19.9.2015 - Starší přípravka vše vyhrála

Krajský přebor SP - 19.9.2015 - Rychnov n./K.:
V sobotu 19.9.2015 jsme se zúčastnili dalšího kola Krajského přeboru starších přípravek v Rychnově nad Kněžnou. Hrálo se na velmi těžkém terénu (vysoká a mokrá tráva) a tento terén působil našim hráčům velké problémy. Naše hra postrádala lehkost z minulého týdne, přesto se naši hráči s touto skutečností vypořádali. Tento týden byly výsledky prvního mužstva, uhrané vůlí a bojovností, více než fotbalovou krásou. V brance zastoupil Maxe Peteru Michal Praus a oběma se dařilo. Michal vychytal dvě nuly a Maxovi se dařilo střelecky. Tyto výsledky byly ovšem podpořeny hrou celého mužstva, jelikož hrajeme jako tým a dílčí úspěchy jednotlivců jsou vždy oceněním hry celého týmu.

Závěrem bych chtěl poděkovat Tomáši Žahourkovi, který po dlouhé době podpořil svoji kategorii a svým výkonem v 2.týmu přispěl k vítězným výsledkům na turnaji v Rychnově nad Kněžnou.

Ivo Janeček a Martin Macek - trenéři SP

skupina "A" - sestava:  Praus Michal, Petera Maxmilián, Macek Viktor, Váňa Oliver, Franc Denis, Vojtěch Čížek, Valtera Petr, Zákravský Filip

Branky: 3x Váňa, Petera

Jak již bylo napsáno výše, ve 2. týmu jsme byli opět doplněni o dva zkušené hráče ročníku 2005, což bylo patrné i na našem výkonu. V prvním souboji proti Rychnovu jsme vycházeli ze zajištěné obrany, přičemž soupeř se ani v jednom poločase téměř nedostal na naši polovinu. Zároveň se nám střelecky probudil Marek Zámečník, jehož razantní zakončení přinesla "kýžené ovoce". V druhém souboji jsme si našeho tradičního soupeře z předešlých turnajů Kostelec/Častolovice znovu udrželi "od těla". V závěrečném poločase jsme zápas rozhodli sérií 4 gólů z delší vzdálenosti v rychlém sledu, a to přibližně ve dvou minutách. Za zmínku stojí i krásné góly hlavou vstřelené Tomášem Žahourkem po neméně krásných a přesných centrech a rohových kopech od svých spoluhráčů. Všem klukům tak patří velký dík za předvedený výkon a výrazný rozdíl na kontě vstřelených a obdržených branek (22:4).

Ivana Holá a Josef Lácha - trenéři SP

skupina "B" - sestava:  Šimek Martin, Matouš Pavel, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Lácha Matěj, Meier Daniel, Týfa Tobiáš, Žahourek Tomáš

20.9.2015 - Mladší přípravka se představila v Dobrušce

Mladší přípravka má za sebou další mistrovský turnaj hraný 20.9. v Dobrušce a tentokrát byli nominovaní všichni, to jest 18 hráčů. Avšak ke konci týdne se omluvilo cca 6 hráčů a pro jistotu byl povolán hráč z mladší kategorie, abychom měli i na střídání.

Sestavy MFK 1. tým : Kučera Martin - Hronovský Adam, Komár Jáchym, Havelský Jan, Lochman Lukáš, Hnik Filip

Sestava MFK 2. tým : Čáp Štěpán - Vecko Martin, Čapek Matyáš, Koza Petr, Adamec Nicolas, Šnips Marek, Poláček Václav

Výsledky MFk - Op/Dob 4:24, s Třebši 4:22, s Trutnovem 5:16 vypadají hrozivě, ale musíme vzít v úvahu, že se všichni teprve nyní učí hrát fotbal jako takový, byť většina hráčů již 2-3 roky obouvá kopačky. Seznamují se s názvoslovím a s pojmy, které snad nikdy neslyšeli. Přesto je chválíme za bojovnost, snahu a píli. Tréninková docházka je téměř 100% a my trenéři věříme, že přijde zlepšení. Jen opět je třeba připomenout, že vše má svůj čas a vyžaduje to trpělivost, obětavost a samozřejmě pevné zdraví nás všech.

Trenéři Čerenkov Petr a Krátký Václav

20.9.2015 - Mladší žáci opět bez porážky

V neděli 20.9. pokračoval krajský přebor mladších žáků v Červeném Kostelci.

První zápas proti Broumovu jsme začali náporem a čekalo se na první gól. Ten zařídil Honza Žahourek střelou z dálky. Čekalo se že budeme skóre navyšovat, jenže ... Dvěma individuálními chybami v obraně jsme soupeři nabídli možnost otočit stav a ten ji využil. Druhý poločas jsme tak místo navyšování skóre dotahovali. Znovu jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu a zanedlouho Maty Čančara srovnal. Dále jsme měli tlak, až Filip Ťokan využil vyběhnutí soupeřova gólmana a dostal nás do vedení. Jenže .... poslední akce zápasu - přímý volný kop a střela z dvaceti metrů se snáší za záda našeho gólmana. Na odpověď už nebyl čas. I ve druhém utkání proti Týništi n.O. jsme měli více ze hry, ale naše chyba dostala soupeře do vedení. Sice jsme zanedlouho vyrovnali, ale to bylo v tomto utkání gólově vše. Dál pokračovalo už jen marné dobývání soupeřovy branky. Do třetího utkání proti domácímu Červenému Kostelci jsme trochu zamíchali se sestavou. Gólman šel do pole, útočníci do obrany, obránci do zálohy a útoku a ono to najednou fungovalo. Křečovitost z minulých zápasů byla ta tam. Kluci kombinovali a hlavně se prosazovali gólově. Ozdobou pak byl rozehraný rohový kop, po kterém se gólově prosadil Honza Žahourek. Ani ve čtvrtém soutěžním kole jsme tak sice neokusili hořkost porážky, ale dnes, více než v předchozích kolech, jsme vlastními chybami rozdávali body soupeřům.   Tomáš Bartošík - vedoucí mužstva

Sestava MFK:  Kumprecht - Čančara, Čerenkov, Žahourek Jan, Ťokan, Vacek, Rücker, Navrátil, Buriánek, Novák, Smola Tomáš, Vávrů

Branka MFK: Vik

Sestava MFKFraněk-Štěpán, Rathouský,Hable, Vik /60.Zamastil/, Mádr, Tuček, Tulej L., Valášek, Holčík, Práza

"Z našeho pohledu více bojovné, než fotbalové utkání, kterému by slušela remíza. Soupeř ale rozvlnil naši síť 2x a my i přes některé náznaky jen jednou. V samotném zápase jsme se představili jako dobře organisovaný a bojovný celek, který se chce o výsledek poprat, proto i přes prohru zaslouží každý člen manšaftu pochvalu. Pokud v příštích utkáních navážeme na kvalitní defenzivu, přidáme více fotbalovosti a využijeme některé vytvořené šance, věřím, že budeme úspěšní." - J. Zahradník - trenér MFK

19.9.2015 Mladší dorost:

Slovan Broumov - MFK Nové Město nad Metují 1:0

"Po bezbrankové první půli,kde se opět potvrdila naše špatná koncovka, domácí z ojedinělé akce vstřelili jedinou a jak se ukázalo i vítěznou branku. Když nedáš branku,nemůžeš vyhrát, což se dnes opět potvrdilo." - P. Škoda - trenér MFK

19.9.2015 Starší žáci:

Slovan Broumov - MFK Nové Město nad Metují 4:0

Sestava MFK: Matyáš Tupec – Michal Tipelt, Jakub Zamastil, Ondřej Fára, Vojtěch Ťokan, Marek Kocián, Tereza Janoušková, Lukáš Rudolf, Matyáš Rýdl, Ladislav Šrajbr, Josef Novák, David Rücke

19.9.2015 - Muži pod staronovým trenérem porazili soupeře, který dohrával v devíti

FK Chlumec n. C. - MFK Nové Město n. Met.  1:2 (1:0)

Branky: 7´ David Koubek - 47´ Pavel Zákravský, 84´ Pavel Sedláček

Chlumec n. C. : Kukal - Koubek, Jelínek, Pilař(54´ Janda), Vopátek, Hanuš(69´ Kraus - 87´ Bareš), M. Kučera, Novák, Jelínek, J. Kučera, Hartman

MFK: Krunčík - Jelen, Kudláček, Nejman, Vít - Soumar(85´ Maur), P. Zákravský, Lelek(92´ Emlar), Voráček - Sedláček(94´ Lukášek), Klikar

Rozhodčí: L. Horský - O. Pešava, J. Odvárko / ŽK: 4 - 4 / ČK: 2 - 1) diváci. 150

V týdnu došlo ke změně na trenérském postu, k mužstvu se vrátil Miloš Killar, který vystřídal Jana Hubku a má vyvést tým z výsledkové krize. První příležitost měl hned v sobotu, kdy zavítali na hřiště Chlumce nad Cidlinou.

Úvod utkání však hosté nezachytili, domácí tým měl více ze hry a v již v 7´ min. utkání se ujali po rohovém kopu a neštastném odrazu bránícího Soumara vedení. Poté se hra opticky vyrovnala, oba týmy několika nebezpečnými akcemi zahrozili, avšak do poločasu se již skore neměnilo. Úvod druhého poločasu přinesl vyrovnání. Únik Sedláčka domácí zastavili faulem a hostující Pavel Zákravský pěknou střelou z přímého kopu stanovil ve 49´ min. výsledek na 1:1. Hra se mírně přiostřila, k čemuž přispěl několika nepřesnými výroky hlavní rozhodčí Horský a k vidění byl spíše bojovný fotbal. Ve vyhrocené atmosféře, kterou domácí hráči psychicky příliš nezvládli a jejímž výsledkem byly dvě červené karty pro hráče domácích, dostalo tým MFK na koně.  V 81´ min.  se snažil zakončit dlouhý balon Jelena Klikar, avšak po velké chybě domácího golmana, který míč neudržel dorážel do prázdné branky Sedláček - 1:2. V hektickém závěru, kdy domácí vrhli všechny síly do útoku i přes dlouhé nastavení již branka nepadla a hosté si odvážejí nesmírně cenné tři body.

"Děkuji hráčům za bojovnost a snahu,fotbalovost byla dnes na straně domácích,,chyběla jim však disciplína.Dvojnásobnou přesilovku jsme po chybě domácího golmana využili ke vstřelení vedoucí branky a v hektickém závěru jsme velmi cenné tři body proti dobře hrajícím domácím ubránil." - M. Killar - trenér MFK

Mladší přípravka odehrála turnaj JAKO okresního přeboru

Jako - OS mladší přípravka 2.kolo 15.9. 2015 hřiště Nové Město n.M.

FK Náchod Gepardi - Sokol Provodov    13 : 3 / 6 : 0 /
Střelci branek:Matějů Matyáš 5x,Kotland David 5x,Jirásek Tomáš 2x,Ruffer Marek - Bek Dominik,Krsek Martin,Šrajbr Lukáš

MFK Nové Město n.M. - Sokol V.Jesenice          8 : 6 / 5 : 2 /
Střelci branek: Říha Ondřej 3x,Spilka Mikuláš 2x,Leugner Václav 2x,Poláček Václav - Moravec Matěj 3x,Částek Zdeněk 2x,Ducháč František

FK Náchod Gépardi - MFK Nové Město n.M.      13 : 3 / 5 : 2 /
Střelci branek: Kotland David 4x,Matějů Matyáš 3x,Jirásek Tomáš 3x,Pincák Vojtěch,Kubec Matouš,Jirouch Štěpán - Říha Ondřej 2x,Spilka Matouš

Sokol V.Jesenice - Sokol Provodov                 4 : 5 PK / 3 : 1 /
Střelci branek: Ducháč František 2x,Částek Zdeněk,Sedláček Štěpán - Krsek Martin,Fetter Marek,Fetter Jakub

13.5.2015 - Přípravce se dařilo i v okresním přeboru

V neděli 13.9. proběhlo 3.kolo okresního přeboru starších přípravek. Náš tým zajížděl ke dvěma zápásům do Hronova, kde jsme se utkali s týmy Zábrodí a Hronova. V prvním utkání nám vyšel první poločas, kde jsme si vytvořili dvoubrankový náskok, v druhé části jsme se dostali pod tlak, ale vítězství jsme nakonec se štěstím udrželi. V druhém zápasu proti domácímu týmu Hronova byla hra vyrovnaná, ale v závěru prvního poločasu se domácím podařilo vstřelit vedoucí branku. V druhém poločasu se nám zlepšenou obrannou hrou a dvěma góly podařilo zápas otočit a dovést do vítězného konce.

Všem klukům děkujeme za výkon a bojovnost.

Vašek Zákravský a Ivana Holá - trenéři SP

Sestava:  Zákravský Filip, Meier Daniel, Bašek Dominik, Dubský Pavel, Ducháč Daniel, Kamenský Martin

Výsledky:
MFK Nové Město n./M. - Sokol Zábrodí  3 : 2,  (3 : 1)
Branky:  2x Zákravský, Bašek
MFK Nové Město n./M. - AFK Hronov  2 : 1,  (0 : 1)
Branky:  2x Zákravský

13.9.2015 - Áčko starší přípravky čtyřikrát vyhrálo

Poprvé v tomto ročníku probíhajícího Krajského přeboru starších přípravek jsme nastoupili v této sestavě a na kvalitě herního projevu to bylo znát. Kromě prvního poločasu úvodního zápasu, kdy jsme se nemohli dostat do tempa, jsme měli ostatní zápasy pod kontrolou a aktivní hrou navyšovali skóre. Naši hráči začínají úročit zkušenosti načerpané v zápasech se silnějšími soupeři. Náš brankář Max Petera řešil s klidem a přehledem náznaky gólových akcí našich soupeřů a na druhé straně Oliver Váňa měl svůj střelecký den. Výkony těchto dvou hráčů byly podpořeny zodpovědnou a aktivní hrou celého mužstva. Začínáme se též prosazovat gólově ze standartních situací, které jsou nacvičovány při trénincích.
Závěrem bych chtěl poděkovat za sebe i trenéra Martina Macka všem hráčům ze předvedený výkon.

skupina "A" - sestava:  Petera Maxmilián, Týfa Tobiáš, Čížek Vojtěch, Franc Denis, Knap Lukáš, Macek Viktor, Valtera Petr, Váňa Oliver

Branky: 2x Váňa, 2x Macek, Franc, Týfa, Čížek

Co se týká "B" týmu SP, tak jsme i tentokrát předvedli bojovný výkon a tím pádem opět nemalou měrou přispěli k celkovému vítězství v daných zápasech. Musíme si však přiznat, že naše družstvo, doplněné pouze o jednoho hráče ročníku 05, pokračovalo v rozpačitostech ve finální přihrávce i při zakončení. Úvodní poločas s domácími jsme ubojovali v náš prospěch. Ve druhém poločase jsme však doplatili na podprůměrnou efektivitu v zakončení a nakonec prohráli gólem v posledních sekundách zápasu. Po zmatcích a nejasnostech v pořadí zápasů jsme v zápětí nastoupili k dalšímu zápasu s "čerstvým a natěšeným" Černilovem. Po několika individuálních chybách jsme od začátku prohrávali, přičemž jsme nebyli schopni se soupeřem držet krok v rychlosti, přesnosti a natož pak v efektivnosti. Oproti tomu závěrečný poločas se nám vcelku povedl. Konečně se nám podařilo vstřelit větší počet branek po standartních situacích jako jsou auty a rohy. Zejména branka po rohovém kopu zahraném Matějem Láchou, kdy se náš "štírek" Matěj Vacek překrásně "položil" do zakončení hlavou, stála za to.
Josef Lácha - trenér SP

skupina "B" - sestava:  Šimek Martin, Matouš Pavel, Uhlíř Jakub, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Lácha Matěj, Praus Michal, Schidlová Viktorie

13.9.2015 - Oslabený starší dorost prohrál ve Vrchlabí

FC Vrchlabí - MFK Nové Město nad Metují 5:1 (3:1)

Branka MFK: Práza

Sestava MFKHolčík - Tulej T., Hable, Cohorna (22. odstoupil pro zranění domácím hráčem), Rathouský, Pokorný, Valášek, Tulej T., Štěpán, Práza

"Utkání bylo vyrovnané do 22 min.,kdy musel pro bolesti hlavy po předchozím zásahu kopačkou do obličeje M.Cohorna opustit hřiště.Utkání jsme tedy dohrávali v oslabení,čehož domácí využili k získání 3 bodů.Některým hráčům doporučuji raději navštěvovat jiné kroužky.S takovýmto přístupem se fotbal ani jiný sport hrát nedá.Nakonec skončil M.Cohorna v nemocnici s otřesem mozku a zlomenou nosní kůstkou.Přejeme mu brzké uzdravení." - M. Killar - trenér MFK

13.9.2015 - Mladší dorost vyhrál na penalty, starší žáci gól nedali a prohráli

Mladší dorost:

MFK Nové Město nad Metují - FC Vrchlabí 1:1 p.k. 3:1

Branka MFK: Borůvka

Sestava MFK: Hůlek M.- Zítko, Lelek, Lhotský / 59.Holčík/, Hůlek D., Pácalt, Zamastil, Flígr, Příkopa, Tuček, Borůvka

"Byli jsme lepším týmem a měli jsme utkání vyhrát v normálním čase." - V. Soukup - vedoucí mužstva MFK