domácích, ale také bez úspěšného zakončení. Hosté zahrozili dvakrát v 30. minutě, když nejdříve po rohu a závaru vykopávali domácí míč z brankové čáry a poté po kiksu Zákravského, když šanci zneškodnil Nejman ve spolupráci s brankářem Krunčíkem. Šok pro domácí přišel na konci poločasu. Obrana dvakrát zaváhala a poprvé z toho byla "jen" obdržená branka a podruhé dokonce penaltový faul brankáře Krunčíka, znamenající nejen červenou kartu, ale i následné vedení hostí 0:2!

Do druhého poločasu však domácí tým i o deseti vlétl jako uragán a v 46. minutě snížil Klikar hlavou na 1:2. Novoměští poté hosty zcela přehrávali a jejich tlak vyústil v 56. minutě ve srovnávací branku, kterou vstřelil L. Zákravský.  I to však bylo domácím málo a pokračovali ve snaze vstřelit výtěznou branku. Jenže v době největšího tlaku přišel brejk hostí a ti se v 74. minutě ujali opět vedení. O osudu utkání pak rozhodla hned následující minuta, kdy po rohovém kopu a závaru vstřelili hosté čtvrtou branku, ujali se opět dvougólového vedení a nadobro tak zlomili snahu domácích o bodový zisk. I přes pokračující herní převahu domácích a snahu o změnu výsledku se již ve zbývajících minutách skóre neměnilo.

"Myslím,  že jsme si za dnešní výkon zasloužili alespoň bod. Do špatně rozehraného utkání jsme se i v deseti hráčích vrátili hned po přestávce, vstřelit třetí branku nám však nebylo souzeno. Posledních dvacet minut už jsme nestačili fyzicky, soupeř toho dokázal využít, otočil vedení opět na svou stranu a dotáhl utkání do vítězného konce." - M. Killar - trenér

Mladší přípravka B odehrála 10. kolo okresního přeboru

10. kolo Hydraulika Vancl Okresní přebor ml.přípravka

MFK N.Město - Sokol Provodov       9  :  7
střelci branek : Říha 5x, Ježek 2x,Poláček,Bělobrádek

MFK N.Město - Sokol Provodov       7  :  7   na PK  2 : 3
střelci branek : Ždára 4x, Ježek 2,Hubálek T.

V těchto 2 zápasech dostali příležitost i ostatní hráči,kteří dosud ještě nehráli žádné utkání.Proti staršímu soupeři se dobře uvedli.S bojovností a elánem ve hře jsem spokojen,když někteří začínající hráči mě skutečně překvalili výborným výkonem.
Do zápasů nastoupili:
Poláček Václav,Říha Ondřej,Ždára Daniel,Bělobrádek Jakub,Hubálek Matyáš,Hanzl Jakub,Vláha Matyáš,Jakl Dominik,Kučera Vojtěch,Škoda Matěj,Hubálek Tony,Ježek Jan

Macháček Jaroslav

16.4.2016 - Béčko starší přípravky hrálo na domácí půdě

V sobotu 16.4.2016 pořádal náš klub turnaj Okresního přeboru starších přípravek. K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti celku Machova, který nás zaskočil rychlou brankou, která naše mužstvo probudila a přinutila ke zlepšenému výkonu. Výsledkem bylo vstřelení vyrovnávací branky. Poté jsme měli již utkání pod kontrolou a dovedli jej do zdárného konce. Naším druhým soupeřem byl celek z Hronova. K tomuto utkání jsme přistoupili od začátku zodpovědně a soustředěným výkonem se nám dařilo přehrávat soupeře. Mohli jsme vidět spoustu pěkných fotbalových akcí a ačkoli tomu výsledek neodpovídá, hráči soupeře bojovali do poslední minuty, ale náš brankář Kryštof Kubišta byl vždy na správném místě.V tomto turnaji zahrál na výbornou Matěj Lácha, který svým kvalitním výkonem přispěl k úspěšnému vystoupení našeho mužstva v domácím prostředí.

Sestava MFK: Bašek Dominik, Dubský Pavel, Ducháč Daniel, Holý Tomáš, Kubišta Kryštof, Lácha Matěj, Meier Daniel, Šimek Martin, Týfa Tobiáš, Zítko Tomáš

17.4.2016 - Starší přípravka A hrála Krajský přebor v Miletíně

K dalšímu turnaji starší přípravky v Krajském přeboru jsme zavítali v neděli 17.4.2016 do Miletína.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti týmu SK Jaroměř v 9:40 za poměrně chladného počasí. S tradičním rivalem jsou vždy zápasy ve znamení bojovnosti a nasazení. K dobrému výsledku přispěla výborná střelecká forma Olivera Váni, která mu vydržela pro všechny zápasy. Přes pomalý rozjezd zvládla naše mužstva utkání na výbornou. Po krátké přestávce nastoupila naše mužstva proti celku TJ Jiskra Hořice. S tímto týmem jsem se potkali na turnaji poprvé. Hráčům soupeře se dařilo svým pohybem eliminovat útočné snahy našich týmů, což nám působilo značné problémy a utkání skončilo spravedlivou dělbou bodů. K poslednímu zápasu jsme nastoupili proti domácímu celku FKM Javorka/Miletín. S tímto mužstvem jsme se utkali již minulý týden a bylo vidět, že se domácí mužstvo na nás připravilo. První poločas druhého mužstva byl ovlivněn zraněním brankáře domácích a jeho následným střídáním. Jelikož nedošlo k nastavení hrací doby, neodehráli jsme ani polovinu normální hrací doby.  Do druhého poločasu naši hráči vložili poslední zbytky svých sil a úspěšně zakončili naše vystoupení na tomto turnaji.

Sestava MFK 1. mužstvo : Čížek Vojtěch, Dvořák Lukáš,  Kuřátko David, Macek Viktor, Serbousek Jaroslav, Sobotka Tobiáš, Valtera Petr, Váňa Oliver

Sestava MFK 2. mužstvo : Franc Denis, Knap Lukáš, Lácha Matěj,  Matouš Pavel, Praus Michal, Vacek Matěj, Zákravský Filip, Zámečník Marek

Hydraulika Vancl Okresní přebor mladší přípravka

Ve čtvrtek 14.4. odstartovala okresní soutěž mladších přípravek roč.2009 a mladší. Naše družstvo odehrálo 2 zápasy s těmito výsledky:

MFK N. Město - FK Jaroměř        11 : 2
střelci branek:Říha Ondřej 4x,Leugner Václav 2x,Paar Adam 2x,Bělobrádek Jakub 2x,Poláček Václav

MFK N. Město - TJ V. Jesenice       5 : 5 na PK 2 : 1
střelci branek:Poláček Václav 3x,Říha Ondřej 2x, vitěznou penaltu proměnil Poláček Václav

Z naši strany výkon v prvním utkání výborný, ve druhém utkání již to bylo horší i když jsme si dali 2 vlastní branky tak jsme nakonec slavili vítězství.

Macháček Jaroslav -  trenér

17.4.2016 - Mladší žáci

V neděli 17.4. pokračoval krajský přebor mladších žáků ve Vamberku. První náš soupeř, domácí Vamberk, nás prvních pět minut téměř nepustil na svou polovinu hřiště. Pak se hra vyrovnala, ale jak naše (Bartošík, Smola T.) tak šance soupeře zůstaly nevyužity. Až minutu před koncem nás dostal do vedení Pepa Novák. Soupeř ale vzápětí vyrovnal.  Ve druhém utkání proti Jaroměři jsme soupeře z počátku přehrávali, jenže bez gólového efektu. Soupeř se pozvolna dostával do hry a  ještě do poločasu se, i když se štěstím, dostal do vedení a to ve druhé půli ještě zvýšil. V závěrečné utkání se Sokolem Třebeš jsme chtěli hrát se soupeřem vyrovnanou partii. Jenže souboje s výškovou a váhovou převahou nás stál spoustu sil, kterých se nám ve druhé půli už nedostávalo.  Tomáš Bartošík - vedoucí mužstva MŽ

Sestava:  Rücker - Vacek Ťokan, Čtvrtečka, Novák, Rücker, Čerenkov, Smola M., Novotný, Tran, Bartošík, Smola T.

Výsledky:

MFK : Baník Vanberk  1:1 (0:0)

Branka MFK: Novák

MFK : FK Jaroměř  0:3  (0:1)

MFK : Sokol Třebeš  0:5  (0:2)

16.4.2016 - Muži se vracejí z Chlumce bez bodu

RMSK Cidlina - MFK Nové Město nad Metují 4:1 (2:0)

Branka MFK: 70. Růžička

Sestava MFK: Holý - J. Vít, Kudláček, Nejman, Štěpán - Valášek (60. Soumar), Zákravský, P. Růžička, Lelek - Klikar, Maur (46. Tulej)

Novoměstští odjížděli do Nového Bydžova oslabeni o 5 hráčů (zranění) se třemi dorostenci a tak se nějaký úspěšný výsledek  nedal očekávat.

V úvodní desetiminutovce se hosté pouze bránili tlaku domácích, kteří je přitlačili k vlastnímu pokutovému území a jen s velkou dávkou štěstí odvrátili několik gólových šancí. V desáté minutě však poslal do vápna přesný centr Michal Blažej a Patrik Mokošík dal hlavou úvodní gól utkání. Po této brance tempo domácích opadlo a hosté se přece jen dostali do hry a vytvořili si i gólovou šanci. Valášek však v dobré pozici pálil vedle. Převaha domácího týmu však trvala dále, ale chybělo mu přesné zakončení. V samém závěru poločasu se pak po dalším centru do vápna prosadil Omovie Kingsley a hlavou zvýšil vedení RMSK na 2:0.

Druhý poločas byl kopií prvního. Domácí útočili, snažili se o zakončení, které opět vázlo, ale v 59´ po rychlé akci zvýšil P. Mejstřík na 3:0. Hosté sice ve snaze ještě s výsledkem něco udělat občas zaútočili, ale jejich snahu zmrazil v 63´ opět P. Mejstřík, který dal čtvrtý gól domácích. Zbytek utkání již postrádal potřebný náboj. Hosté sice ještě po standardní situaci P. Růžičkou snížili na 4:1, ale to bylo vše a zápas se v klidu dohrál.

"Domácí měli po celé utkání převahu a zaslouženě zvítězili. Musíme zvednout hlavu  a jít dál, klíčového duely nás teprv čekají."

Miloš Killar

16.4.2016 - Ml. dorost ani st. žáci ve Vrchlabí body nezískali, st. dorost ho doma porazil

Starší dorost:

MFK Nové Město nad Metují - FC Vrchlabí 3:2 (1:2)

Branky MFK: 29.+77.Valášek, 82.Práza

Sestava MFK: Vik - Štěpán, Němec, Mádr, Rathouský, Hable, Tuček, Tulej L. /57.Franěk/, Valášek,Práza , Holčík

"Těžké utkání, ve kterém byl soupeř dynamicky a důrazný. My jsme se mu ale, hlavně pak ve 2. poločase, v těchto atributech vyrovnali a k tomu přidali i několik fotbalových akcí a byli za svoji aktivitu, dle našeho názoru, po zásluze odměněni v podobě tolik cenných 3 bodů. Opět musím pochválit hráče za enormní snahu s poločasovým výsledkem (1-2) něco udělat. Je jen škoda, že nedokážeme proměňovat i ty nejvyloženější šance ze začátku zapasů, protože pak bychom ve většině utkání mohli hrát v daleko větším klidu. Rádi bychom navázali na výkonm z druhého poločasu i přiští týden v Třebši, a domácím tak vrátili smolnou porážku z podzimu." - J. Zahradník - trenér MFK

Mladší dorost:

FC Vrchlabí - MFK Nové Město nad Metují 3:1

Starší žáci:

FC Vrchlabí - MFK Nové Město nad Metují/SK Rozkoš 8:2

16.4.2016 - Mladší přípravka odehrála první krajský turnaj roku 2016

Dne 16.4.2016 odehrála mladší přípravka 1.kolo krajského přeboru v České Skalici, za účasti domácího týmu a FC Hradec Králové "B". Vzhledem k tomu, že se jedná o kvalitní týmy, předpoklad přijatelného výsledku by byl při kompletní účasti a bojovnosti našich hráčů. Vzhledem k několika omluvenkám a také nedostavení se hráčů, kteří svoji účast potvrdili, jsme nakonec odjeli pouze se 4-mi hráči ročníku 07, mezi hráči roč. 08 jsme měli jak úplného nováčka, tak hráče s minimem absolvovaných tréninků.Tomu odpovídají i konečné výsledky. Dokud budeme pro soupeře pouze tréninkovými sparingpartnery, úspěch se nedostaví. Jen někteří na hřišti bojují, většina je bojácná, necháváme protihráče balon zpracovat, pozdě k nim přistupujeme. Pochvalu dnes zaslouží Fanda Škoda a Štěpán Zámečník, kteří doplnili ročník 07. Příklad by si ostatní měli vzít z Tomáše Zeleného, který doplnil tým 07 teprve nedávno, svou bojovností a zarputilostí však mnohé převyšuje. Potěšitelným se může zdát výsledek druhého poločasu našeho týmu "A" s FC Hradec Králové. Ten však není třeba přeceňovat, neboť soupeř zápas odehrál pouze se 3-mi hráči v poli.